X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Przyszłe mamusie
Odpowiedz

Przyszłe mamusie

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Gosposia, bardzo dziękuję za wyjaśnienia :)
    Czyli jeśli miałam 16 dc jak myślę to może mi się wydłużyć o te dwa dni jeszcze cykl.. Realne,ale też mogła się bardziej przedłużyć. Tak jak mówię nigdy tak długiego cyklu nie miałam, ale to oczywiście nie znaczy, że teraz tak nie jest.
    Skoro tak dużo wiesz, to może orientujesz się co to znaczy, ze endometrium jest grube i trójwarstwowe?

  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 22 marca 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit: odnośnie trójwarstwowego endo: "Podczas fazy folikularnej błona śluzowa macicy wzrastała i pogrubiała się. Im bliżej owulacji, tym wyraźniej widać było jej trójwarstwową strukturę. Natomiast teraz, po owulacji, linie stały się niewyraźne. Doktor wytłumaczył mi, że trójwarstwowa budowa błony śluzowej macicy przestaje być widoczna właśnie w czasie owulacji, gdy ciało kobiety przechodzi z dominacji estrogenowej na progesteronową. "

    Detta, może być też tak, że owu była właśnie kilka dni temu, więc faza lutealna będzie ci się liczyła od np. 23 dc. Ja w pierwszym cyklu z CLO miałam nie mieć owu, później w 32 dc jak byłam u nie-mojego lekarza, to mówił, że właśnie kilka dni temu miałam owu bo jest pęcherzyk i płyn w zatoce, a dwa dni później dostałam okres. Więc jestem na 100% pewna, że owu jeżeli była, to w 20 dc, albo pęcherzyk nie pękł, a lekarz miał taki sprzęt, że się nie dziwię, że się pomylił. Nie zostaje ci nic innego jak poczekać jeszcze trochę, a jeżeli okres nie przyjdzie, to zrobić test.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2016, 11:37

    Gosposia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie biorę żadnych hormonów, żadnych wspomagaczy :) Więc stąd moje zdziwienie dotyczące tego co powiedziała lekarka. Prosiła przyjść za 2 tyg a po świętach zrobić betę bo to może być ciąża , trochę jej na to wskazuje, albo torbiel i przesunięcie cyklu, o którym piszesz... Tylko z tego co się dowiedziałam po torbieli pękniętej i to w tym cyklu są jakieś inne oznaki na usg, ale też nie wiem jakie ani nic :)

  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 22 marca 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edytowałam poprzedni post, przeczytaj ;) Jeżeli było trójwarstwowe, to świeżo po owu byłaś (na mój laicki mózg). ;) Nie dywagujmy nad tym, bo mamy tylko szczątkowe info. ;) Pójdziesz na betę po świętach i sytuacja się rozjaśni ;)
    A przesunięcie owu nie jest zależne od wspomagaczy kochana, czasem tak się dzieje również w naturalnych cyklach i to nawet u kobiet, które od lat mają np. 28 dniowe cykle, a nagle owu się przesunie na 20 dc i cykl się wydłuży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2016, 11:42

    Gosposia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm czyli jakby przed owulacją jest trójwarstwowe, w czasie nie widać, a po ?

  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 22 marca 2016, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ono się zmienia wraz ze wzrostem progesteronu i się rozmazuje. Czyli już do końca cyklu takie zostaje.

    Gosposia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziałam :)Dziękuję :) Tylko już od 17-18 dc nie miałam żadnego śluzu, strasznie sucho. Teraz też nie mam widocznego śluzu. No rzeczywiście cieżko dojść do prawdy, powinien lekarz być do tego...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2016, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosposia, czyli teoretycznie nie wiadomo kiedy była owu bo endometrium takie samo :) No i ok poczekam te parę dni z testem, bo i tak mi się odechciało robić póki co. Piersi nadal mam obrzmiałe z niebieskimi żyłkami :) Nic nie zmienię myśleniem, co się miało zadziać to się zadziało taka prawda :)

  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 22 marca 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A przed zanikiem śluzu jaki miałaś śluz? Bo sam śluz nie świadczy o przebytej owu. Mogło być tak, że organizm się przygotowywał, później się rozmyślił, albo coś poszło nie tak i owu została przesunięta albo pęcherzyk nie pękł. Śluz płodny pojawia się najczęściej na kilka dni przed owu, ale jego zanik nie jest tożsamy z wystąpieniem owulacji ;)

    Gosposia
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 22 marca 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otóż to, kochana. Mnie w niektórych cyklach piersi bolą już na kilka dni przed owu (u mnie to bardziej kwestia sutków i ich nadmiernej wrażliwości), a czasami dopiero na tydzień przed @. Każdy cykl jest inny. Natomiast w każdym cyklu po owu moje żyłki na piersiach i na dole brzucha są niebieskie i bardziej wyraźne niż zwykle. Może to kwestia podwyższenia podstawowej temp ciała-nie wiem, nie pytałam o to nigdy lekarza.

    Gosposia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosposia wrote:
    A przed zanikiem śluzu jaki miałaś śluz? Bo sam śluz nie świadczy o przebytej owu. Mogło być tak, że organizm się przygotowywał, później się rozmyślił, albo coś poszło nie tak i owu została przesunięta albo pęcherzyk nie pękł. Śluz płodny pojawia się najczęściej na kilka dni przed owu, ale jego zanik nie jest tożsamy z wystąpieniem owulacji ;)

    Ok 11-13 dnia miałam sluz wyglądający na płodny, więc po tym wnioskuję.
    Coś czuję jednak, że dziś dostanę @
    U mnie zaś nigdy piersi się nie zmieniały w ciągu cyklu, czasem pobolewały przed @, ale nie miałam tak wyraźnych żyłek i takiego wrażenia cięzkości i obrzmiałości. Ale jak piszesz, każdy cykl jest inny, więc teoretycznie mogę tak mieć na @.

    Czy płyn w zatoce douglasa może nie być związany z narządami rozrodczymi ? Bo przeszłam niedawno cięzkie problemy żołądkowo - jelitowe i np ten płyn mógł być przez to, przecież internista mnie na to leczył.

  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 22 marca 2016, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Detta, nie mam pojęcia zielonego.

    Gosposia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosposia, dzięki trochę mi rozjaśniłaś w głowie :) Czekam na @ i zobaczymy, jak jej nie będzie to beta.

    <3

    Gosposia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz doszła biegunka znowu..... ha ha ale mam dzień :) Jutro praca, oby przeszło.

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 22 marca 2016, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Detta, czytajac Twoje posty dałabym Ci jedna radę. Nie chcę Cie urazic oczywiście, tylko pomóc, jak staraczka staraczce. Uważam osobiście, że każda kobieta starająca się o zajście w ciążę powinna miec chociaż minimalną wiedze o tym, jak działa układ hormonalny i jak wygląda cykl. U Ciebie tej wiedzy brakuje. Nie chodzi o to, by byc alfą i omegą, tylko o to, by zrozumiec swoje własne ciało i by potem w razie czego, umieć zadać odpowiednie pytania lekarzowi. Każda staraczka powinna miec jakies pojęcie jak działają LH i FSH, estradiol, kiedy włącza się progesteron, jak dojrzewają i pękają pęcherzyki, dlaczego nie pękają, dlaczego tworza się torbiele etc... Poczytaj trochę o tym a sama zobaczysz, że poczujesz sie lepiej, będziesz miała większą świadomość swojego ciała, a jakiekolwiek wyniki badań będzie Ci łatwiej przyswoić. Bo potem idziesz do lekarza i nawet nie rozumiesz co on do Ciebie mówi (np. płyn w zatoce douglasa automatycznie wyklucza torbiel, więc jak ja bym to usłyszała to bym zadała ginekologowi pytanie skąd ta torbiel skoro jest jednoznaczne potwierdzenie owulacji poprzez ten płyn. No chyba, że masz zapalenie jelit, albo przechodziłaś niedawno zabieg chirurgiczny w miednicy w co wątpię). Sama torbiel peka rzadko, bardzo rzadko, one potrafią rosnąć nawet do 7-8 cm co u Ciebie nie ma miejsca. I uwierz mi, jakby pekła, to bys się z bólu zwijała.
    Być może ta wiedza nie będzie Ci potrzebna bo zaraz zajdziesz w ciążę, ale nawet wtedy, na każdym jej etapie, warto wiedziec jak zmienia się ciało kobiety i jak dostosowuje sie do ciąży po to, by wyłapać wszelkie znaki które moga świadczyć o zagrożeniu poronieniem.
    Inna sprawa, czy robiłas podstawowe badania? Są pewne standardy badań, które kobiety starające sie jakis czas o zajście w ciąże lub które poroniły, powinny wykonać. Dla swojego własnego komfortu psychicznego, dla ewentualnie szybkiego wdrożenia leczenia, takie badania dobrze byłoby gdybyś zrobiła.
    siknij na test jak nie dostaniesz okresu. Mimo wszystko trzymam kciuki :).

    Gosposia, iza776 lubią tę wiadomość

    zem3i09kl173cczw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za rady, dopiero zaczynam się tym interesować, a w internecie jest dużo lakonicznych informacji, często sprzecznych. Jestem po filologii nie medycynie, dla mnie to wszystko nowość, do tej pory nie miałam potrzeby zagłębiać swojej wiedzy w tym temacie. Kiedyś wystarczyło, że brałam tabletki antykoncepcyjne, nie obchodziło mnie co i jak działa, taka prawda, wstyd przyznać, no ale zawsze miałam ciekawsze tematy.
    Teraz jednak jestem przytłoczona tymi wszystkimi terminami, nie wiem jakie pytania zadać ginekologowi itd

    O jakich badaniach mówisz? Miałam robione tsh wynik ok 2,4 (7 lat niedoczynność tarczycy - na jej temat wiem dużo hehe) ogólną morfologię i badanie moczu ze względu na to, ze przez moje zdwojenie ukł. miedniczkowego miewam często zapalenie pęcherza - teraz też, ale już końcówka. Zleciła mi: Bhcg, progesteron, morfologię i badanie ogólne moczu.

  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 22 marca 2016, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH dobre dla staraczek to poziom max 2. A najlepiej, żeby oscylował w okolicy 1.
    http://www.myfertiledays.com/pl/content/fazy-cyklu-miesiaczkowego-i-towarzyszace-im-zmiany-fizjologiczne długi, ale wydaje mi się, że przydatny dla ciebie artykuł ;) Dowiesz się który hormon za co odpowiada, jak przebiega owulacja, co się dzieje później ;)

    Gosposia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2016, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do mojego tsh usłyszałam, że mam bardzo dobre dla zajścia w ciążę. No cóż zbić bardziej nie zbije to jedne z najniższych jakie mam od 7 lat. Ok, zaraz poczytam :)

  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 22 marca 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Detta, jeden z moich lekarzy nie zaniepokoił się TSH na poziomie 4.06, po kolejnym badaniu bez brania leków było 2.3, co nie zaniepokoiło mojego aktualnego lekarza, za to endokrynolog od razu wdrożył leczenie, bo mówiłam mu, że staram się o dziecko. Na temat TSH więcej wie Kaśka i Iza, więc jak dziewczyny doczytają to się pewnie wypowiedzą ;)

    Gosposia
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 22 marca 2016, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no my tez po medycynie nie jestesmy :). Ale ja się kiedyś tez tym nie interesowałam, tez przez lata brałam tabletki i się cieszyłam, że mnie brzuch na okres mniej boli. Jak teraz je odstawiłam i zaczęłam sie badac to mi mnóstwo rzeczy powychodziło, musiałam też podjąć pare decyzji jak np. zmiana lekarza jak czułam, że mnie faszeruje jakimś gów...m i że nie ide do przodu.
    Leczysz tarczyce? Powinna być nieco nizsza choć ja zaszłam przy podobnym tsh. Ja też choruję na nerki, więc mocz i morfologia to podstawa, choc na tym nie bazuje nasza płodność szczególnie.
    Z badań, które ja robiłam - trójka tarczycowa (TSH, ft3 i ft4), oznaczenia hormonów można - FSH, LH, estradiol na początku cyklu, prolaktyna (najlepiej powtórzyć dwukrotnie lub trzykrotnie w odstępie 30 minut), progesteron po owulce, krzywa insulinowa i glukozowa (to mi chyba pozwoliło zajść w ciążę, zrobienie tego i wdrożenie leczenia), p/ciała antykardiolipinowe, p/plemnikowe, witamina D... ja robiłam jeszcze mnóstwo innych ale to dlatego, że musiałam się dokładniej zdiagnozować jak wyniki badan były niejednoznaczne. no i faceta też przebadałam. I drożność jajowodów też zrobiłam. Były jeszcze inne, czystość pochwy - ureoplasma, mycoplasma, chlamydia etc (one nie dają objawów dość często), cytologia... Dzisiaj jak patrze na tę ilość badan które robiłam, to milion kartek w segregatorze, to aż ciężko uwierzyć. Ale chyba sie opłaciło. Odpukać.

    zem3i09kl173cczw.png
‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ