X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie w LISTOPADZIE na pewno się uda!
Odpowiedz

w LISTOPADZIE na pewno się uda!

Oceń ten wątek:
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 12 listopada 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 to trochę dużo. Też nie wiem jak długo trenujesz i co dokładnie, ale ja kiedyś taki tryb miałam - ćwiczyłam z Chodakowska. Lekarz mi kategorycznie zakazał tego, bo to jednak było faktycznie za dużo. Organizm nie zdąży się zregenerować dobrze a i wydzielane są hormony stresu po treningu zbyt męczącym co blokuje pewne procesy sprzyjające ciąży .

    Tak mi mówił lekarz. Dlatego teraz właśnie mam tryb taki jaki mam i zdecydowanie lepiej mi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2018, 19:46

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 12 listopada 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa91 wrote:
    Czesc Kobietki! Troche Was podczytuje, troszke udzielalam sie na watku wrzesniowym... jednak od tamtej pory nie udalo sie zafasolkowac... dzisiaj 25 dc zatestuje moze w czwartek... ale mam pytanie do dziewczyn które sa aktywne fizycznie.. czy cwiczycie w 2 fazie cyklu? Bo ja mam zawsze z tym dylemat... a nie chce tez popadac w paranoje.
    Właśnie wracam z siatkówki, i bardzo dobrze mi się dziś grało, 25 dc, w 1 ciąży grałam i nie wiedziałam że jestem w ciąży do 7 tyg ;) podobno jeśli regularnie ćwiczyć to jest ok. Jeśli nagle zaczniesz to już może być za dużo dla organizmu.

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie ten cykl był bezowulacyjny chyba. Wydzielina nie tak jak zawsze, testy owulacyjne też nie takie ciemne jak zawsze. Wiec odpadam ❤️ Ale trzymam za was kciuki! Buźka

  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 12 listopada 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Parenka marzyłas temperature?

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 12 listopada 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może i ja się przedstawię bo czytam to forum, a jestem nowa i nigdy nic nie pisałam :)

    Za kilka dni okaże się czy kolejny miesiąc okaże się bezowocny i będzie jednocześnie 4 miesiącem starań. Mam niestety Hashimoto i cukrzycę typu 1 już od 19 lat. Marzę o tym pierwszym dziecku, ale jednocześnie wiem, że to marzenie może być moją blokadą psychiczną, bo za bardzo mi zależy. Ginekologicznie niby jest OK, ale nigdy nie miałam szczegółowych badań np. hormonalnych. W pierwszych dwóch miesiącach starań używałam testów owu, tempki nigdy nie mierzyłam. Ostatnio zrezygnowałam ze wszystkiego, nawet nie patrzę za bardzo, który jest DC. Nie chcę się zakręcić, a u mnie o to łatwo.

    Także ten tego, cześć :) Życzę powodzenia wszystkim starającym się ;)

    p.s. nigdy nie byłam w ciąży, nigdy nie poroniłam itp.

    aeiouy, Emmainthegarden lubią tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 12 listopada 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja póki byłam "rozćwiczona" to 3 razy w tygodniu ćwiczyłam po 20 min, nawet w drugiej fazie cyklu. Miałam zacząć robić interwały, ale poszłam na rwanie pierwszej ósemki, a po tym ani nie ma się ochoty, ani nie powinno się ćwiczyć, więc miałam przerwę. Zagoiło się, to poszłam z drugą ósemką... Przerwa w ćwiczeniach się wydłużyła. Teraz mogłabym wrócić, ale jestem po owu (oby) no i nie chcę zaczynać ćwiczeń w tym momencie. Ale jak tylko @ przyjdzie to wracam do nich.

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 12 listopada 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć cukrzyk1991! Witaj na pokładzie :D oby każda z nas nie była na nim zbyt długo ;)

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 12 listopada 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Cześć cukrzyk1991! Witaj na pokładzie :D oby każda z nas nie była na nim zbyt długo ;)

    No oby :D Ja tak samo jak Wy potrafię wkręcić sobie różne bóle itd. :D Dlatego w tym miesiącu jak nie patrzyłam, który jest dzień cyklu to nic nie czułam, a od dwóch dni przypadkiem zobaczyłam, ze już 22dc i czuję już @ i brzuch lekko pobolewa, ale śmieszne że dopiero gdy zaczynam czytać i myśleć o tym, a gdy zapominam bo praca czy coś to nie czuję żadnych objawów, eh :D

    A dodatkowo ponoć po zapłodnieniu u cukrzyków cukry szaleją, a u mnie co miesiąc to stabilizacja i zaczynam się załamywać i wiem, że jednak szanse na dziecko spadają. W tym miesiącu mam to samo - cukry normalne, piersi lekko nabrzmiałe i pewnie 2 kresek nie będzie :) Chociaż nawet nie wiem czy testuję, bo wolę czekać na @

    A Ty Staraniowa kiedy testujesz? :)

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 12 listopada 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 20.11 o ile wcześniej mnie nic nie zaskoczy :D

    Ten cykl jest inny niż wszystkie. Mierzę temperaturę i się obserwuję, ale bez spiny. Kilkumiesięczna przerwa się mi przydała. Już świrowałam trochę ;) może z tym luzem w głowie uda się szybciej...

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 12 listopada 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraniowa,

    Dokładnie :) Ja co prawda krótko się staram bo 4 miechy, ale już po 2 miesiącu doszłam do wniosku, że trzeba wrzucić na luz i przenieść emocje na coś innego ;) Łatwo powiedzieć, cięzko zrobić. Ostatni miesiąc był decydujący, coś we mnie pękło i stwierdzilam, że się muszę pogodzić z sytuacją, że to trochę potrwa jeszcze...

    Znalazłam nowy cel - odchudzanie (oczywiście delikatne, nie drastyczne) bo przytyło mi się 10 kg przez rok i to mnie pociesza, że przynajmniej im więcej nieudanych kolejnych miesięcy starań, tym więcej zdążę zrzucić przed ewentualną ciążą :D Zawsze jakiś sposób....Trzymam kciuki za Ciebie do 20.11 :)

    staraniowa, makowa lubią tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 12 listopada 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja za Ciebie! Mądrze robisz :) opłaci się zdrowiem lepszym. Trzymam kciuki! ❤️

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • Marianka@87 Autorytet
    Postów: 1122 666

    Wysłany: 12 listopada 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a sprawdzacie szyjkę? Ja umiem jedynie rozpoznać czy jest twarda czy miękka, bo już rozróżnienie czy jest nisko czy jeszcze wysoko albo czy zamknięta czy otwarta to już dla mnie czarna magia ;)


    lprkqps6ca147zr2.png

    Starania od 2016 r.
    Decyzja o IVF grudzień 2018.
    I podejście: kwiecień 2019
    30/4 transfer, 8/5 dwie kreski! 10/6 pierwsze USG i jest ❤
    Wrzesień 2020- zaczynamy starania o drugie dziecko!
    15/1 dwie kreski!!!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 22:21

  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 12 listopada 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badam wiem czy jest twarda czy miękka i czy jest otwarta czy zamknięta . A czy wysoko czy nisko to tego nie umiem stwierdzić .

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 12 listopada 2018, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie badam, nawet nie wiem jak :) Nawet temp. nie mierzę. Mam wrażenie, że w moim przypadku by to tylko bardziej zaszkodziło, niż pomogło.

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2018, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe, nie mierzylam, mam cykle na luzie. :)

  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 13 listopada 2018, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysokość szyjki stosunkowo łatwo jest sprawdzić. Z zamknięciem gorzej. Niby wiem, ale łatwo się poddać autosugestii :D

    Dzień dobry dziewczyny! U mnie 7dpo i 36,56 :P czyli że znów rośnie ;)

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • Mila1996 Autorytet
    Postów: 260 539

    Wysłany: 13 listopada 2018, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraniowa No widzisz ! Mówiłam żeby poczekać do dzisiaj :) mam nadzieję że się udało ! :D

    QojMp2.png

    || - 21.12.2018

    29.08.2019 Zosia 👧 3710 i 58 cm szczęścia ❤️😍
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 13 listopada 2018, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila, oby tylko rosło dalej :)

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • Mila1996 Autorytet
    Postów: 260 539

    Wysłany: 13 listopada 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby oby :)

    QojMp2.png

    || - 21.12.2018

    29.08.2019 Zosia 👧 3710 i 58 cm szczęścia ❤️😍
‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ