X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ostatni podmuch wiosny-test czerwiec, lipiec, sierpien.
Odpowiedz

Ostatni podmuch wiosny-test czerwiec, lipiec, sierpien.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla nie pomoge nie wiem nie mam zielonego pojecia :(

  • Iriss Autorytet
    Postów: 1748 642

    Wysłany: 16 października 2015, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie Ciri, a szanowne państwo oferuje jednorazowe becikowe 1000zł buhaha. Specjaliści na NFZ mają takie kolejki, że .... Ciri zapomniałaś, że jak już się uda to wizyty co miesiąc + badania prenatalne (I,II i czasami III trymestru), znów badania i witaminy haha. No ale dla tego małego skarba jesteśmy w stanie wszystko, tylko czemu to państwo tak pod górę nam robi :/

    h84fe6ydttjiala2.png
  • Martka89 Autorytet
    Postów: 1286 865

    Wysłany: 16 października 2015, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcia23 wrote:
    sorki mam same sprawdzenie droznosci jajowodow. To chyba same HSG
    Różnica jest taka, że tradycyjne hsg robi się tak ze podają ci pod ciśnieniem kontrast i strzelają fotki rtg, podobno bardziej inwazyjne. Sono to bad w którym wstrzymuje ci malutko kontrastu i na usg śledzi czy idzie do jajnika i przy nim jakby się rozlewa. Sono jest mniej inwazyjne i w zasadzie zaraz po bad możesz iść do domu. Tylko ze ponoć jest tak ze jak w sono wyjdzie ze są drożne to są drożne e na 100% ale jeżeli wyszłaby jakaś niedrożność to trzeba ja potwierdzić tradycyjnym badaniem hsg bo może jej wcale nie być. Ale nie przejmuj się, na pewno będziesz mieć drożNe jajowody, u młodych kobiet które nie miały żadnych zabiegów to ponoć tylko formalność :)

    w4sqyx8dc6bykj5r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2015, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo ja ciazy samej w sobie nie licze, bo chodze na nfz i mam tylko witaminy jako dodatkowy koszt i 3 badania usg za ktore place ale powiedzmy ze to juz wlasny wybor bo moglabym dostac skierowanie i za darmo mie wiec w tym wszystkim sama ciaza jest najtansza jesli sie nic nie dzieje...Ale najpierw trzeba zajsc.

  • Domcia23 Ekspertka
    Postów: 602 66

    Wysłany: 16 października 2015, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie racje. Ale dobrze że są jeszcze rodzice co chetnie pomoga. Bo czekaja na upragnionego wnuka :-* ah caly czas pod górkę :-(

    Domcia
    ❤Nadal czekamy na Ciebie słoneczko
    Zamrożone nasienie 21.10.2015r.
    HSG 16.11.2015r.
    Kolejna wizyta u profesora 27.11.2015
    Po 6 tygodniach ponowne badanie nasienia po zastrzykach i witaminach. Wyniki znacznie sie poprawiły :-) 8.01.2016r.
    17.11.2016r. I IUI :-(
    5.02.2017r. II IUI:-(
  • Domcia23 Ekspertka
    Postów: 602 66

    Wysłany: 16 października 2015, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martka89 wrote:
    Różnica jest taka, że tradycyjne hsg robi się tak ze podają ci pod ciśnieniem kontrast i strzelają fotki rtg, podobno bardziej inwazyjne. Sono to bad w którym wstrzymuje ci malutko kontrastu i na usg śledzi czy idzie do jajnika i przy nim jakby się rozlewa. Sono jest mniej inwazyjne i w zasadzie zaraz po bad możesz iść do domu. Tylko ze ponoć jest tak ze jak w sono wyjdzie ze są drożne to są drożne e na 100% ale jeżeli wyszłaby jakaś niedrożność to trzeba ja potwierdzić tradycyjnym badaniem hsg bo może jej wcale nie być. Ale nie przejmuj się, na pewno będziesz mieć drożNe jajowody, u młodych kobiet które nie miały żadnych zabiegów to ponoć tylko formalność :)
    Chcialabym zeby to byla tylko formalnosc. Zeby cos u mnie znowu nie wyszlo i leczenie. Chyba bym sie zalamala :-(

    Domcia
    ❤Nadal czekamy na Ciebie słoneczko
    Zamrożone nasienie 21.10.2015r.
    HSG 16.11.2015r.
    Kolejna wizyta u profesora 27.11.2015
    Po 6 tygodniach ponowne badanie nasienia po zastrzykach i witaminach. Wyniki znacznie sie poprawiły :-) 8.01.2016r.
    17.11.2016r. I IUI :-(
    5.02.2017r. II IUI:-(
  • Martka89 Autorytet
    Postów: 1286 865

    Wysłany: 16 października 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja ostatnio policzyłam, mieliśmy 4 cykle stymulowanie, bez inseminacji,wiec w zasadzie wyłącznie ja byłam leczona. Zbieralam kazda fakture.Badania krwi, nasienia, droznosci, leki, wizyty 5400 zł :/

    w4sqyx8dc6bykj5r.png
  • Martka89 Autorytet
    Postów: 1286 865

    Wysłany: 16 października 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcia23 wrote:
    Chcialabym zeby to byla tylko formalnosc. Zeby cos u mnie znowu nie wyszlo i leczenie. Chyba bym sie zalamala :-(
    Ja sobie powiedziałam ze aż tak pechowa nie mogę być żeby mieć jeszcze to :) jesteś młodziutka zapewne, jestem pewna że będzie dobrze!

    w4sqyx8dc6bykj5r.png
  • Domcia23 Ekspertka
    Postów: 602 66

    Wysłany: 16 października 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martka89 wrote:
    No ja ostatnio policzyłam, mieliśmy 4 cykle stymulowanie, bez inseminacji,wiec w zasadzie wyłącznie ja byłam leczona. Zbieralam kazda fakture.Badania krwi, nasienia, droznosci, leki, wizyty 5400 zł :/
    Matko kochana :-\ juz sie boję

    Domcia
    ❤Nadal czekamy na Ciebie słoneczko
    Zamrożone nasienie 21.10.2015r.
    HSG 16.11.2015r.
    Kolejna wizyta u profesora 27.11.2015
    Po 6 tygodniach ponowne badanie nasienia po zastrzykach i witaminach. Wyniki znacznie sie poprawiły :-) 8.01.2016r.
    17.11.2016r. I IUI :-(
    5.02.2017r. II IUI:-(
  • Iriss Autorytet
    Postów: 1748 642

    Wysłany: 16 października 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcia, dobrze że masz wsparcie, będzie dobrze :)
    Niektórzy nei maja takich wyrozumiałych bliskich i kwestia problemów z zajściem to dla nich jakiś kosmos, a chęć walki (badania, leczenie) to fanaberie... - znam taką parę i to smutne bardzo, że rodzina tak im daje czadu...

    Ciri no tak, ja chodze prywatnie, na szczęście płacę 100zł za wizytę full serwis :), ale lekarzy na NFZ jakich i siebie przerabiałam to masakra jakaś... dlatego teraz się trzymam mojego doktora ;). No i z prenatalnymi nam się udało, za darmoszkę w ramach programu specjalnego, a tak to 350zł i 270zł byśmy płacili :/.

    Jednak jak robiłam badania odnośnie moich problemów wcześniejszych, to nie licze ile kasy poszło na badania, testy na nietolerancję, specjalistów i tym podobne, bo ledwo chodziłam i potrzebowałam szybkiej diagnozy, a nie: specjalista oczekiwanie 2 miesiące, gastroskopia oczekiwanie 2 miesiące, kolonoskopia też 2 miesiące... To bym się chyba nie pozbierała :/

    h84fe6ydttjiala2.png
  • Domcia23 Ekspertka
    Postów: 602 66

    Wysłany: 16 października 2015, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martka89 wrote:
    Ja sobie powiedziałam ze aż tak pechowa nie mogę być żeby mieć jeszcze to :) jesteś młodziutka zapewne, jestem pewna że będzie dobrze!
    Młoda tak :-) dzieki kochana :-*

    Domcia
    ❤Nadal czekamy na Ciebie słoneczko
    Zamrożone nasienie 21.10.2015r.
    HSG 16.11.2015r.
    Kolejna wizyta u profesora 27.11.2015
    Po 6 tygodniach ponowne badanie nasienia po zastrzykach i witaminach. Wyniki znacznie sie poprawiły :-) 8.01.2016r.
    17.11.2016r. I IUI :-(
    5.02.2017r. II IUI:-(
  • Domcia23 Ekspertka
    Postów: 602 66

    Wysłany: 16 października 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iriss wrote:
    Domcia, dobrze że masz wsparcie, będzie dobrze :)
    Niektórzy nei maja takich wyrozumiałych bliskich i kwestia problemów z zajściem to dla nich jakiś kosmos, a chęć walki (badania, leczenie) to fanaberie... - znam taką parę i to smutne bardzo, że rodzina tak im daje czadu...

    Ciri no tak, ja chodze prywatnie, na szczęście płacę 100zł za wizytę full serwis :), ale lekarzy na NFZ jakich i siebie przerabiałam to masakra jakaś... dlatego teraz się trzymam mojego doktora ;). No i z prenatalnymi nam się udało, za darmoszkę w ramach programu specjalnego, a tak to 350zł i 270zł byśmy płacili :/.

    Jednak jak robiłam badania odnośnie moich problemów wcześniejszych, to nie licze ile kasy poszło na badania, testy na nietolerancję, specjalistów i tym podobne, bo ledwo chodziłam i potrzebowałam szybkiej diagnozy, a nie: specjalista oczekiwanie 2 miesiące, gastroskopia oczekiwanie 2 miesiące, kolonoskopia też 2 miesiące... To bym się chyba nie pozbierała :/
    Masz rację są tacy ludzie niestety. Ja nie mogę narzekać :-)

    Domcia
    ❤Nadal czekamy na Ciebie słoneczko
    Zamrożone nasienie 21.10.2015r.
    HSG 16.11.2015r.
    Kolejna wizyta u profesora 27.11.2015
    Po 6 tygodniach ponowne badanie nasienia po zastrzykach i witaminach. Wyniki znacznie sie poprawiły :-) 8.01.2016r.
    17.11.2016r. I IUI :-(
    5.02.2017r. II IUI:-(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    noo tak ale powiedzmy ze ciaza to juz wybor czy prywatnie czy panstwowo i tu masz jakby zapewnione nawet jak nie jestes ubeszpieczona ale zeby zajsc to na nfz zeby na dobrego specjaliste trafic i w kolejkach wystac trzeba miec szczescie.. wiec to prawie w 90% tylko prywatnie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2015, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martka89 wrote:
    No ja ostatnio policzyłam, mieliśmy 4 cykle stymulowanie, bez inseminacji,wiec w zasadzie wyłącznie ja byłam leczona. Zbieralam kazda fakture.Badania krwi, nasienia, droznosci, leki, wizyty 5400 zł :/

    Ja za badania zapłaciłam coś około 400-500 zł - same pobrania krwi
    Za Sono-HSG - 730 zł
    Za inseminację + wizyty + leki -2000zł

    Także też niemało. Ale wiedziałam, że trzeba się liczyć z kosztami :/
    Jeśli się wyrobię z dzisiejszymi zajęciami, to może skoczę na tą moja negatywną betę, żeby nie pakować w siebie tej luteiny już. Bardzo mnie boli brzuch jak na @ i chyba mam dość.

  • Domcia23 Ekspertka
    Postów: 602 66

    Wysłany: 16 października 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A za HSG sie placi jak to robi moj ginekolog? Bo moja kolezanka tez to miała i nic nie placila

    Domcia
    ❤Nadal czekamy na Ciebie słoneczko
    Zamrożone nasienie 21.10.2015r.
    HSG 16.11.2015r.
    Kolejna wizyta u profesora 27.11.2015
    Po 6 tygodniach ponowne badanie nasienia po zastrzykach i witaminach. Wyniki znacznie sie poprawiły :-) 8.01.2016r.
    17.11.2016r. I IUI :-(
    5.02.2017r. II IUI:-(
  • Martka89 Autorytet
    Postów: 1286 865

    Wysłany: 16 października 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    noo tak ale powiedzmy ze ciaza to juz wybor czy prywatnie czy panstwowo i tu masz jakby zapewnione nawet jak nie jestes ubeszpieczona ale zeby zajsc to na nfz zeby na dobrego specjaliste trafic i w kolejkach wystac trzeba miec szczescie.. wiec to prawie w 90% tylko prywatnie...
    Niestety państwo dofinansowuje tylko in vitro, przed którym musisz mieć rok udokumentowanych starań. Leczenie niepłodności jest tylko prywatne, nie ma takich procedur jak monitorowanie cyklu na NFZ, ewentualnie jak masz znajomości to ci zerknij w usg na te jajniki. Więc zanim ci zapłacą 7000 za in vitro to musisz wydać swoje 30 tysięcy pewnie. Jedna ampułka zastrzyku na wzrost pęcherzyków kosztuje 80 zł. Ja brałam ich tylko 3 w cyklu żeby wyhodowac 1-2 pęcherzyki, kobiety do IVF biorą ich dużo więcej żeby wyhodowac ich dużo. To naprawdę trudny temat a jeszcze chcą znieść projekt dofinansowania in vitro, no dramat

    w4sqyx8dc6bykj5r.png
  • Martka89 Autorytet
    Postów: 1286 865

    Wysłany: 16 października 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcia23 wrote:
    A za HSG sie placi jak to robi moj ginekolog? Bo moja kolezanka tez to miała i nic nie placila
    Zależy czy idziesz prywatnie czy na nfz. Jak prywatnie to płacisz, ja 6 00 zł płaciłam.

    w4sqyx8dc6bykj5r.png
  • Domcia23 Ekspertka
    Postów: 602 66

    Wysłany: 16 października 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nfz to dluzej bedzie trzeba czekac co?
    To jest koszmar 600zl :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2015, 15:00

    Domcia
    ❤Nadal czekamy na Ciebie słoneczko
    Zamrożone nasienie 21.10.2015r.
    HSG 16.11.2015r.
    Kolejna wizyta u profesora 27.11.2015
    Po 6 tygodniach ponowne badanie nasienia po zastrzykach i witaminach. Wyniki znacznie sie poprawiły :-) 8.01.2016r.
    17.11.2016r. I IUI :-(
    5.02.2017r. II IUI:-(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2015, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo nie do konca, moja ciotka miala lekarza na nfz ktory dal jej skierowanie do szpitala na droznosc i miala robione za darmo wraz z innymi badaniami, ale tez wiem ze na wizyte w szpitalu czekala. Wiec samo leczenie nieplodnosci nie jest refundowane, ale juz badania w tym kierunku mozna wykonac na nfz.

  • Domcia23 Ekspertka
    Postów: 602 66

    Wysłany: 16 października 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zobacze co mi w środę powie. Ale jak o tym myślę to mi sie odechciewa tego :-(

    Domcia
    ❤Nadal czekamy na Ciebie słoneczko
    Zamrożone nasienie 21.10.2015r.
    HSG 16.11.2015r.
    Kolejna wizyta u profesora 27.11.2015
    Po 6 tygodniach ponowne badanie nasienia po zastrzykach i witaminach. Wyniki znacznie sie poprawiły :-) 8.01.2016r.
    17.11.2016r. I IUI :-(
    5.02.2017r. II IUI:-(
‹‹ 576 577 578 579 580 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ