X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie PIERWSZE OBJAWY
Odpowiedz

PIERWSZE OBJAWY

Oceń ten wątek:
  • Asia1989 Przyjaciółka
    Postów: 336 37

    Wysłany: 22 września 2020, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Na tym wątku jestem nowa. Od wczoraj czytam wasze wpisy. Za wszelką cenę doszukuje się objawow bo staramy się już 4 lata, a od 1.5 roku mam cykle stymulowane. W skrócie wygląda to tak że dziś mam 30 dc. @ brak ale to raczej efekt progesteronu który biorę. 7.09 w 15 dc wzięłam zastrzyk ovitrelle. 11.09(19 dc) na monitoringu potwierdzony pęknięty pecherzyk. W sumie to nie wiadomo kiedy pękł. Miał na to 4 dni 😂 w 25 dc progesteron powyżej 20. Moja lekarka kazała mi zwiększyć dawkę do 3x dziennie. Biorę globulki dopochwowo więc monitoring śluzu jest niemożliwy. W 26 dc beta<2.3. Dodam ze lekarka bete kazala mi zrobic dopiero w 33 dc. Ale ja to w goracej wodzoe kąpana. Dodam że w 26 dc miałam mega bol brzucha zwiastujacy @ ale obecnie juz tylko czasami pobolewa. Piersi bola strasznie, a zwłaszcza sutki. Od wczoraj okropny bol głowy i lekki katar. Mam nadzieję że to nie przeziębienie. Szyjki nie badam bo nie umiem. A temperatura ok 37 Ale obawiam się że spowodowana przyjmowaniem progesteronu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2020, 10:11

  • Tyłozgięta Autorytet
    Postów: 302 108

    Wysłany: 3 października 2020, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ! Wracam tu po półtora rocznej przerwie gdzie dla własnego wyciszenia i odpoczynku oraz wyleczenia plamien międzymiesiączkowych brałam antykoncepcję. Nie wiem czy są jeszcze tu dziewczyny z którymi starałam się kilka miesięcy na tym forum, mam nadzieje ze juz Wam się udało ;*
    Ja na nowo zaczynam przygodę ze staraniami, 2 tygodnie temu skończyłam ostatnie opakowanie tabletek, z moich obserwacji sluzu, temperatury wywnioskowałam ze owulacja odbyła się juz w tym cyklu, od wtorku był bardzo płodny sluz utrzymujący się do czwartku. W środę miałam bardzo silny bol prawego jajnika, w czwartek w nocy natomiast silne kłucie w lewym jajniku, stosunek odbyty w czwartek. Czy myślicie ze mogly odbyć się dwie owulacje z różnych jajników dzień po dniu? Dziś (sobota) od rana zaczęłam odczuwać silny bol typowo miesiączkowy, dosłownie patrzyłam tylko czy nie krwawie juz, temperatura podwyzszona, bol piersi i brak apetytu i sama nie wiem czego się spodziewać. Czy mogę mieć jakąś nadzieje? Z drugiej strony bol typowo okresowy juz 2 tygodnie po ostatnim okresie? Nir wiem czego się spodziewać to pierwszy cykl bez tabletek antykoncepcyjnych, i pierwszy z ponownym staraniem :) co myślicie?

    OlaK lubi tę wiadomość

    Niedoczynność tarczycy-letrox50
    Tyłozgięcie macicy
    Starania od sierpień 2018
    25 lat
    Krwawienia owulacyjne
  • Tyłozgięta Autorytet
    Postów: 302 108

    Wysłany: 3 października 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia1989 wrote:
    Cześć dziewczyny. Na tym wątku jestem nowa. Od wczoraj czytam wasze wpisy. Za wszelką cenę doszukuje się objawow bo staramy się już 4 lata, a od 1.5 roku mam cykle stymulowane. W skrócie wygląda to tak że dziś mam 30 dc. @ brak ale to raczej efekt progesteronu który biorę. 7.09 w 15 dc wzięłam zastrzyk ovitrelle. 11.09(19 dc) na monitoringu potwierdzony pęknięty pecherzyk. W sumie to nie wiadomo kiedy pękł. Miał na to 4 dni 😂 w 25 dc progesteron powyżej 20. Moja lekarka kazała mi zwiększyć dawkę do 3x dziennie. Biorę globulki dopochwowo więc monitoring śluzu jest niemożliwy. W 26 dc beta<2.3. Dodam ze lekarka bete kazala mi zrobic dopiero w 33 dc. Ale ja to w goracej wodzoe kąpana. Dodam że w 26 dc miałam mega bol brzucha zwiastujacy @ ale obecnie juz tylko czasami pobolewa. Piersi bola strasznie, a zwłaszcza sutki. Od wczoraj okropny bol głowy i lekki katar. Mam nadzieję że to nie przeziębienie. Szyjki nie badam bo nie umiem. A temperatura ok 37 Ale obawiam się że spowodowana przyjmowaniem progesteronu.
    Ja bym już testowała od tygodnia będąc na Twoim miejscu :)
    Obiecujące objawy, oby !:)

    Niedoczynność tarczycy-letrox50
    Tyłozgięcie macicy
    Starania od sierpień 2018
    25 lat
    Krwawienia owulacyjne
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2020, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, ale nie chcę mi się czytać i szukać w
    takiej ilości postów ale czy którejś się udało nie mając żadnych objawów, które wskazywały na ciaze.? Jestem 7 dpo a 8 dni temu miałam pierwszą IUI i doszukuje się pierwszych symptomów ale nic mnie nie boli, żadnych nietypowych objawów 😟

  • agusia_246 Autorytet
    Postów: 2013 3047

    Wysłany: 11 października 2020, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slońce wrote:
    Przepraszam, ale nie chcę mi się czytać i szukać w
    takiej ilości postów ale czy którejś się udało nie mając żadnych objawów, które wskazywały na ciaze.? Jestem 7 dpo a 8 dni temu miałam pierwszą IUI i doszukuje się pierwszych symptomów ale nic mnie nie boli, żadnych nietypowych objawów 😟
    Znam wiele kobiet, które nie miały żadnych objawów, mimo, że się starały j ich szukały, więc nie wszystko stracone!

    Ona+On - wszystkie wyniki w normie
    02.20 Lewy jajowód niedrożny

    19.09.20 - I IUI ☹️🍷
    12.11.20 - II IUI 🍷
    31.01.20 - III IUI 🍺🍺🍺🍺

    02.2021 Spadek jakości nasienia - ruchliwość 0%, morfologia 1%

    04.2021 morfologia 11%, ruchliwość A+B 76% 💪💪💪✔️✔️

    Oboje - suplementacja plus dieta i ruch✔️✔️

    Gameta Gdynia:

    04.21 AMH 1,31 ng/ml (duży spadek - 03.20 prawie 4 ng/mol)
    TSH, FT3, FT4 ✔️

    Plan:
    Długi protokół:

    Ovulastan ✔️
    Gonapeptyl Daily ✔️
    Bemfola ✔️
    Menopur ✔️
    Mensinorm ✔️

    21.06.21 punkcja 🍀🍀
    Mamy 4 komórki

    26.06.21 transfer 4.1.1. 😭
    27.07.21 transfer 3.1.1. 😭
    30.08.21 transfer 4.2.2. 😭

    Mamy ❄️ 2.1.2 ostatnia... Najważniejsza... ❤️

    Plan - immunologia i... Znów zacząć wspólnie cieszyć się małymi rzeczami, uśmiechać się do siebie nawzajem...

    ANA1 dodatnie

    Następnie: ANA3, KIR, HLA-C, CBA, IMK -> Paśnik ?
  • Jk88 Koleżanka
    Postów: 172 4

    Wysłany: 16 października 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny, jestem tu nowa.. od jakiegoś czasu czytam co ciekawego piszecie.. 😊 przyszedł czas ze moge dołączyć. Jeśli oczywiście mogę 😊 jestem mamą dwóch chłopców(8l, 4l)z pierwszej i trzeciej ciąży. Drugą ciaze straciłam 11-13tc. Teraz chcialam się postarać o 3 dziecko wszyscy wokół mowią ze fajnie jakby była kiwdys jeszcze dziewczynka, ale nie mam takiej potrzeby, ze chce dziewczynkę i koniec. Chce miec 3 kochane dziecko byle bezpiecznie i zdrowo przyszło na świat. Starania chcialam zacząć duzo wczesniej, ale usuwanie zębów mądrości, leczenie kanałowe przesunęły to w czasie. Niedługo koncze 32lata. Teraz jest nasz 2 cykl staran.. za 10 dni planowana @
    Bolała mnie ostatnio 2dni glowa, temp 37.2 +/- , ale dzieci mają infekcje wiec mozliwe ze ja tez. Objawów nie mam żadnych . Jedyne co mnie zastanowiło.. wczoraj z ekspresu wylewałam wode z pojemnika na krole... i poczułam okropny zapach pleśni. Az sama się zdziwiłam ze tak intensywny zapach. No nic umyłam wyparzylam odstawiłam na miejsce..

  • Magda1234 Koleżanka
    Postów: 155 11

    Wysłany: 16 października 2020, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja również czekam na testowanie. Jadę na aromku i ovitrelle bo nie mam własnej owulacji. W pierwsza ciążę z tym zestawem zaszłam w grudniu w tamtym roku niestety przez przedwczesny poród moje maleństwo zmarło w 24tc. Aktualnie 7 dzień po zastrzyku. Tak bardzo pragnę aby wkoncu się udało zajść w ciaze i szczęśliwie urodzić. Czekam na pierwsze objawy ale raczej to nie możliwe na tym etapie. W poprzedniej ciąży jedynie pierwsi odzywały się ale to już po teście pozytywnym

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2020, 11:22

  • Jk88 Koleżanka
    Postów: 172 4

    Wysłany: 17 października 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda1234 a ile dni do testowania ? Ja mam mieć @ za 6-7 dni..

  • Magda1234 Koleżanka
    Postów: 155 11

    Wysłany: 18 października 2020, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jk88 wrote:
    Magda1234 a ile dni do testowania ? Ja mam mieć @ za 6-7 dni..
    @ powinna przyjść na 7 dni ale napewno test zrobię wcześniej. Wczoraj miałam spadek temp z 36.6 na 36.4 a dziś podniosła się tylko na 36.5. Jest możliwa ciąża przy tak niskiej temp? Przed ovu miałam 36.3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2020, 08:24

  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 20 października 2020, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy, w poprzedni czwartek test byl pozytywny, bladzioch ale byl, dwa dni temu super krecha, w nocy zaczely mnie strasznie bolec plecy, tak na środku na dole, nigdy nie bolaly mnie plecy, wiem ze moze to byc objaw poronienia... ciaza chyba zbyt wczesna zeby juz az tak bolaly plecy, Bardzo mnie to martwi

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
  • niewyspana Autorytet
    Postów: 1494 359

    Wysłany: 20 października 2020, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro 7 dni po owulacji... Chyba takiej potwierdzonej, bo byłam i ginekologa jak akurat się "kończyła".
    I żyje tak z dnia na dzień, czekam i nie mogę się doczekać.
    Oczywiście każdy mój objaw to wymysł wyobraźni :D
    Jedyne co mnie zastanawia to temperatura na poziomie 37.7 - 37.9 gdzie zawsze mam tak 37.3.
    No i nigdy jeszcze nie miałam aktywnie bolącego lewego cyca, a teraz boli.
    Wnioskuję, że mój organizm będzie dostarczał mi nowych atrakcji co cykl. Co miesiąc mam coś nowego. 🤣


    Kto tu jeszcze ze mną czeka? :)

    klz9krhm1wqtef7i.png
  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 406

    Wysłany: 25 października 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej ☺️ no ja chyba czekam..
    Dopiero pierwszy cykl starań, dziś 20 dc.
    Dopiero obserwuje swój organizm i ciężko mi cokolwiek stwierdzić. Na razie chyba nic nie czuję .. tylko jakieś rozluźnienie w pochwie i szczypanie, częste siku, jakieś kłucie w dole brzucha.. nie wiem a może to za wcześnie żeby cokolwiek stwierdzić? 😉
    Testować raczej będę dopiero aż minie termin spodziewanej @
    Trochę się stresuję ... Bo już nie za młoda jestem i boje się że.moga być kłopoty 😭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2020, 16:41

    thgfyx8dsqgcpg35.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2020, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pierwsze objawy to zgaga, zaparcia, mdlosci ale to gdzieś od piątku - soboty, mega zmęczenie. Wczoraj beta 22.12

    Nadzieja28 lubi tę wiadomość

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 27 października 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka1995 wrote:
    U mnie pierwsze objawy to zgaga, zaparcia, mdlosci ale to gdzieś od piątku - soboty, mega zmęczenie. Wczoraj beta 22.12
    W którym dc testowałas?

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • ewax333 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 1 listopada 2020, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dołączyłam tutaj bo również staramy się z partnerem o potomka może tym razem rodzaju męskiego bo mamy już wspaniałą 2 letnią córeczkę. Jest to pierwszy cykl starań ale mam jakieś dziwne przeczucie ze się jednak nie udało. Przy pierwszej ciąży miałam objawy już dzień po owulacji może dlatego teraz czuję że to jednak nie to, bo tym razem totalnie nie czuje nic. Jedyne to mam podwyższona temperaturę około 37.6. Jestem 10po do okresu 4 dni test robiony wczoraj (bo należę do tych niecierpliwych) negatywny. Przy córce udało nam się za pierwszym razem czuje ze tym razem nie będzie już tak latwo. Czy ktoś jeszcze czeka na testowanie?

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 1 listopada 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam wczoraj betę 24 dc czyli 13 dni po owitrelle a 12 po owulacji i 0,7 nie wiem co myśleć bo wynik zawsze <0,5 ...

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 1 listopada 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny ! Ciesze sie ze tutaj trafilam. Nie chcialabym przekladac tych wszystkich stron, zapewne takie pyatania juz padaly, nie zlinczujcie mnie jak je powtorze... czy moge byc w ciazy?

    Pierwsza ciaze 3 lata temu poronilam. potem sie juz nie staralismy. Rzucilismy sie w wir pracy itp i poprostu odpuscilismy :) teraz stwierdzilismy ze moze poprostu sprobujmy? i to bylo tak...

    11dc - mialam juz bole jajnika, pachwiny itp (zawsze tak mam na owu) tak wiec siup ... sprobowane...
    i 2 dni pozniej ponowione :) i powiem wam ze dzis jest 16dzien cyklu a bóle podbrzusza i pachwin nie ustepują... pachwiny spuchnięte , jajniki rwą, czuje sie spuchnięta w podbrzuszu...

    tak dlugo by mnie bolalo? Czy to juz jakies oznaki ? Moze za bardzo wariuje....

    - nie moge zrobic bety , musze poczekac do testu.... stad te pytania -

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 1 listopada 2020, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marienn wrote:
    Czesc dziewczyny ! Ciesze sie ze tutaj trafilam. Nie chcialabym przekladac tych wszystkich stron, zapewne takie pyatania juz padaly, nie zlinczujcie mnie jak je powtorze... czy moge byc w ciazy?

    Pierwsza ciaze 3 lata temu poronilam. potem sie juz nie staralismy. Rzucilismy sie w wir pracy itp i poprostu odpuscilismy :) teraz stwierdzilismy ze moze poprostu sprobujmy? i to bylo tak...

    11dc - mialam juz bole jajnika, pachwiny itp (zawsze tak mam na owu) tak wiec siup ... sprobowane...
    i 2 dni pozniej ponowione :) i powiem wam ze dzis jest 16dzien cyklu a bóle podbrzusza i pachwin nie ustepują... pachwiny spuchnięte , jajniki rwą, czuje sie spuchnięta w podbrzuszu...

    tak dlugo by mnie bolalo? Czy to juz jakies oznaki ? Moze za bardzo wariuje....

    - nie moge zrobic bety , musze poczekac do testu.... stad te pytania -
    Jeżeli masz nawracające poronienia to polecam dobrego lekarza ja po 3 ciążach biochemicznych dostałam kupę badań i mam podczas ciąży brać dużo leków i heparynę np bo nie utrzymam sama ciąży

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • justyna_95 Ekspertka
    Postów: 173 100

    Wysłany: 1 listopada 2020, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Ja mam takie nietypowe pytanie😁
    Czy któras z was miała takie dziwne uczucie jakby mrowienia piersi?? To uczucie mam co jakiś czas w lewej piersi. Nic nie boli, takie jakby chodzenie mrówek? :D nie wiem nawet jak to wytłumaczyć :p
    Nigdy tak nie miałam a może któraś z was odczuwała coś takiego i powie mi o co kaman:D

  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 2 listopada 2020, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    Jeżeli masz nawracające poronienia to polecam dobrego lekarza ja po 3 ciążach biochemicznych dostałam kupę badań i mam podczas ciąży brać dużo leków i heparynę np bo nie utrzymam sama ciąży


    Dziekuje za odpowiedz ale troszke nie na temat. Gdyz nie pisze o staraniach. Pisze o objawiach mozliwych :)
    Czy wy takie mialyscie? Czy to mozliwe zeby za pierwszym razem sie udalo?

    Miasa lubi tę wiadomość

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
‹‹ 846 847 848 849 850 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ