X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie NOWY ROK - STYCZNIOWE TESTOWANIE
Odpowiedz

NOWY ROK - STYCZNIOWE TESTOWANIE

Oceń ten wątek:
  • Pomi Autorytet
    Postów: 327 475

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    Pomi mamy podobnie chyba. Wyniki wychodzą ok( w końcu bo miałam problem z tsh i prolaktyną)nasienie ok (a jak u Was z armią?), Owulacje mam potwierdzane na Monitoringu, ovitrelle bądź pregnyl podawane jak trzeba a ciąży nie ma... Ja mam hsg 24.01. ten cykl biorę bez leków,na luzie. Przynajmniej próbuje:) 3mam za Ciebie kciuki!

    Achia ja też miałam TSH wysokie, biorę Euthyrox 100 mg.
    oo i nawet HSG mamy w podobnym terminie, ja 19.01.

    Trzymam mocno kciukasy! :D

    09.2016 - Start
    11.2017 - czas na pomoc - Gameta
    04.2018 - operacja żpn
    08-09.2019 - 3 IUI nieudane
    10.2019 - Ivf krótki protokół
    16.12.19 - FET 4bb, beta <0. 1
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomi wrote:
    Bocianiątko, ja się buntuje i nie mierzę temperatury :P
    Staram się na razie nie nakręcać na dziecko, bardzo chce, ale cały czas tłumaczę sobie, że mamy jeszcze czas (27 lat oboje).
    Planuję wakacje, angażuję się w prace, przyjaciół, staram się nie podporządkowywać życia pod starania. Myślę, że dopóki nie mam takiej spiny to lepiej dla mojego zdrowia psychicznego :) oczywiście każda @ wiąże się z płaczem itd, ale pozostałą część cyklu staram się nie myśleć za dużo. A jakbym codziennie mierzyła temepraturę, prowadziła wykres itd, to pewnie bym się nakręcała strasznie... Taki mój sposób radzenia sobie :)

    Olik nasze badania na razie to: u M rozszerzone badania nasienia, z morfologią, fragmentacją DNA, wiązaniem z hialuronianem - żle wychodzi tylko obniżona ruchliwość, ale nie na tyle żeby przeszkadzało w zapłodnieniu, bo dużo chłopaków jest (mówi doktorek). Jeszcze mężulek idzie do urologa w połowie stycznia. Powiedział, że będzie robił wszystkie badania jakie będzie trzeba, ale kiedyś zobaczył w cenniku biopsję jąder i mówi, że tego nie zrobi, chyba, że go uśpią :P
    U mnie badania hormonów - OK, podwyższony raz miałam testosteron, ale później OK, AMH - 6,17, owulację mam co miesiąc naturalnie, regularne cykle itd.
    19 stycznia mam HSG, jeżeli dobrze wyjdzie posiew (trzymajcie kciuki, bo mam jakieś złe przeczucia).
    Nasza droga z diagnozowaniem dopiero się zaczyna, nie mam pojęcia o immunologi. Lekarz wspomniał kiedyś, że następnym krokiem będzie inseminacja, może pomoże przy tej obniżonej ruchliwości.
    Szczerze, to wątpię w ten cykl, jakieś mam takie wewnętrzne przekonanie, że sama stymulacja nic nie da, skoro mam naturalnie owulację. Taki mój krok milowy, na który bardzo liczę to HSG. Później pewnie IUI.

    O takie żale od Nowego Roku :P

    No ale nie będę Was witać smutaskami, jak tu tyle dobrych wiadomości ostatnio. Wierzę że 2019 będę witać z całkiem już sporym brzuszkiem <3
    A LH sprawdzałąs i stosunek AMH do LH?
    poza tym pakiet tarczycowy TSH, anty TPO, FT4 i Ft3
    homocysteina?
    prog 7dpo? u mnie np. był trochę niski i zaskoczyło jak brałam dupka od 2dpo
    Hope ma w stopce cały zestaw badań, które należy wykonać na początek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2018, 11:51

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja :)

    Problemik nie ważne co napiszę bo wiem, że nic nie da :/ po prostu brak słów, tulę Cię mocno <3

    Luna za Ciebie cały czas kciukam <3

    Bajkaaa cudownie i za pozwoleniem wezmę wirusków ;) <3

    Aga wszystkiego najlepszego! <3

    Odnośnie tych badań na wrogość - to są jakieś wytyczne pod względem badania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2018, 11:49

    Agniechaaaa, Luna1993, Bajkaaa lubią tę wiadomość

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie już boli brzuch @, niech ktoś powie, że to jakiś żart bo płakać się chce!

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Du-Dulia wrote:
    Biorę wszystkie :)
    Nie no jak to wszystkie, spokojnie starczy dla wszystkich :p ;)

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam i ja w ten pochmurny dzien.
    Agniechaaaa wszystkiego najlepszego spelnienia marzeń.
    A mnie cos od wczoraj pewnie kawa by cos pomogla ale jakos nie moge jej wypic :-P .I jak tu funkcjonowac dzisiaj..bedzie ciezki dzien.
    A wam zycze milego dnia.

    Agniechaaaa lubi tę wiadomość

  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina90 wrote:
    (...)

    Jedna z Wielu ciesze się, że częściej Cię widać <3 ja też udzielam się nie merytorycznie :-P czasem brakuje mi czasu, ale to forum po to jest :-) żeby się wspierać, marudzić i czerpać wiedzę :-D pomysl jak każda byłaby wszechwiedząca to tylko byłyby nieporozumienia która wie lepiej :-P

    Ja wczoraj myślałam, że łapie mnie zapalenie pęcherza, ale dziś juz jest spoko :-) wiec chyba fałszywy alarm, ale na wszelki wypadek coś wezmę. Chyba furagina najlepsza, prawda?:-)
    <3

    I co do pęcherza, to też trochę strachu było, ale na szczęście dziś cisza, więc i mnie tylko postraszylo.

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Freyka Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia niby tak, ale chyba nie chce mi się już nakręcac. Zastanawiam się tylko co dalej. Czy iść do tego nowego gina, co twierdzi, że Pco nie ma, że jajniki ok. Czy do tego co 7lat temu?

    starania o drugie dziecko - 3cs

    Pierwsze dziecko 2010:
    clo, puregon, pregnyl, metformina + iui

    Było PCO, podobno już nie ma...
  • Pomi Autorytet
    Postów: 327 475

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olik321 wrote:
    A LH sprawdzałąs i stosunek AMH do LH?
    poza tym pakiet tarczycowy TSH, anty TPO, FT4 i Ft3
    homocysteina?
    prog 7dpo? u mnie np. był trochę niski i zaskoczyło jak brałam dupka od 2dpo
    Hope ma w stopce cały zestaw badań, które należy wykonać na początek

    Hmm na raz LH i AMH nie robiłam, LH z listopada 6,5mlU/ml, AMH z kolejnego miesiąca 6,17 - nie wiem czy ja oddzielnie badania robione to można porównać?
    Na tarczycę biorę Euthyrox 100 mg, już około rok, teraz TSH ładnie się trzyma około 1.
    Progesteron 9 dpo 40, norma lab 5,8-75,9.
    Homocysteiny nie badałam nigdy, czy to trzeba badać w konkretnym dniu cyklu?

    Ja to na razie ślepo ufam lekarzowi i robię to co mi przepisuje, ale chyba czas wziąć sprawy w swoje ręce.
    z Hormonów badałam jeszcze DHEA-S, 17OHprog, Androstendion - to pod kątem podwyższonego testosteronu, wszystko w normie.

    Zaraz podejrzę co tam Hope ma w stopce :) Dzięki!

    09.2016 - Start
    11.2017 - czas na pomoc - Gameta
    04.2018 - operacja żpn
    08-09.2019 - 3 IUI nieudane
    10.2019 - Ivf krótki protokół
    16.12.19 - FET 4bb, beta <0. 1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wiązanie z hialuronianem to inaczej HBA prawda?

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka sto lat i zdrowych maluszków :)

    Provlemik przykro mi bardzo:( nie wyobrażam sobie co teraz czujesz...:(

    Rucola ale pięknie ! Podwójne szczęście !!!

    Bajka łapie wirusy!!!

    Luna przykro mi:(

    Za 3 godziny do do domku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2018, 12:04

    Agniechaaaa, Bajkaaa lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateKum wrote:
    Dziękuje za pomoc, bardzo szybko jak na mnie, ale cóż dobry koń i po błocie pójdzie ;)
    Jutro wyjeżdżam i wracam dopiero w piątek wieczorem, więc mam nadzieję że nie popadają do owu
    Ściśnij uda i czasem wpuszczaj im trochę świeżego powietrza Kate to jakoś dotrwają hehe :p

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polećcie mi przez linka najlepiej gdzie kupić na allegro testy owulacyjne proszeee

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Pomi Autorytet
    Postów: 327 475

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    To wiązanie z hialuronianem to inaczej HBA prawda?

    Wydaje mi się, że to to samo :)

    09.2016 - Start
    11.2017 - czas na pomoc - Gameta
    04.2018 - operacja żpn
    08-09.2019 - 3 IUI nieudane
    10.2019 - Ivf krótki protokół
    16.12.19 - FET 4bb, beta <0. 1
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    Polećcie mi przez linka najlepiej gdzie kupić na allegro testy owulacyjne proszeee
    Z wielką chęcią, ale "moje " każda krytykuje ;)

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Emiilka Autorytet
    Postów: 923 2321

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewuszki!

    Agniechaaa, wszystkiego dobrego z okazji urodzin! Spełnienie marzeń jest już u Ciebie w brzuszku, więc życzę Ci dużo zdrowia, anielskiej cierpliwości i ze trzech dodatkowych rąk, które mogą być niedługo potrzebne ;) <3

    Problemik, bardzo mi przykro. Tulę mocno. To takie niesprawiedliwe. Nie macie szansy na powtórzenie procedury? Może jeszcze ostatni raz?

    Luna, ej no, nie tak miało być! :D Zapomniałaś, że miałaś komuś utrzeć nosa? :D Ten drobny przytyk w Twoją stronę, odebrałam jak atak na siebie. W końcu moja beta z wczoraj to 2, więc wróżka równie dobrze mogła mi prosto z mostu walnąć, że to nie ciąża :D Następnym razem nie robię bety, tylko czekam na jedyny słuszny głos wyroczni :) Wybaczcie uszczypliwości, ale zbliża się do mnie @, więc przemawia przeze mnie pms ;)

    Rucolka, podwójne gratki Kochana! <3 <3 Jeżeli nagrodą za czekanie są bliźnięta, to ja się nie obrażę na los weteranki ;) Nudnej ciąży Kochana <3

    Bajka, gratuluję serduszka :) Teraz już wszystko będzie dobrze :) Dbaj o siebie <3

    Flo, Kochana, Ty chyba dzisiaj wizytujesz? Zaciskam mocno kciuki za dobre wiadomości :) <3

    Miłego dnia Dziewczyny!

    Agniechaaaa, KateHawke, Luna1993, Bajkaaa lubią tę wiadomość

    12 cs. - szczęśliwy! Cudzie trwaj! <3
    url=https://www.suwaczki.com/]mhsv20mmi0dw1s0w.png[/url]
    1 cs. - Aniołek - 6 tc.
  • Emiilka Autorytet
    Postów: 923 2321

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karma, jeszcze miałam napisać, że jesteśmy w podobnej sytuacji. Mój gin od usg (któremu notabente ufam bardziej niż gin prowadzącej) wspominał ostatnio, że stymulację (CLO + Ovitrelle), pociągniemy jeszcze przez trzy cykle, bo zwykle zaleca się pół roku stymulacji, a pierwsze trzy cykle już za mną. U mnie problemem jest owulka zwykle po niedrożnej stronie, ale stwierdziłam, że teraz już nie będę oddawać żadnego cyklu. Tym bardziej, że w tym miesiącu pękły nawet te drobne pęcherzyki po niedrożnej stronie i były przy nich ciałka żółte. Po stymulacji inseminacja, a jeżeli nie wyjdzie to in vitro.

    12 cs. - szczęśliwy! Cudzie trwaj! <3
    url=https://www.suwaczki.com/]mhsv20mmi0dw1s0w.png[/url]
    1 cs. - Aniołek - 6 tc.
  • Bunia86 Autorytet
    Postów: 1488 2133

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freyka wrote:
    Bunia niby tak, ale chyba nie chce mi się już nakręcac. Zastanawiam się tylko co dalej. Czy iść do tego nowego gina, co twierdzi, że Pco nie ma, że jajniki ok. Czy do tego co 7lat temu?

    a teraz robił Ci usg na początlu cyklu czy w trakcie? Bo z tego co mi wiadomo to pco właśnie podczas @ najłatwoej stwrerdzić, no i chyba jakieś badania hormonów do tego?
    Ale uwaga, mówię tylko co słyszałam bo ja nie mam pco ;)

    ojxeej28a64grrny.png

    * Starania od stycznia 2014 * 5 Anioków w niebie
    *Listopad 2018 - laparoskopia - udrożnione oba jajowody
    *PAI-1 G4 homo,On: OligoAsthenoTeratozoospermia, Mofrologia 0%, Fragmentacja 48,15%, ROS 3,26
  • Karma88 Autorytet
    Postów: 3088 3640

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiilka no widzisz, u mnie stymulacja nic ni wniosła. Generalnie ja swoją owu mam, wszystko drożne, bez zrostów itp. M jak najbardziej w porządku, więc po HyCoSy dostaliśmy jeszcze chwilę, bo najczęściej w 3 pierwszych cyklach po nim się udaje.

    Jak nie to probujemy inseminację. Ciągle się bronię przed nią i in vitro, bo jednak 2x zaszłam naturalnie. Nigdy nie chciałam w ten sposób walczyć (nie ze względów ideologicznych), bo to jednak tak wymuszone na "ten" moment musi być, ale jak widać coraz bliżej nas takie rozwiązanie.

    Mam nadzieję, że szybko Ci się uda. ;)

    Emiilka lubi tę wiadomość

    Emilka <3

    gg649vvjtg0z1oj0.png

    Od 09.2013:02.2014-5t6dc <3 07.2015-12tc <3
    MTHFR A1298C+C667T+PAI-1 4G-hetero, immunologia
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4684 3467

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    To wiązanie z hialuronianem to inaczej HBA prawda?

    TAK

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ