X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Testujemy na koniec stycznia :)
Odpowiedz

Testujemy na koniec stycznia :)

Oceń ten wątek:
  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 7 marca 2015, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie ma co się załamywać :) Wiem dobrze co czujecie, najczęściej przy negatywnym teście ciazowym :( Czekanie też dobija ale myślę że nie ma co się dołować. Mam nadzieję i mocno w to wierzę że już niedługo ujrzycie te upragnione dwie krechy ;)
    Małe pytanko czemu ovu zignorował moją temperaturę ? Mierzona była jak zawsze o tej samej godzinie.

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 7 marca 2015, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta, ja lekarzem nie jestem ale partner wyników nasienia chyba nie ma jakiś tragicznych, nie wiem. może się mylę. A on bierze jakieś suplementy???

    Co do Twoich hormonów, masz potwierdzone owulacje? prolaktyna jest na wyższym poziomie ale wydaje mi się, że nie jest to powód do zmartwień. Chociaż na forach można wyczytać, że przy zajściu jej poziom powinien być ok 10. no ale norma to norma. Co do tsh, to wydaje mi się, że mogłabyś się przejść do endokrynologa, wynik 2,00 to dobry wynik ale niby powinno być do 2. A endokrynolog powie Ci jakie jeszcze badania zrobić :) no i koniecznie jakaś konsultacja wraz z partnerem u dobrego ginekologa :)

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 7 marca 2015, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu ja też o tym myślałam ;) Mam nadzieję że sen się spełni a dziadek będzie czuwał nad maleństwem w brzuszku ;)

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 7 marca 2015, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze nie smućcie się :*
    Nie zawsze jest z górki ale po burzy zawsze wychodzi słońce :)
    Wierzę że u każdej z Was tak właśnie będzie!

    atdc3e5e035kp155.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem... ginpowiedział, ze wyniki nie są najgorsze... w maju chce mi zrobic laparo ale nie zapisalam sie jeszcze bo boje sie kolejnych rozczarowań. w 10dc mam isc na pierwszy monitoring

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania1718 wrote:
    Kasiu ja też o tym myślałam ;) Mam nadzieję że sen się spełni a dziadek będzie czuwał nad maleństwem w brzuszku

    Tamtego roku w lipcu zaciążyłam, i też w tym samym miesiącu zmarła moja mama..
    Dlatego troche wierze w takie żeczy. Ale oczywiście nie jest to pewne, że tym razem też tak będzie. .
    Niemoge sie nakręcić :/ ale chyba za późno :O

  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 7 marca 2015, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak ginekolog mowi, ze wyniki nie są najgorsze, to wydaje mi się, że trzeba nad nimi popracować, żeby były najlepsze. Ja bym poszła do endo.

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • Klaudia N. Autorytet
    Postów: 5088 2146

    Wysłany: 7 marca 2015, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna_121 wrote:
    Witam sie z wami, nie załamujcie się tak dziewczyny ! stres w niczym nie pomoże. . Ja znowu sniłam o ciąży. Śniłam że robiono mi usg na którym lekarka wskazywała palcem na bijące serduszko.. niewiem co myśleć, bo to nie pierwszy raz w tym miesiącu.. do tego śmierć dziadka..mąż nic tylko mi mówi że jestem pewnie w ciąży a dziadek zostawił miejsce dla wnuka..oczywiście nie znaczy to że tak jest, ale daje mi to do myślenia :/


    nie wiem jak inni, ale ja wierze w takie rzeczy

    beta 16dpo 477 18dpo 899 LAURA <3
    5.10.16 6t6d <3 136/min 1cm <3 2.11.16 10t6d <3 169/min 4,8cm <3 8.11 5,9 cm 161/min,
    <3 <3 <3 <3 <3 eKzyp1.png <3 <3 <3 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też trochę. . Dlatego zastanawiam się czy się czy się to nie powtórzy jak z śmiercią mojej mamy..
    No nic.. okaże się

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ja też wierzę w takie rzeczy. Trzymam kciuki żeby się udało;)

    Sylwiaśta-tulę Cię moco bo wiem co czujesz. Robiłaś drożność jajowodów?Mi się wydaje, że warto ją zrobić.

    Ja mimo wszystko cieszę się, że wiem w którym kierunku iść z leczeniem. Ostatecznie pójdę do ginekologa-endokrynologa. Tylko zastanawia mnie fakt-skoro estrogeny odpowiadają za przyrost endometrium to ono musi mi ładnie przyrastać bo moje miesiączki są dość obfite czyli ma się co złuszczać. Mąż mówi, że trzeba powtórzyć wynik, bo w laboratorium mogli się pomylić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annielico, nie do końca jest to prawdą że obfita miesiączka= dobre endo :* więc lepiej sobie zbadaj :) drożność jajowodów? hmm... gin chce mnie zapisać na maj na laparo, ale kazal wczesniej zrobic szczepienie na wirusowe zapalenie wątroby typu b, ale ono rozkłada się w czasie na pół roku, więc nie wiem jak on chce to zrobić...

    wybeczałam się rano jak bóbr i troche mi lepiej. Teraz zastanawiam się, co dalej? Serce podpowiada mi " olej to, starasz się, nie wychodzi, trudno. Nie każdy może być matką" a rozum podpowiada " idz 10dc na monitoring, zapisz się na laparoskopię, walcz, może nie jesteś beznadziejna" ot co :) Annielica, jeśli ty jesteś gotowa na te badania to tak od serca Ci powiem, ja nie tak do końca ufałabym temu ginekologowi, co powiedział Ci, że wyniki Twojego męża ocenia w skali 4/5. Nie oszukujmy się czy mojego partnera czy twojego nie zasługują na taką ocenę. OK, większość tu wyników facetów to np słaby ruch postępowy ale za to morfologia np 9 %, to dużo. u nas jest nieco inaczej. Jak ty uważasz? Bo widzisz. Ginekolog, do której ja chodziłam na kasę chorych ( notabene ma bardzo dobre opinie, jeden z najbardziej zaufanych lekarzy w miescie) podeszła do tematu, że każdy ma fl 14dni, a nam po prostu trudniej bedzie się postarać ale się uda. 0 skierowania na badania, nic. Po prostu starajcie się:)

  • Klaudia N. Autorytet
    Postów: 5088 2146

    Wysłany: 7 marca 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a to jak Twoja mam zmarła to tez tak bylo? jezeli moge zapytac..

    beta 16dpo 477 18dpo 899 LAURA <3
    5.10.16 6t6d <3 136/min 1cm <3 2.11.16 10t6d <3 169/min 4,8cm <3 8.11 5,9 cm 161/min,
    <3 <3 <3 <3 <3 eKzyp1.png <3 <3 <3 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ocenił nasienie mojego męża jeden z najlepszych profesorów w dziedzinie leczenia niepłodności (jako pierwszy w Polsce wykonał in vitro), a nie mój gin. To jest Profesor, który przyjmuje prywatnie w bardzo dobrej klinice. Mój gin to zupełnie inny lekarz (aczkolwiek dobry bo otrzymał tytuł lekarza roku 2006). Morfologia wg profesora nie ma znaczenia bo te plemniki to i tak odpad który nie pójdzie do góry. Komputerowe badanie nasienia ma kilka skal jedna zgodna z WHO i druga przyjęta przez klinikę i ta średnia wyniosła 4 właśnie w skali 1-5. Zgodnie z tym badaniem najważniejsza jest prędkość itp. Zupełnie inne parametry niż przy zwykłym badaniu nasienia. I te parametry były u męża świetne.

    Zobaczę w poniedziałek jak przyrasta endometrium i ogólnie jak to wygląda. Potem kolejna wizyta. I wtedy będzie pewne czy pęcherzyki pękają czy też nie. Zgodnie z moją wiedzą z zakresu fizjologii jeszcze ze studiów, przy takim poziomie estrogenów powinnam mieć też problem z LH i FSH albo przynajmniej z nieregularnością cykli. Badanie estradiolu powtórzę jeszcze przed owulacją kiedy ich stężenie jest największe i będę miała jasność.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2015, 13:28

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielica a napisz jakie wyniki miał twoj mąż? I napisz jakie miałaś swoje wyniki teraz tsh itp

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2015, 13:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Objętość 1,5ml
    pH 7,8
    Lepkość :średnia
    Upłynnienia: dobre
    Liczba plemników/ml: 21 mln
    Ruchliwość
    ruch progresywny szybki A: 2%
    ruch progresywny wolny B: 18%
    ruch nieprawidłowy C: 45%
    nieruchome: 35%
    Aglutynacja +
    Morfologia (Profesor stwierdził, ze nieistotna)
    Deformacja głowy (-)
    deformacja witki(-)
    deformacja części pośredniej (-)
    %komórek germinalnych (-)
    % komórek wielojądrzastych (-)

    VCL 140,9
    VAP 85,3
    VSL 69,8
    MAD 86,1
    BCF 6,4
    ALH 8.6
    LIN 48,9
    STR 86,8
    Lin Mor 6,2
    Area 35,7
    %Motile 100%
    mOT cONC 20,7

    Moje TSH 0,982

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2015, 13:45

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielica kochana zmień tego profesora ...
    czy ty kiedyś porownywalas te wyniki z wartościami WHO ? :-(

  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 7 marca 2015, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miesiączka nie jest raczej czymś miarodajnym... Mam wokół siebie wiele znajomych (młodszych i starszych), które miały regularne cykle i były pewne, że nic im nie jest do czasu... a wtedy było już za późno. Mam nadzieję annielica, że z mężem szybko rozwiążecie swoje problemy związane z zajściem i niedługo będziesz cieszyła się ciążą.

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikicia wybacz, ale tak porównywałam komputerowe wyniki (które zapewne nic Ci nie mówią) i zgodnie z WHO są na 5 - mogę Ci przeskanować normy, które otrzymałam z badaniem jeśli nie wierzysz. Ocena mikroskopowa jest gorsza ale nie zmienia to faktu, że przy małej ilości ruchu typu A i B a przy bardzo dużej prędkości itp. pewne wartości się podnoszą. I wybacz ale nie uważam żebyś miała prawo podważać wielki autorytet jakim jest Pan Profesor, bo sama chciałam kiedyś być pracownikiem naukowym i wiem, że tytułów nie nadają za piękne oczy, a droga do profesury jest długa i żmudna. Sami kiedyś śmialiśmy się z asystentami z pacjentów, którzy naczytają się głupot w internecie a potem chodzą spanikowani zamiast zasięgnąć fachowej porady. Sama uczyniłam ten błąd i naczytałam się bzdur na różnych forach, czym doprowadziłam Profesora do łez ze śmiechu. Nie sądzę, abyś posiadała na tyle rozległą wiedzę z zakresu medycyny byś mogła wiedzieć coś więcej na ten temat, bo przypuszczam że swoje opinie kształtujesz na podstawie tego co znajdziesz internecie, który jest jakby nie patrzeć niezbyt rzetelnym źródłem informacji. Dlatego nie bez powodu, podczas pisania prac naukowych nie korzysta się z internetu a z badań i publikacji w czasopismach naukowych.

    Wiecie co myślałam, że forum jest po to byśmy się wzajemnie wspierały a nie spierały. Na szczęście nie mam zamiaru brać do głowy wszystkich rad bo naprawdę bym oszalała. Wcale nie twierdzę, że mój gin jest najlepszy na świecie, i nie mówię, ze nie pójdę kiedyś do innego, ale wysuwanie opinii, że jest on złym lekarzem tylko dlatego, że nie przepisał mi hormonów bez wcześniejszego zbadania mnie, zrobienia usg monitoringu itp. jest co najmniej pochopne.

    Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam ale taka jest moja opinia i jej nie zmienię. Ufam lekarzom, wiem głupia jestem, w końcu najlepiej jest leczyć się w internecie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2015, 15:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annielica, ale spokojnie. Podyskutujmy na luzie. WHO określiło, że minimum dla progesywnego ruchu plemników to 32 %. U Ciebie wynosi to 2 %, u mnie 13 %, czyli dolna granica. To samo z morfologią. U mnie jest 4 %, czyli też dolna granica. Jasne, że wystarczy 1% do zapłodnienia, bo te chore nie przeżyją, ale mało zdrowych plemniorów sprawia, że zapłodnienie może duuużo opóźniać się z czasie nie? Czy ja już zgłupiałam do reszty?:)))To jak to w końcu jest?
    :))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgodnie z opinią Lekarza lepiej mieć mniej ale szybkich niż dużo leniwców. A zachodzenie w ciąże to i tak kwestia szczęścia. Stan nasienia zawsze można jeszcze poprawić dlatego suplementuję męża cynkiem. Oczywiście w naszym przypadku to nie jakość nasienia jest sprawą kluczową.

‹‹ 146 147 148 149 150 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ