X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY
Odpowiedz

MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY

Oceń ten wątek:
  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 3 marca 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons_cat wrote:
    A zauważyłaś czym się objawia ta wrażliwość?
    Gdy dr podczas badania ginekologicznego naciskał brzuch w rożnych miejscach, prosił by sygnalizować kiedy będę odczuwać ból. I właśnie bolało tak jakby po obydwu stronach macicy

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 3 marca 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech.. Emilka, dziekuje.
    To ja juz nie wiem co ja mam. Pozostaje mi zachowac czujnosc i byc gotowym na wszystko. Ale czuje juz takie napiecie, ze chcialabym zeby to zeszlo :/


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 3 marca 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika mam wynik androstendionu 1,80 norma 0,30 -3,30 czyli chyba jest ok.

    Za Twoją namową chyba zacznę suplementów AC ten vitex. To można brać cały cykl??

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 3 marca 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    Nika mam wynik androstendionu 1,80 norma 0,30 -3,30 czyli chyba jest ok.

    Za Twoją namową chyba zacznę suplementów AC ten vitex. To można brać cały cykl??
    Ja to brałam dawno temu, po tym jak już niby wyregulowałam prolaktynę, żeby "utrwalić efekt" i brałam tylko do owu, bo jak raz brałam też w 2 fazie, to mnie tak cycki bolały, że chciało się wyć. To powoduje też wzrost poziomu proga, więc pewnie przez to. W ogóle różne są opinie o braniu niepokalanka po owu. Na niektóre kobiety działa ponoć wczesnoporonnie. Ja bym była za braniem do owulacji.

    A androstedion super, czyli chyba nie musisz się martwić tym podwyższonym DHEAS :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2018, 21:12

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • agnieszka00 Przyjaciółka
    Postów: 102 21

    Wysłany: 3 marca 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, lekarz przepisał mi duphaston od 16 dc do 25 dc i mówił żeby odstawić i czekać na miesiączkę. A jak sprawa wygląda jak okaże się ze jestem w ciąży?:) Mój wynik progesteronu bez leków zawsze w drugiej fazie jest dobry, czy to w jakiś sposób zaszkodzi ewentualnej ciąży?:)

  • agnieszka00 Przyjaciółka
    Postów: 102 21

    Wysłany: 3 marca 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    Nika mam wynik androstendionu 1,80 norma 0,30 -3,30 czyli chyba jest ok.

    Za Twoją namową chyba zacznę suplementów AC ten vitex. To można brać cały cykl??
    Izape jak zaszłam w ciążę brałam właśnie vitex, do pozytywnego testu ciążowego i niestety poroniłam. Nie wiem czy to się przyczyniło do tego, ale tak samo jak Nika radziłabym chyba brać do owulacji żeby później się nie stresować :)

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 3 marca 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszka00 wrote:
    Izape jak zaszłam w ciążę brałam właśnie vitex, do pozytywnego testu ciążowego i niestety poroniłam. Nie wiem czy to się przyczyniło do tego, ale tak samo jak Nika radziłabym chyba brać do owulacji żeby później się nie stresować :)


    Ok dziewczyny, to będę brała w takim razie do owu. Jesteście nieocenione ♥️
    Czekam jeszcze na wynik 17 OH progesteronu ale to pewnie w poniedziałek dopiero.

    Byliśmy u znajomych dzisiaj zobaczyc maluszka bo się urodził miesiąc temu, ale słodziak mały taki :) ciesze się że wszystko z nim dobrze bo koleżanka miała problemy w ciąży i leżała dwa miesiące w szpitalu przed porodem. Wiecie co, mimo wszystko wierzę W to że każdej z nas się uda ! Może to być i za dwa lata, ale tak właśnie będzie :)

    Emilkap11 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 3 marca 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszka00 wrote:
    Dziewczyny, lekarz przepisał mi duphaston od 16 dc do 25 dc i mówił żeby odstawić i czekać na miesiączkę. A jak sprawa wygląda jak okaże się ze jestem w ciąży?:) Mój wynik progesteronu bez leków zawsze w drugiej fazie jest dobry, czy to w jakiś sposób zaszkodzi ewentualnej ciąży?:)
    Jeśli jest dobry to fajnie, ale z tego co się zorientowałam będąc tu kawałek czasu, to im wyższy tym lepiej dla ciąży. Dziewczyny tu mają czasem wyniki ponad 30 i jest ok :)

    Zrób test w ostatnim dniu brania i zobaczyć czy wyjdzie pozytyw. No i nie trzymaj się tego 16 DC tylko bierz dopiero 2-3 dni po owulacji jak bedzies pewna że ona była bo jeśli masz owulcjw np w 17 DC to możesz ją zablokowac. Także najlepiej monitoring i np. testy owulcyjnw i tempka żeby mieć pewność że już po owulacji.

    Malgonia lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Ja dziś zaszalalam na zakupach, zostawiłam Młodą u babci, i oczywiście ja najbardziej o kupiliśmy, no ja nie mogę, tyle jest pięknych ubranek, te najmniejsze staram się omijać, ale no nie da się. Już bym chciała mieć takie cuda w domu.

    Mówiłyscie, że listopad zły jest do rodzenia, ja tam sobie chwaliłam bardzo. Nie ma jeszcze mrozów, pogoda w sam raz na pierwsze spacerkiem moim zdaniem. Ja z kolei jakoś nie widzę rodzenia latem. W szpitalach zaduch, ale może mam złe wspomnienia z porodu przyjaciółki, było takie oblężenie w całym Wrocławiu, że kobiety po korytarzach leżały, a ten smród do dziś pamiętam, coś okropnego.

    Frelcia, a jak Tu się czujesz że świadomością, że zaraz będziesz w ciąży? Ty tu pisz wszystko, bo ja muszę być przygotowana psychicznie.

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 3 marca 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ze mnie osioł :p ja piję zioła sroki- wróciłam do nich po kilku miesiącach przerwy no i tam jest w składzie owoc niepokalanka więc moze to wystarczy?? Jak dokupie vitex i będę brała to nie będzie za dobrze?

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • agnieszka00 Przyjaciółka
    Postów: 102 21

    Wysłany: 3 marca 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Izape za rady :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaraz w ciąży będę? Obyś mi to wywrozyla:) póki co się stresuje żeby mi krwawienie z odstawienia dobrze wypadło bo na 10tego mam wizytę umówiona. Potem żeby na usg już nie było torbieli a potem żeby na stymulacji było ok i żeby hiperki nie było:) jeszcze mam wrażenie dluuuuga droga.

  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 3 marca 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, głupie pytanie, ale czy któraś z was ma podczas okresu biegunkę...? Strasznie mnie dzisiaj przeczyściło i nie wiem czy zwalać na skurcze czy na pastę z jajka i awokado xD

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 3 marca 2018, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobiety!

    Nadrobiłam po pracy.

    Simons cat ja tak mam w czasie okresu :) miesiąc w miesiąc jedyny czas regularnego wypróżniania :D

    u mnie nastrój -100 cycki przestały boleć, jutro pewnie temperatura w dół a w pon @ ... niby nic nowego a jednak znowu dół... ech


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • by7mistake Autorytet
    Postów: 694 737

    Wysłany: 3 marca 2018, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons, u mnie czuje ze mam wrażliwe jelita tuz tuz przed okresem i pierwszego dnia. W ogóle to dawniej przez kilka lat w pierwszych dniach podczas korzystania z ubikacji, w szczególności rano mialam takie nagłe skurcze jakby w końcówce jelita ze aż mnie całą przekręcało, na szczęście po laparoskopii ten bol póki co się nie pojawił.


    Malka, czytałam kilka stron temu ze tez masz endometrioze. Czy możesz napisać jak walczyłaś z tym dziadem, i ze udalo Ci się zajść w ciążę?

    starania od IX 2016r.
    endometrioza
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 3 marca 2018, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons ja z reguły zawsze tak mam ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2018, 23:48


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 4 marca 2018, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons_cat wrote:
    Dziewczyny, głupie pytanie, ale czy któraś z was ma podczas okresu biegunkę...? Strasznie mnie dzisiaj przeczyściło i nie wiem czy zwalać na skurcze czy na pastę z jajka i awokado xD

    U mnie pierwszy dzień @ to dzień oczyszczania się jelit.

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 4 marca 2018, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :)

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 4 marca 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie wlasnie te skurcze wtstraszyly wczoraj, ze @ nadchodzi. Akurat ta czesc malpy uwazam za najkorzystniejsza. Jakbym miala znosic to okresowe napuchniecie z pelnym brzuchem to juz w ogole bylby dol ;)

    Musze sie Wam troche wyzalic. Napisala do mnie "przyjaciolka". Jefna z tych co sie przestaly do mnie odzywac bo nie chcialam jechac na pochlajparty z nimi w czasie staran. Czy one mi cos zrobily ze sie do nich nie odzywam? No wiec napisalam jej, ze ogolnie to nic i spoko, ale jesli ktos nie rozumie, ze dla mnie utrzymanie ciazy jest sprawa priorytetowa i jak ktos tego nie rozumie to ciezko tu cokolwiek tlumaczyc. No i ze dziekjje za troske (strasznie na mnie naskoczyly jak powiedzialam ze sie z nimi nie spotkam bo zle sie czuje, o ciazy nie mowilam), bo juz poronilam.
    Spodziewalam sie kazdej mozliwej odpowiedzi. No wiec dowiedzialam sie ze "jej przykro", no ale "mamy chyba kilka spraw sobie do wyjasnienia". Moze ja jestem przewrazliwiona, ale serio obcej kobiecie w zalobie po dziecku nigdy by mi nie przyszlo do glowy tak napisac.. a moze przesadzam?


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 4 marca 2018, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia - myślę, że ona nie do końca sobie zdaje sprawę z tego co Ty czujesz. I jednocześnie uważam, że absolutnie nie musisz jej się z niczego tłumaczyć ani nic wyjaśniać. No chyba, że masz taką chęć.

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ