X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie W lipcu śpimy bez piżamy👙, w kwietniu bobo przytulamy🤱
Odpowiedz

W lipcu śpimy bez piżamy👙, w kwietniu bobo przytulamy🤱

Oceń ten wątek:
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 6 lipca 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter, jakie rodo? 😂

    PS. Ty następna testujesz!

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Świeżynka Ekspertka
    Postów: 144 91

    Wysłany: 6 lipca 2021, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons_cat wrote:
    Wiesz co, nie sądzę, żeby to był efekt picia małej ilości wody, bo mój pił jej dużo, a kawy w ogóle. 🙂 Na pierwsze ogólne badania wysłał mój ginekolog. Później jak dwa razy z rzędu wyszła ta lepkość, a ja dalej traciłam ciąże to wysłałam go do androloga. A posiew poleciła zrobić babeczka z pracowni andrologicznej, w której mąż badał nasienie. Nic w posiewie co prawda nie wyszło, widocznie taka jego uroda akurat, ale jak u was jest gęściej to myślę, że warto zrobić i oby nic nie wyszło. 🙂 Później pił flegaminę, żeby zmniejszyć ta lepkość chociaż trochę. 😅

    Ja to jestem zielona w tym wszystkim. W takim razie najpierw ginekolog, potem ewentualnie androlog no i pewnie ten posiew zrobimy. A powiedz mi jak to z tym posiewem jest tak samo się oddaje nasienie jak przy badaniu nasienia? Czy można w domu a potem dowieźć? Chyba że najlepiej zrobić i badanie nasienia i posiew jednocześnie, tylko pewnie żeby robić powtórne badanie nasienia to przydałoby się może jakieś witaminy wprowadzić mężowi. Na ten moment nic mąż nie bierze, a ja też nie dokońca wiem co mu dawać a nie chce go bombardować milionem tabletek....

    A jak sie ma lepkość do ilości plemników w ejakulacie? Jest jakaś zależność? Im więcej tym bardziej lepkie czy coś?

    Boziu tyle pytań że chyba zaczne spisywać bo wszystko zapomnę jak pójdę do lekarzy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2021, 22:01

  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 6 lipca 2021, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone bidulko mam nadzieje że to ostatni okres ✊🏻🤞🏻 Możliwe że okres jest silniejszy przez powiększone jajniki i stymulację 😩 oby jutro było lepiej 🤗✊🏻 Odpoczywaj

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 6 lipca 2021, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Otter, jakie rodo? 😂

    PS. Ty następna testujesz!

    Uprzedzam, żeby nikt nie wziął mnie za stalkera 😆 ale pierwsza strona musi mieć newsiki

    Mam pinka, ale chyba nie ma co testować, bo u mnie z tą homocysteina to nic z tego 😏 ale dzisiaj wzięłam pierwszy raz suple na jej zbicie, a jutro idę sprawdzić mutacje 😁 zamiast kuriera wybrałam punkt pobrań i tam zrobią mi wymaz i wyślą do analizy na testDNA 😉 za bardzo stresował mnie ten kurier 😆

    Kaśik lubi tę wiadomość

  • celina550 Autorytet
    Postów: 5256 6571

    Wysłany: 6 lipca 2021, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter wrote:
    Uprzedzam, żeby nikt nie wziął mnie za stalkera 😆 ale pierwsza strona musi mieć newsiki

    Mam pinka, ale chyba nie ma co testować, bo u mnie z tą homocysteina to nic z tego 😏 ale dzisiaj wzięłam pierwszy raz suple na jej zbicie, a jutro idę sprawdzić mutacje 😁 zamiast kuriera wybrałam punkt pobrań i tam zrobią mi wymaz i wyślą do analizy na testDNA 😉 za bardzo stresował mnie ten kurier 😆

    Też mnie stresował, ale jak wyjęłam kopertę zwrotna, to jest tam nazwa paczkomatu jako nadawca, więc spróbuję jutro odesłać moja ulubiona forma - bez kontaktu z ludźmi 😆

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2021, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter wrote:
    Uprzedzam, żeby nikt nie wziął mnie za stalkera 😆 ale pierwsza strona musi mieć newsiki

    Mam pinka, ale chyba nie ma co testować, bo u mnie z tą homocysteina to nic z tego 😏 ale dzisiaj wzięłam pierwszy raz suple na jej zbicie, a jutro idę sprawdzić mutacje 😁 zamiast kuriera wybrałam punkt pobrań i tam zrobią mi wymaz i wyślą do analizy na testDNA 😉 za bardzo stresował mnie ten kurier 😆
    Ja pamiętam jakiego ja mualam stres z tym kurierem 🤨
    Ale dobra duszyczka mi pomogła z tym 🙊

  • Kaśik Autorytet
    Postów: 1415 3309

    Wysłany: 6 lipca 2021, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter bardzo ładna pierwsza strona 😉

    Otter lubi tę wiadomość

    202308311770.png

    2018 - początek starań
    2020- start klinika; histerolaparoskopia
    2021 - IUI 💚 -> 💔 7tc. /2021 - IUI ❌/2021 - IUI ❌ /2021 -IUI ❌
    2021 - start procedura --> 1x 4.1.1 i 6 komórek
    2022 - transfer 💚 --> 11tc.💔 (trisomia 22)
    2022- zapładniamy pozostałe komórki --> 1x 4.1.1. --> przebadany zarodek --> transfer 🍀
    7 dpt 💚JEST DRUGA KRESKA!
    7+1 - bijące serduszko
    9+1 - 2,44cm Bobo
    13+0 - prenatalne - 6,5 cm zdrowego Bobo - Synuś 💙
    20+2 - połówkowe - 364g 💙
    29+2 - prenatalne - 1420 💙
    31.08 - 💙H . 💙 13:22, 3540g., 53cm💙
  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 6 lipca 2021, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    celina550 wrote:
    Też mnie stresował, ale jak wyjęłam kopertę zwrotna, to jest tam nazwa paczkomatu jako nadawca, więc spróbuję jutro odesłać moja ulubiona forma - bez kontaktu z ludźmi 😆

    A jak sytuacja u Ciebie? 😉

    Ja jeszcze bym tego kuriera ogarnęła, ale pewnie bym ciągle sprawdzala żeby go nie przegapić, ale poległam na instrukcji do wymazu 😆
     "Za pomocą wymazówek z zestawu 10-krotnie potrzesz wnętrze swojego policzka."- potrzeć jak? Góra- dół i to jako jeden, czy góra- dół i to już jest liczone jako dwa potarcia, a może obracać wymazowke i każdy obrót liczyć jako jeden 😂

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4056 4826

    Wysłany: 6 lipca 2021, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter piękna pierwsza strona, dziekuje za piękny diamencik na rocznice 🙈😅 oj 25.07 gęsto jest gęsto, Ivanka i Cecylia testują a my z Mersalla świętujemy rocznice, coś na pewno się będzie działo tego dnia, dziewczyny liczę na Wasze tesciki 😎✊

    Otter, Ivanka93 lubią tę wiadomość

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 6 lipca 2021, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter wrote:
    A jak sytuacja u Ciebie? 😉

    Ja jeszcze bym tego kuriera ogarnęła, ale pewnie bym ciągle sprawdzala żeby go nie przegapić, ale poległam na instrukcji do wymazu 😆
     "Za pomocą wymazówek z zestawu 10-krotnie potrzesz wnętrze swojego policzka."- potrzeć jak? Góra- dół i to jako jeden, czy góra- dół i to już jest liczone jako dwa potarcia, a może obracać wymazowke i każdy obrót liczyć jako jeden 😂

    Otter! Przesyłka jest ubezpieczona - jeśli źle pobierzesz, wyślą ponownie. Tak na przyszłość 😊

    PS. Ja sobie mizialam byle jak, byle 10 sek. 🙈

    Kaśik, Otter lubią tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Kaśik Autorytet
    Postów: 1415 3309

    Wysłany: 6 lipca 2021, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja o poranku sobie pomiziałam i potem dopiero przeczytałam ulotkę, że nie powinno się wykonywać wymazu po umyciu zębów 😳 ale już było po ptakach 😂

    Księgowa, Otter lubią tę wiadomość

    202308311770.png

    2018 - początek starań
    2020- start klinika; histerolaparoskopia
    2021 - IUI 💚 -> 💔 7tc. /2021 - IUI ❌/2021 - IUI ❌ /2021 -IUI ❌
    2021 - start procedura --> 1x 4.1.1 i 6 komórek
    2022 - transfer 💚 --> 11tc.💔 (trisomia 22)
    2022- zapładniamy pozostałe komórki --> 1x 4.1.1. --> przebadany zarodek --> transfer 🍀
    7 dpt 💚JEST DRUGA KRESKA!
    7+1 - bijące serduszko
    9+1 - 2,44cm Bobo
    13+0 - prenatalne - 6,5 cm zdrowego Bobo - Synuś 💙
    20+2 - połówkowe - 364g 💙
    29+2 - prenatalne - 1420 💙
    31.08 - 💙H . 💙 13:22, 3540g., 53cm💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2021, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świeżynka wrote:
    Maciejka bardzo bym chciała żeby się udało szczególnie że z każdym nowym cyklem mam coraz mniej nadziei na to że się uda. Mam nadzieję że najbliższa wizyta u ginekologa popchnie starania do przodu i dostanę trochę wiary w powodzenie.
    Kciuki w takim razie za wizytę ✊🍀niech nowy lekarz okaże się tym, który da nową nadzieję!!😊

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 6 lipca 2021, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka a gdzie robiłaś ta glukozę i insulinę?

    Świeżynka wiesz można zrobić posiew zobaczysz czego mąż ewentualnie potrzebuje. Można zrobić badanie nasienia i posiew jednocześnie jeżeli będzie wystarczająca ilość materiału, jeżeli nie to zrobią badanie nasienia, a na posiew trzeba będzie być osobno.
    Lepkość jest oznaczana jako osobny parametr.
    W większości labów i do badania nasienia i do posiewu można dowieźć materiał, tu trzeba w labie doczytać konkretnym, ale jest zwykle na to 30 minut i trzeba trzymać w cieple, najlepiej przy ciele. Najlepiej zrobić na miejscu, chyba, że macie rzut kamieniem do laboratorium bo wtedy jest pewność, że nie straci nasienie na jakość w czasie transportu.

    Powoli jakoś to ogarniesz, chociaż życzę żebyś nie musiała :)
    Jak chcesz coś dawać mężowi to np fertilman, zadbać głównie o ruch, dietę zdrowa, możesz orzechy dodać, luźne gatki i rezygnacja z gorących kąpieli :)

    No i jak chcecie iść do androloga to już z wynikami badań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2021, 23:36

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 7 lipca 2021, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zatestował i 13dpo biel 😉 i nawet brzuch zaczął odzywać się okresowo więc czekam do piątku na nowy cykl 👙

  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 7 lipca 2021, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi, krzywa możesz zrobić w punkcie pobrań np 😉 ale pamiętaj, że trzeba mieć zazwyczaj skierowanie od lekarza na krzywą.

    Izi lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2021, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już dzisiaj jest lepiej a nawet normalnie ale wczoraj było masakrycznie.😨
    Miałam silny ból miesiączkowy + bolały mnie oba jajniki. Coś okropnego.... Paracetamol i nospa nic nie zmieniły, dopiero Ketonal. Oby teraz było tylko lżej. 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2021, 06:44

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 7 lipca 2021, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśik 👊👊👊👊👊

    Kaśik lubi tę wiadomość

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2021, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    Anka a gdzie robiłaś ta glukozę i insulinę?

    Świeżynka wiesz można zrobić posiew zobaczysz czego mąż ewentualnie potrzebuje. Można zrobić badanie nasienia i posiew jednocześnie jeżeli będzie wystarczająca ilość materiału, jeżeli nie to zrobią badanie nasienia, a na posiew trzeba będzie być osobno.
    Lepkość jest oznaczana jako osobny parametr.
    W większości labów i do badania nasienia i do posiewu można dowieźć materiał, tu trzeba w labie doczytać konkretnym, ale jest zwykle na to 30 minut i trzeba trzymać w cieple, najlepiej przy ciele. Najlepiej zrobić na miejscu, chyba, że macie rzut kamieniem do laboratorium bo wtedy jest pewność, że nie straci nasienie na jakość w czasie transportu.

    Powoli jakoś to ogarniesz, chociaż życzę żebyś nie musiała :)
    Jak chcesz coś dawać mężowi to np fertilman, zadbać głównie o ruch, dietę zdrowa, możesz orzechy dodać, luźne gatki i rezygnacja z gorących kąpieli :)

    No i jak chcecie iść do androloga to już z wynikami badań.
    S każdym laboratorium, zrobisz :)
    Ale większość wymaga skierowania, ja pojechałam tam gdzie go nie wymagają ☺ bo nie chciało mi się wyjaśniać po co mi je.. i tak bym płaciła i tak


    A co do pobierania z tych wymazowek to ja tez kręciłam obojętnie jak .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2021, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter piękna pierwsza stronka 💓
    Jak tak wszystko wpisujesz to czy możesz wpisać ze mam w piątek monitoring? 🙈

    Izi lubi tę wiadomość

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 7 lipca 2021, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tak jak myślałam, kupiłam mojemu te luźne gatki powiedziałam, że ja zmieniam pracę i nie przerywam starań co też jest dla mnie stresujące trochę, że też dużo robię więc chciałabym, żeby nosił chociaż w domu, jak nie to nie, ja przynajmniej nie będę miała wyrzutów sumienia, że go nie namawiałam. Stwierdził, że w sumie czemu nie, spróbuje. Nawet nie stawiał oporu żadnego.
    Wczoraj mówi: wiesz co... poszlibyśmy na zakupy, ja bym sobie dokupił jeszcze takich ze dwie pary może bo są na prawdę wygodne...

    Zauważyłam, że czasami trzeba coś kupić / załatwić za faceta po prostu.
    Orzechy brazylijskie? Kupiłam i pierwsze to "nie smakuje, nie chcę", mówię, ok zjemy to opakowanie i kupi się inne bo mówiłeś, że możemy kupić i spróbować. W połowie paczki "wiesz co nawet dobre są", na końcu paczki "będziesz pamiętać w lidlu żeby te same orzechy wziąć?" :D
    tu akurat i mi na początku nie podeszły tak jak później :D

    Wiolala, Simons_cat, bindweef lubią tę wiadomość

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ