X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Walentynkowe Fasolki - lutowe testowanie 2018 :)
Odpowiedz

Walentynkowe Fasolki - lutowe testowanie 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 1 lutego 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera wrote:
    Izape_91 jeśli mogę zapytać: jakie były poprzednie (wrześniowe) wyniki?
    W lipcu 5%....

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Da się jakoś podciągnąć morfologie? Bo chyba resztą wyników ok? Powiedzcie, że tak :(

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 1 lutego 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape ph jest dość wysokie, może to jakieś zapalenie - od tego i morfologia mogla spaść.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest napisane, że występują liczne bakterie. Może kwestia jakiejś infekcji.

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza - wiesz, że wczoraj byłam w identycznej sytuacji. Powiem Ci najważniejszą rzecz jaką wyczytałam (która na razie Cię nie pocieszy, ale to nieważne, za kilka godzin sobie to przeczytaj raz jeszcze). Wyniki nasienia są parametrem czułym i zmiennym, dopiero minimum trzy badania mogą być podstawą wiarygodnej i ostatecznej diagnozy.
    Fakt, te wyniki nie są dobre. Ale pytanie, czy od września nie wydarzyło się coś, co miało wpływ?

    Druga rzecz: lada dzień masz wizytę w klinice. Pójdziecie przebadani i zaczniecie szybko działać.

    Może rozważcie zrobienie MUCHY przez męża? Wyniki PCR to ok. 7 dni roboczych, może by się udało przed kliniką? A każda z tych bakterii potrafi upośledzić nasienie. Zresztą każda choroba je upośledza, a szczególnie układu moczowo - płciowego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 18:01

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Iza - wiesz, że wczoraj byłam w identycznej sytuacji. Powiem Ci najważniejszą rzecz jaką wyczytałam (która na razie Cię nie pocieszy, ale to nieważne, za kilka godzin sobie to przeczytaj raz jeszcze). Wyniki nasienia są parametrem czułym i zmiennym, dopiero minimum trzy badania mogą być podstawą wiarygodnej i ostatecznej diagnozy.
    Fakt, te wyniki nie są dobre. Ale pytanie, czy od września nie wydarzyło się coś, co miało wpływ?

    Druga rzecz: lada dzień masz wizytę w klinice. Pójdziecie przebadani i zaczniecie szybko działać.

    Może rozważcie zrobienie MUCHY przez męża? Wyniki PCR to ok. 7 dni roboczych, może by się udało przed kliniką? A każda z tych bakterii potrafi upośledzić nasienie. Zresztą każda choroba je upośledza, a szczególnie układu moczowo - płciowego.
    chyba sobie odpuszczę tą klinikę... trzeba znaleźć dobrego androloga i tyle... u mnie w mieście ciężko zrobić badania, tak żeby wyniki były szybko...

    Mąż ma robić muchę z krwi?

    Jestem załamana... Było 5% ale nie do końca wierzyłam temu wynikowi, bo to robił inny lekarz... nie było pozostałych parametrów. badanie kosztowało 60 zł, a to teraz 120, więc różnica jest... do tego posiew zrobiliśmy, ale wyniki dopiero w przyszłym tygodniu..
    Odechciało mi się wszystkiego....

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Rub45 Autorytet
    Postów: 932 539

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna1993 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/28e4246807f2.jpg

    Wczorajszy sik poranny.
    Dzisiejszy popoludniowy po godzinie niesiurania
    super widok :-)

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/415de101822c.jpg

    Edit: nie wiem czy wy to widzicie, nie umiem uchwycić
    Jeeeeest!!!!! Jest druga krecha!!!! Boże, ale się wzruszyłam... Narazie bardzo cichutkie gratki <3 <3 <3 :-* Będzie piękna beta na urodziny :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 18:10

    KateHawke lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    chyba sobie odpuszczę tą klinikę... trzeba znaleźć dobrego androloga i tyle... u mnie w mieście ciężko zrobić badania, tak żeby wyniki były szybko...

    Mąż ma robić muchę z krwi?

    Iza, nie z krwi. Mój lekarz poleca wymaz z cewki u mężczyzn (invicta zresztą też), ale ponoć można też MUCHę z nasienia robić (mniej bolesne dla facetów, ale wymaz też chyba da się przeżyć jak trzeba...).

    A w klinice nie ma androloga?

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, aż nie chce się wierzyć, że wyniki tak szybko mogą się zmienić...może to rzeczywiście jakaś przebyta infekcja?
    Myślę, ze tak jak reset mówi, warto poszukać przyczyny obniżenia wartości. Wtedy zapewne po odpowiednio dopasowanej kuracji wyniki wrócą do normy!

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke juuuuuuuuupi ! :* baaaardzo się cieszę :*

    KateHawke lubi tę wiadomość

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • problemik Autorytet
    Postów: 2866 2513

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Androlog Wolski z Novum. Polecam

    Nam z 0 pojawily sie ogierki po suplementacji profertilem :)

    Izape_91, ANkaG lubią tę wiadomość

    dr9Ip2.png[/url]
    07.2016 Crio :(
    II ICSI - ⛄⛄⛄⛄⛄⛄
    11.2016 et 4tc :(
    02;07;09.2017 crio :(
    11.2017 leczenie immuno
    12.2017 crio ☃☃4tc :(
    III ICSI ⛄⛄
    4.2018 crio :(
    07.2018 pożegnanie z Novum
    10.2018 telefon do OA (tylko tel...)
    07.2021 IV ICSI nowa nadzieja <3
    07.2021 💔🥺
    08.2021 💔🥺
    10.2021💔💔🥺
    12.2021 V ICSI ⛄⛄⛄
    01.2022 ET... czekamy
    7dpt - 27,5
    10dpt - 151
    16dpt - 1478
    27dpt <3
    04.2022 - poznaliśmy płeć - synek <3
    05.2022 - 21tc usg połówkowe 340g <3
    09.2022 💙🤱3500g 55cm zdrowy synek 🥰❤️🍼
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomi wrote:
    Cześć! Witam się i ja w lutym. Powinnam testować 4 lutego - 14 dpo, ale już od dwóch dni patrze na testy... tylko miałam zastrzyk z ovitrelle w tym miesiącu i nie chce za wcześnie testowac. Bolą mnie cycki max i nawet węzły pod pachami, jajniki też. Ale po ovitrelle zawsze tak mam. Liczę na ten cykl, bo to pierwszy po hsg, ale boję się że spadne z wysoka w tym miesiącu :/
    Odnośnie męskich problemów to okazało się, że mój mąż ma żylaki powrozka i czeka na termin operacji. Wyniki nasienia ma w miarę ok, tylko ruchliwość obnizona.

    Nasz lekarz powiedział ze daje nam pół roku naturalnych starań po operacji emka i tym moim hsg.

    Myssss ja jestem z Trójmiasta, chodzę do Gamety w Gdyni do dr Śliwinskiego. Jak szukałam lekarza to przestudiowałam internet i raczej nasza Gdańska invicta nie jest polecana, podobno od razu kierują na in vitro. Ale moja koleżanka ma synka, po leczeniu w invikcie właśnie, ale też in vitro.
    Śliwiński zleca sporo badań, glownie hormonalnych - jest też endokrynologiem, ale o immunologii nic nam nie mówił. Raczej jestesmy zadowoleni, zobaczymy czy będą efekty :)
    A ja się zapisałam na dzień kobiet do dr Skweresa, ponoć też jest dobrym endokrynologiem. To będzie ponad 2 miesiące po tamtym, więc zobaczymy co powie. Doktorzy z gamety immunologią się nie zajmuja - odsyłają do Suchanek i stosują przeważnie jej zalecenia, ale sami z siebie nie traktują tego zbyt poważnie

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez mamy przy 1% polecony Profertiil...

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza - Ty bywasz w Krakowie, prawda? Mogę Ci polecić andrologów stąd, bo od wczoraj zrobiłam rozeznanie. Poza płaczem, trochę działam też :)

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate wspaniałe wiesci :) po cichu gratuluje :)

    KateHawke lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny widzialam wschod slonca z samolotu, normalnie cos pieknego...:) normalnie cud natury :) tego nie mozna opisac, to trzeba zobaczyc :)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 18:19

    KateHawke, Cabrera, Kingulla, Emilkap11, MaryAnn, Anaaa90, Meśka, Izape_91, Bajkaaa, Emiilka, Czrna 81, olik321, ANkaG, Flowwer, Lunaris, blue00, Koteczka82, Izolda90, Karma88, problemik, Sarna84, carolla90, Jedna_z_Wielu, nenusia lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • amb83 Ekspertka
    Postów: 154 84

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape tulę mocno!

    u mnie jak wiesz wyniki M fatalne ale oprócz ryku 1 i 2 dnia to staram się wziąć w garść.... M wie że ma rzucić palenie i iść na USG i resztę badań oraz zmienić dietę, wietrzyć jajka i brać witaminy... to takie moje wskazania póki nie mamy reszty badań i opinii androloga... do którego oczywiście potrzebne jest skierowanie.... nie no "uwielbiam" ten nasz system leczenia! szlag człowieka trafia! a kasa topnieje w oczach bo co chwila coś czego na NFZ "nie można" ale "się nie da" albo no niby można ale za 2 lata.... a za dwa lata to ja chciałabym już z drugim w ciąży chodzić!

    ech przepraszam kochane... niby wzięłam się za działanie ale dół zdecydowanie mi jeszcze nie przeszedł...

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    34 lata Hashimoto, TSH 5,54 - euthyrox 75, prolaktyna 1203! (norma do 493)
    25 miesięcy starań
  • MaryAnn Koleżanka
    Postów: 38 37

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate, ogromne gratulacje! Mocno ściskamy kciuki za piękny przyrost bety :)

    KateHawke lubi tę wiadomość

    👶11.01.2019 r. ❤️ ♀️
  • Słonecznik Ekspertka
    Postów: 163 114

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, że tak się wcinam nie w temacie ale teraz czytam m, że najlepszą prolaktyna do zajścia w ciążę to połowa normy. Wychodzi na to, że powinnam mieć około 15. Myślicie że od 1dc mogę zacząć brać Castagnus żeby trochę zbić?

    Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość.
    Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie

    11 CS

    LH/FSH w normie
    Prolaktyna 24.9
    Anemia :(
    Szelazo+KwasFoliowy
    1cs z Castagnusem
‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ