X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie NOWY ROK - STYCZNIOWE TESTOWANIE
Odpowiedz

NOWY ROK - STYCZNIOWE TESTOWANIE

Oceń ten wątek:
  • amb83 Ekspertka
    Postów: 154 84

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monia i lucia nie kombinować ze stresami i traceniem nadzieji tylko popier...dzielać na bety! po co wam stresy czy jest czy nie ma czy blady czy mocniejszy.... zrobicie bety i bedzie pewność

    34 lata Hashimoto, TSH 5,54 - euthyrox 75, prolaktyna 1203! (norma do 493)
    25 miesięcy starań
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia ja miałam przykaz od lekarza, Duphaston zaraz po pozytywnym teście 3x1 bez czekania na wynik bety. Brałam po owu 5 dni 2x1, a od testu od razu miałam zwiększyć - u mnie od 11 dpo. I brałam Dupka do 12 tygodnia chociaż naturalny miałam 11dpo 25, 13dpo 36 i 17dpo już ponad 40

  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie beta była potrzebna, czasem w ogóle nie sikałam na testy tylko od razu na betę, ale rozumiem, że każda z nas może mieć inaczej.

  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma może Bunię w przyjaciółkach ? Albo jakiekolwiek wieści od niej? Martwię się, że tak zniknęła

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena21 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma może Bunię w przyjaciółkach ? Albo jakiekolwiek wieści od niej? Martwię się, że tak zniknęła

    No właśnie chyba nikt nic nie wie, bo już kilka razy pytałam:(

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena21 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma może Bunię w przyjaciółkach ? Albo jakiekolwiek wieści od niej? Martwię się, że tak zniknęła
    No ja nie mam. Faktycznie juz jej dłuższą chwilę nie ma :(

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ją w znajomych, ale się nie odzywa, wiem tylko tyle że beta spadła.

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się martwię o Bunię :(

    Monika, a co do duphastonu, aktualnie nie bierzesz go?
    Ja bym jak najszybciej zrobiła badanie proga i jeśli wyjdzie poniżej 20 od razu włączyła dupka. A jeśli wyjdzie ładny poczekałabym do terminu @ lub wizyty u lekarza, jeśli szybko ją planujesz.
    Ja duphaston włączyłam po pozytywnym teście, ale u mnie prog był bardzo wysoki na początku. Trzymam mocno kciuki <3

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, Lucia ale pięknie! Po cichutku Wam gratuluję :-) Niechaj bety rosną a krechy ciemnieją!
    Aicha no choojowo :-( Zabiegu nie było, a czas i nerwy stracone...
    Nika od jakiejś chwili siedzę i myślę co Ci napisać... Wiem że nie ma słów które ukoją twój ból. Powiem jedynie że myślę o Tobie. A z tą luteiną poszłabym do jeszcze innego lekarza by się doradzić.
    Mysss nawet jeśli będzie to rak, to szybko wykryty można jakoś opanować. Bądźcie dobrej myśli, bo nastawienie psychiczne też ma znaczenie. A i w ciążę w końcu zajdziesz, zobacz jak weteranki się wykruszają ;-)

    Czarna81
    22 cs.
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysss mam nadzieje ze to nic powaznego z twoim tata. Moj tesciu tez mial podwyzszony marker i tez juz mial skierowanie na biopsje itp ale ponownie zrobil za miesiac i marker spadl..Jest obecnie pod kontrola. A ty nie mowi tak ze nie bedziesz miala 2 dziecka, na pewno bedzie :) musi sie w koncu udac :)

    Aicha szkoda ze zabieg sie nie udal, mogli od razu zapisac cie za miesiac na laparo z hsg albo teraz zrobic to badanie. A nie takie odwlekanie! nie wiem po co.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2018, 22:00

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika - nie umiem Ci pomóc, ale myślami jestem z Tobą. Co do wyników badań i dalszych decyzji - myślę, że przede wszystkim potrzebny jest Ci czas na żałobę, a potem na odnalezienie spokoju. Jesteśmy tu z Tobą i dla Ciebie, gdybyś czegokolwiek potrzebowała <3

    Aicha - kurczę, niefajnie z tym hsg. Rozumiem Twoje rozczarowanie, bo ja też miałam mieć hsg teraz, a z różnych przyczyn muszę przekładać o kolejne miesiące.

    Monia, Lucia - może jednak spróbujcie z tą betą? Zwłaszcza Monia, bo dobrze byłoby też proga zrobić...


    Tak jak Wam pisałam M. zrobił badanie. Wszedł sam, bo uznał, że zrobi to co musi i wyjdzie, a razem zaczęlibyśmy się jeszcze śmiać czy coś i nic by z tego nie było. Z jednej strony mieliśmy z tego sporo ubawu (np. jak wychodził i wyciągnął papierosy to żartowaliśmy, że było tak dobrze że aż musi sobie zapalić :P), ale już w domu powiedział mi, że to wcale nie jest takie proste dla faceta i ma nadzieję, że nie będzie musiał przechodzić ponownie.
    Potem ja byłam na wymazach i pan doktor, który je pobierał (inny niż mój prowadzący) najpierw powiedział, że jego zdaniem ten antybiotyk mógł być nieco za krótko (szlag by to!), do tego jak usłyszał, że M. pali to powiedział, że raczej ciężko liczyć na dobre wyniki nasienia (szlag by to trafił po raz drugi).
    No i zarówno na wyniki M., jak i na moje musimy czekać ok. 10 dni. Ale mam poczucie, że coś robimy, w międzyczasie może przyjdzie @, potem clo i estrofem, a dla M. zamawiam dziś fertilman i żel Conceive.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika u mnie po lyzeczkowaniu krwawienie trwalo 3-4dni, ale do 15 dnia mialam plamienie. Pierwsza @ przyszla w 43dc (cykle mam regularne 28-31dni).
    Nikt mi nic nie mowil o wywolywaniu. Kolejny cykl byl juz w normie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2018, 22:21

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Iskierka21 Ekspertka
    Postów: 183 56

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! :)
    Już jakiś czas Was podczytuje i w końcu postanowiłam sie zarejestrować.
    Gratuluje bladziochów i mocno 3mam kciuki za wszystkie, aby już nie długo każda ujrzała wymarzone II kreski :)

    Czrna 81, KateHawke, Siwulec, Lunaris lubią tę wiadomość

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka21 wrote:
    Hej Dziewczyny! :)
    Już jakiś czas Was podczytuje i w końcu postanowiłam sie zarejestrować.
    Gratuluje bladziochów i mocno 3mam kciuki za wszystkie, aby już nie długo każda ujrzała wymarzone II kreski :)
    To co? Może mały wywiadzik? ;-) Ile masz lat, jak długo się starasz, o pierwszą dzidzię? Może nick wskazuje wiek, ale wolę zapytać :-)

    Czarna81
    22 cs.
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset mój M palił jak stary parowóz a nasienie ma dobre ale dał mi słowo że jak znajdę w ciążę to przejdzie na e-papieros i dotrzymał obietnicy. Słońce nie wolno się tak negatywnie nakrecać bo nie jedna ciąża była przy leczeniu M antybiotykami ;)
    Czasami po leczeniu jest lepiej niż przed ale spermogeneza traw 3 mies.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Iskierka21 Ekspertka
    Postów: 183 56

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlicjaJ wrote:
    Dziękuję Wam bardzo za wszystkie porady, spróbuję przełożyć wizytę u hematologa na wcześniej i wezmę większa dawkę Acardu. Trzymam kciuki za Wasze testy :)
    Sprobuj może porozmawiać osobiście z lekarzem. Moja koleżanka czekała długo do endokrynologa. Trafiła do niego już w ciąży. Lekarz jak usłyszał, że pomimo ciąży dalej czekała to skrzyczał ją, że trzeba było przyjść do niego i porozmawiać to by ją szybciej przyjął. 3mam kciuki :)

  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzięki bardzo za wsparcie :* liczę na to że jakimś cudem tata ma się dobrze, a badanie to jakaś pomyłka albo świadczy o czymś innym niż rak.

    Wiem, że synus kiedyś na pewno doczeka się rodzeństwa tylko wkurza mnie ze wszystkim dookoła przychodzi wszystko tak łatwo. Myślę że w pewien sposób to jest to dla mnie lekcja pokory i może kara za to że kiedyś mówiłam oficjalnie, że nie cierpię dzieci i mieć nie będę. No cóż priorytety się zmieniają i niestety nie zawsze jest tak jak sobie zaplanujemy :(

    Trzeba działac i iść za ciosem. Zrobię wszystko żeby synus nigdy nie był sam tak jak ja w dzieciństwie :) zrobiłam zamówienie w Gemini, kupiłam okazyjnie dwa opakowania testów LH Vitam (wg mnie najlepsze!), umówiłam gina, zrobię badania i pozostaje mi czekać i wierzyc :)

    Monia, Lucia i wszystkie staraczki którym się udało - gratuluję i trzymam kciuki! Rzadko coś pisze, ale ciągle czytam i wszystkim Wam kibicuję. Wspaniała tu atmosfera i cieszę się że mam tutaj wsparcie i że są osoby które mnie rozumieją :)

    Flowwer, Czrna 81, Iskierka21, Anna Stesia, KateHawke, Pomi lubią tę wiadomość

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • Iskierka21 Ekspertka
    Postów: 183 56

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czrna 81 wrote:
    To co? Może mały wywiadzik? ;-) Ile masz lat, jak długo się starasz, o pierwszą dzidzię? Może nick wskazuje wiek, ale wolę zapytać :-)

    W sklepie czasami jeszcze pytają mnie o dowód jak kupuje %, ale w nicku jest moja ulubiona liczba - szczęśliwe oczko. :)
    Mam 29 lat. Na poważnie staramy się 3 cykle, ale wszystkie znaki wskazują, że za nie długo przywitam @ i zacznie się 4 cykl.

    Dziewczyny jestem jeszcze zielona w tym temacie możecie mnie oświecić jak to jest z zapisami do ginekologów na NFZ? Jak zapiszę się do jednego i czekam to mogę w tym czasie odwiedzić innego? NFZ nie będzie robił problemów?

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Reset mój M palił jak stary parowóz a nasienie ma dobre ale dał mi słowo że jak znajdę w ciążę to przejdzie na e-papieros i dotrzymał obietnicy. Słońce nie wolno się tak negatywnie nakrecać bo nie jedna ciąża była przy leczeniu M antybiotykami ;)
    Czasami po leczeniu jest lepiej niż przed ale spermogeneza traw 3 mies.

    Flo, chyba potrzebne czasami mi jest takie postawienie do pionu i wirtualny kopniak. Mój też obiecał rzucić przy okazji ciąży, bo powiedział, że nie chce mnie wtedy truć (co mnie o tyle dziwi, że nigdy w domu nie pali, więc z tym truciem nie wiem, o co mu chodzi, ale nie wnikam, tylko trzymam za słowo).
    Dziś zwiozłam kolejne materiały do nauki, zobaczyłam ile tego jest i chyba przestanę się martwić wynikami, bo przez ostatnie pół godziny jojczalam M., że w życiu nie zdam tego egzaminu;)

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Flo, chyba potrzebne czasami mi jest takie postawienie do pionu i wirtualny kopniak. Mój też obiecał rzucić przy okazji ciąży, bo powiedział, że nie chce mnie wtedy truć (co mnie o tyle dziwi, że nigdy w domu nie pali, więc z tym truciem nie wiem, o co mu chodzi, ale nie wnikam, tylko trzymam za słowo).
    Dziś zwiozłam kolejne materiały do nauki, zobaczyłam ile tego jest i chyba przestanę się martwić wynikami, bo przez ostatnie pół godziny jojczalam M., że w życiu nie zdam tego egzaminu;)
    Reset to może dobrze, że masz teraz tyle nauki. Zawsze głowa musi się skupić na czymś innym ( choć pewnie trudno)
    Trzymam kciuki!
    Mój eMek tez pali jak smok, ale niestety nie obiecuje, że rzuci .. :(

    reset lubi tę wiadomość

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
‹‹ 458 459 460 461 462 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ