X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Maz Alkoholik jak go zostawic
Odpowiedz

Maz Alkoholik jak go zostawic

Oceń ten wątek:
  • Jula😍🥰 Autorytet
    Postów: 496 126

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu jest ten watek dla dziewczyn ktore tak jak ha sa w trudnej sytacji

  • Monika_1992 Przyjaciółka
    Postów: 88 32

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mój mąż i ja jesteśmy razem 10 lat. Mąż jest alkoholikiem. Nie pije od jakiś 4 lat, miał malutkie potknięcia, ale szybciutko sobie z tym radzimy. Razem. Bo to wspólna walka. Ja byłam osobą współuzależnioną. To była ciężka walka. Na prawdę. Pewnego dnia powiedziałam dość. Musiał wybrać. Pomogła mu wszywka ( esperal) najlepsza klinika jest w Krakowie. Do tego był na terapii. Uczyliśmy się żyć na nowo i warto było. Gdybyś potrzebowała, żeby ktoś Cię wysłuchał to jestem.
    Bądź silna 💪. I pamiętaj, tak życie nie powinno wyglądać. Nie musisz się na to zgadzać

    Marienn, Jula😍🥰, kamisia lubią tę wiadomość

  • Jula😍🥰 Autorytet
    Postów: 496 126

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika_1992 wrote:
    Hej, mój mąż i ja jesteśmy razem 10 lat. Mąż jest alkoholikiem. Nie pije od jakiś 4 lat, miał malutkie potknięcia, ale szybciutko sobie z tym radzimy. Razem. Bo to wspólna walka. Ja byłam osobą współuzależnioną. To była ciężka walka. Na prawdę. Pewnego dnia powiedziałam dość. Musiał wybrać. Pomogła mu wszywka ( esperal) najlepsza klinika jest w Krakowie. Do tego był na terapii. Uczyliśmy się żyć na nowo i warto było. Gdybyś potrzebowała, żeby ktoś Cię wysłuchał to jestem.
    Bądź silna 💪. I pamiętaj, tak życie nie powinno wyglądać. Nie musisz się na to zgadzać
    Czesc , dzieki za odp. Ale mysle ze u mnie to sue niuda jego cala rodzina chleje oprocz siostry. Brat tez stracil zone przez chlanie i oczywiscie chla dalej . Wodka w lodiwce jak u innych chleb. Bajloesze ze naz u innych widzi tylko nie usibie🤣🤦‍♀️😂😂

  • Monika_1992 Przyjaciółka
    Postów: 88 32

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jeśli on nie widzi problemu to będzie ciężko. Alkohol na prawdę niszczy ludzi i relacje.

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

  • Jula😍🥰 Autorytet
    Postów: 496 126

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika_1992 wrote:
    No jeśli on nie widzi problemu to będzie ciężko. Alkohol na prawdę niszczy ludzi i relacje.
    Juz zniszcxyl ja juz go nie kocham . Wiec niemam zamiaru walczyc jestem bo jestem ale ani sercem ani cialem tam. Widze poprosyu grzies pomiedzy

  • Monika_1992 Przyjaciółka
    Postów: 88 32

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcesz tak wisieć w powietrzu gdzieś pomiędzy, czy może zastanawiałaś się nad tym, żeby zacząć wszystko od nowa. Bez niego.

  • agusia_246 Autorytet
    Postów: 2013 3047

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jula, napewno jesteś w bardzo ciężkiej sytuacji, ale... Starasz się i dziecko z facetem,którego nie kochasz? 🤔🤔

    Monika_1992, Emi123, szona, golonat, Kaśik, Madziuchna93, Mamma-mia, Zenka, Mersalla, malwaxxx28 lubią tę wiadomość

    Ona+On - wszystkie wyniki w normie
    02.20 Lewy jajowód niedrożny

    19.09.20 - I IUI ☹️🍷
    12.11.20 - II IUI 🍷
    31.01.20 - III IUI 🍺🍺🍺🍺

    02.2021 Spadek jakości nasienia - ruchliwość 0%, morfologia 1%

    04.2021 morfologia 11%, ruchliwość A+B 76% 💪💪💪✔️✔️

    Oboje - suplementacja plus dieta i ruch✔️✔️

    Gameta Gdynia:

    04.21 AMH 1,31 ng/ml (duży spadek - 03.20 prawie 4 ng/mol)
    TSH, FT3, FT4 ✔️

    Plan:
    Długi protokół:

    Ovulastan ✔️
    Gonapeptyl Daily ✔️
    Bemfola ✔️
    Menopur ✔️
    Mensinorm ✔️

    21.06.21 punkcja 🍀🍀
    Mamy 4 komórki

    26.06.21 transfer 4.1.1. 😭
    27.07.21 transfer 3.1.1. 😭
    30.08.21 transfer 4.2.2. 😭

    Mamy ❄️ 2.1.2 ostatnia... Najważniejsza... ❤️

    Plan - immunologia i... Znów zacząć wspólnie cieszyć się małymi rzeczami, uśmiechać się do siebie nawzajem...

    ANA1 dodatnie

    Następnie: ANA3, KIR, HLA-C, CBA, IMK -> Paśnik ?
  • Oliwka91 Autorytet
    Postów: 2226 1791

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, Jula trudna sytuacja i napewno musisz to sobie wszystko przemyśleć i poukładać tylko czy to dobry moment na dziecko? Może to nie moja sprawa tylko jak będziesz miała kolejnego malucha na pokładzie to jeszcze ciężej będzie Ci odejść od męża jeśli taką decyzję podejmiesz. Przemyśl to sobie wszystko raz jeszcze żebyś podjęła decyzję najlepsza dla siebie. Jeśli mówisz, że już wszystko zniszczone i go nie kochasz to pamiętaj, że to trudny krok ale jesteś w stanie ułożyć sobie życie na nowo. Trzymaj się ❤️

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    Starania od 09.2020

    3xcb 💔
    2xcp 💔

    ♀️ hashimoto, IO, pcos
    ♂️ nasienie bardzo OK ✅

    Kir Bx, 3/5 obecnych ✔️
    AlloMlr ✔️
    IMK ✔️
    Cross match 67 ➡️23 🎉
    Histeroskopia - stan zapalny (cd56 +)
    💊Tariavid + Metronidazol
    SonoHsg ✔️

    🔥2024🔥ivf start!
  • Jula😍🥰 Autorytet
    Postów: 496 126

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwka91 wrote:
    Właśnie, Jula trudna sytuacja i napewno musisz to sobie wszystko przemyśleć i poukładać tylko czy to dobry moment na dziecko? Może to nie moja sprawa tylko jak będziesz miała kolejnego malucha na pokładzie to jeszcze ciężej będzie Ci odejść od męża jeśli taką decyzję podejmiesz. Przemyśl to sobie wszystko raz jeszcze żebyś podjęła decyzję najlepsza dla siebie. Jeśli mówisz, że już wszystko zniszczone i go nie kochasz to pamiętaj, że to trudny krok ale jesteś w stanie ułożyć sobie życie na nowo. Trzymaj się ❤️
    Wlasnie myslsma ze bedzie latwoej maluch pochlonie cal
    Moja uwage . Po drugie niedalabym sie omamic zeby wrocic. Bo widzialabym jak barzdzo sie niwintetsuje niczym. Kwestie finasowe sie niwboje mam wypracowane swoje . Woec smialo moge isc na macierzynski. Teraz niemam sily wychodzic z domu spotykac sie z ludzmi . Siedze na chorobowym .

  • Monika_1992 Przyjaciółka
    Postów: 88 32

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale jak to.. Czy Chcesz zajść w ciążę i odejść w tym czasie od męża? 😟

  • agusia_246 Autorytet
    Postów: 2013 3047

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz świadomość problemu, jak piszesz Twoje dzieci żyją z ojcem alkoholikiem. A Ty chcesz świadomie urodzić kolejne dziecko, i narazić je na brak miłości, nieprzyjemności ze strony ojca. Nie lepiej zająć się dziećmi, które maezbi wyciągnąć je z patologicznej sytuacji?

    Jak jest z Tobą? Pijesz czasami?

    Ona+On - wszystkie wyniki w normie
    02.20 Lewy jajowód niedrożny

    19.09.20 - I IUI ☹️🍷
    12.11.20 - II IUI 🍷
    31.01.20 - III IUI 🍺🍺🍺🍺

    02.2021 Spadek jakości nasienia - ruchliwość 0%, morfologia 1%

    04.2021 morfologia 11%, ruchliwość A+B 76% 💪💪💪✔️✔️

    Oboje - suplementacja plus dieta i ruch✔️✔️

    Gameta Gdynia:

    04.21 AMH 1,31 ng/ml (duży spadek - 03.20 prawie 4 ng/mol)
    TSH, FT3, FT4 ✔️

    Plan:
    Długi protokół:

    Ovulastan ✔️
    Gonapeptyl Daily ✔️
    Bemfola ✔️
    Menopur ✔️
    Mensinorm ✔️

    21.06.21 punkcja 🍀🍀
    Mamy 4 komórki

    26.06.21 transfer 4.1.1. 😭
    27.07.21 transfer 3.1.1. 😭
    30.08.21 transfer 4.2.2. 😭

    Mamy ❄️ 2.1.2 ostatnia... Najważniejsza... ❤️

    Plan - immunologia i... Znów zacząć wspólnie cieszyć się małymi rzeczami, uśmiechać się do siebie nawzajem...

    ANA1 dodatnie

    Następnie: ANA3, KIR, HLA-C, CBA, IMK -> Paśnik ?
  • Jula😍🥰 Autorytet
    Postów: 496 126

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusia_246 wrote:
    Masz świadomość problemu, jak piszesz Twoje dzieci żyją z ojcem alkoholikiem. A Ty chcesz świadomie urodzić kolejne dziecko, i narazić je na brak miłości, nieprzyjemności ze strony ojca. Nie lepiej zająć się dziećmi, które maezbi wyciągnąć je z patologicznej sytuacji?

    Jak jest z Tobą? Pijesz czasami?
    jego praktycznie niema w naszym domu. Jestem
    Ja z dzieciakami tylko. Ja wogole niepije alkoholu ani kropli . Moj ojciec mual z tym problem dlatwgo ja nietykam. Niechce jemu urodzic dziecka tylko sobie bo jemu to wszytko
    Jedno . Byle by miec gdzie sie orRspac a przed normalnymi ludzmi an pokaz rodzina . Nic wiecej. Dziecko chcialam bo niedosc ze dalam mu szanse po jego akcji to poporstu chvialam jakiegos kopa dostac . Te strzsze dzieci maja juz swoje drogi . Nastolaltki wiadomo. Po drugie zdwalam sobie sprawe ze juz mooda niejestem i ostani gwiZdek.

  • agusia_246 Autorytet
    Postów: 2013 3047

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się czyta Twoje wpisy, odnosi się wrażenie, że sama możesz mieć problem. Pisałaś wcześniej, że jedno dziecko ma 6 lat. Nie jest to nastolatek, tyko maluch potrzebujący wzorca i miłości. Dla Dzieci powinnaś żyć, a nie starać się o nowe.

    Księgowa, kokoszka31, Monika_1992, Emi123, golonat, Annamaria, joka789, Mersalla, malwaxxx28, lawendowePole lubią tę wiadomość

    Ona+On - wszystkie wyniki w normie
    02.20 Lewy jajowód niedrożny

    19.09.20 - I IUI ☹️🍷
    12.11.20 - II IUI 🍷
    31.01.20 - III IUI 🍺🍺🍺🍺

    02.2021 Spadek jakości nasienia - ruchliwość 0%, morfologia 1%

    04.2021 morfologia 11%, ruchliwość A+B 76% 💪💪💪✔️✔️

    Oboje - suplementacja plus dieta i ruch✔️✔️

    Gameta Gdynia:

    04.21 AMH 1,31 ng/ml (duży spadek - 03.20 prawie 4 ng/mol)
    TSH, FT3, FT4 ✔️

    Plan:
    Długi protokół:

    Ovulastan ✔️
    Gonapeptyl Daily ✔️
    Bemfola ✔️
    Menopur ✔️
    Mensinorm ✔️

    21.06.21 punkcja 🍀🍀
    Mamy 4 komórki

    26.06.21 transfer 4.1.1. 😭
    27.07.21 transfer 3.1.1. 😭
    30.08.21 transfer 4.2.2. 😭

    Mamy ❄️ 2.1.2 ostatnia... Najważniejsza... ❤️

    Plan - immunologia i... Znów zacząć wspólnie cieszyć się małymi rzeczami, uśmiechać się do siebie nawzajem...

    ANA1 dodatnie

    Następnie: ANA3, KIR, HLA-C, CBA, IMK -> Paśnik ?
  • Jula😍🥰 Autorytet
    Postów: 496 126

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusia_246 wrote:
    Jak się czyta Twoje wpisy, odnosi się wrażenie, że sama możesz mieć problem. Pisałaś wcześniej, że jedno dziecko ma 6 lat. Nie jest to nastolatek, tyko maluch potrzebujący wzorca i miłości. Dla Dzieci powinnaś żyć, a nie starać się o nowe.
    Zawsze marzylam o wielkiej rodzinie. Juz sie nistram
    Niema z kim . Dalam sobie czas do kwietnia . Napewno niepozowle zeby jakis palant urzdzal
    Mi zycie. Parktycznie nas laczylo
    Od dawna niewiwm
    Co . Ja mam swoje zycie wykedzam sama na wakcje z dzieciakmi . Znim nic w poslnie nierobie oprcz tego ze czasem
    Spie . Ale im wiecej rozmaiwma
    O tym zdaje sobie sprawe jak ta rodzina niby wyglada . On jest bo mu wygodnie. Czysto . Wyprane . Jedzeinie iest .

  • Monika_1992 Przyjaciółka
    Postów: 88 32

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana uważam, że najpierw potrzebujesz pomocy. Wiem co mówię, i nie chce tutaj być ciotką od dabrych rad. Musisz sama znaleźć drogę która chcesz podążać. Ale może warto zatrzymać się na chwilkę i przemyśleć parę spraw. Pomyśl o tym, że jeszcze możesz zakończyć ten związek i rozpoczać nowy związek z kimś kto da Ci szczęście i poczucie bezpieczeństwa. A może jest jeszcze lepsza droga i może uda się naprawić wasze małżeństwo. Proszę Cię kochana bardzo o to żebyś to wszystko sobie przemyślała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2021, 20:13

  • agusia_246 Autorytet
    Postów: 2013 3047

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, ale nie rozumiem, co piszesz. Chyba za dużo wypiłaś. Przykro mi, ale odnoszę takie wrażenie...

    kamisia, malwaxxx28 lubią tę wiadomość

    Ona+On - wszystkie wyniki w normie
    02.20 Lewy jajowód niedrożny

    19.09.20 - I IUI ☹️🍷
    12.11.20 - II IUI 🍷
    31.01.20 - III IUI 🍺🍺🍺🍺

    02.2021 Spadek jakości nasienia - ruchliwość 0%, morfologia 1%

    04.2021 morfologia 11%, ruchliwość A+B 76% 💪💪💪✔️✔️

    Oboje - suplementacja plus dieta i ruch✔️✔️

    Gameta Gdynia:

    04.21 AMH 1,31 ng/ml (duży spadek - 03.20 prawie 4 ng/mol)
    TSH, FT3, FT4 ✔️

    Plan:
    Długi protokół:

    Ovulastan ✔️
    Gonapeptyl Daily ✔️
    Bemfola ✔️
    Menopur ✔️
    Mensinorm ✔️

    21.06.21 punkcja 🍀🍀
    Mamy 4 komórki

    26.06.21 transfer 4.1.1. 😭
    27.07.21 transfer 3.1.1. 😭
    30.08.21 transfer 4.2.2. 😭

    Mamy ❄️ 2.1.2 ostatnia... Najważniejsza... ❤️

    Plan - immunologia i... Znów zacząć wspólnie cieszyć się małymi rzeczami, uśmiechać się do siebie nawzajem...

    ANA1 dodatnie

    Następnie: ANA3, KIR, HLA-C, CBA, IMK -> Paśnik ?
  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 70

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusia_246 wrote:
    Przepraszam, ale nie rozumiem, co piszesz. Chyba za dużo wypiłaś. Przykro mi, ale odnoszę takie wrażenie...
    Agusia_246, zdradź proszę co przyczyniło się do tak znacznej poprawy morfologii.

    Jula, pomyśl też o dziecku, które chcesz mieć, zamiast myśleć tylko o sobie i o tym, że zawsze chciałaś dużą rodzinę.

    Monika_1992, Hania123 lubią tę wiadomość

  • agusia_246 Autorytet
    Postów: 2013 3047

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    Agusia_246, zdradź proszę co przyczyniło się do tak znacznej poprawy morfologii.

    Jula, pomyśl też o dziecku, które chcesz mieć, zamiast myśleć tylko o sobie i o tym, że zawsze chciałaś dużą rodzinę.

    Na wątku testowym jest wszystko opisane-zapraszam 🙂Pomogły nam fertilman plus + tzw przepis szonki.

    Daisy90, szona lubią tę wiadomość

    Ona+On - wszystkie wyniki w normie
    02.20 Lewy jajowód niedrożny

    19.09.20 - I IUI ☹️🍷
    12.11.20 - II IUI 🍷
    31.01.20 - III IUI 🍺🍺🍺🍺

    02.2021 Spadek jakości nasienia - ruchliwość 0%, morfologia 1%

    04.2021 morfologia 11%, ruchliwość A+B 76% 💪💪💪✔️✔️

    Oboje - suplementacja plus dieta i ruch✔️✔️

    Gameta Gdynia:

    04.21 AMH 1,31 ng/ml (duży spadek - 03.20 prawie 4 ng/mol)
    TSH, FT3, FT4 ✔️

    Plan:
    Długi protokół:

    Ovulastan ✔️
    Gonapeptyl Daily ✔️
    Bemfola ✔️
    Menopur ✔️
    Mensinorm ✔️

    21.06.21 punkcja 🍀🍀
    Mamy 4 komórki

    26.06.21 transfer 4.1.1. 😭
    27.07.21 transfer 3.1.1. 😭
    30.08.21 transfer 4.2.2. 😭

    Mamy ❄️ 2.1.2 ostatnia... Najważniejsza... ❤️

    Plan - immunologia i... Znów zacząć wspólnie cieszyć się małymi rzeczami, uśmiechać się do siebie nawzajem...

    ANA1 dodatnie

    Następnie: ANA3, KIR, HLA-C, CBA, IMK -> Paśnik ?
  • Jula😍🥰 Autorytet
    Postów: 496 126

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika_1992 wrote:
    Kochana uważam, że najpierw potrzebujesz pomocy. Wiem co mówię, i nie chce tutaj być ciotką od dabrych rad. Musisz sama znaleźć drogę która chcesz podążać. Ale może warto zatrzymać się na chwilkę i przemyśleć parę spraw. Pomyśl o tym, że jeszcze możesz zakończyć ten związek i rozpoczać nowy związek z kimś kto da Ci szczęście i poczucie bezpieczeństwa. A może jest jeszcze lepsza droga i może uda się naprawić wasze małżeństwo. Proszę Cię kochana bardzo o to żebyś to wszystko sobie przemyślała.
    Nigdy w zyciu nie wypilam kropli. Porostu litery mi przeskakuja

  • Jula😍🥰 Autorytet
    Postów: 496 126

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam swoje powody i mysle moze inaczej niz inne kobiety. Poprsotu to facet moj pierwszy i zawsze se przysiegalam ze ostani. Ja nieumialabym z kims innym spac. Moze jestem staroswiecka . Dlatego chcialam tylko z nim dziecko . Woem ze. Znikim innym nie pojde do lozka .

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ