X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie NOWY ROK - STYCZNIOWE TESTOWANIE
Odpowiedz

NOWY ROK - STYCZNIOWE TESTOWANIE

Oceń ten wątek:
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotowa wrote:
    My nie chcieliśmy ryzykować, bo jedno dziecko już pochowaliśmy. Cieszę się, że zrobiliśmy kariotypy, bo dzięki temu jest duża szansa, że nie będziemy więcej tego przechodzić, ale naturalna ciąża nie wchodzi w grę
    Wiem :/
    U mnie jest trochę inna sytuacja bo mam jedno zdrowe dziecko. Nie wyklucza to oczywiście translokacji ale nawet jeśli jest to zrównoważona raczej. A starania tylko naturalne wiec tylko próbowanie wchodzi w grę. A raczej ostatnia próba bo i tak jestem geriatryczna matka :D

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiilka wrote:
    Lunka, dzięki Kochana <3

    Dziewczyny, jutro dam później znać o becie, bo idę na obiad do babci i nie będę u niej cały czas odświeżać. Także koło 19:00 powinnam dać znać. Pięknie proszę o kciuki ;)
    Masz zapewnione! :-D

    Emiilka lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hop takich geriatyków tu więcej ;-)

    Emiilka lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czrna 81 wrote:
    Hop takich geriatyków tu więcej ;-)
    I dzięki Bogu :D w kupie raźniej :)

    Czrna 81, Meśka lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • amb83 Ekspertka
    Postów: 154 84

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i się posypałam! M ma 2 zdrowych dorosłych już dzieciaków z 1 związku dlatego myślałam,, że jego badania to tylko formalność a tu taki zonk.... siedze i wyje bo już nawet płaczem tego nie można nazwać, aż mi się rzygać chce...

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b7962d4b8d95.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/956f688a2ca5.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2018, 20:07

    34 lata Hashimoto, TSH 5,54 - euthyrox 75, prolaktyna 1203! (norma do 493)
    25 miesięcy starań
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Przeglądam wybiórczo, ale oczywiścid najbardziej mi sie rzucają w oczy obrazki.
    Nowa, pewnie juz Ci wszystko dziewczyny napisały, ale może też się pomądrzę, ok? po pierwsze kawał dobrej kosztownej roboty odwaliłaś z badaniami :)
    Tarczyca super.
    Prolaktyna dość wysoka bez obciążenia. Ja bym się zaniepokoiła. Badałaś kiedyś prolaktynę z obciążeniem? Może warto?
    LH niskie jak na 2-3 dni przed owu. Na chwile przed owu powinno byc min. z 10. Chyba że masz mieć owu później i jeszcze się rozkręci.
    No i ten nieszczęsny testosteron. To lubi skoczyć, jeśli miałaś wczoraj na obiad np schaboszczaka z kartoflami. Dobrze by było powtórzyc w 2-3 dc. W drugiej fazie wysoki testo i inne androgeny mogą uniemożliwić implantację a nawet doprowadzic do obumarcia zarodka. Problemem jest tez to, że testo ciężko zbijać w czasie starań - większość su stancji obniżajacych ten hormon jest niedobre w ciąży a mawet powinno się je odstawić przed poczęciem, np palma sabałowa. Ja walczę z wysokim testo, cośtam o tym już wiem, więc jeśli Ci się potwierdzi w 2-3 dc, to odkop tego posta.

    NA OBNIŻENIE TESTOSTERONU:
    siemię lniane (a już siemię z pół łyżeczki cynamonu to rewelaaaacja dla staraczek. Cynamon beee w ciąży)
    herbatka z liści malin (w necie zawsze pisze "maliny czerwonej" i sprytni ludzie robią dużą kasę na produkcji herbarty z liści czerwonyvh malin dla staraczek. Tylko że jak się popatrxy na skład to jest ona robiona z tej samej roślinki jak herbatka co to mozna kupić za kilka złotych od zielarza na allegro - nie dajcie się naciągnąć). Herbatka z liści malin jest polecana takze w ciąży.
    Mięta pieprzowa. W stataniach do 4 napary dziennie, w ciąży 2.
    Pokrzywa (można mieszać z miętą, wtedy napar jest smaczniejszy).
    Herbatka z czerwonej koniczyny (coś mi w niej nie pasiło, bo miesza tez w LH i FSH, ale już nie pamiętam.
    Palma sabałowa - tabsy - odstawić na kilka dni przed owu. Można się dzielić z mężem, coby miał wspaniałą prostatę. Ja tam łykałam tylko przez kilka pierwszych dni cyklu, albo wcześniej, jak widziałam że już nic z tego.
    Metformina - bo meta jest dobra na wszystko.
    Dieta - mało mięska, mało mleczka, zero słodyczy, duuużo warzyw i błonnika. Skoki insuliny podbijają testo. Poziom androgenów spada przy diecie bogatej w błonnik - polecam błonnik gryczany.
    Majeranek - jako przyprawa i na herbatkę (fuj)
    Maca biała (ale ona działa też na tsh - może jej obniżyć odrobinkę, więc ostrożnie. Bee w ciąży)
    Napar z korzenia piwonii i lukrecji (stosować na początku cyklu. Nie łączyć z lekami, bo to mega silne ziele i nie wiadomo jak będzie działać przy innych środkach. Trochę strach toto pić).
    Suplować cynk i chrom.
    Chyyyyba też niepokalanek czyli castagnus miały pomagać, ale z castagnusem ostrożnue po owu - u części kobiet może zadziałać poronnie!)

    Niech chociaż inni skorzystają z mojej wiedzy. Ja teraz pierdolę wszystko i nie chcę myśleć o kolejnych próbach.

    O jeny, dziękuje Nikiś! Cudowna jesteś! Jestem w trakcie nadrabiania popołudniowych wpisów ale od razu Ci podziękuje za ten kawał wiedzy żeby mi jakimś cudem nie uciekło potem! ;*

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ambulans wiem co czujesz, my też mamy juz córcie, a badania dramat. Trzymaj się, choć wiem jakie to trudne.

    Dziewczyny a powiedzcie mi jakie badania na '' świeżo '' trzeba do inv. Zastanawiam się czy coś sobie porobić już teraz czy się wstrzymać, do powtórnego badania nasienia. Gdyby się polepszyło coś to do inseminacji też mam listę badań, za inv weźmiemy się w wakacje i zastanawiam się czy poczekać czy już powoli sobie robić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amb* przepraszam, słownik...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amb kochana trzymaj się:* :( suplementacja nie pomoże? Ja się nie znam zupełnie, ale nawet pary, które kwalifikują się do in vitro nagle zachodzą naturalnie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amb faktycznie wyniki złe, tak mi przykro :-(

    Czarna dziękuję <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2018, 20:10

  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amb kurcze tule mocno :* może jeszcze da się coś zrobić z tymi wynikami?


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amb, tulę... :***

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • Emiilka Autorytet
    Postów: 923 2321

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amb, Kochana, ja się niestety nie znam na wynikach badania nasienia. Ale szukałam właśnie morfologii i na końcu doczytałam w uwagach, że nie wykonano z powodu zbyt małej ilości plemników. Kochana, dzisiaj masz prawo płakać, ale od jutra walczymy! Koniecznie skonsultujcie to z dobrym andrologiem. Ja swojego Emka faszerowałam Fertilmenem Plus, ale nie wiem, czy to wystarczy przy takich wynikach. Przytulam mocno <3

    12 cs. - szczęśliwy! Cudzie trwaj! <3
    url=https://www.suwaczki.com/]mhsv20mmi0dw1s0w.png[/url]
    1 cs. - Aniołek - 6 tc.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa Mama mogę Ci wkleić wszystkie badania.

  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuje info co mogę brać zamiast modulatorów homocysteiny z solgara?
    Chyba, że nie przeszkadzają one i można je spokojnie brać nawet w ciąży?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2018, 20:15


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia bardzo dziękuję, chętnie je przyjmę. :)
    Przy takich wynikach FertilMan niewiele pomoże, ale... Dobry androlog, usg z czegoś takie wyniki się robią, może papierosy? Zdrowa dieta i sport (umiarkowany) jest bardzo ważny. Androlog powie co i jak, jednym leki i dieta pomogą a innym nie. Nam lekarka powiedziała, że mamy dziecko, i nie ma dramatu, a nie mamy ani jednego prawidłowego żołnierza. Trzeba działać. Choć dziś pewnie wszystko wydaje Ci się beznadziejne...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania do in vitro

    Kobieta:
    Anty-HIV -1,2 3 miesiące ważna
    HBsAg 3 miesiące ważna
    Anty-HBc 3 miesiące ważna
    Anty-HCV-Ab 3 miesiące ważna
    VDRL 3 miesiące ważna
    Toksoplazmoza 1 rok ważna
    Chlamydia wymaz 1 rok ważna
    Cytologia 2 lata ważna
    Badanie na czystość pochwy 3 miesiące ważna
    p/ciał różyczki
    przeciwciała HTLV-I
    antygeny RhD
    malaria
    wirus CMV
    pierwotniaki T-cruzi

    Mężczyzna:
    Anty- HIV-1,2 3 miesiące ważna
    HBsAg 3 miesiące ważna
    Anty-HBc 3 miesiące ważna
    Anty-HCV-Ab 3 miesiące ważna
    VDRL 3 miesiące ważna
    przeciwciała HTLV-I
    antygeny RhD
    malaria
    wirus CMV
    pierwotniaki T-cruzi

    :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Boże :) :) :) orientowalaś się już ile taki mini pakiecik?

  • amb83 Ekspertka
    Postów: 154 84

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czereśniowa ten ambulans nawet mi sie spodobał hehe

    czytam, szukam i sie doszkalam, podobno jak jest cokolwiek to ilość wyprodukować sie da. M ma wprowadzić zdrową diete, abstynencje alko i nikotyny co będzie ciężkie bo pali a i piwo lubi i gnam go na badania bilans 40m latka morfologia krwi, tarczyca, mocz, wymazy na chlamydie i inne badziewia, testosteron i prog i prolaktyna a póki tych badań nie ma to pedze jutro do apteki po jakiś fertilman i cynk a huj nie zaszkodzi a pomóc może.... a po badaniach kuracja odpowiednia do wyników i tyle.... nosz kurwa ja pierdole! miałam nadzieję że zwalimy tą moją prolaktyne i działamy a tu huj w bąbki strzelił choinki nie będzie!!!

    jak któraś ma jakiś pomysł co mam chłopu na cito wprowadzić to piszcie plz

    34 lata Hashimoto, TSH 5,54 - euthyrox 75, prolaktyna 1203! (norma do 493)
    25 miesięcy starań
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiilka wrote:
    Kotowa, to ja już trzymam kciuki za wtorkowe crio blastki :) <3
    Mesia, kciuki za jutrzejszą wizytę :) Chcę usłyszeć piękne info o dwóch ciałkach żółtych! <3
    Nika, czy już mówiłam, że miło Cię widzieć? <3 :)
    Miło to słyszeć. Ciesz się ciążą, Emilkuś i nid rozkminiaj za dużo. Zawsze pamiętaj że na ile pozwal a Ci dostępna wiedza, nieodmiennie wybierasz tylko to, co dobre dla maleństwa i Ciebie. Więcej po prostu nie możesz zrobić

    Emiilka lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
‹‹ 567 568 569 570 571 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ