X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Walentynkowe Fasolki - lutowe testowanie 2018 :)
Odpowiedz

Walentynkowe Fasolki - lutowe testowanie 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • Słonecznik Ekspertka
    Postów: 163 114

    Wysłany: 1 lutego 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meśka wrote:
    No co Ty Luna ? nie wierzysz ze mycie okien po ovu pomaga ? Wstydz sie !
    Nie wiem jak Wy ale ja po ovu nie mogę usiedzieć na tyłku, wszędzie mnie nosi :D

    Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość.
    Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie

    11 CS

    LH/FSH w normie
    Prolaktyna 24.9
    Anemia :(
    Szelazo+KwasFoliowy
    1cs z Castagnusem
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meśka wrote:
    Dr banan co kilka tygodni o tym przypomina wiec powinnas wiedziec ;) ale Tobie to juz niepotrzebne :)
    To nie dr banan tylko wróżka banan, miesiąc temu wywróżyła mi brak ciąży. W tym cyklu mogłam ja spytać o opinie zanim poszłam na betę :p

    Słonecznik mnie różniez nosi ;) ale mądrości życiowe Pani Panan zawsze nas bawią ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 11:52

    Meśka, Bajkaaa, nenusia lubią tę wiadomość

  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 1 lutego 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słonecznik wrote:
    Nie wiem jak Wy ale ja po ovu nie mogę usiedzieć na tyłku, wszędzie mnie nosi :D

    Mnie nie nosi, mnie usypia 2x Ovitrelle i urojona ciąża daje o sobie znać...

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże laski..... przez tego "doktora banana" oplułam kompa kawą.

    Meśka, olik321, KateHawke, Anaaa90, nenusia, Yoselyn82, Agniechaaaa, Koteczka82, Barbarka1984 lubią tę wiadomość

  • Emiilka Autorytet
    Postów: 923 2321

    Wysłany: 1 lutego 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna1993 wrote:

    Dziewczyny mnie coś pokusiło rano i zmierzyłam temp. Jest spory spadek. Teraz siedzę i sobie wkręcam różne rzeczy

    Lunka, Myszko, jaki to jest spadek? Spokojnie, u mnie też był spadek, dlatego wyrzuciłam termometr i więcej nie mierzę, bo to stres niepotrzebny. A beta ładnie przyrosła, pomimo spadku.

    Luna1993 lubi tę wiadomość

    12 cs. - szczęśliwy! Cudzie trwaj! <3
    url=https://www.suwaczki.com/]mhsv20mmi0dw1s0w.png[/url]
    1 cs. - Aniołek - 6 tc.
  • Słonecznik Ekspertka
    Postów: 163 114

    Wysłany: 1 lutego 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    Boże laski..... przez tego "doktora banana" oplułam kompa kawą.
    Nie jestem w temacie chyba bo nie wiem o co chodzi haha :D

    Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość.
    Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie

    11 CS

    LH/FSH w normie
    Prolaktyna 24.9
    Anemia :(
    Szelazo+KwasFoliowy
    1cs z Castagnusem
  • Rub45 Autorytet
    Postów: 932 539

    Wysłany: 1 lutego 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Dziewczyny mam pytanie czysto techniczne :) Już dość długo prowadzę wykresy na ovu , stad mój abonament premium za 1 zł ;) i wiem, że ovu wyznacza się po odnotowaniu 3 wyższych temperatur w stosunku do I fazy cyklu.

    Powiedzcie mi proszę w jakich sytuacjach, na podstawie temperatur, ovu przesuwa termin pierwotnie wyznaczonej owulacji? Mialam juz ze 2 razy tak, że owu była wyznaczona przykładowo na 13 dc i tak mi się zgadzało, bo w tym dniu był spadek, a poźniej temp zaczęła rosnąć, a później po 3-4 kolejnych dniach i wprowadzeniu nowych temperatur ovu przesuwa termin np na 15dc.

    Ogólnie prowadzę obserwacje śluzu, mierzę temp i robię testy owulacyjne. Nie badam szyjki, bo nie umiem ;) Nie znam się na tym :)


    Troche trudno powiedzieć na jakiej podstawie u ciebie wyznacza nie widze cyklu to nie bardzo jestem w stanie zobaczyć. Może byc ze zaznaczyłaś ze jeszcze miałąś sluz płodny albo miałaś kolejny spadek i wzrost Warto zapoznac sie z zasadami obserwacji cyklu roznymi metodami najbardziej chyba popularna jest Rötzera, angielska, niemiecka, bilingsa itd... ja tak naprawdę na ovufrend nie polegam tylko na obserwacji własnej i interpretacji według wybranej metody a i tek ovu moze być w zupełnie innym dniu program podaje tylko najbardziej prawdopodobny termin

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiilka wrote:
    Lunka, Myszko, jaki to jest spadek? Spokojnie, u mnie też był spadek, dlatego wyrzuciłam termometr i więcej nie mierzę, bo to stres niepotrzebny. A beta ładnie przyrosła, pomimo spadku.
    Kochana z około 36,85 (skacze mi codziennie nieznacznie w tym cyklu) a dzisiaj 36,63 :( po 10 min leżenia już 36,83. Mam nadzieję, że spałam z otwartym pyskiem i stąd taką niską temp ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 12:02

  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 1 lutego 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomi u mojego emka na poprawę ruchliwości dobrze wpłynął kwas foliowy w dawce 5mg. Ale on jest tylko na receptę więc musielibyście pogadać z lekarzem o ewentualnej suplementacji.

    Pomi lubi tę wiadomość

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 1 lutego 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Witam Was w lutym i zostawiam porcję wirusów na ten miesiąc :)

    @$$&$#@#$())$#@$&-)/)+&$#@#$$##_&&&#@#$&#@#_&$@)//(+$@@**@$_##**#_&$@$"*#$__#$_*"_#$-(////-_#@**#_&$#$#@$#@$@#$@&&&#@@$&&&#@#**"*#$///_#@

    Słonecznik, KateHawke, Cabrera, Bocianiątko, Karma88, carolla90, Pomi, Anaaa90, Emiilka, Morusek, Czrna 81, agnieszka00, MaryAnn, Kargo31, ANkaG, Koteczka82, Lunaris lubią tę wiadomość

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • Emiilka Autorytet
    Postów: 923 2321

    Wysłany: 1 lutego 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka, teraz tylko beta prawdę Ci powie. Termometr do kosza. Spadek nie jest jakiś drastyczny, więc bądź dobrej myśli :) <3

    Luna1993, Lunaris lubią tę wiadomość

    12 cs. - szczęśliwy! Cudzie trwaj! <3
    url=https://www.suwaczki.com/]mhsv20mmi0dw1s0w.png[/url]
    1 cs. - Aniołek - 6 tc.
  • Lucia88 Autorytet
    Postów: 792 794

    Wysłany: 1 lutego 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słonecznik wrote:
    Racja, czasami lepiej nie mówić nic ...Jak ja kocham te "złote rady" ...

    Dziewczyny mam wyniki-
    LH - 8.4 mlU/ml
    FSH - 7.2 mlU/ml
    Prolaktyna - 23.8 ng/ml

    Co myślicie?

    Wrzuć sobie LH i FSH w kalkulator tarczycy, aby sprawdzić stosunek wyników. Już na oko widać, że jest zaburzony. Badałaś już AMH?

    PRZERWA W STARANIACH

    29.05- neurolog
    31.05- psychiatra
  • carolla90 Autorytet
    Postów: 253 449

    Wysłany: 1 lutego 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    Słonecznik nie... historie kobiet i ich mądrość z nich wyniesiona to nie banialuki :)

    I coraz bardziej jestem za babskim spotkaniem z Wami <3

    Ja ze Szwajcarii mam za daleko, ale jak ktoras bedzie w okolicach jeziora bodenskiego to zapraszam na kawke :D

    Lunaris lubi tę wiadomość

    Euthyrox 75mg
    nast. wizyta 29.03 godz 17.00
    w57vflw1ef7luw9o.png
    Synek Antoś 07.04.2013
    atdcwn15rm48xhpi.png
  • Słonecznik Ekspertka
    Postów: 163 114

    Wysłany: 1 lutego 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    Słonecznik nie... historie kobiet i ich mądrość z nich wyniesiona to nie banialuki :)

    I coraz bardziej jestem za babskim spotkaniem z Wami <3

    Chyba źle mnie zrozumiałaś. Właśnie chodziło o to że to NIE SĄ banialuki :)

    Lucia nie badałam jeszcze, dopiero zaczynam sprawdzać po kolei co moze być przyczyną :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 12:17

    Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość.
    Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie

    11 CS

    LH/FSH w normie
    Prolaktyna 24.9
    Anemia :(
    Szelazo+KwasFoliowy
    1cs z Castagnusem
  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 1 lutego 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słonecznik wrote:
    Dziewczyny mam wyniki-
    LH - 8.4 mlU/ml
    FSH - 7.2 mlU/ml
    Prolaktyna - 23.8 ng/ml

    Co myślicie?

    LH/FSH = 1,17 więc chyba niezle bo ma byc ok.1
    Prolaktyna z tego co pamietam jest w normie do 29 ng/ml wiec tez sie miesci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 12:20

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
  • Słonecznik Ekspertka
    Postów: 163 114

    Wysłany: 1 lutego 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meśka wrote:
    LH/FSH 1,17 więc chyba niezle bo ma byc ok.1
    Prolaktyna z tego co pamietam jest w normie do 29 ng/ml wiec tez sie miesci.
    Nie podali mi norm dla tego laboratorium dlatego wolałam zapytać, bo w internetach różnie pisza. Zwariować idzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 12:22

    Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość.
    Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie

    11 CS

    LH/FSH w normie
    Prolaktyna 24.9
    Anemia :(
    Szelazo+KwasFoliowy
    1cs z Castagnusem
  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 1 lutego 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde jak mnie wkurzaja testy "trzeba odpuścić " odnośnik do wyp. Panam
    Tzn co? nie starać się, nie myśleć? Ale jak tu nie myśleć jak pragniesz dziecka i ogaranizm sam nam narzuca pewne objawy ( często urojone).
    Odpuścić to sobie mogę dzień w pracy albo sprzątanie a nie dziecko. Noż qrwa ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 12:26

    Cheresta, nenusia, Karma88, Bocianiątko, Czrna 81, carolla90, MaryAnn lubią tę wiadomość


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 1 lutego 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja się wypowiem, "każda" mądra jak zajdzie w ciążę to twierdzi że trzeba odpuścić, ale jakby tak miała z ręką na sercu cofnąć się myślami do czasu na kilka dni przed pozytywnym testem to na pewno by nie twierdziła że odpuscilam cykl :)

    Ja tam byłam w urojonej ciąży od potwierdzonej owulacji i zawsze będę powtarzać że ja nie odpuszczam nawet w cyklu straconym tj gdzie serduszka były gdzieś gdzie o owulacji nie ma mowy :)

    Dziewczyny mądrości pewnej osoby są tak tu potrzebne jak wszystkie matki polki które mają rację w każdym zdaniu które mówią bo one mają dzieci i wiedzą lepiej:)

    Wybaczcie musiałam to napisać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 12:51

    Karma88, Słonecznik, KateHawke, Yoselyn82, Emiilka, Morusek, Luna1993, Anaaa90, nenusia, Emilkap11, Amy333, MaryAnn, Izolda90 lubią tę wiadomość

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słonecznik LH/FSH masz ok (nie wiem o co chodzi z tym kalkulatorem tarczycy, skoro to nie są wyniki hormonów tarczycy). Prolaktyna dość wysoka, przydałoby się badanie z obciążeniem.

    Słonecznik lubi tę wiadomość

  • Słonecznik Ekspertka
    Postów: 163 114

    Wysłany: 1 lutego 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lamka wrote:
    Słonecznik LH/FSH masz ok (nie wiem o co chodzi z tym kalkulatorem tarczycy, skoro to nie są wyniki hormonów tarczycy). Prolaktyna dość wysoka, przydałoby się badanie z obciążeniem.

    Z obciążeniem zrobię na początku cyklu, już się umówiłam z paniami z laboratorium. Muszę tylko tą tabletkę załatwić a ona chyba jest na receptę tak? Jak pójdę z wynikami do rodzinnego to mi wypisze?

    Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość.
    Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie

    11 CS

    LH/FSH w normie
    Prolaktyna 24.9
    Anemia :(
    Szelazo+KwasFoliowy
    1cs z Castagnusem
‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ