X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Świąteczne testowanie (grudzień)
Odpowiedz

Świąteczne testowanie (grudzień)

Oceń ten wątek:
  • labamba Autorytet
    Postów: 279 283

    Wysłany: 25 listopada 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może by bardzo dobrze zrobiłaś! Mnie ginekolog tez powiedziała ze moje 3,7 za wysokie do starań i kazała znikać. A Endo nic! Niestety oni nie znają się na normah dla staraczek i podają swoje Stare utarte Wisełki które mogą prowadzić do problemów z schorzeniem w ciążę i powinien...

    zem343r825mztggd.png
    eikt43r83o0w939j.png

  • labamba Autorytet
    Postów: 279 283

    Wysłany: 25 listopada 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh tel psikusa robi ale może się domyślacie co chciałam przekazać?;p

    zem343r825mztggd.png
    eikt43r83o0w939j.png

  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 25 listopada 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a może by jasne, nasze zdrowko;) może to już ostatnie dni popijania? nie mogę się doczytać, jakie tsh Ci wyszło? najbardziej optymalne jest ok 1.5

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2016, 20:16

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
  • A może by... Autorytet
    Postów: 1101 781

    Wysłany: 25 listopada 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba ogólny sens rozumiem. Chętnie usłyszę natomiast co zrobiłaś z tym 3,7 okropnie zaczęłam się martwić.. Nie rozumiem tego lekarskiego podejścia w tkaim razie.. nic ich nie obchodzi czy czyjeś dziecko będzie chore czy nie, czy kobieta poroni bądź nie? Jak tak można!? Gdybym miała taką wiedzę i kompetencje to bym na uszach stawała by pomagać ludziom mieć upragnione bobo. Aż coś mnie w przełyku bierze na myśl, że miałabym poronić i dopiero wtedy by się ktoś mną zainteresowała.. albo i nie ;/

    50c1a0bd9a.png
    34bw43r83m4ak79s.png
  • A może by... Autorytet
    Postów: 1101 781

    Wysłany: 25 listopada 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suri2016 wrote:
    a może by jasne, nasze zdrowko;) może to już ostatnie dni popijania? nie mogę się doczytać, jakie tsh Ci wyszło? najbardziej optymalne jest ok 1.5

    3,04 :(

    teraz będę jeszcze fiksować do czasu aż ten lekarz mi nie odpisze. No koszmar.. naprawdę!

    Jeszcze jedno, czy euthyrox wypisywali wam lekarze wyłącznie na podstawie tsh czy również na podstawie innych badań tj. ft3, gt4 antyTPO antyTG, usg tarczycy itd?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2016, 20:22

    50c1a0bd9a.png
    34bw43r83m4ak79s.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 25 listopada 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może by - jak poronisz to też się nikt Tobą nie przejmie. Dla nich to kolejny przypadek. Mną się nikt nie przejął. Pusto to pusto - nie ma co drążyć.

    Też zamierzam TSH sprawdzić.

    A poza tym właśnie mnie mąż upił jedną większą lampką wina :p normalnie na porządnym rauszu jestem ;) picie w ciąży - nawet tej "urojonej" - jest mocno ekonomiczne :p

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • A może by... Autorytet
    Postów: 1101 781

    Wysłany: 25 listopada 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka wrote:
    A może by - jak poronisz to też się nikt Tobą nie przejmie. Dla nich to kolejny przypadek. Mną się nikt nie przejął. Pusto to pusto - nie ma co drążyć.

    Też zamierzam TSH sprawdzić.

    A poza tym właśnie mnie mąż upił jedną większą lampką wina :p normalnie na porządnym rauszu jestem ;) picie w ciąży - nawet tej "urojonej" - jest mocno ekonomiczne :p

    Czasami zastanawiam się czy to nie tacy ludzie idą na lekarzy jacy powinni czy po czasie dostajesz znieczulicy i obojętne jest ci ludzkie życie.. :( To nie są błahostki typu powiększenie piersi bo tak chcę (nie mówię tu o operacjach rekonstrukcyjnych) czy botoks na zmarszczki, tylko maleńkie życie i drugi człowiek.. Jego emocje oraz pragnienie potomstwa.

    50c1a0bd9a.png
    34bw43r83m4ak79s.png
  • mycha91 Autorytet
    Postów: 1137 1055

    Wysłany: 25 listopada 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewuchy! Co wy tak to winko popijacie? Myslalam ze przysLe mamy to tylko soczki i tylko ka taka ebnieta.

    Nie wiem co sie ze mna dzieje. Ostatnio cycki bolaly mnie 2 dni przed okresem, tu mi sie ledwo owulka skonczyla to jiz zaczynaja robic sie obolale....

    p19udqk3k1omz18g.png

    25 tc 870 g Uleczki <3
    19tc 290g ! Kawał - no właśnie.Kogo?
    7tc, 0.62 cm kropka i bijace serduszko <3
    5CS 12dpo - beta 99.47! 15 dpo - 361.62!!
  • labamba Autorytet
    Postów: 279 283

    Wysłany: 25 listopada 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gin przepisala mi euthyrox i potem ładnie spadł nie trwało to nawet jakoś długo...ale z tym tsh to na forum aż trąbią że to bardzo ważne żeby było na odpowiednim poziomie a endokrynolodzy jakoś się nie doksztalacaja...

    zem343r825mztggd.png
    eikt43r83o0w939j.png

  • labamba Autorytet
    Postów: 279 283

    Wysłany: 25 listopada 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś też winko...w końcu jeśli mamy być w ciąży można napić się na zapas;)

    zem343r825mztggd.png
    eikt43r83o0w939j.png

  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 25 listopada 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że taka się lekka po tym winku czuję :p chyba częściej trzeba będzie się tak znieczulać psychicznie ;)

    A co do lekarzy to oni chyba tak się zachowują, bo mają co chwilę podobne przypadki i traktują wszystkich taśmowo. Może nie zdają sobie sprawy, że dla każdej z nas to jest jakaś tragedia. Albo nie chcą sobie z tego zdawać sprawy..

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2016, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ja też bym się napiła, ale nie mogę :( po choćby 1 łyku obojętne jakiego alkoholu mam taki ból nóg, ciężkię się robią jak z ołowiu, więc wolę odpuścić. A pytanie mam- czy któraś z Was miewa zaraz po @ boleści takie jak przed@?? Mnie dziś pobolewają jajniki i ogólnie troche miednica, normalnie sie czulam jak przed @, albo na owu- ale temp mam niziutką, śluz nie wskazuje na to, żebym miała jakąś ekstra dodatkową albo przesuniętą owulkę.

  • A może by... Autorytet
    Postów: 1101 781

    Wysłany: 25 listopada 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka wrote:
    Powiem Wam, że taka się lekka po tym winku czuję :p chyba częściej trzeba będzie się tak znieczulać psychicznie ;)

    A co do lekarzy to oni chyba tak się zachowują, bo mają co chwilę podobne przypadki i traktują wszystkich taśmowo. Może nie zdają sobie sprawy, że dla każdej z nas to jest jakaś tragedia. Albo nie chcą sobie z tego zdawać sprawy..

    Ojj ja właśnie 2 kieliszek kończę i chętnie bym waliła dalej. Mam jakiegoś doła i wpadłam w przekonanie, że się nie udało.. że za daleko od owulki było przytulanie, że to cholerne TSH musi się unormować i teraz będę się bić z lekarzami.. Chętnie bym zapiła robaka i przespała świat do dnia testowania. Nie mogę się na niczym skupić To jest okropne!

    50c1a0bd9a.png
    34bw43r83m4ak79s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2016, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może by, a Twoj ginekolog nie przepisal Ci zadnych lekow na obnizenie tsh? Moja gin przy poziomie 2,8 przepisala od razu euthyrox i kazala zbijac do 1,2. Choc endokrynolog stwierdzil, ze to niepotrzebne, ja slucham gin i juz zbilam do 1,2. Co lekarz to inna opinia, a naprawde ciezko znalezc dobrego :(

  • A może by... Autorytet
    Postów: 1101 781

    Wysłany: 25 listopada 2016, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaha wrote:
    A może by, a Twoj ginekolog nie przepisal Ci zadnych lekow na obnizenie tsh? Moja gin przy poziomie 2,8 przepisala od razu euthyrox i kazala zbijac do 1,2. Choc endokrynolog stwierdzil, ze to niepotrzebne, ja slucham gin i juz zbilam do 1,2. Co lekarz to inna opinia, a naprawde ciezko znalezc dobrego :(

    Gawryś odpisał zgodnie z Waszymi przypuszczeniami. TSH powinno być pomiędzy 1 a 2. Zalecił branie euthyrox 25 po połowie i kontrolę po 6 tyg tsh. Muszę się teraz dowiedzieć jak u niego wygląda odebranie recepty.. :/ Gin nic nie przepisała a dziś widziała wyniki ;/ Nie rozumiem właśnie już tych norm.. beznadzieja.

    Ewcia88 lubi tę wiadomość

    50c1a0bd9a.png
    34bw43r83m4ak79s.png
  • A może by... Autorytet
    Postów: 1101 781

    Wysłany: 25 listopada 2016, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze polecił wykonać:
    - AMH
    - LH, FSH, E2 i progesteron w 22 dniu cyklu
    - nasieniogram

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2016, 23:02

    50c1a0bd9a.png
    34bw43r83m4ak79s.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 25 listopada 2016, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Dzis mam 13 dc i właśnie odebrałam winiki
    LH -8.3
    Estradiol - 105.5
    Wieczorem idę na podgląd czy tam coś rośnie ale z obserwacji widzę na brodzie krostki z lewej strony oraz od 2 dni ból lewego jajnika.
    Nie wiem co sądzić o tych moich wynikach LH jakieś niskie :(

    Pęcherzyk 17mm podano odrazu 10.000 pregnylu. Jak dla mnie za szybko i w grudniu nie mam co testować :( No i faktycznie pęcherzyk z lewego jajnika jak trądzik ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2016, 23:16

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2016, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwyzszone tsh moze miec wplyw na inne hormony wlasnie. Powiem Ci, ze pol tabletki euthyroxu to wg nic. Ja waze 58kg i biore 1 tabletke 25 dziennie i endokrynolog mi powiedzial, ze taka ilodc praktycznie nie wplywa przy mojej wadze na organizm. U mnie dopiero po 3 miesiacach braku poprawy gin zwiekszyla mi dawke (raz w tyg mialam przyjmowac 2 tabletki 25) i dopier po miesiacu takiej dawki tsh mi spadlo do upragnionej wartosci 1,2. Walcz swoje u lekarzy, w koncu maja nam pomagac, a nie olewac. Ja bym chodzila i zawracala glowe, az w koncu sie ogarna i konkretnie sie zabiora za temat. Gin wiedziac, ze sie starasz o dzidziusia nie zareagowal na wyniki podwyzszone? Tragedia.. naprawde .. moze szukaj innego lekarza- ja zawsze szukam opinii o lekarzu i dopiero pozniej sprawdzam na sobie. Powodzenia!

  • labamba Autorytet
    Postów: 279 283

    Wysłany: 26 listopada 2016, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może by mnie gin przepisala dawkę półtora tabletki 25. Zaczęłam najpierw po 1 tabletów. Potem przez jakiś czas przeplatalam 1 x1,5 i jak nie czułam się źle to na stałe przerzucialm się na 1.5 tabletki...co mi przypomnialo ze też dawno mi mierzylam jak to teraz wygląda i powinnam się umówić na wizytę...zwłaszcza ze skończył mi się jod i potrzebuje recepty;) * jod i selen wskazany przy niedoczynnisci przy czym selen odstawia sie przy zajsciu w ciaze

    zem343r825mztggd.png
    eikt43r83o0w939j.png

  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 26 listopada 2016, 01:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny nie wiem czy to pomoże, ale ja chodzę do lekarza do NOVUM w Warszawie i ostatnio (tzn w zeszłym cyklu) zlecił mi badania następująco:
    1-3 dc LH
    1-3 dc testosteron całkowity
    3 dc FSH
    11-12 dc prolaktyna i E2

    Powiedział, że to jedyny słuszny termin kiedy powinno się badac te hormony.
    może jakoś komuś pomogę ta informacją;)

    A może by nie przejmuj się, moja znajoma ostatnio zaszła w ciaze przy podwyższonym znacznie poziomie tarczycy i po prostu zaraz jak się dowiedziała zaczęła brać leki, także wszystko możliwe;)

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
‹‹ 55 56 57 58 59 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ