X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie SIERPNIOWE TESTOWANIE 2017
Odpowiedz

SIERPNIOWE TESTOWANIE 2017

Oceń ten wątek:
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gg88 wrote:
    Tak jak pisałam na innym wątku mimo wszystko dajesz nadzieję ze przy takiej morfologii zdarzają się cuda i liczę że za niedługo znów zobaczysz II kreseczki :* mocno przytulam

    PS a kiedy możecie wrócić do starań??

    Tak, dla mnie ta ciąża, to mimo wszystko nadzieja na przyszłość. Że to się może wydarzyć. I może jednak szczęśliwiej potoczyć?

    W szpitalu powiedziano nam o 3 miesiącach, ale myślę, że po prostu poczekamy na zielone światło od mojego ginekologa (którego zresztą zmieniam na innego, bardzo polecanego) i na zakończenie kuracji antybiotykowej. Możliwe, że ja też będę musiała brać antybiotyk (bo skoro u męża są bakterie, to najpewniej u mnie też), ale to dopiero musimy sprawdzić. To wszystko na pewno trochę potrwa, ale liczę że tak za dwa miesiące wrócimy do starań i że 2018 nam wszystko wynagrodzi.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Melevis Autorytet
    Postów: 1316 4760

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, odnośnie in vitro, bo szczerze mówiąc nie za bardzo sie tematem interesowałam, ale czytając was jestem zafascynowana tym, co nauka (i natura) potrafi zdziałać. Jak jest z refundacja ? Nic a nic ? Pamietam, ze jakaś akcja była jakiś czas temu odnośnie refundacji, ale nie wnikałam o co chodzi. Serio, jak ktos ma takie problemy musi za wszystko bulić sam ? Przeciez to sa ogromne koszta... czy jakaś cześć jednak jest dokładana od państwa ?

    A zmieniając temat. Pojechałam dzisiaj po karmę do psa do zaprzyjaźnionego gabinetu weterynaryjnego. Patrze, nowy sprzęt do usg maja to pytam retorycznie, czy mi zrobią badanie. "Wskakuj!" :D poleciałam po mamę bo czekała w aucie (jak usłyszała "chodź, dziewczyn mi zrobią usg" to nie wiedziała, czy sie śmiać czy płakać :D No helloł, poszłam po karmę :P). Wladowalam sie na stół do badań dla zwierzaków i obejrzałam chwile dzieciątko :)

    KateHawke, staraczka1111, blue00, aiwlys, Karma88, Flowwer, malka, Poziomka92, Sarna84, Bocianiątko lubią tę wiadomość

    l22nj48ay1qfqnoi.png
    klz9jw4z9e5d3ouc.png
    qb3cg7rfn0fbukfn.png
    02.2017 [*] 6tc
    01.2019 [*] 10tc
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis wrote:
    Dziewczyny, odnośnie in vitro, bo szczerze mówiąc nie za bardzo sie tematem interesowałam, ale czytając was jestem zafascynowana tym, co nauka (i natura) potrafi zdziałać. Jak jest z refundacja ? Nic a nic ? Pamietam, ze jakaś akcja była jakiś czas temu odnośnie refundacji, ale nie wnikałam o co chodzi. Serio, jak ktos ma takie problemy musi za wszystko bulić sam ? Przeciez to sa ogromne koszta... czy jakaś cześć jednak jest dokładana od państwa ?

    A zmieniając temat. Pojechałam dzisiaj po karmę do psa do zaprzyjaźnionego gabinetu weterynaryjnego. Patrze, nowy sprzęt do usg maja to pytam retorycznie, czy mi zrobią badanie. "Wskakuj!" :D poleciałam po mamę bo czekała w aucie (jak usłyszała "chodź, dziewczyn mi zrobią usg" to nie wiedziała, czy sie śmiać czy płakać :D No helloł, poszłam po karmę :P). Wladowalam sie na stół do badań dla zwierzaków i obejrzałam chwile dzieciątko :)

    Historia z USG zwaliła mnie z krzesła ze śmiechu :D :P

    A co do invitro to były refundacje do końca 2016 roku a teraz pojedyncze miasta mają jakieś tam refundacje ale musisz być ich mieszkańcem. A przynajmniej tak słyszałam.

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis wrote:
    Dziewczyny, odnośnie in vitro, bo szczerze mówiąc nie za bardzo sie tematem interesowałam, ale czytając was jestem zafascynowana tym, co nauka (i natura) potrafi zdziałać. Jak jest z refundacja ? Nic a nic ? Pamietam, ze jakaś akcja była jakiś czas temu odnośnie refundacji, ale nie wnikałam o co chodzi. Serio, jak ktos ma takie problemy musi za wszystko bulić sam ? Przeciez to sa ogromne koszta... czy jakaś cześć jednak jest dokładana od państwa ?

    A zmieniając temat. Pojechałam dzisiaj po karmę do psa do zaprzyjaźnionego gabinetu weterynaryjnego. Patrze, nowy sprzęt do usg maja to pytam retorycznie, czy mi zrobią badanie. "Wskakuj!" :D poleciałam po mamę bo czekała w aucie (jak usłyszała "chodź, dziewczyn mi zrobią usg" to nie wiedziała, czy sie śmiać czy płakać :D No helloł, poszłam po karmę :P). Wladowalam sie na stół do badań dla zwierzaków i obejrzałam chwile dzieciątko :)

    Państwo dzięki naszym świetnym rządom nie dokłada nic. Są jedynie gdzieniegdzie programy dofinansujące z budżetów miast. U mnie w Poznaniu można się starać o dofinansowanie do 5 tysięcy.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Maja84 Autorytet
    Postów: 1674 1847

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy333 wrote:
    Wczoraj było 36,90
    Dzisiaj jest 36,75

    Taki spadek to żaden spadek :-) testuj!!! :-D

    boduszka, staraczka1111 lubią tę wiadomość

    2nn3dqk32lub7s72.png
    16cs - szczęśliwy! <3
    27.11 - beta 462 mlU/ml
    29.11 - beta 1114 mlU/ml
    01.12 - beta 2901 mlU/ml
    04.12 - beta 7617 mlU/ml
  • AgataPe Znajoma
    Postów: 28 36

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy333... ja myślałam, że poleciało na łeb na szyję, a tu nie ma tragedii. Nie poddawaj się, testuj jutro! Specjalnie wejdę zajrzeć, co u Ciebie :*

    AgataPe
    70d1d5c21d7f0758ad40b708417c49f3.png
  • Maja84 Autorytet
    Postów: 1674 1847

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    admiralka wrote:
    Państwo dzięki naszym świetnym rządom nie dokłada nic. Są jedynie gdzieniegdzie programy dofinansujące z budżetów miast. U mnie w Poznaniu można się starać o dofinansowanie do 5 tysięcy.

    W Warszawie też jest ta akcja, dokładają tak samo do 5tys.

    2nn3dqk32lub7s72.png
    16cs - szczęśliwy! <3
    27.11 - beta 462 mlU/ml
    29.11 - beta 1114 mlU/ml
    01.12 - beta 2901 mlU/ml
    04.12 - beta 7617 mlU/ml
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja84 wrote:
    Taki spadek to żaden spadek :-) testuj!!! :-D
    Kurde na wykresie to kijowo wyglada:\ do tego cycki oklaply;)

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • staraczka1111 Autorytet
    Postów: 1820 3237

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Katowicach też zbierali podpisy n a refundację, ale nie wiem czy to przejdzie. Każdy grosz się liczy. Choćby każdemu to 5 tys dali to już by było lżej

    f2wl3e5e75ssm4p5.png
    bHCG 7dpt - 14.7 , 9dpt-64, 13dpt-542, 20dpt-11534 <3
    25.07.2017 - transfer dwóch ⛄ ⛄
    26.08.2019 transfer dwóch 🐣🐣 7 dpt hcg 1,9 10dpt hcg 6 11dpt hcg 9,4 12dpt 14,3 hcg 15 dpt hcg 14,5 :( *
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataPe wrote:
    Amy333... ja myślałam, że poleciało na łeb na szyję, a tu nie ma tragedii. Nie poddawaj się, testuj jutro! Specjalnie wejdę zajrzeć, co u Ciebie :*
    Zatestuje,tak czy siak:) jak negat.to jutro juz Dupka nie biore

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • AgataPe Znajoma
    Postów: 28 36

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy333 wrote:
    Kurde na wykresie to kijowo wyglada:\ do tego cycki oklaply;)

    A pokażesz wykres?

    AgataPe
    70d1d5c21d7f0758ad40b708417c49f3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admiralk tyle mocno bo bić więcej zrobić nie moge a słowa nie pomogą :( dzis płacze z Tobą :(

    Melvis ja miałam tefundowne leki ale to tez nie wszystkie, i chyba tez jakos wie to juz miało kończyć w krk miasto nie finansuje podpisy sa zbierane ... sama zbierałam ale radni z PiS byli tak błyskotliwi, ze raczej nic z tego :(


    Co do komentarzy to ja je olewam i mam z nich ubaw ze w 21wieku młode dzieczyny mają taki ciemnogród w głowie ;D

  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz udostepniam

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis tylko leki refundują w niewielkim % :( nas całość ,,imprezy" wyszła ok. 12 000 pln.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2017, 15:20

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Ptysia Autorytet
    Postów: 1057 469

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misiak17 wrote:
    Zespół badalam i kariotypy. Staram się ponad 4 lata. Po 1,5 roku miałam usuwanego miesniaka. Potem za pierwszym razem zachodzilam w ciążę ale się nie utrzymywały. Pół roku resetu. I od stycznia 2016 nic. Nie mogę zajść.
    Misiak a pamiętasz może ile miał twój mięśniak?

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Koleżanka ma 2 pytania bo nie jest na OF zarejestrowana a ma problem. Może pomożecie :
    1.Czy polecacie jakiegoś dobrego ginekologa który potrafi prowadzić ciążę przy trombofilii?

    2. Czy znacie przypadki z krwotokami w ciąży gdy ma się trombofilię ale bez żadnych leków rozrzedzających krew?

    Na Śląsku?


    Ciążę u kobiety z trombofilią traktujemy jako ciążę wysokiego ryzyka. Ciężarne przyjmują drobnocząsteczkową heparynę przez cały czas trwania ciąży (odstawia się ją na 24 godziny przed porodem starając się ją zastąpić tzw niefrakcjonowaną heparyną), dodatkowo do rozważenia jest podawanie niskich dawek aspiryny. W trakcie leczenia heparyną obowiązuje min comiesięczna kontrola morfologii krwi obwodowej (sprawdzanie ilości płytek krwi).

    Trombofilia u matki predysponuje do zaburzeń wzrastania płodu i obowiązuje nadzór i dodatkowe badania USG szczególnie w III trymestrze by to wykluczyć. Połączenie między stanem przedrzucawkowym (preeclampsia – czyli nadciśnienie i białkomocz) nie jest pewne, jednak obowiązuje nieco bardziej rygorystyczna kontrola ciśnienia tętniczego w czasie ciąży – czyli generalnie traktowanie ciąży jak ciąży wysokiego ryzyka. Trombofilia zwiększa ryzyko przedwczesnego oddzielenia się łożyska i wszelkie przypadki krwawienia z dróg rodnych, nagłego bólu brzucha połączonego ze spadkiem aktywności płodu (mówimy tu o III trymestrze ciąży) powinny być weryfikowane, raczej na Izbie Przyjęć w szpitalu. Po 36 tygodniu ciąży zaleca się zwykle min cotygodnio we wykonywanie KTG i rozważa się indukcję porodu po skończeniu 39 tygodnia ciąży.

    Trombofilia nie jest wskazaniem do cięcia cesarskiego, wręcz przeciwnie, warto starać się o urodzenie drogami natury co jest mniej ryzykowne dla matki. O ile nie ma krwawienia z dróg rodnych nie należy znacznie ograniczać aktywności (leżenie „plackiem” zwiększa ryzyko zakrzepicy). Po porodzie zwykle nie wraca się do heparyny, a zamiast niej stosuje się np. warfarynę, którą można używać podczas karmienia piersią.

    Wszystkie to informacje powinny być oceniane pod kątem Pani indywidualnej sytuacji a postępowanie powinno być modyfikowane w zależności od bieżących potrzeb. Myślę, że warto „wyposażyć się” w położnika mającego doświadczenie w prowadzeniu ciąż wysokiego ryzyka. No i lepiej 10 razy niepotrzebnie pojechać do szpitala niż 1 raz coś przegapić.

    Na pewno trzeba ustalić przyczynę krwawienia bo możliwe że to od odklejania łożyska.
    Na fb jest grupa o Trombofilii i tam polecają gin-dr

    "W ciazy chodzilam do doktora Jamrozika. Przyjmuje w Wojewodzkch Przychodniach Specjalistycznych. Specjalizuje sie w trombofilii. Wyracznia dla mnie jednak byl ginekolog tez najlepszy w ciazach z trombofilia i nie tylko. Docent Czuba, przyjmuje w Zorach w Sonomedico. Pocila mi go nawet pani doktor genetyk."
    "Ja ròwnież polecam dr Jamrozika.Miałam kilka wizyt z nfz w Katowicach na ul.Powstańców.Lekarz przyjął mnie w ciągu kilku dni z pilnym skierowaniem (po odebraniu wynikòw genetycznych I stwierdzeniu trombofilii).Moje wyniki sa w normie więc żadnych leków nie biorę:).Polecam wspaniała ginekolog,ktòra zna sie na trombofilii,dr Iwona Janosz,przyjmuje m.in w Bytomiu,Katowicach,Zabrzu,Rudzie Śląskiej."
    A to z gr fb

    P.s Ja chodzę do Janosz

    KateHawke, Yoselyn82 lubią tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • gg88 Autorytet
    Postów: 1075 894

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    flo co to za grupa na face???

    Tomasz 09.2018 :)
    MTHFR A1298C-hetero, PAI-1 4G -hetero, IO
    Morfologia nasienia 2% w 2017

    staranie o 2 dziecko od 2019 i nadal nic
    Morfologia nasienia 0% w 2022r
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admiralka strasznie mi przykro. Musicie przejścć przez to razem...
    A odnośnie in vitro to jeszcze kilka lat temu np moim rodzicom wydawało się że to zmierza do tego, że ludzie będą sobie dzieci z katalogów wybierać. Z czasem ich (i innych normalnych ludzi) świadomość rośnie. Niestety niektórzy są albo ślepo wpatrzeni w siebie albo poglądy kościoła/pisu czy innych radykałów. Szczególnie wstyd, że to młodzi ludzie mają takie zdanie na ten temat. Co im do tego jak to nie za ich kasę. A nawet jak były refundacje (oby wróciły) to jakoś już nie bulwersuje ich że np pedofile czy inni zwyrodnialcy w więzieniach są utrzymywani z ich podatków. A podejrzewam, że to znacznie większa kasa niż refundacja iv. Takich trzeba po prostu ignorować bo ich chorego zdania raczej nic nie zmieni...

    Lunaris lubi tę wiadomość

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio14 wrote:
    Admiralka strasznie mi przykro. Musicie przejścć przez to razem...
    A odnośnie in vitro to jeszcze kilka lat temu np moim rodzicom wydawało się że to zmierza do tego, że ludzie będą sobie dzieci z katalogów wybierać. Z czasem ich (i innych normalnych ludzi) świadomość rośnie. Niestety niektórzy są albo ślepo wpatrzeni w siebie albo poglądy kościoła/pisu czy innych radykałów. Szczególnie wstyd, że to młodzi ludzie mają takie zdanie na ten temat. Co im do tego jak to nie za ich kasę. A nawet jak były refundacje (oby wróciły) to jakoś już nie bulwersuje ich że np pedofile czy inni zwyrodnialcy w więzieniach są utrzymywani z ich podatków. A podejrzewam, że to znacznie większa kasa niż refundacja iv. Takich trzeba po prostu ignorować bo ich chorego zdania raczej nic nie zmieni...
    Kochana dlatego ja ciemnotą gardzę i z takimi ludźmi słowa nie zamienietę :) nie mój poziom ;)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gg88 wrote:
    flo co to za grupa na face???
    https://www.facebook.com/trombofilia.polska/

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
‹‹ 89 90 91 92 93 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ