X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Przyszłe mamusie
Odpowiedz

Przyszłe mamusie

Oceń ten wątek:
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 19 listopada 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    masz rację Moniqe ;) ale napewno w nowym cyklu zaopatrze się w testy owulacyne, bo miałam to zrobić ale odpuściłam. Chcę sprawdzić czy to zadziała ;) oby jutro @ nie przyszła.

    3mam również kciuki za wszystkie staraczki :)

    ckaidqk34aroni5a.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 19 listopada 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamika trzymam kciuki, ja to najwczesniej bym testowala we wtorek jesli tempka bedzie ladna.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 19 listopada 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeej-ho.
    Sytuacja jest następująca: testu nie robiłam rano, bo tempka spadła do 36.5. Byłam u lekarza, "50/50. Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Za wcześnie jeszcze. Macica 4,5cm, jajniki ok, owu z prawego jajnika, ciałko żółte w środku". Byłam dziś na becie, ale nic nie wykazała. Lekarz kazał ponowić w pon, bo te moje wczorajsze plamienia to mogło być zagnieżdżenie. Ale ja pójdę na betę jak do środy nie dostane @. Lekarz mówił, że szyjka twarda, zamknięta, wysoko, nie ma żadnego plamienia, powiedział, że dziś na pewno okresu nie dostanę, i jak na razie nic się nie dzieje faktycznie. Cyce bolą, jajniki pobolewają.
    Lekarz podejrzewa endometriozę, ból przy badaniu (mam tyłozgięcie i kiedy próbował delikatnie "wrócić" macicę na swoje miejsce, to mnie bolało dość mocno). Dodatkowo okropny ból w momencie kiedy dostałam okres w poprzednim cyklu... Powiedział, że będziemy to obserwować, ale żeby szybciutko się starać, bo jeżeli to endo, to z każdym miesiącem po odstawieniu tabletek może się rozrastać.
    Dostałam też dupka, 2x1 tabl. Mam je brać od owulacji przez 10 dni. Teraz nie kazał mi brać, bo w sumie na końcówce już jestem cyklu.

    Pytania do was:
    - jakie dodatkowe badania kazał wam robić gin przy podejrzeniu endo?
    - w którym dniu cyklu robi się podstawowe badania hormonów?
    - czy jeżeli wczorajsze plamienie zakwalifikujemy teoretycznie jako implantacyjne, to czy dzisiejszy spadek tempki mógłby być tego potwierdzeniem, czy raczej mało prawdopodobne?

    Jestem spokojniejsza, żadnych torbieli nie ma, nic złego się nie dzieje na chwilę obecną. Czekam na okres, albo jego brak. ;)

    Gosposia
  • moniqe Ekspertka
    Postów: 405 91

    Wysłany: 19 listopada 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hormony robimy 3-5 dc progesteron 7-8 dpo :)
    Z dodatkowych badań to markery nowotworoweale jeśli nie masz torbieli to raczej będą w porządku. Poza laparoskopią nie ma innych badań stwierdzających endo. Dobry lekarz potrafi wyczuć zrosty i tak właśnie jest w Twoim przypadku dlatego chce dalaj to obserwować. A co do ostatniego punktu to jeśli było to rzeczywiście plamienie implantacyjne to beta jeszcze nie wyszła a tempka różnie reaguje często jest spadek ale czasami zdarza się także skok. Trzymam kciuki za pozytywną betę w przyszłym tygodniu :) Myślę że skoro lekarz nie wykluczył ciąży to są na nią duże szanse ;)

    Gosposia lubi tę wiadomość

    3jgxqqmzw0t63qg2.png
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 19 listopada 2015, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "A co do ostatniego punktu to jeśli było to rzeczywiście plamienie implantacyjne to beta jeszcze nie wyszła a tempka różnie reaguje często jest spadek ale czasami zdarza się także skok. "

    Ojej to o tym nie wiedziałam, że może też być skok xD Fajnie by tak było ;) Mogłabym sobie wmówić, że że miałam zagnieżdżenie w 8dpo :D Bo spadku znaczącego u mnie wcale nie ma :(

    ckaidqk34aroni5a.png
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 19 listopada 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak na poważnie to raczej mój wykres nic dobrego nie wskazuje, więc już mam przygotowaną pakę podpasek i tamponów na jutrzejszy poranek ;) Im szybciej @ tym szybciej kolejne starania ;)

    ckaidqk34aroni5a.png
  • moniqe Ekspertka
    Postów: 405 91

    Wysłany: 19 listopada 2015, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamika ale Twój wykres wygląda bardzo ładnie ;) ja tam nadal trzymam za was kciuki :)

    3jgxqqmzw0t63qg2.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 19 listopada 2015, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosposia, ja i Katie tez walczymy z endo. Faktycznie trzeba sie spieszyc... U mnie endo wrocila po 4 cyklach od odstawienia tabletek... Tez ulokowala sie z tylu na macicy i bolalo przy badaniu. Generalnie jajniki i macica pobolewaja lekko po okresie i to wlasnie przez endo... Kiedys dawien dawniej to mialam torbiel w jajniku endo wlasnie, ale bralam tabletki anty i torbiel zniknela. Teraz niestety szybkie starania po odstawieniu tabletek nic nie pomogly, w ciaze nie zaszlam a endo wrocila...

    Przy endo nawet niewielkim stopniu istnieje ryzyko zawsze, ze jajowody sa niedrozne. Torbiel w jajniku to pol biedy, ja mialam torbiel i mialam normalnie owulke i to czasem z jajnika w ktorym torbiel byla. Ale jajowodow nie sprawdzisz ani na usg, ani badaniem ginekologicznym, chyba ze sa juz strasznie powiekszone z powodu zrostow lub sa zrosty z macica lub jajnikami - dobry lekarz to wyczuje, ale to juz gdy endo jest zaawansowana mocno, 3 czy 4 stopien.

    Badania to ca125, ale to nieswoisty marker wiec nic nie wnosi tak naprawde. Mozesz zrobic droznosc jajowodow - albo hsg albo hycosy, ale tak jak Iza bodajze powiedziala - jedyne badanie potwierdzajace endo i je usuwajace - to laparoskopia. Ale to mimo ze drobny zabieg, to jednak zabieg, operacja pod narkoza. Ja jak sie wylecze z bakterii to robie droznosc, i wtedy sie okaze czy laparoskopia jest potrzebna czy nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2015, 21:30

    Gosposia, Katie87 lubią tę wiadomość

    zem3i09kl173cczw.png
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 19 listopada 2015, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniqe, dzięki, ja się na nic nie nastawiam.
    Kamika, trzymam kciuki! :)
    Kaska, lekarz dał mi trzy opcje: 1-jak najszybsze zajście w ciąże, zalecił żel poprawiający śluz i żywotność plemników, testy owu, leżenie po seksie co najmniej 20 min, itd. 2-wprowadzenie organizmu w stan "menopauzy", bo dzięki temu też da się podleczyć endo (podobno) albo 3-laparoskopia, żeby potwierdzić i zobaczyć jak sytuacja wygląda. Muszę to przemyśleć. Chyba będziemy się starać z mężem przez następne 3 mies., jeżeli efektu nie będzie to prawdopodobnie zdecyduję się na laparo, ale prywatnie u mojego lekarza, bo jemu ufam a na NFZ on tylko odbiera porody/pełni dyżury w szpitalu. Nie robi laparoskopii. Koszt to ok 4000zł, ale czego się nie robi dla zdrowia... Trochę mnie nastraszyłyście. Mam nadzieję, że podejrzenia gina się nie sprawdzą i że te wszystkie objawy to burza hormonów po odstawieniu tabsów. Wcześniej żaden lekarz nie wspominał o endometriozie, a zwiedziłam ich wielu. Nawet jak nie brałam tabsów w zeszłym roku, to nic nie mówili.
    Chyba na razie muszę zwielokrotnić staranka, a jeżeli nie dadzą rezultatu, to chyba laparoskopia będzie konieczna. Nie chcę się na razie tym stresować. Na chwilę obecną to tylko podejrzenie. Ale lekarz kazał się bardzo szybko starać.
    Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie do połowy przyszłego tygodnia. Jeżeli @ nadejdzie, to dobrze, bo szybciej będzie owu, szybciej staranka, mniej czasu dla ewentualnej endo. A jeżeli nie, to tym lepiej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2015, 22:59

    Gosposia
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 20 listopada 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test negatywny

    ckaidqk34aroni5a.png
  • moniqe Ekspertka
    Postów: 405 91

    Wysłany: 20 listopada 2015, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamika :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2015, 09:54

    3jgxqqmzw0t63qg2.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 20 listopada 2015, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda kamika, nastepny cykl bedzie twoj kochana. Tak co do zagniezdzenia kiedy jest spadek lub jednodniowy skok. Przewaznie jest w okolicach 7dpo ale moze byc wczesniej i pozniej. U mnie przewaznie jest spadek.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 20 listopada 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamika, szkoda, następny cykl będzie nasz! :D
    Ja dziś dostałam okres ;) Zaczynam nowy cykl. Tym samym proszę o polecenie jakiś testów owu. Macie większe doświadczenie niż ja, więc liczę bardzo na waszą wiedzę. :) Planuję też mierzyć tempkę i zrobić to wszystko bez nakręcania i zbędnych emocji :) Wyzwanie rozpoczęte :D A dla was powodzenia, dziewuszki! :)

    Gosposia
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 20 listopada 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No szkoda, ale dobrze że dostałaś @ w terminie bo już wiesz na czym stoisz ;) Ja na nią teraz czekam, żeby mieć pewność i móc się szybciutko znów starać :)

    Ja też muszę zakupić testy owu, bo jeszcze ich nie robiłam, więc również skorzystam z porad ;)

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 20 listopada 2015, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamika, z moich obserwacji, to ciągle mi się skraca cykl. 1 -34 dni, 2-31 dni i teraz 3-29 dni. Ale cieszy mnie to niezmiernie. :) Wydaje mi się, że z owulacją wcale nie trafiłam w tym miesiącu, bo ani 11-12 ani 19 dc nie pasuje do dzisiejszego okresu ;)

    Gosposia
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 20 listopada 2015, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to faktycznie nieźle Ci się cykle skracają ;) Ja moje cykle mam tak na przemian 29 dni, 26 dni, 28 dni. Także może się jeszcze okazać, że of się pomylił i mam mieć nie dziś a za 2,3 dni okres... Także zobaczymy ;) A czy ktoś z Was zna przypadki dziewczyn u których implantacja wystąpiła później niż do 12dpo ? Bo tak gdzieś przeczytałam, że może się to zdarzyć

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 20 listopada 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamika, w takim razie nadal trzymam kciuki!!! :D

    Gosposia
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 20 listopada 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No póki @ nie ma jest nadzieja ;) Dobrze że mam bardzo dużo nauki i projektów na uczelnie na przyszły tydzień to całyyy weekend będę się tym zajmować ;) Może to jakoś moje myśli odciągnie od testów itd :)

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 20 listopada 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosposia, na laparo bym od razu nie szła. Tak naprawde kwestia jest w jakim stanie sa jajowody. Jak sa drożne, to ognisko endo za macica czy w jajniku (jesli jest owu oczywiście), nie ma większego znaczenia. Sa teorie ktore mówią, ze endo gdziekolwiek to jest problem bo to stan zapalny ale jesli badania takie jak OB czy białko CRP (mediatory stanu zapalonego w organizmie) wychodzą dobrze to chyba nie ma co sie martwić. Ale wiadomo, co lekarz to opinia. Lekarze naparo to od razu każą usuwać takie ogniska. A zeby sprawdzić jajowody to możesz zrobić badanie droznosci - zapytaj lekarza o metody tego badania. Chociaż to tez nie daje 100% potwierdzenia.
    A czy mi sie wydaje, czy jesteś juz mama? Jesli tak, to nie rodziłas czasem przez cesarkę? Albo nie miałaś jakichś komplikacji ciążowych? Jesli juz o tym pisałas to przepraszam - pamięć mi szwankuje :).

    Gosposia lubi tę wiadomość

    zem3i09kl173cczw.png
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 20 listopada 2015, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CRP w sierpniu miałam 1,19 mg/l przy normie do 5. ;) A OB nie wiem, nie robiłam. Laparo bardzo by mnie uspokoiła, w sumie badanie drożności też. W tym cyklu pójdę na monitoring, żeby mieć pewność, że owu jest. A później może faktycznie drożność zrobię... Ty robisz drożność na NFZ?
    Nie jestem mamą jeszcze. Miałam ciążę pozamaciczną w lipcu zeszłego roku, podali mi metotrexat w szpitalu. Więc pamięć masz nie najgorszą ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2015, 16:45

    Gosposia
‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ