X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE
Odpowiedz

STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE

Oceń ten wątek:
  • Mila1996 Autorytet
    Postów: 260 539

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agge to tak na pocieszenie mi test nie wyszedł ani w 12 dpo ani w 14. Byłam przekonana że nic z tego. Jednak po jednym dniu gdy spóźniła się miesiączka zrobiłam test i zobaczyłam 2 wcale nie takie mocne kreski ;)

    agge lubi tę wiadomość

    QojMp2.png

    || - 21.12.2018

    29.08.2019 Zosia 👧 3710 i 58 cm szczęścia ❤️😍
  • Paula_Paulina Znajoma
    Postów: 29 43

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ochmanka, mi w tym cyklu dwa razy śniły się pozytywne testy :D Podobno to na odwrót zawsze jest, ale może tym razem będzie inaczej u Nas.
    Chyba juz jestem tak zafiksowana na tą ciąże,ze cały czas o niej myślę... i w dzień i w nocy

    29 lat
    17.11.2019 Mikołajek ❤️ - 7 CS (wg lekarki cykl bezowulacyjny :D)

    Starania o drugiego maluszka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz tez człowiek,urlopowac sie musi. Jak mnie nie zapisza ,to pojde w następnym cyklu na oddział.
    Rano wstaje,patrze @, mowie mężowi,że prawdopodobnie poniedzialek,wtorwk pojde do spzitala. (On musi wziac wolne,zeby zostac z synem.Od grudnia mu o tym trabie,ze miedzy 20 a 26 prawdoppdonnie bede szla). A on dzisiaj-ale jak to? Tak szybko bedziesz szła? I zdziwiony,ze to juz. Faceci ;-)

    Mi jak sie sni beta albo pozytywny test,to juz wiem,ze nic z tego. I teraz tez wiedzialam,ale sie ludzilam.

    Aggie- no tak. Potem sie milo czlowiek moze rozczarowac. Na plus. Oby tak bylo.


    Malgonia- to kiepawo,ze nie odpisal. Ale moze siedzi gdzies w cieplych krajach i na sms oszczedza ;-)

    agge lubi tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:

    Malgonia- to kiepawo,ze nie odpisal. Ale moze siedzi gdzies w cieplych krajach i na sms oszczedza ;-)

    Ale Ty do Wrony chodzisz, nic nie pomyliłam? On nie jest na urlopie wypoczynkowym tylko szykuje się do egzaminu. Będzie się urlopował do końca marca z tego co wiem.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak do Wrony. Do konca marca na pewno nie. Bo moha siostra 25go stycznia idzie do niego na wizyte :-) Ja wiem,ze on do konca marca,to nie przyjmuje nowych pacjentek. O egzaminach wiem.

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to w jednym punkcie przyjmuje tylko i ponoć tylko ciężarne. Ja póki co i tak czekam na te wyniki emka, jak będą złe to pewnie i tak do novum uderzymy od razu i nie będziemy już czekać.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazdy widocznie zna inna wersje. Moja siostra idzie do unicare. I ciezarna nie jest ;-) ale oczywiscie,jak beda zle wyniki,to lepiej isc do kliniki leczenia niepłodności.

  • aeiouy Autorytet
    Postów: 826 1736

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczny:)
    Długo się nie odzywałam, ale jak pisałam wcześniej - nie jestem w najlepszej formie psychicznej :(
    Czasem Was podczytywałam, ale pewnie nie nadrobie wszystkiego. Gratuluje wszystkim tym, które zobaczyły dwie krechy:) A za pozostałe trzymam kciuki:)
    Rzuciłam sie w wir pracy a po pracy czytałam ksiązki. Nie wiem czy to pomagało, bo i tak zdarzały sie dni, że ryczałam i wkrecałam sobie rózne rzeczy...

    Ja dziś mam 2dc. Progresteron badałam z ciekawości sama i w 22dc (8dpo) był ok 8 a w 27dc jakos ok 3-4... Byłam u mojej gin i zamieniłam dupka na luteine i w tym cyklu pierwszy raz bede korzystac z dowcipnej luteiny. Zobacze czy ten prog sie zmieni, czy nie....
    Dziś odbieram część wyników też: kariotypy, białka i przeciwciała. Zobaczymy co to z tego wyniknie...


    Starania o pierwsze dziecię od 12.2017
    5 poronien: 03.2018 & 12.2018 & 06.2019 & 03.2020 & 08.2020
    12.2018 - pierwsza wizyta w klinice
    04.2019 - HSG: prawy jajowód niedrożny
    Od 08.2019 - Pacjentka Prof. M.
    10-11.2019 szczepienia limfocytami męża ->allo mlr 23.3%
    01.2020 - 06.2020 - szczepienia pullowane -> allo mlr 22%
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aeiouy, wczoraj o Tobie myślałam właśnie, oby ta zmiana pomogła w staraniach. No i czekamy na wyniki

    Agge, dobrze że jesteś spokojna, oby Co się okres spóźnił i zmusił do testowania, które będzie miłym zaskoczeniem :)

    Co do snów do ja miałam zryty... Byłam w takiego klinice niepłodności, i przyszła moja kolej i nie wiem co mam gościowi powiedzieć. Mówię więc, że płótna jestem, bo jestem w ciąży, i mam już jedno dziecko, ale też poronienie mam za sobą i boję się, że znowu mnie to czeka. Ten mu powiedział, bym się nie martwiła, poprawił mi grzywke i zaczął się zbliżać i chciał mnie całować... I zaczął... A ja pomyślałam, że to niby ma być forma zapłaty, czy co i się obudziłam. Ale potem miałam drugi sen, w którym opowiadalam mężowi poprzedni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 12:16

    agge, aeiouy, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra to jeszcze jedno pytanie, jakie badania dobrze zrobić na początku cyklu? Pierwszy raz chcę zrobić. Chyba Fsh, lh? Coś jeszcze?
    I którego dnia cyklu najlepiej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 11:12

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Niby 21.01 jer dopiero, ale ja mam wrażenie, że zawsze z tydzień przed nie mogę spać i budzę się w nocy kilka razy

    Mi już na szczęście ciut lepiej dziś, A Tobie?

    Szczęśliwa mamusia... Przykro, tulę :) następnym razem :)

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agge, wciąż jest nadzieja... Ale jestem fanką Twojego podejścia! <3

    agge lubi tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aeouy trzymaj się Kochana, będzie dobrze!
    Malgonia, daj znać jak wyniki eMka bo jestem bardzo ciekawa jak wpłynęło leczenie.
    Ja idę 6.02 do kliniki leczenia niepłodności, udało mi się zapisać na NFZ do świetnego lekarza (z polecenia), jestem jednocześnie mega zdenerwowana i podekscytiwana tą wizytą! Ale #mózgstaraczki robi swoje ;) teraz jeszcze muszę ogarnąć badania mojego męża, jest nawet chętny, ale ewidentnie czeka aż ja wszystko załatwię ;) dla mnie luz, chyba nawet tak wolę bo zapiszę go na jak najszybciej ;)

    moni05, aeiouy lubią tę wiadomość

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w obliczu tego wszystkiego przesuwam testowanie na 28.01, 29 ewentualnie... :)

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moyeu wrote:
    Aeouy trzymaj się Kochana, będzie dobrze!
    Malgonia, daj znać jak wyniki eMka bo jestem bardzo ciekawa jak wpłynęło leczenie.
    Ja idę 6.02 do kliniki leczenia niepłodności, udało mi się zapisać na NFZ do świetnego lekarza (z polecenia), jestem jednocześnie mega zdenerwowana i podekscytiwana tą wizytą! Ale #mózgstaraczki robi swoje ;) teraz jeszcze muszę ogarnąć badania mojego męża, jest nawet chętny, ale ewidentnie czeka aż ja wszystko załatwię ;) dla mnie luz, chyba nawet tak wolę bo zapiszę go na jak najszybciej ;)

    Tak już wygląda nasza rola... Ponoć jesteśmy lepiej zorganizowane :D nie mniej jednak dobrze, że jest chętny :) kurczę, nowy rok, nowe nadzieje! :) <3

    moyeu lubi tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge wrote:
    Dobra to jeszcze jedno pytanie, jakie badania dobrze zrobić na początku cyklu? Pierwszy raz chcę zrobić. Chyba Fsh, lh? Coś jeszcze?
    I którego dnia cyklu najlepiej?
    Lh i fsh 3-5dc, ja też robiłam prolaktyne w tym samym czasie no i tsh. Jak dobrze kojarze to estradiol się bada kilka razy w cyklu w połączeniu z monitoringiem ale ja narazie planuje zrobić tylko tuż przed owulacją jak będę szła na usg. No i prog 7-9dpo. Profilaktycznie machnęłam jeszcze morfologie.

    agge lubi tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agge - ja tak samo jak Ochmanka - bankowo lh i fsh, ja jeszcze robiłam estradiol + prolaktynę (polecam ją zrobić, ale pamiętaj być na czczo, dzień przed badaniem bez seksu i po przespanej nocy), TSH też bym zrobiła przy okazji. No i może kwas foliowy i witaminę D3 (sprawdź cenę bo droga jest)? W 21 dc (7-9dpo) zrobiłabym też proga. Może nawet 2-3 dni pod rząd. Ja tak zamierzam robić w tym cyklu.
    Wiem, że niektóre kobitki badają też testosteron :) ale w tym już nie pomogę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 11:57

    agge lubi tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o mój mały update - ja zapisałam się na 21dc do gina (zwykłego) żeby zmierzył endometrium i zobaczył czy jest owulka. Plan jest taki:

    1. Sprawdzić grubość endo w późniejszych dc (czy ładnie przyrasta czy jednak mam problem) i czy była owulacja.
    2. Zrobić ponowne badanie prolaktyny i jak wynik będzie nadal za wysoki - zrobić z tym porządek lekiem.
    3. Sprawdzić poziom różnych przeciwciał (tarczycowych, antyfosf., jądrowych) - idę z tym do immunologa z invimedu 25.02.
    4. Sprawdzić proga w 7,8,9 dpo - bede wiedzieć czy muszę brać tą luteinę po owulacji czy nie. Mam nadzieje, że to badanie rozwieje moje wątpliwości.
    5. Zrezygnować z niektórych supli.
    6. Schudnąć i więcej się ruszać ;)

    Ogólnie odpuszczam ten styczeń to muszę skupić się na badaniach krwi i wiarygodnych wynikach wiec się na nic nie nastawiam. Wręcz przeciwnie ;)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 12:04

    Beti82, Szczesliwa_mamusia, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ide do szpitala w srode. 6dc. Dopiero. Wczesniej nie ma miejsc. Ale i tak sis ciesze,ze mnie przebadaja. Ja testosteron tez mialam badany w 1fazie cyklu i andostedrion. A w2fazie cyklu dodatkowo kortyzol z obciążeniem,bo to tez moze powodowac problem z zagniezdzeniem.

    agge lubi tę wiadomość

  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to u mnie wczoraj ślad różowego śluzu na papierze, tylko raz. Potem nic. Ale dziś dopiero 30 dc.
    Nie nakrecam się, bo pewnie jutro rano wstanę zalana... Piszę pewnie bo nie wiem jaka długość cyklu wymyśli mój organizm, skoro nie mam nawet podejrzeń kiedy ovu była.
    Nie wiem czy ten cykl był ostatni czy jeszcze jeden. Dotarło do mnie, że chyba powinnam wziąć radioaktywny jod.. A potem wiadomo,ze nie powinnam zachodzić w ciąże, eh....

‹‹ 122 123 124 125 126 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ