X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Pierwsze objawy ciąży
Odpowiedz

Pierwsze objawy ciąży

Oceń ten wątek:
  • zuzakatia Debiutantka
    Postów: 6 4

    Wysłany: 18 września 2022, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam podzielić się z tymi co mają wątpliwości czy mogą być w ciąży jakie były moje objawy po zapłodnieniu.
    1. Testy owulacyjne- po owulacji kreska na teście zbladła do zera a w kolejnych dniach była średnio wyraźną (w nieudanych cyklach nie była praktycznie widoczna kreska testowa)
    2. Zmiana w szyjce macicy- wysoko zamknięta rozpulchniona
    3. Pojawił się śluz wcześniej praktycznie brak śluzu
    4. Kupiłam w sklepie makrele a ostatnio jadłam 10 lat temu 🤣🤣🤣

  • zuzakatia Debiutantka
    Postów: 6 4

    Wysłany: 18 września 2022, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodatni test ciążowy czułość 10 wyraźnie dodatni 10dpo

    Kajaa93 lubi tę wiadomość

  • Ajsza11 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 18 września 2022, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli test jest dodatni to ja poszłabym sprawdzić betę z krwi, wtedy wszystko byłoby jasne.

  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3019 2346

    Wysłany: 1 listopada 2022, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zastanawiam się czy są ty dziewczyny które po owulacji nie miały żadnego bólu? Mam na myśli ból jajników, krzyza, piersi itd a jednak okazało się że test ciazowy wyszedł pozytywny.

    Pytam bo w poprzednim cyklu po owulacji ciągle czułam jajniki, bolały sutki, no mnostwo tego było. W tym kompletnie nic.. jestem dzisiaj 6dpo 🥺

    Będę wdzięczna za wypowiedzi 😊

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • Karotka123 Koleżanka
    Postów: 49 40

    Wysłany: 1 listopada 2022, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola :) wrote:
    Hej, zastanawiam się czy są ty dziewczyny które po owulacji nie miały żadnego bólu? Mam na myśli ból jajników, krzyza, piersi itd a jednak okazało się że test ciazowy wyszedł pozytywny.

    Pytam bo w poprzednim cyklu po owulacji ciągle czułam jajniki, bolały sutki, no mnostwo tego było. W tym kompletnie nic.. jestem dzisiaj 6dpo 🥺

    Będę wdzięczna za wypowiedzi 😊
    Ja tak miałam w obu ciążach. Zero dolegliwości a co cykl po owu a zawsze były. Ból piersi dopiero się pojawił po spodziewanej @. Właśnie brak objawów był u mnie objawem ciąży. Ale to nie wyznacznik :)

  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3019 2346

    Wysłany: 1 listopada 2022, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karotka123 wrote:
    Ja tak miałam w obu ciążach. Zero dolegliwości a co cykl po owu a zawsze były. Ból piersi dopiero się pojawił po spodziewanej @. Właśnie brak objawów był u mnie objawem ciąży. Ale to nie wyznacznik :)
    Czyli zostało nic innego jak czekać na testowanie.
    Dziękuję ❤️

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • sandrvska Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 4 listopada 2022, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Od sierpnia staramy się z narzeczonym o dzidzię. W pierwszym miesiącu starań, owulację miałam bardzo bolesną (potwierdzoną przez ginekologa) po niej plamiłam lekko na brunatno/różowo i wypadały ze mnie czerwone niteczki, i liczyłam na to, że się udało - niestety miesiączka przyszła 3 dni szybciej, łącznie trwała 9 dni. We wrześniu nie było żadnych objawów owulacji, więc od razu spisałam ten miesiąc na straty. W październiku owulacja znowu była bolesna ale mniej niż w sierpniu, testy owulacyjne pozytywne u ginekologa niestety nie byłam. Aktualnie jestem 11 dpo, (zakładając że się odbyła) a miesiączka według kalendarzyka powinna się zacząć 9.11. Od wtorku (1.11) pobolewa mnie podbrzusze, jajniki, piersi, krzyż - ogólnie czuje się jakbym miała dostać miesiączkę razem z owulacją 🙈 Nie ukrywam, że strasznie się martwię że znowu się nie udało. Potrzebuje słów wsparcia i podpowiedzi od kiedy najlepiej próbować zrobić jakiekolwiek testy.

  • DaruniaKa Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 9 listopada 2022, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,witam wszystkich :)
    Ponieważ do wczoraj sama byłam w gronie osób starających się o ciąże, mogę się podzielić w końcu swoim doświadczeniem sprzed testowania :)
    Wiec oczywiście wyczekiwałam mnóstwo objawow,z namiętnością czytałam objawow dziewczyn z forum a rzeczywistość oczywiście była inna. A wiec u mnie :brak bólu piersi a zawsze mnie bolą przed okresem, w dniu spodziewanego okresu ból jak na okres ale gorzej plus bardzo bolało mnie w krzyżu i miałam dreszcze i myslalam ze mnie choroba bierze :) 2 dni po terminie dopiero zrobiłam betę i później test ciążowy . Nie chciałam się stresować przed terminem okresu testami bo uważam ze jest to bezsensu skoro mogą a nie musza wyjść :)
    Mam nadzieje ze komuś pomogłam ☺️

    MonikaeS lubi tę wiadomość

  • KwiatKlau Koleżanka
    Postów: 32 10

    Wysłany: 13 listopada 2022, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Czytam wątki o pierwszych objawach od 2 dni i sama nie wiem czy sobie to wszystko wkręcam czy coś faktycznie się dzieje.
    Jestem 7dpo i 6 dni po stosunku, a już odczuwam bolesność piersi widzę na nich żyły, których wcześniej nie było - mój mąż tez zauważyl inny wygląd piersi, do tego zawroty głowy i zmiany nastroju. Od 2 dni czuje skurcze i bóle jajników - nie są jakieś uciążliwe, ale zauważalne.
    Czy to jest możliwe, czy jestem już przewrażliwiona?

    Będę wdzięczna za Wasze spostrzeżenia :)

    1 Lamette
    2 Lamette + ovitrelle + utrogestan
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 13 listopada 2022, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KwiatKlau wrote:
    Hej,

    Czytam wątki o pierwszych objawach od 2 dni i sama nie wiem czy sobie to wszystko wkręcam czy coś faktycznie się dzieje.
    Jestem 7dpo i 6 dni po stosunku, a już odczuwam bolesność piersi widzę na nich żyły, których wcześniej nie było - mój mąż tez zauważyl inny wygląd piersi, do tego zawroty głowy i zmiany nastroju. Od 2 dni czuje skurcze i bóle jajników - nie są jakieś uciążliwe, ale zauważalne.
    Czy to jest możliwe, czy jestem już przewrażliwiona?

    Będę wdzięczna za Wasze spostrzeżenia :)

    A bierzesz progesteron czy naturalne cykle? Ja biorę progesteron i mam wrażenie, że przez niego ciągle sobie wkręcam jakieś objawy.. chociaż marzę o tych dwóch kreskach.. też jestem 7dpo, w piątek zamierzam robić test, a do tego czasu obserwuję..

  • KwiatKlau Koleżanka
    Postów: 32 10

    Wysłany: 14 listopada 2022, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    A bierzesz progesteron czy naturalne cykle? Ja biorę progesteron i mam wrażenie, że przez niego ciągle sobie wkręcam jakieś objawy.. chociaż marzę o tych dwóch kreskach.. też jestem 7dpo, w piątek zamierzam robić test, a do tego czasu obserwuję..

    Naturalne cykle… trzymam kciuki za Twoje 2 kreski w piątek 🤞🏼
    Ja sama nie wiem co robić, staram się wyluzować i odciągać swoje myśli od sprawdzana aplikacji/objawów/forum co 5 min ale to jest okropnie trudne :( dodatkowo zastanawiam się czy serio czuje to co czuje, czy sama sobie to robię :(
    Czas chyba wrzucić na luz…

    Trottin lubi tę wiadomość

    1 Lamette
    2 Lamette + ovitrelle + utrogestan
  • dominikawa Autorytet
    Postów: 641 521

    Wysłany: 15 listopada 2022, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam za Was kciuki, niech będzie pięknie 🤞

    KwiatKlau, Trottin lubią tę wiadomość

    👩30👨35 WROCŁAW
    długie cykle ok. 35dni, 4cs z testami ovu 🍀
    💊 wit. D, wit. C, cynk, omega, kwas foliowy, inozytol

    09.12 13dpo - ⏸️ 🍀
    10.12 beta: 481 mlU/mL
    12.12 beta: 1162 mlU/mL
    21.12 5t5d pęcherzyk ciążowy i żółtkowy 🍀
    03.01 7t4d dzidzia 13mm, bijące pięknie 💙
    24.01 10t6d maluszek 3.9cm, rośnij zdrowo 😍
    09.02 13t2d mały zdrowy tygrys 😀
    28.02 🍀
  • KwiatKlau Koleżanka
    Postów: 32 10

    Wysłany: 15 listopada 2022, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dominikawa wrote:
    Dziewczyny trzymam za Was kciuki, niech będzie pięknie 🤞

    Dzięki 🌟

    1 Lamette
    2 Lamette + ovitrelle + utrogestan
  • Linka94 Ekspertka
    Postów: 164 69

    Wysłany: 22 listopada 2022, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KwiatKlau wrote:
    Dzięki 🌟
    I jak sytuacja?

  • KwiatKlau Koleżanka
    Postów: 32 10

    Wysłany: 24 listopada 2022, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka94 wrote:
    I jak sytuacja?

    Nie tym razem :/
    Trzeba zmienić nastawienie - zdecydowanie, bo robię sobie sama ogromna krzywdę.

    A ty, jak się czujesz?

    Linka94 lubi tę wiadomość

    1 Lamette
    2 Lamette + ovitrelle + utrogestan
  • Linka94 Ekspertka
    Postów: 164 69

    Wysłany: 25 listopada 2022, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam albo na okres albo na testowanie 😉

  • Barbarossa13 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 28 listopada 2022, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ❤️

    Jestem 6msc po 2 ciąży. Miesiączka jeszcze nie wróciła.
    7.11. Kochaliśmy się z mężem a tydzień później zaczął brzuch pobolewać jak na okres plus kłucia w jajnikach.
    15 dni po stosunku (22.11.)poszłam na betę wynik <2.5. Wszystkie testy, wczorajszy także ujemne, ale 3 z 6 płytkowych po kilku h lekko się wybarwiły 2 kreską.
    Cały czas ten brzuch mnie tak pobolewa. Kiedy beta najwcześniej może wykazać ciążę?
    1.12 jestem umówiona do ginekologa ale do tego czasu chyba zwariuję 😂 najgorsze jest to, że jeszcze nie mialam miesiączki więc nawet nie wiem kiedy test wyjdzie prawidłowo.

    Ps. Chciałam 3 dziecko ale nie pół roku po porodzie 🙈

  • Marti87 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 28 listopada 2022, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Wczoraj zrobiłam test i jeszcze nie skończyłam dobrze siusiu a na teście już były 2 grube krechy.
    Staraliśmy się od lutego tego roku. Co miesiąc się nakręcałam, czytałam objawy na forum, porównywałam wykresy, sprawdzałam śluz, ściskałam sutki aby sprawdzić czy mniej bolą czy nie ( trochę to było śmieszne jak na 35 letnią kobietę, w dodatku z 8 letnią córką na pokładzie, ale doświadczenie niczego mnie nie nauczyło). W październiku trochę odpuściliśmy, mieliśmy dużo stresów i uznaliśmy, że jak nie uda się w tym miesiącu to nic złego się nie wydarzy. Testy owulacyjne zrobiłam ale nie kochalismy się kiedy wyszedł pozytyw. Czekałam na okres, sluz jak zwykle - wykruszający się, brzuch pobolewał jak na @, kłuł mnie jajnik. Sutki jakoś strasznie nie bolały. Za to bolą mnie całe piersi, wyskoczył mi pryszcz na dekoldzie (nigdy tak nie miałam), w terminie @ sluz zamienił się w taki jak z dni płodnych. Pojawiły się dziwne sny i płaczliwość. Oglądam zdjęcia mojej córki i beczę jak bóbr :) także u mnie zadziała metoda..."odpuść a wyjdzie"

  • Vilka Autorytet
    Postów: 804 442

    Wysłany: 28 listopada 2022, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2023, 20:56

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • nadzieja123 Koleżanka
    Postów: 40 67

    Wysłany: 28 listopada 2022, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Jestem tu nowa. Rozpoczęłam starania o 2-gie dziecko, ale o 4-tą ciążę. Dwie pierwsze ciąże stracone. Aktualnie pierwszy cykl starań. 4 lub 5 dni po owu zaczęło mnie boleć podbrzusze, głównie popołudniami, wieczorem i po wysiłku, po noszeniu córki. Kłuje, lekkie skurcze, ciągłe napięcie. Temperatura aktualnie utrzymuje się na poziomie 37. Czy jeśli nie rośnie, ale ciągle jest podwyższona, jest szansa na powodzenie? Aktualnie 6 albo 7 dzień po owu. Oczywiście z głupiego zrobiłam test i negatyw. Piersi zaczynają boleć, ale standardowo przed @. Śluzu brak, czasem jakiś żółty, mały glut.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2022, 17:38

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ