X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie WRZEŚNIOWE TEŚCIORY :)
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE TEŚCIORY :)

Oceń ten wątek:
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 29 września 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Ale .........................
    Forum o mięśniach czytają i mają....
    Forum o gierkach internetowych mają ......
    forum o pleyboy też mają ......
    a o problemach z plemnikami to już nie !!! Może by było im lepiej tak samo jak nam ?! gdzieś gdzie same chłopy rozmawiają tak po chłopsku !

    To był by hit taki męski punkt widzenia a nie właczenie naszych dziesiątych czark gdzie u "chłopczyka" tkwi problem i zamiast ich kobietami stajemy się ich matkam nie wspominająć o ich wrażliwym ego.

    Kochane ja min wejdę do domu to 100x zastanawiam się jaką mam minę ;) bo mogę tym mojego KSIĘCIUNIA urażić ;)
    Nie walczę z tym tylko go przechytrzam :D

    Niby tak, ale ciąża i płodność to były tematy od wieków przypisane tylko kobietom, mężczyznom trochę trudniej się w tym wszystkim odnaleźć. My możemy porozmawiać z naszymi mamami, a przypuszczalnie nasi mężowie nie za bardzo mogliby pogadac o tym ze swoimi ojcami. Bo dopiero pojawia się pierwsze pokolenie świadomych mężczyzn, świadomych tego, że płodność to sprawa dwóch stron, a kłopoty z płodnością to nie jest temat wstydliwy czy stygmatyzujący.

    Izape_91 lubi tę wiadomość

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 września 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Ja nic nie robiłam bo w sumie alergi nie mam.

    A brałaś clexane czy fraxi ?


    fragmin.. ale nigdy nie mialam takiej sytuacji!

    Wiec pomyslalam ze moze intralipid bo tam jest soja, a mi sie zaczely robic krosty po 1 dawce. Mimo ze wczesniej juz bralam kilka razy kroplowke.. hmm ale wiesz wiazalam to z praca, bo u nas syf jest.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 29 września 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    by7mistake wrote:

    P

    Dziewczyny, które mają to za sobą, możecie podzielić się swoimi doświadczeniami? Co powinnam ze sobą zabrać, na co się przygotować, jakich badań przed laparo mogę się spodziewać? Lepiej wziąć koszulę czy pidżamę? Czy będzie jeszcze badanie ginekologiczne przed lub po? Wcześniej generalnie myślałam że koszula będzie lepsza, ale w razie wykonywania jakiegoś ekg czy rtg musiałabym być na waleta :P

    Dobra, nie śmiejcie się, mówiłam że pytania będą z d... :P

    Ja byłam na laparo pare godzin rano przyszłam szybki prysznic, wenflon, sexi piżamka szpitalna i czekałam. Przyszły pielęgniarki i z łókiem zabrano mnie na sale, pare wdechów gazu i odlot ( fantastyczne uczucie :P ). Obudziłam się "po" , trochę spałam w tym czasie kroplówki leciały z antybiotykiem oraz p/bólowe. Wieczorem poszłam do domu ;)
    Przez tydzien bolały okropnie ramiona i weź espumisan bo oni wtłaczają w powłoki brzuszne powietrze który powoduje ten ból.

    Barbarka1984 lubi tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 29 września 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    fragmin.. ale nigdy nie mialam takiej sytuacji!

    Wiec pomyslalam ze moze intralipid bo tam jest soja, a mi sie zaczely robic krosty po 1 dawce. Mimo ze wczesniej juz bralam kilka razy kroplowke.. hmm ale wiesz wiazalam to z praca, bo u nas syf jest.

    Igły z Fragminu zawierają Nikiel czy on przypadkiem Cię nie uczulił ?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna szarlotkę dla M bo uwielbia, a dla siebie robię Nie zdrowego 3bita :D

    Bocianiątko, staraczka1111, Anna Stesia, Czrna 81, Izape_91 lubią tę wiadomość

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 września 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Igły z Fragminu zawierają Nikiel czy on przypadkiem Cię nie uczulił ?


    a cholera wie co mnie uczulilo... ! mam dolka

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    a cholera wie co mnie uczulilo... ! mam dolka
    Mnie tez dzis dołek łapie, dlatego sprzątam na całego zeby sie czymś zając

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 września 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa wrote:
    Mnie tez dzis dołek łapie, dlatego sprzątam na całego zeby sie czymś zając

    tez juz ogarnelam w domu, teraz jakis obiad robie, zeby nie myslec... bo normalnie oszalec mozna..

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 29 września 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna_z_Wielu wrote:
    Dziewczyny, orientujecie się może dlaczego mi znikły temp z wykresu ?

    Cofam pytanie ;) Już wróciły hehe

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 29 września 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeśli macie doła, to polecam Wam (jeśli jeszcze nie znacie) taki blog i stronę na Fejsie - Janina Daily! Dziewczyna jest niesamowita i zawsze poprawia mi humor!

    Aga, mój też uwielbia szarlotkę, ale nigdy nie piekę, bo nie umiem ;-)Ale słyszałam, że jesteś z Krakowa, jak ja, przyjmujesz dziś gości? :-D

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 września 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W slaskich laboratoriach analitycznych w pazdzierniku maja byc promocje na badania hormonalne.

    KateHawke, Anna Stesia, Flowwer lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • staraczka1111 Autorytet
    Postów: 1820 3237

    Wysłany: 29 września 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś gotujemy sos grzybowy z kaszą :). Agniechaaa poproszę trochę szarlotki. :) chyba na wieczór też zrobię. trochę jabłek po ogrodzie pozbierać trzeba :)

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    f2wl3e5e75ssm4p5.png
    bHCG 7dpt - 14.7 , 9dpt-64, 13dpt-542, 20dpt-11534 <3
    25.07.2017 - transfer dwóch ⛄ ⛄
    26.08.2019 transfer dwóch 🐣🐣 7 dpt hcg 1,9 10dpt hcg 6 11dpt hcg 9,4 12dpt 14,3 hcg 15 dpt hcg 14,5 :( *
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 29 września 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka1111 wrote:
    My dziś gotujemy sos grzybowy z kaszą :). Agniechaaa poproszę trochę szarlotki. :) chyba na wieczór też zrobię. trochę jabłek po ogrodzie pozbierać trzeba :)

    O rany, jeszcze mi powiedz, że z gryczaną, a już do Ciebie jadę!

    Czrna 81, staraczka1111 lubią tę wiadomość

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 29 września 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    mój też uwielbia szarlotkę, ale nigdy nie piekę, bo nie umiem ;-)Ale słyszałam, że jesteś z Krakowa, jak ja, przyjmujesz dziś gości? :-D

    Ja kocham ten przepis.
    http://gotowaniecieszy.blox.pl/2009/08/Szarlotka-z-Papierowek.html

    Zawsze mi się udaje. Ciasto nigdy mi się nie schładza tak jak powinno i muszę wylepiać formę zamiast wałkować ciasto. A i tak zawsze wychodzi pyszne. No i zamiast wanilii jak nie mam to dodaję aromat.

    Anna Stesia, Bocianiątko lubią tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 września 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaa moge tez sie wprosic na szarlotke :D he he im wiecej nas bedzie Anna Stesia tym lepiej

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapraszam :) ale dopiero na wieczor :) bo piec bede późnym popołudniem, teraz przydadzą sie ręce do sprzątania :D myje całą kuchnie laxcznie ze ścianami i trochę mi zejdzie :D

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 29 września 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    by7mistake wrote:
    A ja dzisiaj do was piszę z pytaniami z serii ' z tyłka wzięte' ;) aż mi trochę głupio tak tutaj zaśmiecać, ale wiem że od was można dostać wsparcie i żadna z was nie powie mi że jestem żałosna ze swoimi problemami, przynajmniej mam taką nadzieję ;D

    Wiem że jest dużo na forach tematów o tematyce laparoskopii, ale, wiecie, jakoś tak z wami się czuję związana ;)

    Do rzeczy. W przyszłym tygodniu czeka mnie laparo, z 3 dniowym pobytem w szpitalu. Problem w tym, że nie mam w tematach szpitalnych żadnego doświadczenia. Właściwie ciężko mi nawet sklecić pytania, bo nie wiem czego mogę się spodziewać. Nawet nie chodzi mi o sam zabieg, ale o rzeczy związane z przed i po zabiegu, nie chciałabym zrobić tam z siebie jakiegoś kosmity :P

    Dziewczyny, które mają to za sobą, możecie podzielić się swoimi doświadczeniami? Co powinnam ze sobą zabrać, na co się przygotować, jakich badań przed laparo mogę się spodziewać? Lepiej wziąć koszulę czy pidżamę? Czy będzie jeszcze badanie ginekologiczne przed lub po? Wcześniej generalnie myślałam że koszula będzie lepsza, ale w razie wykonywania jakiegoś ekg czy rtg musiałabym być na waleta :P

    Dobra, nie śmiejcie się, mówiłam że pytania będą z d... :P

    U mnie tak lajtowo jak u Flowwer nie było :p trzymali mnie w szpitalu 4 dni. Sporo krwi mi po zabiegu zeszło. Ale ja miałam usuwane torbiele z obu jajników i jeszcze chyba jakieś ogniska endometriozy. Więc ogólnie sporo roboty przy mnie mieli ;)

    Co do przygotowań - podczas przyjęcia na oddział miałam robione USG dopochwowe. Później była rozmowa z anestezjologiem. Wieczorem lewatywa.
    Na drugi dzień z rana kolejna lewatywa.
    Dali mi głupiego jasia, po którym poszłam spać :p Ale przestał działać zanim mnie zabrali na blok ;)
    Na samej sali kazali się położyć na łóżko, założyli maskę na twarz i miałam dać znać kiedy zakręci mi się w głowie. Poszło szybko :p
    Obudziłam się już w swojej sali cała orurkowana. Po narkozie było mało przyjemnie, nie obyło się bez puszczenia pawia. I tak sobie trochę spałam, trochę płakałam (ponoć też się zdarza po narkozie).
    A na drugi dzień z rana była pionizacja. Wszystko byłoby spoko, gdyby nie te wszystkie rurki.. No ale do przeżycia :)
    Tylko od gazu, który wpuszczają do brzucha, bolały mnie plecy! Chyba bardziej niż te dziury w brzuchu.

    Do ubrania zdecydowanie polecam koszulę, bo spodnie od piżamy mogą drażnić rany.

    A tak poza tym, to po tygodniu od zabiegu można spokojnie już funkcjonować. I zdecydowanie nie ma się czego bać :)

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 29 września 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Ja kocham ten przepis.
    http://gotowaniecieszy.blox.pl/2009/08/Szarlotka-z-Papierowek.html

    Zawsze mi się udaje. Ciasto nigdy mi się nie schładza tak jak powinno i muszę wylepiać formę zamiast wałkować ciasto. A i tak zawsze wychodzi pyszne. No i zamiast wanilii jak nie mam to dodaję aromat.

    Dzięki!!! Jutro kupię więcej jabłek i spróbuję zrobić, pewnie mi nie wyjdzie, bo mam cukiernicze dwie lewe ręce, ale do odważnych świat należy!

    KateHawke lubi tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 29 września 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa wrote:
    Zapraszam :) ale dopiero na wieczor :) bo piec bede późnym popołudniem, teraz przydadzą sie ręce do sprzątania :D myje całą kuchnie laxcznie ze ścianami i trochę mi zejdzie :D

    Też miałam w planach dziś sprzątać, ale się rozmyśliłam :-D Co masz zrobić dziś, zrób pojutrze, będziesz mieć dwa dni wolnego ;-P A tak serio - siedzę nad projektem, sprzątanie poczeka do jutra.

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 29 września 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    O rany, jeszcze mi powiedz, że z gryczaną, a już do Ciebie jadę!
    Posuń się, jadę z Tobą! :-D Uwielbiam kaszę gryczaną. Niestety w naszym domu tylko ja ją jem :-/

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
‹‹ 221 222 223 224 225 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ