X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie PIERWSZE OBJAWY
Odpowiedz

PIERWSZE OBJAWY

Oceń ten wątek:
  • GabCie Ekspertka
    Postów: 164 104

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DIDI wrote:
    To powiem Ci ze ja chyba nigdy nie miałam tak wybrawionego testu jak Ty teraz 🤔
    Ale fakt, zbliża się owu. Trzymam kciuki żeby pyklo🤞
    Też widzę to w takiej postaci pierwszy raz. A zrobiłam test tylko dlatego że mam ich dużo. Przez ostatnie cykle kierowałam się kalendarzykiem i robiłam pojedyncze testy tylko w dni tam wskazane jako płodne. I była biel vizira albo cień cienia.
    Może dlatego moje starania były skazane na porażkę, bo owulacja jak można po dzisiejszym spekulować jest u mnie wcześniej.

  • GabCie Ekspertka
    Postów: 164 104

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melania111111111111 wrote:
    Cześć dziewczyny… mam takie pytanie dziś mam 26 dzien cyklu, oczywiście cycki bolą jak na okres to normalnie delikatnie pobolewa brzuch.
    Byłam dziś na usg u ginekolog ponieważ ostatnia miesiączkę przeszłam bardzo źle, a jestem po laparoskopii torbiel endometrialna. I wyszło ze mam powiększony jajnik prawy ze struktura przypominająca ciałko żółte. I pytanie do was, czy to może być ciąża czy raczej okres. Pani ginekolog tylko mi powiedziała ,,nic złego Panią już w tym cyklu nie spotka” ponieważ nie była to konsultacja tylko wizyta z samym usg. Nie chce wyszukiwać w internecie, a nie znam się po prostu 🤦🏼‍♀️🤷🏼‍♀️
    Podaj nam proszę trochę więcej szczegółów. Normalnie ile trwają Twoje cykle? Starasz się? Ciałko żółte działa intensywniej po owu bo musi przygotować organizm do ewentualnej ciąży.
    Jeśli już powinnaś mieć miesiączkę, to zrób test lub bete :)

  • GabCie Ekspertka
    Postów: 164 104

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DIDI wrote:
    To znaczy że że mną coś nie tak 🙄
    Nawet tak nie mów 🙄 na allegro te testy są za małe pieniądze. Większą ilość pozwala trochę zaszaleć z testowaniem :D sama bym dzisiaj tego testu nie zobaczyła bo zapewne pierwsze próby przekonania się co i jak podjęłabym może za 3 dni a to byłoby już (może) po ptakach.

  • Melania111111111111 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GabCie wrote:
    Podaj nam proszę trochę więcej szczegółów. Normalnie ile trwają Twoje cykle? Starasz się? Ciałko żółte działa intensywniej po owu bo musi przygotować organizm do ewentualnej ciąży.
    Jeśli już powinnaś mieć miesiączkę, to zrób test lub bete :)

    Właśnie po laparoskopii z moimi miesiączkami to jak w kalejdoskopie. 23-28 dni jak sobie moja macica zażyczyła tak się działo 😅 czasami jak miałam ginekologa to przychodziła na sama myśl 😅😅
    Ogólnie staramy się od maja 2020, w maju 2021 torbiel endometrialna 6x7 usunięta :) i do tej pory cisza żadnej nie ma (z czego najbardziej się cieszę). W tym cyklu pierwszy raz widziałam owulacje 13 dnia cyklu, aż się śmiałam do męża ze dziś będzie bo na bank mam, ale mąż tego dnia miał szczepionkę przeciw covid wiec… było ale nie wiem czy było 😅 wiem ze to może wydawać się śmieszne ale jestem w tym temacie na poziomie raczkowania. Mam również niedoczynosc tarczycy ale. Już tsh 0,99 :)

  • GabCie Ekspertka
    Postów: 164 104

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poznawanie swojego organizmu ciąg dalszy :) dzisiaj rano test owu z tej dużej paczki znowu pozytywny. Znalazłam też jakieś no name z kiedyś testy i tutaj już zdziwko bo raczej do wyniku pozytywnego bym tego nie podpięła :D same oceńcie.
    https://zapodaj.net/460d2424692cb.jpg.html
    Co do reszty to raczej ksiazkowo. Dzisiaj rano spadek temperatury do 36.3. Pobolewa mnie delikatnie podwozie. Jeśli jutro będzie skok temperatury to przewiduje zakwasy u siebie i partnera na weekend 😅

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DIDI może zbadaj LH z krwi? 🤔
    GabCie ja bym bardziej ufala horieną a zresztą ten drugi zalany więc też niewiarygodny :)
    Ja nigdy owulacji nie miałam. A w szczęśliwym cyklu właśnie 14 i 15 dc horien pokazał pozytyw (czego wszyscy widzimy efekty 🤣🤣)
    Śluz płodny miałam kilka dni przed owulką a w dniu owulki już był lepki (wiem że na pewno była 8.12 bo na drugi dzień zdecydowany skok temperatury i właśnie tego 8.12 rano był pozytyw a wieczorem już negatyw)

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • GabCie Ekspertka
    Postów: 164 104

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    DIDI może zbadaj LH z krwi? 🤔
    GabCie ja bym bardziej ufala horieną a zresztą ten drugi zalany więc też niewiarygodny :)
    Ja nigdy owulacji nie miałam. A w szczęśliwym cyklu właśnie 14 i 15 dc horien pokazał pozytyw (czego wszyscy widzimy efekty 🤣🤣)
    Śluz płodny miałam kilka dni przed owulką a w dniu owulki już był lepki (wiem że na pewno była 8.12 bo na drugi dzień zdecydowany skok temperatury i właśnie tego 8.12 rano był pozytyw a wieczorem już negatyw)
    Felinka, czyli mozna by powiedzieć że w pierwszym cyklu z owulacja już sukces? :) ale to musiało być szczęście :) a jak się czujesz teraz? :)
    Czekam i zobaczymy czy jutro temperatura skoczy 😊

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GabCie wrote:
    Felinka, czyli mozna by powiedzieć że w pierwszym cyklu z owulacja już sukces? :) ale to musiało być szczęście :) a jak się czujesz teraz? :)
    Czekam i zobaczymy czy jutro temperatura skoczy 😊
    Owulację pierwszą w życiu miałam w jeszcze poprzednim cyklu (pierwszy cykl z ziołami ojca sroki, w drugim zaszłam) i wtedy też prawdopodobnie miałam biochemiczną ciążę. Miesiączka po tym bladym teście była masakryczna a ogólnie zawsze miałam ciężkie miesiączki...

    Dziękuję, czuję się dobrze :) w sobotę mam kolejną wizytę i już się stresuje...

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • DIDI Ekspertka
    Postów: 204 69

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    DIDI może zbadaj LH z krwi? 🤔
    GabCie ja bym bardziej ufala horieną a zresztą ten drugi zalany więc też niewiarygodny :)
    Ja nigdy owulacji nie miałam. A w szczęśliwym cyklu właśnie 14 i 15 dc horien pokazał pozytyw (czego wszyscy widzimy efekty 🤣🤣)
    Śluz płodny miałam kilka dni przed owulką a w dniu owulki już był lepki (wiem że na pewno była 8.12 bo na drugi dzień zdecydowany skok temperatury i właśnie tego 8.12 rano był pozytyw a wieczorem już negatyw)
    Felinka, już Ci pisze jakie badania mam zlecone na wykonanie do 5 dc:
    Estradiol, fsh, lh, prolaktyna, i prolaktyna po obciazeniu 1 Mcp.
    Czekam na @. Wczoraj wzielam ostatnia dawkę dupka i zobaczymy po ilu dniach dostanę. Jutro 28 dc, więc tak sobie pomyślałam, że skoro testy owu pokazały że wyrzut lh był, przytulanki tez byly, dupek tez to może zatestuje. Co myślicie?

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DIDI wrote:
    Felinka, już Ci pisze jakie badania mam zlecone na wykonanie do 5 dc:
    Estradiol, fsh, lh, prolaktyna, i prolaktyna po obciazeniu 1 Mcp.
    Czekam na @. Wczoraj wzielam ostatnia dawkę dupka i zobaczymy po ilu dniach dostanę. Jutro 28 dc, więc tak sobie pomyślałam, że skoro testy owu pokazały że wyrzut lh był, przytulanki tez byly, dupek tez to może zatestuje. Co myślicie?
    Jak na początek to i tak super :) ja bym jeszcze przy okazji zrobiła AMH to rezerwa jajnikowa.
    A co do testu to jak najbardziej, czemu by nie zatestować :D

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • DIDI Ekspertka
    Postów: 204 69

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    Jak na początek to i tak super :) ja bym jeszcze przy okazji zrobiła AMH to rezerwa jajnikowa.
    A co do testu to jak najbardziej, czemu by nie zatestować :D
    Moze uda mi się wyprosić lekarza o AMH.
    Z testowaniem boje się kolejnego zawodu, dlatego tak się zastanawiam.

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DIDI wrote:
    Moze uda mi się wyprosić lekarza o AMH.
    Z testowaniem boje się kolejnego zawodu, dlatego tak się zastanawiam.
    AMH raczej na nfz nie zrobisz kochana. One kosztuje około 150 zł ale przy anomaliach cykli warto. Ja dzięki temu badaniu wiem że to nie pcos które lekarz podejrzewał przez moje torbielowate jajniki

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • DIDI Ekspertka
    Postów: 204 69

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    AMH raczej na nfz nie zrobisz kochana. One kosztuje około 150 zł ale przy anomaliach cykli warto. Ja dzięki temu badaniu wiem że to nie pcos które lekarz podejrzewał przez moje torbielowate jajniki
    Aaa, ok. Na NFZ narazie nie chodzę. Mam pakiet w luxmedzie ale tam też lekarze szczególnie ginekolodzy mają podejście aby szybciej zbyć pacjenta...

    Testowałam dzis, czyli w 28 dc, i nic. Zero. Liczyłam że w tym cyklu, z dupkiem moze się uda. No nic. Czekam na okres w takim razie

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DIDI wrote:
    Aaa, ok. Na NFZ narazie nie chodzę. Mam pakiet w luxmedzie ale tam też lekarze szczególnie ginekolodzy mają podejście aby szybciej zbyć pacjenta...

    Testowałam dzis, czyli w 28 dc, i nic. Zero. Liczyłam że w tym cyklu, z dupkiem moze się uda. No nic. Czekam na okres w takim razie
    Przykro mi :( w końcu się uda, musi...

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • DIDI Ekspertka
    Postów: 204 69

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    Przykro mi :( w końcu się uda, musi...
    Kiedyś tak.
    Zastanawiam się czy jak już zrobię badania hormonów to mam zapisać się na teleporade czy lepiej na normalna wizytę do gin-endo? Może zrobi mi usg i cos więcej wypatrzy?

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DIDI wrote:
    Kiedyś tak.
    Zastanawiam się czy jak już zrobię badania hormonów to mam zapisać się na teleporade czy lepiej na normalna wizytę do gin-endo? Może zrobi mi usg i cos więcej wypatrzy?
    A badałas tarczycę? Robiłaś kiedykolwiek usg i hormony?
    A także cukier z insuliną?

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • DIDI Ekspertka
    Postów: 204 69

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    A badałas tarczycę? Robiłaś kiedykolwiek usg i hormony?
    A także cukier z insuliną?
    Tarczyca w porządku, cukier też. Na insulinę nie robiłam. Ja dopiero zaczynam przygodę z lekarzami bo do tej pory wszystko było ok. Tak mi się wydaje. Śluz mega płodny miesiączki regularne. Dopiero po anty mi się rozjechało totalnie :(

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DIDI wrote:
    Tarczyca w porządku, cukier też. Na insulinę nie robiłam. Ja dopiero zaczynam przygodę z lekarzami bo do tej pory wszystko było ok. Tak mi się wydaje. Śluz mega płodny miesiączki regularne. Dopiero po anty mi się rozjechało totalnie :(
    Ja miałam wszystkie objawy owulacji oprócz śluzu a owulacji nie było. Dopiero po ziołach dostałam pierwszą owu...
    I u mnie z insuliną właśnie wyszły problemy

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • GabCie Ekspertka
    Postów: 164 104

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania są ważne. Nawet po to by być świadoma pewnych spraw. U mnie wyszła insulina i prolaktyna. Od momentu odebrania wyników zmieniłam dietę i żyje dalej.
    Musicie mi coś wyjaśnić ale proszę nie śmiać się ze mnie :D czym jest "dupek" o którym piszecie? 🙄😊😅😅

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GabCie wrote:
    Badania są ważne. Nawet po to by być świadoma pewnych spraw. U mnie wyszła insulina i prolaktyna. Od momentu odebrania wyników zmieniłam dietę i żyje dalej.
    Musicie mi coś wyjaśnić ale proszę nie śmiać się ze mnie :D czym jest "dupek" o którym piszecie? 🙄😊😅😅
    Duphaston 😁

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
‹‹ 1181 1182 1183 1184 1185 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ