X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie W lipcu śpimy bez piżamy👙, w kwietniu bobo przytulamy🤱
Odpowiedz

W lipcu śpimy bez piżamy👙, w kwietniu bobo przytulamy🤱

Oceń ten wątek:
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4859 7433

    Wysłany: 5 lipca 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo ANA jest dobrze zrobic bezposrednio po poronieniu bo wtedy wynik Ci pokaze czy przeciwciala wytwarzaja Ci sie w ciazy... jak zrobic 3 miesiace po poronieniu to wynik Ci pokaze czy masz przeciwciala bez ciazy... jest to wazne bo jak w ciazy Ci sie ANA wytwarzaja to powinnas miec encorton.. nie kazdy lekarz o tym mowi ale ana w ciazy takze powinno sie zbadac nawet jeali wynik wyszedl ujemny przed ciaza... to samo jest z przeciwcialami na zespol antyfosfolipidowy... robi sie jedno badanie i pozniej aby wynik byl miarodajny po 3 miesiacach sie badania powtarza nawet jesli za pierwszym razem wyszedl ujemny..
    Edit:to samo jest z toczniem, mi uaktywnia sie w ciazy a jak robilam toczen 3 miesiace po ciazy to juz wynik wyszedl ujemny..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2021, 11:00

    Oliwka91, Karo123, Księgowa lubią tę wiadomość

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4056 4826

    Wysłany: 5 lipca 2021, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa racja, toż to geny 🤦🏼‍♀️ Dzięki za oświecenie ☺️
    Misiaa dziekuje Ci za odpowiedz, w takim razie zrobię te badania już teraz. Wysyłałam Ci zaproszenie, mogę mieć kilka pytań na priv?

    Księgowa lubi tę wiadomość

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Oliwka91 Autorytet
    Postów: 2345 1909

    Wysłany: 5 lipca 2021, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzisz, mądrze Misiaa mówi 👍

    Starania od 09.2020

    🔥2024🔥ivf start!
    04.2024 FET 4bb
    7dpt ⏸️ beta 64,1 🥹🥰
    9dpt beta 122 🙏
    11dpt 321 ❣️
    15dpt pecherzyk w macicy 🍀
    29dpt jest 💗🥹

    preg.png
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4859 7433

    Wysłany: 5 lipca 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123 wrote:
    Księgowa racja, toż to geny 🤦🏼‍♀️ Dzięki za oświecenie ☺️
    Misiaa dziekuje Ci za odpowiedz, w takim razie zrobię te badania już teraz. Wysyłałam Ci zaproszenie, mogę mieć kilka pytań na priv?
    Pewnie;)

    Karo123 lubi tę wiadomość

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Milka85 Autorytet
    Postów: 1111 2436

    Wysłany: 5 lipca 2021, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko, u mnie rocznik 85, bezdzietna i z kiepskim szansami na macierzyństwo. Chyba wypadam najsłabiej.

    Pierwsza procedura IVF Salve Medica
    02.07.2021 - start stymulacji:
    12.07.2021 - punkcja, hiperstymulacja
    Uzyskaliśmy 4 ❄️ 2x4AA, 2x4BB
    03.08, 24.08, 14.09.2021 - szczepienia limfocytami
    06.10.2021 - allo mlr 58,9%
    🍍 transfer 20.12 2021, blastka 4AA - ciąża poroniona 😢
    17.01.2022 - doszczepienie w APC
    07.04.2022 - histero- stan zapalny
    🍍 transfer 16.05.2022, blastka 4AA - nieudany 😢
    01.06.2022 - allo mlr 46,8%
    🍍 transfer 18.06.2022, blastka 4BB - nieudany 😢
    🍍 transfer 07.12.2022, blastka 4BB - nieudany 😢

    Druga procedura IVF

    01.2022 💔 8 tc 😢
    04.2021 💔 💔 5 tc, 8 tc 😢
    09.2020 💔 9 tc 😢

    01.2018 rozpoczęcie starań
    Mutacja genu anxa 5 haplotyp M2, Kir bx - brak 5 implantacyjnych, cytokiny: wysokie il2, niskie il10 (odrzucanie zarodka), komórki NK 22%, nk maciczne wielokrotnie przekroczone normy, mutacja PAI-1, mthfr a1298c, wysoka homocysteina, PCOS - brak owulacji, zespół LUF, zapalenie endometrium, problemy ze wzrostem endometrium.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2021, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po mitorimgu i nie ma żadnego pecherzyka dominującego 😐

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4056 4826

    Wysłany: 5 lipca 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Ja po mitorimgu i nie ma żadnego pecherzyka dominującego 😐
    Anka 😢 a teraz już miałaś ten cykl z lametta?


    Dziewczyny nie miałam zamiaru tutaj jakiejś licytacji rozpoczynać 🙈 mam nadzieje ze nikt się nie poczuł urażony moim „starość nie radość” 🙏 Wiadomo ze czas działa na nasza niekorzyść w przypadku nieplodnosci ale z drugiej strony - nie jest to żaden czynnik determinujący, ile tu młodych zdrowych dziewczyn i tez maja problemy, ja tez można powiedzieć ze jestem stosunkowo młoda ale kto wie ile jeszcze potrwa ta moja podróż przez diagnostykę i forum... Tego nie wie nikt. Ważna jest nasza wola walki, bo to tez daje sile organizmowi żeby dalej walczyć o ten nasz wymarzony cud. Dziewczyny wszystkie jesteśmy młode duchem ☺️💪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2021, 12:14

    Limonka26, Makino lubią tę wiadomość

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123 wrote:
    Anka 😢 a teraz już miałaś ten cykl z lametta?
    Tak drugi cykl... poprzedni w 12 dc mialam 16 mm już ..

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4056 4826

    Wysłany: 5 lipca 2021, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Tak drugi cykl... poprzedni w 12 dc mialam 16 mm już ..
    A teraz miałaś taka sama dawke? Eeeeh 😔

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • celina550 Autorytet
    Postów: 5256 6571

    Wysłany: 5 lipca 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zapytam jeszcze raz bo się zgubilam.
    Robię sobie tabelkę z badaniami i dużo czytam o badaniach w kierunku trombofilii/zakrzepicy. I zastanawiam się:
    jeśli zrobi się test dna w kierunku trombofilii, to jak się do tego mają badania krwi? (anty kardiolipiny, anty toczeń i tym podobne). Czy dna, jeśli nie ma żadnych mutacji, daje nam spokój i nie trzeba sprawdzać krwi?

    Edit:
    Wiem minimalnie więcej.
    Mutacje w dna sprawdza się do wrodzonej trombofilii (defekt genetyczny).
    Zespół antyfosfolipidowy (czyli wszystkie wyżej przeciwciała) to trombofilia nabyta.

    Nadal jeszcze nie wiem, czy wystarczy jedno badanie, czy warto zrobić jedno i drugie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2021, 12:24

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4056 4826

    Wysłany: 5 lipca 2021, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celina jestem przed wyborem podobnych badań, na razie moja lista wyglada tak:
    -ANA1
    -Przeciwciała antykardiolipinowe IgG IGM
    -Przeciwciała przeciwko β2-glikoproteinie I IgG IgM
    -Antykoagulant toczniowy
    -Homocysteina
    -Białko C i S
    -Antytrombina III (właśnie nie wiem czy trzeba ją robić jak robię i tak badanie genetyczne)
    -Dodatkowo w test DNA pakiet po poronieniu w kierunku trombofili, celiakii i mthfr

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2021, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123 wrote:
    A teraz miałaś taka sama dawke? Eeeeh 😔
    Tak.. bo wizyta u mojego dopiero 19 lipca

  • celina550 Autorytet
    Postów: 5256 6571

    Wysłany: 5 lipca 2021, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123 wrote:
    Celina jestem przed wyborem podobnych badań, na razie moja lista wyglada tak:
    -ANA1
    -Przeciwciała antykardiolipinowe IgG IGM
    -Przeciwciała przeciwko β2-glikoproteinie I IgG IgM
    -Antykoagulant toczniowy
    -Homocysteina
    -Białko C i S
    -Antytrombina III (właśnie nie wiem czy trzeba ją robić jak robię i tak badanie genetyczne)
    -Dodatkowo w test DNA pakiet po poronieniu w kierunku trombofili, celiakii i mthfr

    Właśnie doczytałam, to już chyba blisko finału.

    Badania genetyczne leżą i czekają na mnie w domu, to wykluczy albo powie o czymś wrodzonym.
    Zanim zrobi się pakiet na zespół antyfosfolipidowy (anty kardiolipinowe, toczeń LA i anty beta2glikoproteina), warto zrobić badania na krzepliwość (aptt, pt - czas protrombinowy) i tt - czas trombinowy i fibrynogen). Jeśli tam coś nie gra, to wtedy iść faktycznie w badanie pod zespół.

    Jeśli coś jest nie tak w czasach aptt i pt to warto wtedy białka S i C oraz czas krzepnięcia.
    Czasy aptt i pt to jakieś drobne pieniądze, zanim pójdzie sie w zespół anty (setki monet), to warto sprawdzic chyba dna i podstawy krzepnięcia 🤷 przynajmniej ja mam taki plan.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2021, 12:40

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2021, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka85 wrote:
    O matko, u mnie rocznik 85, bezdzietna i z kiepskim szansami na macierzyństwo. Chyba wypadam najsłabiej.
    Milko,kochana BĘDZIESZ MAMUSIĄ,zobaczysz😘 dopóki walczymy zawsze jest szansa!! Wierzę, że każdej się uda, tylko czasem musimy dłużej powalczyć. Nie poddawaj się i nie smuć!!! Wiem, że czasem jest bardzo ciężko i tracimy wiarę i chęci, ale wtedy pojawiamy się my i wierzymy za Ciebie 🍀✊💪
    A teraz królowa kopniakiem w du..ę mianuje Cię wice szefem sztabu emerytek😁🤝🤜damy radę kochana😘

    Milka85 lubi tę wiadomość

  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 5 lipca 2021, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwka91 wrote:
    Karo nie wiem jak z ANA, bo podobno nawet po szczepieniu mogą być podwyższone. One się podnoszą jak organizm z czymś walczy więc nie jestem pewna ale czy po poronieniu nie wyjdą jednak podwyższone? Żebyś się nie zestresowała na marne. Dziewczyna z innego wątku zrobiła raz wyszły wysokie, drugi raz w normie a była po jakiejś infekcji.


    A czy ANA 4 tygodnie po drugiej szczepionce Pfeizera będzie miarodajne?

  • Ayayanee Autorytet
    Postów: 1399 1825

    Wysłany: 5 lipca 2021, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć w lipcu :)
    Czy mogę się zapisać do wolnych strzelców?
    Nadal będę tu mało co się udzielać ale cały czas was podglądam 😁🍀💚
    No i też nie wiem czy u mnie owu bylo - czuję że to bezowulacyjny 🥺 także bez sensu zapisywać się na testowanie....

    Chciałbym też powiedzieć że moje 'luzowanie' trwa w najlepsze. Coraz lepiej mi w tym... Robię tylko testy owu ale też jakoś tak... Na odwal 😬 co najgorsze.... Zapominam brać acard, proszę o opierdol, co bym się bardziej zdyscyplinowała bo to już przesada 🤷‍♀️ na swoje usprawiedliwienie powiem ze zapominam przez pracę na nocne zmiany. Zawsze biorę przed snem no i w tygodniu nocek wypadam z rytmu 🥺

    Księgowa, Kaśik, Milka85, Otter lubią tę wiadomość

    | 👩‍🦰30l |👨‍🦱 32l |

    1cs - 05.19 - 7tc 💔 puste.
    5cs - 10.20 - 8tc- ♂️💔
    7cs - 09.04. 2022 - 39 tc, Kuba 💔💔💔CC
    'Skoro masz złamane serce, to znaczy, że się starałaś...'
    🌈8 cs - 20.12.2023 - 37 tc, CC, Alicja z Krainy Marzeń 🌷🤍 2900g, 54 cm 🌈

    age.png
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4859 7433

    Wysłany: 5 lipca 2021, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka85 wrote:
    O matko, u mnie rocznik 85, bezdzietna i z kiepskim szansami na macierzyństwo. Chyba wypadam najsłabiej.
    Kochana ja rocznik 87 i wcale nie lepiej wygladam z szansami na macierzynstwo...

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4056 4826

    Wysłany: 5 lipca 2021, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz w szpitalu przed poronieniem miałam te czynniki krzepnięcia oznaczane (nie wiem czy wszystkie, później spojrzę w wypis) ale wiem ze były w normie. Czy koniecznie one musza być zaniżone w zespole antyfosfolipidowym?

    Oszaleć idzie z tymi badaniami 😔🥺 Szkoda ze są te wytyczne ze po 2/3 poronieniu się robi badania... Nie rozumiem czemu jeśli ktoś chce i może to sobie zorbic prywatnie to i tak odradzali mi w klinice bo po co po pierwszym razie... Ale jak czuje ze nie będę umiała sobie tego darować jeśli teraz odpuszczę, zdarzy się drugi raz a ja nie zrobię wsyztskiego co było w mojej mocy :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2021, 13:07

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • celina550 Autorytet
    Postów: 5256 6571

    Wysłany: 5 lipca 2021, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123 wrote:
    Ja teraz w szpitalu przed poronieniem miałam te czynniki krzepnięcia oznaczane (nie wiem czy wszystkie, później spojrzę w wypis) ale wiem ze były w normie. Czy koniecznie one musza być zaniżone w zespole antyfosfolipidowym?

    Oszaleć idzie z tymi badaniami 😔🥺 Szkoda ze są te wytyczne ze po 2/3 poronieniu się robi badania... Nie rozumiem czemu jeśli ktoś chce i może to sobie zorbic prywatnie to i tak odradzali mi w klinice bo po co po pierwszym razie... Ale jak czuje ze nie będę umiała sobie tego darować jeśli teraz odpuszczę, zdarzy się drugi raz a ja nie zrobię wsyztskiego co było w mojej mocy :(

    Mówią że jedną z podstaw do szukania zespołu jest wydłużony czas krzepnięcia.
    Natomiast zespół antyfosfo i białko C i S i antytrombina III powinna być badana po leczeniu przeciwzakrzepowym, inaczej może wyjść zaburzona.
    Ja do tego podchodzę tak, że skoro mam możliwość, to je zrobię. Poza tym wierzę, że tak jak przyciąga się okres testami, tak zdrowa ciążę przyciągnie się robieniem drogich badań na krzepliwość 🤦

    Jeśli czasy krzepnięcia miałas w porządku, to spróbuj ten testdna, może to coś wrodzonego... a jeśli wyjdzie że jest okej (chyba koło tygodnia się czeka na wyniki), to podejdź do trombofilii nabytej.

    Ja zrobiłam taka listę:
    16254846095771385487716.jpg


    Ceny są z jednego laboratorium DIAG w Warszawie, sprawdziłam dla porównania inne i tam jest chyba najtaniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2021, 13:33

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5611 5897

    Wysłany: 5 lipca 2021, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka a który dzień cyklu u Ciebie?

    Ayaayanee opierdzielam Cię za acard !! A z drugiej strony współczuję pracy nocnej. Zapewne idzie się przyzwyczaić ale ja to mam problem z zaśnięciem w dzień i bym nie mogła💤

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ