X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Sierpniowe staraczki :D
Odpowiedz

Sierpniowe staraczki :D

Oceń ten wątek:
  • panan12 Autorytet
    Postów: 3023 548

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Nie :) olałam już to

    Wiesz sory ze tyle pytań jeszcze w niedzielę ale jak ciemnieje to musi być chyba pecherzyk. A nie balas się ze może być za mały i zastrzyk dałaś? Ovitrelle miałaś jaka dawkę ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2016, 12:33

    f2w3k0s3plke7odf.png
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, gratki pięknych bet :) kto jeszcze nie wstawiał, to niech wrzuca zdjecia kresek! Chcemy sie zarazić! :)

    panan12 lubi tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panan12 wrote:
    Wiesz sory ze tyle pytań jeszcze w niedzielę ale jak ciemnieje to musi być chyba pecherzyk. A nie balas się ze może być za mały i zastrzyk dałaś? Ovitrelle miałaś jaka dawkę ?
    Ja ten cykl i tak spisalam na straty :) a mi gin mówil, że jeżeli owulak ciemnieje oznacza oznacza to, że pecherzyk jest już względnie dojrzały:) faktycznie miał rację:)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • panan12 Autorytet
    Postów: 3023 548

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli i mnie jest względnie dojrzaly :) musze isc jutro po recepte :)
    mój test owulacyjny jest taki : https://naforum.zapodaj.net/ed39fafb0355.jpg.html
    wzielabys zastrzyk przy takim tescie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2016, 13:08

    f2w3k0s3plke7odf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyy Inna, a Ty się nie załapałaś na te nowe in vitro?

    Tak mi się kojarzy :P Twoje jajka chyba się wystraszyły i wolały się dać zapłodnić :D

    No i ten suwaczek :D Chyba pobiłaś wszystkie rekordy :P Jezuuu niech i mi się w końcu uda ;/

    innamorata88 lubi tę wiadomość

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaZ88 wrote:
    Tyy Inna, a Ty się nie załapałaś na te nowe in vitro?

    Tak mi się kojarzy :P Twoje jajka chyba się wystraszyły i wolały się dać zapłodnić :D

    No i ten suwaczek :D Chyba pobiłaś wszystkie rekordy :P Jezuuu niech i mi się w końcu uda ;/

    Hahaha no właśnie myślę, że je troche nastraszyłam:D
    O tak, suwaczek nawet mi nie dowierza:D

    Przyjdzie kryska na matyska ;) w końcu i Wy zaskoczycie!!

    bertha lubi tę wiadomość

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • panan12 Autorytet
    Postów: 3023 548

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inna i co myślisz ? Bo nie widziałam Twojego testu owulacyjnego :)

    f2w3k0s3plke7odf.png
  • sy__la Autorytet
    Postów: 1900 1500

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    W naturalnym cyklu kobiecym @ przychodzi bo progesteron spada i wtedy endometrium sie złuszcza. Stad wydaje mi sie ze i takie mam informacje ze @ nie przyjdzie póki bierze sie progesteron. Mogą pojawić sie plamienia bo organizm ma niski poziom naturalnego progesteronu ale sztuczny nie pozwala na całkowita @.

    Ja to napisałam z własnych obserwacji. Brałam Dupka cały czas od teoretycznej owulki, a mimo to dostałam okres. Oczywiście jak tylko dostałam plamienie to przestałam brać. Więc jak widać są różne szkoły. Mi lekarz powiedział, że tak jak dupek nie blokuje owulacji gdy weźmiesz za wcześnie (tylko pomoże właśnie pęknąć jajcu) tak samo jeśli jest ciąża to ją podtrzyma gdy swój progesteron jest za niski a jak swój progesteron jest OK to pomoże wywołać okres. I to się sprawdziło :)

    Marysia ur. 21.04.2017 <3 niemowle.gif
    Aniołek 7t5d [*]
  • sy__la Autorytet
    Postów: 1900 1500

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha tak samo, jak np. robisz badania progesteronu i bierzesz dodatkowo sztuczny progesteron to w wyniku badania będziesz miała tylko stężenie tego swojego, sztuczny przyjmowany w postaci luteiny czy dupka nie będzie uwzględniony w wyniku bo ma inną strukturę i się nie oznaczy.

    Marysia ur. 21.04.2017 <3 niemowle.gif
    Aniołek 7t5d [*]
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panan12 wrote:
    Inna i co myślisz ? Bo nie widziałam Twojego testu owulacyjnego :)
    Ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Najlepiej porozmawiaj z lekarzem. Każda z nas ma inaczej - ja mówię tylko na własnym przykładzie. :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • panan12 Autorytet
    Postów: 3023 548

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mi też tak kiedyś powiedziała panietam bo jej wspominałam o testach owu i wtedy mi ciemniala kreska i wzrastała temp to mi powiedziała właśnie ze jest dojrzaly i przygotowuje się do pęknięcia . Ty miałaś takie same barwy czy druga kreska ciemniejsze? Wiem że każda ma inaczej ale może Twój przykład komuś pomoże. Ja niby miałam owu ale nie było cialka widać i był niski progesteron wchlanialo sie

    f2w3k0s3plke7odf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam zastrzyk a nie miałam patrzeć na test owu. Po zastrzyku owulacja była w ciągu 12h. Tak jak Inna mówi, każda ma inny organizm, a tak naprawdę to o tym decyduje lekarz. Używanie hormonów na własną rękę to wielkie ryzyko zwłaszcza hiperstymulacji.

    Jak @ nie przyjdzie do piątku to robię test.

    innamorata88 lubi tę wiadomość

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panan12 wrote:
    Ale mi też tak kiedyś powiedziała panietam bo jej wspominałam o testach owu i wtedy mi ciemniala kreska i wzrastała temp to mi powiedziała właśnie ze jest dojrzaly i przygotowuje się do pęknięcia . Ty miałaś takie same barwy czy druga kreska ciemniejsze? Wiem że każda ma inaczej ale może Twój przykład komuś pomoże. Ja niby miałam owu ale nie było cialka widać i był niski progesteron wchlanialo sie

    U mnie kreska była jednakowa. Ale NIE SUGERUJ SIĘ TYM CO PISZĘ I NIE BIERZ HORMONÓW NA WŁASNĄ RĘKĘ.

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • fryzjereczka Ekspertka
    Postów: 129 63

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny gratuluje wam z calego serducha!!!!swietny miesiac !!!

    w4sqdqk3z0w3n8hp.png
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sy__la wrote:
    Ja to napisałam z własnych obserwacji. Brałam Dupka cały czas od teoretycznej owulki, a mimo to dostałam okres. Oczywiście jak tylko dostałam plamienie to przestałam brać. Więc jak widać są różne szkoły. Mi lekarz powiedział, że tak jak dupek nie blokuje owulacji gdy weźmiesz za wcześnie (tylko pomoże właśnie pęknąć jajcu) tak samo jeśli jest ciąża to ją podtrzyma gdy swój progesteron jest za niski a jak swój progesteron jest OK to pomoże wywołać okres. I to się sprawdziło :)
    Wlasnie moj gin dziwnie bo raz powiedział ze mogę dupka wziąć szybciej nawet jak jest przed owu, i nie zatrzyma jej niby, ale potem przy okazji innego cyklu powiedział po owu ze dupka mam wziąć za 3 dni bo jest jeszcze jeden pęcherzyk i moze jeszcze zdąży pęknąć (pierwszy juz pękł) wiec nie hamujmy go dupkeim... Wiec sam sobie zaprzeczył. Potem sie wczytałam ze przeciez wczesnoporonne polegają na tym ze tam jest mega duża dawka progesteronu aby jesli jest jeszcze przed owu to zatrzymać owulacje... Takze wiele teorii, ale zdecydowanie wiecej spotkałam tych informacji ze progesteron jednak hamuje owu.

    Wlasnie tu koleżanka pisała ze miała juz lekkie plamienie , dlatego wydaje mi sie ze to moze byc juz @ chcąca sie wydobyć a dupek powstrzymuje. Ty pisałaś ze przestałaś go brac jak dostałaś plamien.
    Wg mnie jak ranny test bedzie negatywny to trzeba odstawić bo niepotrzebnie przedluzasz sobie cykl

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :* melduje, że żyję :) zaliczylam ciążę spożywcza plus caale obolale nogi;D
    Gratulacje dla wszystkich nowych groszkowych mam:*

    innamorata88 lubi tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • channah Autorytet
    Postów: 866 229

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również gratuluję wszystkim nowym przyszłym mamusiom.
    Ja juz zrezygnowałam z tego cyklu.czekam na @.

    f2w3rjjg58quuhcd.png
  • panan12 Autorytet
    Postów: 3023 548

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co wy mówicie lekarzom ze wam na pęknięcie przepisu ja?

    f2w3k0s3plke7odf.png
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panan12 wrote:
    Co wy mówicie lekarzom ze wam na pęknięcie przepisu ja?
    Mi recepta na zastrzyk została od maja. Coś mnie naszło i wykupiłam. A że w maju byłam na clo to zastrzyk na pęknięcie musiał zostać podany.

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • panan12 Autorytet
    Postów: 3023 548

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To czemu mi niechca przepisać? Mecze organizm i nic z tego niema

    f2w3k0s3plke7odf.png
‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ