X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Testujemy na koniec stycznia :)
Odpowiedz

Testujemy na koniec stycznia :)

Oceń ten wątek:
  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 21 września 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabymmmmm :D Ale cisza póki co :) Zobaczymy co pan doktor powie w czwartek :D A może nie doczekam do wizyty? :P

    Fajne zakupy :)

    atdc3e5e035kp155.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizytę jutro ;) pewnie będzie usg 3 trymestru ;)

    Wcale się nie dziwie, że masz dość chodzenia w 2paku;) ja mam min 2 miesiące jeszcze a już nie mogę się doczekać chociaż końca listopada :D wszyscy czekają na Kornelię:) a tatuś to już świruje. Prosił żebym odciągała pokarm, żeby mógł karmić w nocy małą:P Jak mu mówię, że mu się odmieni to stwierdza, że "chyba nie wiem o czym mówię":P haha

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 21 września 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już Magdę witałam :P Brzucho ci urosło jeszcze :D!

    ja odciągać na karmienie nocne nie będę na pewno. Nie chcę podawać butelki, jeśli nie ma takiej potrzeby, żeby czasem dzieciak nie zechciał przestać pracować z moimi piersiami.

    Ja wizytuję w śr o 13. Błagam moją szyjkę o kolejne skrócenie, rozmiękczenie czy co tam innego :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2015, 12:39

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia ale jak dziecko toleruje butelkę to lepiej dla matki bo nie jest taka uwiązana a czasami po prostu trzeba wyjść. Zresztą w takich przypadkach dobrze się sprawdzają silikonowe nakładki na brodawki. To nawet ulga dla brodawek. I dziecko można karmić i piersią i w razie czego wyjść z domu gdy będzie potrzeba.

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 21 września 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chcę używać nakładek. Na każdych warsztatach z karmienia, na których byłam, za każdym razem mówili, że DOBRZE dziecko ułożone do karmienia, sprawia, że sutki nie bolą. Boli, jak dziecko źle jest przystawione i wtedy należy poprawić ułożenie.

    A jednorazowe wyjście z domu i wtedy podanie butelki, to dla mnie co innego niż karmienie w nocy.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2015, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tylko nie bierzesz pod uwagę tego, że dziecko często sutki przygryza. Położna w SR mówiła, że brodawki będą pękać i na to trzrba się przygotować bo są bardzo suche. Dlatego warto je nawilżać. Dziś w SR jest wykład na temat laktacji to zobaczę co jeszcze dziś powie. Ja nie mam nic przeciwko nakładkom. Po to technologia idzie do przodu, żeby z niej korzystać.

    Piszesz, że jednorazowe podanie butelki to co innego tyle, że dziecko przyzwyczajone do piersi butelki nie lubi, więc pić nie będzie i będzie głodne. Dlatego dobrze by umiało pić też z butelki. No chyba, że nie zamierzasz wychodzić z domu w ogóle.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpytalam dzis konsultantke laktacyjna jak to jest z ta butelka. I tak jak mowilam, dziecko powoli przyzwyczajac do butelki karmiac na zmiane i podajac bardzo male ilosci w butelce. Podobno nie ma szans żeby wtedy dziecko odrzuciło piers. Spytalam też o butelkę to poleca butelkę medeli, laktator też. Mam jej numer i przyjeżdża o każdej porze jesli jest potrzeba i bierze 100zl za wizyte.

  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 22 września 2015, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny karmienie jest przede wszystkim uzależnione od dziecka. Nie możecie sobie zaplanować dzisiaj, że dziecko się urodzi i będziecie je karmić tak jak sobie wymarzyłyście. Przyszykujcie się na wszystkie ewentualności. żadna butelka i żaden super cyc nie pomogą, jeżeli dziecko nie będzie chciało ssać albo będzie wiecznie ulewać. Karmienie piersią na początku to prawdziwa katorga. Oczywiście, są kobiety które od razu zgrają się razem z dzieckiem. Ale z reguły satysfakcję z karmienia mama i dziecko mają po ok 2 miesiącach :) więc nie nastawiajcie się na NIE, bo coś. może akurat to coś pozwoli Wam kontynuować karmienie piersią.

    ja zaczęłam 35 tydzień. Młody jest niziutko, chodzę jak kaczka ;) nie spakowałam nawet torby a byłam już raz w szpitalu z podejrzeniem odejścia wód. Na szczęście to nie był ten czas :)

    Klaudia, jak coś, to kradnę pomysł z literkami na kosz ;) którego oczywiście jeszcze nie odebraliśmy... bo po co? :D w pierwszej ciąży od 7 miesiąca miałam już większość gotowe, a teraz? ehh... no nie zdziwię się jak mały przyjdzie na świat i tata będzie musiał wszystko przygotować :D

    no i nadal nie mamy imienia wybranego :((( to mnie najbardziej stresuje... wahamy się między: Aleksander, Bartosz i Oliwer (nie Oliwier) ;). pewnie podejmę decyzję na twarzowe :D

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 22 września 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanim urodziłam dzieci miałam wiele planów i poukladanych teorii jak to będzie a tak naprawdę to dziecko dyktuje jak potoczą się sprawy ;) Syna chciałam karmić długo ale okazało się że moje mleko nie było zbyt wartościowe i musiałam podaj mleko modyfikowane :)

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj konsultantka laktacyjna zapewniała, że u 95% kobiet nie ma problemów z laktacją. A przy prawidłowym przystawianiu dziecka karmienie nigdy nie boli. Ja jestem nastawiona na karmienie piersią i dlatego wzięłam jej numer i jak będę miała problemy zgłaszam się po poradę. Jak się ułoży nie wiadomo. Nie mam nic przeciwko mm bo sama byłam nim karmiona i wszystko ze mną ok. Najważniejsze, żeby dziecko do max2godz po porodzie zostało przystawione do piersi. Często się tego nie robi i później są problemy.

    My już po wizycie. Od początku ciąży utyłam już 6,5kg. Malutka ułożona główkowo. Wg usg 3 dni do przodu jest i waży 1344kg ;) tętno cały czas 140. Mimo nieznacznie podwyższonego testu glukozy dostałam skierowanie do diabetologa.

  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 22 września 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się wydaje,że plany planami, a życie życiem :) Ja również zakładam, że będę karmić piersią. Mam nadzieję, że wszystko będzie temu sprzyjać. Najważniejsze to się nie poddawać jak coś nie wychodzi. Oby było po mojej myśli :D

    Aniu ładna waga :D

    Za mną koszmarna noc...Do 4 męczyłam się z migreną :( O północy pogoniło mnie do kibelka. Rano o 7 to samo. Już mysłałam,że to to na poród ale nic się nie zanosi :P

    Mania1718 lubi tę wiadomość

    atdc3e5e035kp155.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha madziulek wkradł się błąd nie 1344kg tylko g :P

    No ja cały czas czekam kiedy coś się u Ciebie ruszy ale chyba dla Filipka jest dovrze u mamusi w brzuszku ;)

  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 22 września 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś pomigrenowa zamuła także nawet nie zauważyłam :P

    Jejku też bym już chciała <3
    Chyba wyciągnę męża na spacer..Co prawda nie mam siły ale dawka tlenu dobrze mi zrobi. A i może Filipka trochę pogoni do wyjścia :D

    Właśnie tak patrzę, że suwaczek zachęca do seksu :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2015, 13:16

    atdc3e5e035kp155.png
  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 22 września 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) Magda Filip postanowił poczekać do końca terminu :D
    Ania Kornelia pięknie rośnie :)
    Jutro mam spotkanie z położną I liczę ze posłucham serduszka ;) Boje się stawać na wagę :/

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniu świetnie wyglądasz więc nie mogłaś dużo przytyć;) mąż idzie z Tobą na usg ?

    Magda po schodach pochodź albo się zmęcz ;P seks też przyspiesza podobno ;)

  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 22 września 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sex jak najbardziej :) skurcz macicy ;)
    Ania tak się składa że mąż jutro ma wolne i idzie ze mną ale to nie usg tylko wizyta u położnej :) Wiem ze od 16 tygodnia słuchają serducha. I na plusie juz 5 kilo :D masakra

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2015, 13:55

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2015, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniu tak czy siak udanej wizyty. Podobno u dziewczynek jest nizsze tetno i u nas sie sprawdzilo ;)
    Nie przejmuj sie kilogramami. Ja do 20tc nie tylam nic a teraz nadrabiam i mam juz 6,5kg na plusie. Najwyzej kilogtamy dodatkowe rozloza Ci sie w czasie po prostu;) Chcialam utyc 10kg jak moja mama ale to chyba nie realne skoro tyje w tym tepie:P ale co tam. Po porodzie raz dwa sie zrzuci ;)

  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 22 września 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie martwcie się dodatkowymi kg :) W końcu ciąża ;) U mnie na plusie 15 :P

    Coś mnie czyści. A w nocy było mi tak zimno ze spałam w skarpetkach,dresie i bluzce z dl rękawem. Gdzie normalnie w zwiewnej pizamce.
    Dziś sobie zafundowalam kawke z ekspresu i kawałek chalwy ;)

    atdc3e5e035kp155.png
  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 22 września 2015, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ania :)
    W sumie to się przejmuje ale nie wiem poco :D Przecież przy trójce schudnę napewno :D
    Chałwa <3 uwielbiam!
    Ja robię szczawiową a na deser ryż zapiekany z jabłkami i cynamonem ;) pewnie po posiłku nie będę mogła oddychać :D

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w czwartek zaczynam 31 tydzien. Myslicie, ze moge zaczac prac ubranka ? Bo i tak rzeczy z lumpka to 1 raz w zwyklym proszku a drugi w loveli. A wy jak robilyscie?

‹‹ 324 325 326 327 328 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ