X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Początek lata na początek ciąży :):) Czerwcowe testowanie 2019
Odpowiedz

Początek lata na początek ciąży :):) Czerwcowe testowanie 2019

Oceń ten wątek:
  • Irvine90 Autorytet
    Postów: 555 1854

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinaa, mi się teraz śnią takie bzdury i to co noc, że głowa mała :D ale koszmarów współczuję, można się zmęczyć zamiast wyspać :/ moje sny na szczęście zazwyczaj nie są straszne, są po prostu nieskończenie głupie :D

    Szona, jeśli faktycznie to okolice 10 dpo, to pewnie jeszcze za wcześnie po prostu :*

    szona lubi tę wiadomość

    01.2019 - poronienie zatrzymane (10tc) Aniołek

    age.png

    Antoś 25.12.2019 <3 3740 g, 56 cm

    age.png

    Alicja 07.04.2023 <3 3600 g, 57 cm
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Irvine90 wrote:
    Malinaa, mi się teraz śnią takie bzdury i to co noc, że głowa mała :D ale koszmarów współczuję, można się zmęczyć zamiast wyspać :/ moje sny na szczęście zazwyczaj nie są straszne, są po prostu nieskończenie głupie :D

    Szona, jeśli faktycznie to okolice 10 dpo, to pewnie jeszcze za wcześnie po prostu :*

    Z tego co wiem, piersi mogą bardzo bolec podczas spadania progesteronu. Mnie bardziej martwi ten ból w dole pleców, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że mam endometriozę.

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka 🥰
    Ja 20/21.06 Bede testować wg miesiączki, a i tak pewnie wcześniej to zrobię bo dziś test owu pozytywny od wczoraj sluz jak białko jajka, a dziś 7dc..
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/78215572ee30.jpg

    Ochmanka, Madziandzia, MonikA_89!, Magduullina lubią tę wiadomość

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • OO83 Przyjaciółka
    Postów: 105 443

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!

    Moni piękny synek. Mam nadzieję, że ja jutro takie wyraźne zdjęcie dostanę na połówkowych.

    MonikA trzymam kciuki by kropek pięknie się wgryzł :)

    Irvine ✊✊ za prenatalne.

    Malina ✊✊ za wizytę.

    Aeiouy gratuluję || kresek.

    Ochmanka mam nadzieję, że sytuacja z przedłużającym cyklem szybko się wyjaśni.

    Dziewczyny piękne brzuszki :)

    Miłego dnia dziewczyny! I proszę o kciuki na jutro za połówkowe.


    moni05, aeiouy, Ochmanka, Iseko, Malgonia, Irvine90, MonikA_89!, Kittinka83, Ania_85_ lubią tę wiadomość

    9.10.19 witaj synku :)

    5.06 połówkowe
    10.04 - prenatalne
    19.02 beta - 4001,1
    Aniołek (5tc) - Styczeń 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 22:37

    moni05, okularnica91, Pati96, OO83, Nuch, aeiouy, Ochmanka, Iseko, Malgonia, eemmiilliiaa, MamaStasia :), APrzybylska, ElfiaKsiężniczka, szona, DzulkaJ, agge, Irvine90, Salome, Madziandzia, MonikA_89!, Magduullina, Kittinka83, Arashe, Ania_85_ lubią tę wiadomość

  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OO83, a gdzie robisz połówkowe?
    Ja się mega zdziwiłam, bo robię na NFZ. A doktor specjalnie włączył 3D tylko zbliżenie na buźkę, dwa ujęcia i od razu wydrukował i mi je wręczył. Później dalej sobie mierzył.

    Co do tych torbieli w główkach to ponoć częste, zwłaszcza u chłopców właśnie i wchłaniają się same, stad kontrola, znów na NFZ 30.07 😉 generalnie sympatycznie.

    Rany, jak czas biegnie, niedawno były Wasze II a tu zaraz już prenatalne... 🥰

    Magduullina, Kittinka83, Ania_85_, Sasanka55 lubią tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrabiając:

    Upragniona niunia- super wyniki męża! Cudnie ze to u Was nie będzie żadna przeszkoda w stworzeniu malucha! Współczuje historii zdrowotnych, jak się teraz czujesz?

    Angelika- fajna inicjatywa z wizytami ciężarówek oprócz standardowej listy testujących. Możesz mi wpisać wizytę na 12.06 i usg III trymestru na 27.06 :* z góry dziękuje!

    Olga- cieszę się, ze dobrze się czujesz. Ciekawe czy Twoje przeczucie z siusiakiem się sprawdzi, mnie intuicja matki nie zawiodła ani w pierwszej ciąży ani teraz :)

    Maria87- oby torbiel się wchłonęła, a HSG dało efekt w szybkiej ciąży :* to podobno częste!

    Jaszczurek- toz Ty już prawie na wylocie! Ale to mija, co?:) już niedługo będziesz tulić maleństwo 🥰🥰🥰

    Ochmanka- takie długie cykle nieraz mi dawały nadzieje, francowate one są strasznie :( ale liczę na to ze czerwiec będzie dla Ciebie jeszcze szczęśliwy!
    Mieszkasz przy lesie teraz!!!! Aaaaale Ci zazdroszczę tego zapachu rano!!!

    Moni- kochana, dużo dużo zdrowia i miłości dla Was! Wyglądałaś jak królowa i mam nadzieje ze tak właśnie się czułaś. Wspaniały to musiał być dzień! Myślałam w piątek o Tobie!:) jaki piękny chłopczyk na tym zdjęciu co wstawilas 🥰 zakochałam się!
    Kciuki za dzisiejsze usg!

    Szczęśliwa mamusia- jak oko? Już lepiej mam nadzieje?? 😘 i jaki brzusio ❤️ cud miód!

    Szona- baaaardzo mnie ucieszyły dobre wyniki emka!!! Mam nadzieje ze po tym piciu było niezłe wykorzystanie tych silnych żołnierzyków? 😬🤔

    Buba- ale już dużego masz kawalera 🥰 cudowne wieści!

    Dzulka- trzymam mocno kciuki za wyniki Waszego badania, na pewno będzie dobrze!

    Pati- po 45 km to ja bym ducha wyzionęła nawet i bez ciąży, 10 to było dla mnie ogromne osiągniecie haha!:)

    Ania_85- do teściów to bym się długo nie odezwała za to rozgadanie! Kurde człowiek mówi w zaufaniu a oni sami decydują ze wszyscy swieci będą wiedzieć :/ chamstwo

    Sasanko- jesteś, kochana!!! Twoje zdjęcie rozbawiło mnie do lez hahhaha ❤️❤️❤️ wypoczywasz za wszystkie czasy mam nadzieje?

    MonikA- kropek już jest u mamusi i tam właśnie zostanie przez kolejnych 9miesiecy. Nie puszczam kciuków w ogole!!! ✊🏼✊🏼✊🏼

    Aeiouy- aaaaa! Ciezaroweczko kochana, gratuluje 🥰🥰🥰 będzie dzidziuś, będzie dzidziuś :*

    Agge- Tomek to piękne imię, strasznie urocze łobuziaki! Wiem, bo w domu mam takiego gagatka! ❤️ piękny brzuszek Ci się już maluje 🥰

    Izape- o której dzisiaj monitoring? Poserduszkowaliscie mam nadzieje?:)

    Arashe- śliczny brzuszek!!

    MamaStasia- śliczny brzuszek! Taka piłeczka!

    Małgonia- aaa czekałam na Twój brzuszek i się doczekałam! Wspaniały!

    Nikodemko- co u Ciebie kochana? 😘

    Skoro się chwaliliście brzuszkami to Wam tez mój wstawie:) kupiłam sobie wczoraj od jednej babki spodnie ciążowe (moje pierwsze haha) na lato- całe białe. Za całe 30 zł z h&mu w stanie idealnym! No i dzisiaj w nich pomykam :)

    Ja i moja dziewczynka w rozpoczętym 28 tygodniu ciąży ❤️
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/32bfd36c0f74.jpg

    Pati96, moni05, aeiouy, Ochmanka, syllwia91, szona, DzulkaJ, agge, Karolina, Mila1996, Madziandzia, MonikA_89!, Magduullina, Angelika1313, Salome, Arashe, Ania_85_, Sasanka55, Sasanka55 lubią tę wiadomość

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • OO83 Przyjaciółka
    Postów: 105 443

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni05 wrote:
    OO83, a gdzie robisz połówkowe?
    Ja się mega zdziwiłam, bo robię na NFZ. A doktor specjalnie włączył 3D tylko zbliżenie na buźkę, dwa ujęcia i od razu wydrukował i mi je wręczył. Później dalej sobie mierzył.

    Co do tych torbieli w główkach to ponoć częste, zwłaszcza u chłopców właśnie i wchłaniają się same, stad kontrola, znów na NFZ 30.07 😉 generalnie sympatycznie.

    Rany, jak czas biegnie, niedawno były Wasze II a tu zaraz już prenatalne... 🥰

    Na NFZ robię w szpitalu. Wcześniej na genetycznych dali zdjęcia,ale nie w 3D. Zobaczę jutro jak będzie.

    moni05 lubi tę wiadomość

    9.10.19 witaj synku :)

    5.06 połówkowe
    10.04 - prenatalne
    19.02 beta - 4001,1
    Aniołek (5tc) - Styczeń 2019
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OO83 wrote:
    Na NFZ robię w szpitalu. Wcześniej na genetycznych dali zdjęcia,ale nie w 3D. Zobaczę jutro jak będzie.
    Zastanawiałam się właśnie, ale mi zależało na lekarzu z certyfikatem fmf i właśnie dlatego robię w Citomedzie :) nie wiedziałam, ze w szpitalu tez można.

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Zuzia - wygladasz jak milion dolarów! 😍 Piękny brzuszek.

    Co u mnie? Obstawiam, ze jestem 3dpo, w tym cyklu byla wyjatkowo wczesniej niz zwykle, bo w 17dc. Ogolnie luz blues :) Jestem wyjatkowo spokojna i mam nadzieje, ze tak zostanie az do @, bo nie zakladam, ze sie uda. Po prostu czekam na histeroskopie i dalsze dzialanie.
    Czuje, ze doszlam do etapu, w ktorym jestem bardzo zmeczona staraniami. Chcialabym zapomniec o ostatnim roku i sprobowac cieszyc sie zyciem.

    Mama_Zuzia, szona, DzulkaJ, Kittinka83 lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama zuzia mamy takie same te brzuszki ;)

    No nic bede sie toczyc jak przekrocze 30 tydzien ;)

    Zabueram sie za sadzenie kwiatkow. Mialyscie racje, na zewnatrz jest piekarnik.

    Magduullina lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Mama_Zuzia - wygladasz jak milion dolarów! 😍 Piękny brzuszek.

    Co u mnie? Obstawiam, ze jestem 3dpo, w tym cyklu byla wyjatkowo wczesniej niz zwykle, bo w 17dc. Ogolnie luz blues :) Jestem wyjatkowo spokojna i mam nadzieje, ze tak zostanie az do @, bo nie zakladam, ze sie uda. Po prostu czekam na histeroskopie i dalsze dzialanie.
    Czuje, ze doszlam do etapu, w ktorym jestem bardzo zmeczona staraniami. Chcialabym zapomniec o ostatnim roku i sprobowac cieszyc sie zyciem.

    Gdybys zobaczyła moja twarz która bez mejkapu jest czerwona w taka pogodę to byś cofnęła te słowa o milionie dolarów hahah dziękuje kochana.

    Bardzo się cieszę, ze u Ciebie zapanował spokój. Tez miałam taki moment totalnej rezygnacji, gdzie to wszystko mnie przytłaczało psychicznie i świat kręcił się tylko w okol starań, a moje myśli wybiegały daleko w przyszłość i planowałam zwolnienie lekarskie nie będąc w ciąży.
    Meczy takie coś strasNie, dlatego mam nadzieje, ze na nowo odnajdziesz radość w codzienności, w swoich ulubionych zajęciach i drineczkach, palemkach i innych nieprzyzwoitych rzeczach w ta piękna pogodę, a maluch pojawi się jako piękne uzupełnienie w momencie, w którym zaczniesz na nowo lubić swoje życie :* bardzo mocno w to wierze!

    Małgonia- Twój 30 tydzień nie wypadnie przynajmniej w największe upały kochana! I będziesz najcudowniejsza kuleczka brzuszkowa jaka się tylko da ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2019, 12:04

    Nikodemka lubi tę wiadomość

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • OO83 Przyjaciółka
    Postów: 105 443

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni05 wrote:
    Zastanawiałam się właśnie, ale mi zależało na lekarzu z certyfikatem fmf i właśnie dlatego robię w Citomedzie :) nie wiedziałam, ze w szpitalu tez można.

    No u nas w szpitalu wojewódzkim robią :) znaczy się w Kielcach.

    moni05 lubi tę wiadomość

    9.10.19 witaj synku :)

    5.06 połówkowe
    10.04 - prenatalne
    19.02 beta - 4001,1
    Aniołek (5tc) - Styczeń 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgonia ja nie mam w bliskiej rodzinie ani wśród koleżanek Ani😀😂

    Aeiouy czekamy na wyniki 😘

    Ja z mężem podjelam decyzję że jedziemy do Chorwacji w lipcu. Oglądam już oferty noclegowe na wyspie. Autem bo autem i nie hotel ale ja lubię takie klimaty spokój i zero planu żadnych hoteli i masy ludzi. Oczywiście już mam myśli w głowie a co jak się uda?

    Pozdrawiam Was.

    szona, aeiouy, moni05, Ochmanka, MonikA_89!, Kittinka83, Ania_85_ lubią tę wiadomość

  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Małgonia ja nie mam w bliskiej rodzinie ani wśród koleżanek Ani😀😂

    Aeiouy czekamy na wyniki 😘

    Ja z mężem podjelam decyzję że jedziemy do Chorwacji w lipcu. Oglądam już oferty noclegowe na wyspie. Autem bo autem i nie hotel ale ja lubię takie klimaty spokój i zero planu żadnych hoteli i masy ludzi. Oczywiście już mam myśli w głowie a co jak się uda?

    Pozdrawiam Was.
    Ja jestem Ania 😁
    Chorwacja 💟

    szona, syllwia91, Ochmanka, MonikA_89!, Ania_85_ lubią tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Zuzia - mam nadzieje, ze bedzie wlasnie tak, jak napisalas :* Na szczescie mam tyle pracy, ze chcac nie chcac mniej mysle o staraniach :)
    Syllwia91 - zazdroszcze tej Chorwacji, rezerwowalas noclegi przez jakas konkretna strone? :)

    Mama_Zuzia lubi tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy lekarz może zlecić mi hsg i histeroskopię po 7 mcach starań, czy mam kłamać, że staram się dłużej?

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • aeiouy Autorytet
    Postów: 826 1736

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinaa widzisz, wszystko w porzadeczku jest :) ale super ;)

    Mama_zuzia- podziwiam za taka mobilizacje! Serio! ja nie dalabym juz rady tak intensywnie sie uczyc!

    Nikodemko - po moich wczesniejszych doswiadczeniach jestem bardzo ostrozna teraz z pisaniem, ze sie udalo i w ogole... czekam na rozwoj sytuacji. Plamienia nadal mam.. Tak bardzo chcialabym miec zdrowa ciaze...
    Ale fakt, test pozytywny w 1. cyklu po HSG ;) Oby i Tobie sie udalo:)

    Starania o pierwsze dziecię od 12.2017
    5 poronien: 03.2018 & 12.2018 & 06.2019 & 03.2020 & 08.2020
    12.2018 - pierwsza wizyta w klinice
    04.2019 - HSG: prawy jajowód niedrożny
    Od 08.2019 - Pacjentka Prof. M.
    10-11.2019 szczepienia limfocytami męża ->allo mlr 23.3%
    01.2020 - 06.2020 - szczepienia pullowane -> allo mlr 22%
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    Czy lekarz może zlecić mi hsg i histeroskopię po 7 mcach starań, czy mam kłamać, że staram się dłużej?

    Na NFZ Ci raczej po takim okresie nie zleci, prywatnie - zależy od jego zdania/ doświadczeń i Twojego wieku. U mnie HSG zalecał przed rozpoczęciem stymulacji, a było to raptem po 4 cs.
    Histeroskopię i laparoskopię na NFZ miałam po 13 cs.

    szona lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Zuzia cudny brzuszek!!! Wyglądasz jakbyś się najadla :D
    Męża wykorzystałam. Powiedział że on czuje ze właśnie się udało haha :P więc zobaczymy jaka ma kobieca intuicję.

    Sylwia ja też w lipcu na Chorwacji :) może się spotkamy :D

    moni05, Ochmanka, Mama_Zuzia, Arashe, Magduullina, Ania_85_ lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ