X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie PIERWSZE OBJAWY
Odpowiedz

PIERWSZE OBJAWY

Oceń ten wątek:
  • Purplesheep Nowa
    Postów: 4 6

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć:)

    Pewnie tak jak każda z Was oglądam każdy objaw na prawo i lewo zastanawiając się czy jest szansa na ciążę czy nie 🙈 mam dylemat, wczoraj był 7dpo i zaczęłam plamić, dzisiaj również. Brązowe plamy, może lekko czerwone, ból lekki czasami, jak przed okresem. Miała tak któraś z Was? Obawiam się że to @ przyszla tydzień za wcześnie:(

  • magdalena321 Autorytet
    Postów: 539 563

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny możliwe że wyjdzie jakakolwiek beta a sikaniec jeszcze by nie wyszedł? Tak teraz się zastanawiam 🧐

    👧🏼🩷 Amelia 23.12.2015
    💔 cb 21.12.2023 (5tc)
    👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 5.08.2023

    👩🏻 31 l. (1993)
    👱🏼‍♂️ 44 l. (1980)

    Starania od: 12.2023

    💊 Omegamed optima start, Fertistim, Wit. C, Magnez, Cynk, Selen + Wit. E
  • Blue1991 Przyjaciółka
    Postów: 115 20

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, wydaje Mi się,że beta wzrasta już kilka dni po zapłodnieniu,wiec na logikę wyjdzie ona wcześniej niż test z moczu,być może zależy to też od czułości testu 🤔

  • Olaxxk Koleżanka
    Postów: 73 9

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalena321 wrote:
    Dziewczyny możliwe że wyjdzie jakakolwiek beta a sikaniec jeszcze by nie wyszedł? Tak teraz się zastanawiam 🧐
    Beta zazwyczaj szybciej wychodzi od testów sikanych. Też zależy od czułości danego testu

  • magdalena321 Autorytet
    Postów: 539 563

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 3,7.. Do daty miesiączki jeszcze 2 dni. Możliwe że coś wzrośnie czy nie ma szans?

    👧🏼🩷 Amelia 23.12.2015
    💔 cb 21.12.2023 (5tc)
    👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 5.08.2023

    👩🏻 31 l. (1993)
    👱🏼‍♂️ 44 l. (1980)

    Starania od: 12.2023

    💊 Omegamed optima start, Fertistim, Wit. C, Magnez, Cynk, Selen + Wit. E
  • Pati2804 Autorytet
    Postów: 3212 6017

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie beta 10 dni po owulacji wynosiła 16,2 . A wiesz kiedy była owulacja u Ciebie ?

    preg.png

    👱‍♀️29 👱‍♂️31 👫 07.2016 💒 08.2023
    Starania od 07.2023
    Julia 11.2023 💔 9tc

    Badania :
    • Ana3 dsDNA (+) granicznie dodatni
    • mutacja MTHFR C677T (hetero) i MTHFR A1298C (hetero)
    • polimorfizm R2 genu czynnika V (czynnik V R2 H1299R)

    Witaminy : Little Me 1 trymestr, B12 methyl Jarrow 500, Omega D3+K2 Olimp, Sanprobi ibs, Chela mag B6 Olimp.

    29.02.24/01.03.24-pozytywny test 🍀
    12.03-pęcherzyk w macicy 0,52 cm
    13.03- Clexane 0,4 , duphaston 2x1
    19.03- kropek ma 0,24cm i bije❤🍀
    28.03- kropek ma 1,15cm❤
    09.04- bobo ma 2,3 cm❤
    30.04- prenatalne I, niskie ryzyka, czekamy na Franka 💙👶🌈 6cm 😍
    10.05- wizyta 8:00
    04.06- wizyta 8:40
    01.07- prenatalne II godz. 8.20
  • Blue1991 Przyjaciółka
    Postów: 115 20

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalena321 wrote:
    Beta 3,7.. Do daty miesiączki jeszcze 2 dni. Możliwe że coś wzrośnie czy nie ma szans?

    Na Moje oko to beta już nie wzrośnie- o wczesnej ciazy można mówić kiedy beta jest powyżej 5

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7646 10007

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Purplesheep wrote:
    Cześć:)

    Pewnie tak jak każda z Was oglądam każdy objaw na prawo i lewo zastanawiając się czy jest szansa na ciążę czy nie 🙈 mam dylemat, wczoraj był 7dpo i zaczęłam plamić, dzisiaj również. Brązowe plamy, może lekko czerwone, ból lekki czasami, jak przed okresem. Miała tak któraś z Was? Obawiam się że to @ przyszla tydzień za wcześnie:(
    Zrób test za dwa- trzy dni. To może być implantacja

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7646 10007

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 05:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue1991 wrote:
    Cześć, wydaje Mi się,że beta wzrasta już kilka dni po zapłodnieniu,wiec na logikę wyjdzie ona wcześniej niż test z moczu,być może zależy to też od czułości testu 🤔
    Od zagnieżdżenia a zapłodnienie jest znacznie szybciej jeżeli jest ☺️

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7646 10007

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 05:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalena321 wrote:
    Beta 3,7.. Do daty miesiączki jeszcze 2 dni. Możliwe że coś wzrośnie czy nie ma szans?
    Powtórz po 48 h wtedy będziesz miała pewność. Beta startuje od 0. Jeśli jest 3.2 to może wzrosnąć ☺️ nie sugeruje się tym, że ktoś w danym dniu miał wyższą betę bo ciąża to nie matematyka. Mogłaś mieć później owulację, później zagnieżdżenie ☺️

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Blue1991 Przyjaciółka
    Postów: 115 20

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Od zagnieżdżenia a zapłodnienie jest znacznie szybciej jeżeli jest ☺️

    O to właśnie Mi chodziło 😉

  • magdalena321 Autorytet
    Postów: 539 563

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś zrobiłam test z moczu rano. Baaaardzo blada druga kreseczka ale jest. Jutro dla pewności kolejny test i jeśli kreska będzie ciemniała to lecę powtórzyć betę.
    Chyba owulacja mi się trochę przesunęła jeśli to faktycznie będzie ciąża

    Weronika97 lubi tę wiadomość

    👧🏼🩷 Amelia 23.12.2015
    💔 cb 21.12.2023 (5tc)
    👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 5.08.2023

    👩🏻 31 l. (1993)
    👱🏼‍♂️ 44 l. (1980)

    Starania od: 12.2023

    💊 Omegamed optima start, Fertistim, Wit. C, Magnez, Cynk, Selen + Wit. E
  • Blue1991 Przyjaciółka
    Postów: 115 20

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalena321 wrote:
    Dziś zrobiłam test z moczu rano. Baaaardzo blada druga kreseczka ale jest. Jutro dla pewności kolejny test i jeśli kreska będzie ciemniała to lecę powtórzyć betę.
    Chyba owulacja mi się trochę przesunęła jeśli to faktycznie będzie ciąża

    Napisałam już pod innym postem 😊 jest nadzieja, wiec trzymam kciuki aby wszystko było dobrze ✊️✊️✊️

  • Paulaw89 Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wiem, że trochę zboczyłam z tematu, ale szukam odpowiedzi już wszędzie… Mam zapytanie co do dni płodnych i występującym przy nich śluzu owulacyjnego. Wg kalendarzyka owulacyjnego dzień owulacji przypadł mi na piątek, natomiast bardzo obfity śluz owulacyjny miałam przez dwa dni w poniedziałek i wtorek, a teraz już z dnia na dzień mam go coraz mniej, wręcz mogę stwierdzić, że w dniu planowej owulacji już go nie będzie, bo w poprzednich miesiącach też taka sama sytuacja. Co mogę z tego wywnioskować? Czy jeżeli mam już dużo mniejszy śluz owulacyjny, wręcz znikomy w dniu owulacji to nie uda mi się zajść w ciąże czy może jednak mam owulację wcześniej niż kalendarzyk liczy i przypada w te dni jak mam obfity śluz...? Dodam, że miesiączki mam regularne cykl 28/29 dni, tylko raz na rok mam opóźnienie.
    Szukam w internecie na ten temat informacji i nic..
    Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. :)

  • Olaxxk Koleżanka
    Postów: 73 9

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, mój cykl 28/29 dni, aktualnie 32dc. Przez te parę dni kucie, pobolewanie delikatne podbrzusza, dzisiaj cały dzień sprawdzałam czy nie ma 🩸, śluz brak, może delikatnie coś tam jest. Cały dzień kręciło mi się w głowie a teraz trzęsę się z zimna. Nagle ból brzucha ustał. Czy miała któraś podobne objawy?

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7646 10007

    Wysłany: 21 grudnia 2023, 05:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulaw89 wrote:
    Hej, wiem, że trochę zboczyłam z tematu, ale szukam odpowiedzi już wszędzie… Mam zapytanie co do dni płodnych i występującym przy nich śluzu owulacyjnego. Wg kalendarzyka owulacyjnego dzień owulacji przypadł mi na piątek, natomiast bardzo obfity śluz owulacyjny miałam przez dwa dni w poniedziałek i wtorek, a teraz już z dnia na dzień mam go coraz mniej, wręcz mogę stwierdzić, że w dniu planowej owulacji już go nie będzie, bo w poprzednich miesiącach też taka sama sytuacja. Co mogę z tego wywnioskować? Czy jeżeli mam już dużo mniejszy śluz owulacyjny, wręcz znikomy w dniu owulacji to nie uda mi się zajść w ciąże czy może jednak mam owulację wcześniej niż kalendarzyk liczy i przypada w te dni jak mam obfity śluz...? Dodam, że miesiączki mam regularne cykl 28/29 dni, tylko raz na rok mam opóźnienie.
    Szukam w internecie na ten temat informacji i nic..
    Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. :)
    To, że kalendarzyk wyznaczył Ci owulację na dany dzień to nic nie znaczy. Generalnie te wszystkie aplikacje z kalendarzami ustalają mniej więcej owulację na 14 dc a ze swojego już 2.5 rocznego doświadczenia w staraniach powiem Ci, że nigdy nie miałam owulacji w 14 dc. Nigdy dosłownie. Mam ją między 10 a 13 dc. Niektóre dziewczyny mają 17-18 dc ☺️ najlepiej dla Twoich obserwacji byłoby mierzyć temperaturę i ewentualnie testy owulacyjne. Później już na tyle poznasz swoje ciało, że nie będzie potrzeby tego wszystkiego używać ☺️

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • NadziejaUmiera Ekspertka
    Postów: 457 80

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulaw89 wrote:
    Hej, wiem, że trochę zboczyłam z tematu, ale szukam odpowiedzi już wszędzie… Mam zapytanie co do dni płodnych i występującym przy nich śluzu owulacyjnego. Wg kalendarzyka owulacyjnego dzień owulacji przypadł mi na piątek, natomiast bardzo obfity śluz owulacyjny miałam przez dwa dni w poniedziałek i wtorek, a teraz już z dnia na dzień mam go coraz mniej, wręcz mogę stwierdzić, że w dniu planowej owulacji już go nie będzie, bo w poprzednich miesiącach też taka sama sytuacja. Co mogę z tego wywnioskować? Czy jeżeli mam już dużo mniejszy śluz owulacyjny, wręcz znikomy w dniu owulacji to nie uda mi się zajść w ciąże czy może jednak mam owulację wcześniej niż kalendarzyk liczy i przypada w te dni jak mam obfity śluz...? Dodam, że miesiączki mam regularne cykl 28/29 dni, tylko raz na rok mam opóźnienie.
    Szukam w internecie na ten temat informacji i nic..
    Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. :)


    Hej
    Ja tak mam że po obserwacji śluzu wiem kiedy owulacja , nie sprawdzaja się aplikacje lub kalendarz że to np. 14 dzień cyklu itp.

    U mnie obecnie 6tc czekam na wizytę w styczniu.
    Dodam że to niespodzianka, bo do planowania rodzeństwa dla synka mieliśmy wrócić za około rok😆

    Synek <3
    Poród SN 8 października 2021

    atdctgf63k7uacir.png
  • Kinga83 Debiutantka
    Postów: 11 25

    Wysłany: 29 grudnia 2023, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) To i ja się podzielę, bo mam mętlik w głowie.

    Mamy jedno dziecko, od września staramy się o drugie.
    W poprzedniej ciąży jedyne co pamiętam z objawów to niesamowicie tkliwe piersi. Zwykle ból piersi zaczyna się u mnie od owulacji.

    Aktualnie 12 dpo, piersi normalne, ale za to biegunka i bardzo dużo śluzu podobnego do płodnego. Zrobiłam dziś test (Facelle) i wyszła baaaardzo blada kreska, testy owulacyjne pozytywne. Pomyslałam, że może owulacja się przesunie, bo temperatura na nic nie wskazuje. Czekam do terminu miesiączki i jeśli się nie pojawi to robię betę, ale z tej niecierpliwości chyba oszaleję ;)

    preg.png
  • Ola_j Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 1 stycznia, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Dziś i ja przychodzę do was z pytaniem, co myślicie o mojej sytuacji.

    Mianowicie cykle mam około 30 dniowe ( w sumie nigdy nie miałam krócej niż 30 dni). W tym miesiącu dostałam plamienia w 28dc - trwało 5 dni i w zasadzie wystarczyły by mi może 2 wkładki na całe te 5 dni. Początkowo różowe z dużą ilością śluzu, potem przechodziło w brązowe i znów różowe i cały czas sporo śluzu. Było to o tyle niespodziewane bo nie poczułam nic, że okres nadchodzi. Ani skurczy, ani bólu piersi ( zawsze przed miesiączką przynajmniej na kilka dni mam bardzo wrażliwe piersi). Uznałam że to bardzo słaba miesiączką, przecież trwała aż 5 dni. Natomiast od wczoraj wszystko jest dobrze dopóki czegoś nie zjem. Jak tylko coś zjem, mam straszne mdłości, aż mi się w głowie kręci i mam uderzenia gorąca. Jak nie jem nic to wszystko jest w porządku ( trochę tylko jestem zmęczona). Nie staram się teraz o dziecko jakoś intensywnie, ale też świadomie z partnerem stosujemy stosunek przerywany - świadomie, że nie jest to najlepsza metoda antykoncepcyjna i może nam to przynieść ciążę.
    Obecnie jestem u rodziny partnera za granicą, nie mam jak zrobić bety, a żeby kupić test ciążowy też raczej musiałabym iść z nim bo nie znam języka.... Czy uważacie że to może być ciąża ? Dodam, że 30 listopada trafiłam pod kroplówkę z powodu rotawirusa, a około 10 grudnia złapałam strasznie przeziębienie, które tydzień później skończyło się antybiotykiem. W zasadzie skończyłam zażywać antybiotyk w piątek wieczorem, a w piątek rano dostałam plamienia. Zastanawiam się więc czy to po prostu jest taki bezowulacyjny cykl czy coś ze bardzo ubogi, czy może rzeczywiście być to ciąża ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia, 19:07

    b3ebc067e63180f9b3cd6232be5c5c73.png
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 1 stycznia, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, wg mnie to może być jedno i drugie. Nie pozostaje Ci nic innego jak tylko zrobić sikany test, a ma tym etapie na pewno pokaże wiarygodny wynik. Nie wiem gdzie jesteś, ale myślę że wszędzie zrozumieją słowa "baby test", ja raz też za granicą kupowałam i nie było problemu.

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
‹‹ 1208 1209 1210 1211 1212 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ