X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie NOWY ROK - STYCZNIOWE TESTOWANIE
Odpowiedz

NOWY ROK - STYCZNIOWE TESTOWANIE

Oceń ten wątek:
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset nie wiem, czy lubicie sauny, termy, gorące kąpiele - facet musi teraz tego unikać jak ognia. Mój M uwielbia sauny i po takim seansie jak robiliśmy powtórkę badania nasienia była załamka, wszystkie parametry poleciały na łeb na szyję - oligoasthenoteratozoospermia była przez jakiś czas. Podobno podgrzewanie jąder to jest nowa metoda antykoncepcji dla mężczyzn.

    reset lubi tę wiadomość

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czrna- mąż też ma 260, grejpfruty lubi, więc będę mu kupować. Problem jest taki, że on śniadań nie jada w domu, więc z owsianką będzie ciężko. Zacznę mu robić do pracy zamiast kanapek jakieś sałatki z ryżem pełnoziarnistym, musi też polubić drób.

    Malwas - czyli jak rygorystycznie podchodzą to ta aglutynacja może być nieco lepsza? W ogóle to na wydruku jest napisane brak, a potem ktoś przekreślił i napisał 2a.

    Powiem Wam, że tyle dobrego z tego, że M. zmieni nawyki i ogólnie zadba o siebie (i nawet jak to na morfologię plemników nie wpłynie, to wpłynie ogólnie na zdrowie, a zawsze jeszcze jest ivf) :)

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Czrna- mąż też ma 260, grejpfruty lubi, więc będę mu kupować. Problem jest taki, że on śniadań nie jada w domu, więc z owsianką będzie ciężko. Zacznę mu robić do pracy zamiast kanapek jakieś sałatki z ryżem pełnoziarnistym, musi też polubić drób.

    Malwas - czyli jak rygorystycznie podchodzą to ta aglutynacja może być nieco lepsza? W ogóle to na wydruku jest napisane brak, a potem ktoś przekreślił i napisał 2a.

    Powiem Wam, że tyle dobrego z tego, że M. zmieni nawyki i ogólnie zadba o siebie (i nawet jak to na morfologię plemników nie wpłynie, to wpłynie ogólnie na zdrowie, a zawsze jeszcze jest ivf) :)
    Szczerze mówiąc nie wiem w jaki sposób rygorystycznie podchodzą, ale już w Macierzyństwie i Artvimedzie mieliśmy lepsze wyniki.

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset moj m tez mial slabe plemniki i pare lat temu mial diagnoze oligoazenospermia czy jakos tak. Ale poprawily mu sie parametry. Tak na pewno bedzie u was :P a jak tam leczenie urea? robilas juz wymaz?
    Tylko moj ginek kazal mu brac pol tabletki clo.. az bylam w wielkim szoku... ale pomoglo mu!

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • moli5 Autorytet
    Postów: 476 461

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Dziewczyny, niżej wyniki mojego M.
    Poniżej kilka faktów o nim:
    wiek 36 lat, palący, zarażony ureaplasmą i mycoplasmą, leczenie antybiotykiem zakończone 14 dni przed badaniami, brak ruchu, zła dieta, pijący alkohol w ilości umiarkowanej (weekendowo raczej jakieś piwo itp.), jedno dziecko lat 11, czas abstynencji to było 75 godz. a nie jak w badaniu zapisano 2 dni.

    Co robić poza wizytą u androloga i rzuceniem palenia?!?

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/dc0dc3d3e04c.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4368db5178de.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/983e89b985c6.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8a8ce9e796fe.jpg
    Reset te wyniki wcale nie są złe! Na aglutynację mojemu Mężowi pomoglo picie ACC w dużych ilościach.
    Da się to ogarnąć! :)
    Ilosc jak i ruchliwość są na prawdę ok!


    mt7wfge.png
    2nn3gzu3xr2ol32b.png
    09.2015- początek leczenia (napro)
    6.06.1016- synek, nasz cud (16 mc starań)
    3.10.2017Aniołek 8tydz.6 dz.(




  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak sobie teraz jeszcze myślę, chcąc się pocieszyć
    minimalna ilość nasienia to 39 mln w ejakulacie, a M. ma 119 mln w ejakulacie.
    4% z 39 mln to 1,56 mln,
    1% z 119 mln to 1,19 mln

    w liczbach bezwzględnych nie jest źle ;)

    Ale jemu to chyba nie od razu powiem, niech się bierze za siebie!

    Karma88, lamka, Kargo31, KateHawke, Czrna 81, Anaaa90, Lena21, Koteczka82 lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Dziewczyny, tak sobie teraz jeszcze myślę, chcąc się pocieszyć
    minimalna ilość nasienia to 39 mln w ejakulacie, a M. ma 119 mln w ejakulacie.
    4% z 39 mln to 1,56 mln,
    1% z 119 mln to 1,19 mln

    w liczbach bezwzględnych nie jest źle ;)

    Ale jemu to chyba nie od razu powiem, niech się bierze za siebie!
    Liczebność jest całkiem spoko :) tylko niech palenie rzuci i będzie cacy

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwas - w sumie mnie to pociesza, bo lepiej teraz mieć złe wyniki niż dostać dobre i nic ze sobą nie robić. Rzuci palenie, zmieni dietę - nie zaszkodzi, a pomoże. Czy masz dobrego androloga do polecenia?

    Moli - pierwsza strona jak to odebrałam też mnie mocno ucieszyła i zaskoczyła, tylko potem ten 1%... a czy to acc to ma pić co dzień czy tylko przed <3

    Yoselyn - wyniki wymazów dopiero we wtorek... Liczę, że bakterie pokonane, a jednocześnie łudzę się, że ich obecność mogła wpływać na morfologię. O tym Clo dla mężczyzn czytałam już gdzieś!

    A jeszcze mam pytanie co to znaczy upłynnienie zupełne?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2018, 13:36

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Malwas - w sumie mnie to pociesza, bo lepiej teraz mieć złe wyniki niż dostać dobre i nic ze sobą nie robić. Rzuci palenie, zmieni dietę - nie zaszkodzi, a pomoże. Czy masz dobrego androloga do polecenia?

    Moli - pierwsza strona jak to odebrałam też mnie mocno ucieszyła i zaskoczyła, tylko potem ten 1%... a czy to acc to ma pić co dzień czy tylko przed <3

    Yoselyn - wyniki wymazów dopiero we wtorek... Liczę, że bakterie pokonane, a jednocześnie łudzę się, że ich obecność mogła wpływać na morfologię. O tym Clo dla mężczyzn czytałam już gdzieś!
    dr n.med. Leszek Bergier z Macierzyństwa, wiele osób go polecało i również w środowisku medycznym

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwas wrote:
    dr n.med. Leszek Bergier z Macierzyństwa, wiele osób go polecało i również w środowisku medycznym

    Właśnie go widziałam i nawet do Macierzyństwa mamy blisko... w ogóle zastanawiam się, czy się tam nie przenieść z leczeniem.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Właśnie go widziałam i nawet do Macierzyństwa mamy blisko... w ogóle zastanawiam się, czy się tam nie przenieść z leczeniem.
    Ja mam ultrablisko bo jakieś 2km :), ale ostatecznie chodzimy do Artvimedu z polecenia

    reset lubi tę wiadomość

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset na cholesterol to przede wszystkim źródła tłuszczy tj. ryby morskie tłuste, migdały, orzechy włoskie, dobrej jakości oleje, omega-3, do tego antyoksydanty w naturalnej formie czyli dużo warzyw i owoce. ACC u nas będziemy brać 5-10dni przed owu do "po" owulacji.

    reset, Czrna 81 lubią tę wiadomość

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lamka wrote:
    Reset na cholesterol to przede wszystkim źródła tłuszczy tj. ryby morskie tłuste, migdały, orzechy włoskie, dobrej jakości oleje, omega-3, do tego antyoksydanty w naturalnej formie czyli dużo warzyw i owoce. ACC u nas będziemy brać 5-10dni przed owu do "po" owulacji.

    Dzięki Lamuś:* Omega 3 bierze od 1,5 miesiąca w tabletkach, bo z rybami u niego kiepsko (zresztą ja też nie przepadam i jadam głównie pstrągi;/).
    Orzechy, migdały, oleje to lubi i jada, będzie to nawet łatwo przemycić. Jada za mało owoców i warzyw, a jak warzywa to woli gotowane np. brokuły, a nie surówkę :/
    W pracy wiecznie z kumplami zamawiali pizzę, więc pewnie to nie pomogło również. Tyle że koledzy informatycy są singlami przed 30 to niech robią co chcą, mój teraz będzie jadł zdrowo :)

    No nic, plan naprawczy wdrażamy.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz spakowana i gotowa do drogi :P

    reset, Izolda90, olik321, lamka, KateHawke, Czrna 81, Emiilka lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset najważniejszy jest plan :) a tak jak dziewczyny pisza pozostałe parametry są ok i na szczęście morfologię da się naprawić. Głowa do góry, będzie dobrze!

    reset lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn a przypomnij gdzie się dokladnie urlopujesz? Za niecałe 2 tygodnie rozpoczynasz szkolenia, super!

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Yoselyn a przypomnij gdzie się dokladnie urlopujesz? Za niecałe 2 tygodnie rozpoczynasz szkolenia, super!

    Portugalia :)

    juz odliczam dni do szkolen!! :) wroce i zaraz zaczynam :)

    Luna1993, KateHawke, Czrna 81, Anaaa90 lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Ci dobrze z tym urlopem :) Mój ostatni wyjazd jakikolwiek to nad polskie morze w czerwu. A no i 3 dni w Wiśle w sierpniu...
    Co prawda jestem na wychowawczym i teoretycznie głowa odpoczywa cały czas, ale przydalby mi się jakiś wyjazd. Póki co się nie zapowiada.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a może była któraś z Was w Bieszczadach i może polecić jakiś kameralny pensjonat/miejscowkę? Raczej nie hotel Arłamów ;)

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • amb83 Ekspertka
    Postów: 154 84

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moli5 wrote:
    Amba nie załamuj się jeszcze! Niech Twój mąż się gruntownie przepada. Układ hormonalny,( testosteron ,tsh itd)posiewy z nasienia USG czy nie ma zylaków.
    Warto powtórzyć badanie nasienia.
    Wiem co czujesz bo sama to przeżywałam.
    Wiem jakie to trudne dla mężczyzny ale wierzę w to ,że da się coś z tym zrobic.
    Poczytaj sobie w internecie ilu osobom z totalna azoospermią u męża udało się zajść w ciążę .
    Zacznijcie od dobrego androloga i urologa.
    Nie traćcie wiary!
    Obniż swoją prolaktynę i cały czas działajcie !
    Androlog mojego męża za każdym razem powtarza ,że wystarczy jeden zdrowy plemnik.


    czytałam w necia że nawet jak jest mało pływaków i słabe to kaskader jakiś się zawsze może trafić ale żeby totalnie z azoospermią i się udało? to o tym nie miałam pojęcia... szukam androloga i chyba zapiszę nas do kliniki INVICTA co myślicie? któraś z Was tam działa? i zapisuję M na usg jajek... nie będzie zbyt szczęśliwy ale cóż....

    34 lata Hashimoto, TSH 5,54 - euthyrox 75, prolaktyna 1203! (norma do 493)
    25 miesięcy starań
‹‹ 578 579 580 581 582 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ