X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie WRZEŚNIOWE TEŚCIORY :)
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE TEŚCIORY :)

Oceń ten wątek:
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 września 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia ja tez mam lewe rece do pieczenia ciast czy przygotowywania tortow, ja chyba w ogole jestem jakas lewa :D

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    by7mistake wrote:
    A ja dzisiaj do was piszę z pytaniami z serii ' z tyłka wzięte' ;) aż mi trochę głupio tak tutaj zaśmiecać, ale wiem że od was można dostać wsparcie i żadna z was nie powie mi że jestem żałosna ze swoimi problemami, przynajmniej mam taką nadzieję ;D

    Wiem że jest dużo na forach tematów o tematyce laparoskopii, ale, wiecie, jakoś tak z wami się czuję związana ;)

    Do rzeczy. W przyszłym tygodniu czeka mnie laparo, z 3 dniowym pobytem w szpitalu. Problem w tym, że nie mam w tematach szpitalnych żadnego doświadczenia. Właściwie ciężko mi nawet sklecić pytania, bo nie wiem czego mogę się spodziewać. Nawet nie chodzi mi o sam zabieg, ale o rzeczy związane z przed i po zabiegu, nie chciałabym zrobić tam z siebie jakiegoś kosmity :P

    Dziewczyny, które mają to za sobą, możecie podzielić się swoimi doświadczeniami? Co powinnam ze sobą zabrać, na co się przygotować, jakich badań przed laparo mogę się spodziewać? Lepiej wziąć koszulę czy pidżamę? Czy będzie jeszcze badanie ginekologiczne przed lub po? Wcześniej generalnie myślałam że koszula będzie lepsza, ale w razie wykonywania jakiegoś ekg czy rtg musiałabym być na waleta :P

    Dobra, nie śmiejcie się, mówiłam że pytania będą z d... :P


    U mnie w czerwcu wyglądało to tak:
    w poniedziałek rano zgłosiłam się na oddział, pobrali krew, zrobili EKG, przydzielili łóżko i czekałam. Po południu było usg i badanie ginekologiczne i rozmowa z anestezjologiem.
    Ostatni posiłek ok. 13-14, po obiedzie czopek na wypróżnienie, po 18tej kolejny czopek. Rano pobudka, założyli welflon, dali śmieszną koszulkę z fizeliny i wywieźli na salę. Zasnęłam nawet nie wiem kiedy, obudziłam się jak przerzucali mnie do łóżka ;)
    Przez cały dzień po laparo podawali kroplówki, bardzo dużo spałam po znieczuleniu.
    Ok. godz. 22 pozwolili wstać.
    Zabieg był we wtorek, a cewnik i dreny zdjęli w środę.
    Ogólnie polecam koszulkę nocną, tak będzie Ci dużo wygodniej jeśli założą Ci cewnik i dreny do odprowadzania krwi.

    Nie masz się czego bać, ja osobiście nie odczuwałam żadnego bólu, jedynie lekko plamiłam i odczuwałam dyskomfort przez cewnik. Ale nie było źle, nie musisz się denerwować :)

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 29 września 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Dzięki!!! Jutro kupię więcej jabłek i spróbuję zrobić, pewnie mi nie wyjdzie, bo mam cukiernicze dwie lewe ręce, ale do odważnych świat należy!

    Ale weź albo papierówki albo szarą renetę. Nie bierz słodkich jabłek bo zepsuje ci szarlotkę - raz tak miałam... i cukru dawaj do nich tyle ile ci smakuje bo to indywidualne preferencje. Ja zawsze cynamon dodaję od razu bo ten odlany sok potem cudownie smakuje. Wiem co mówię, wczoraj robiłam ;)

    Anna Stesia, staraczka1111, Bocianiątko lubią tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • staraczka1111 Autorytet
    Postów: 1820 3237

    Wysłany: 29 września 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    O rany, jeszcze mi powiedz, że z gryczaną, a już do Ciebie jadę!
    Niestety z jeczmienną :) ale też pyszne było.

    Czrna 81, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    f2wl3e5e75ssm4p5.png
    bHCG 7dpt - 14.7 , 9dpt-64, 13dpt-542, 20dpt-11534 <3
    25.07.2017 - transfer dwóch ⛄ ⛄
    26.08.2019 transfer dwóch 🐣🐣 7 dpt hcg 1,9 10dpt hcg 6 11dpt hcg 9,4 12dpt 14,3 hcg 15 dpt hcg 14,5 :( *
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 września 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka1111 wrote:
    Niestety z jeczmienną :) ale też pyszne było.

    ja nie lubie gryczanej kaszy - dla mnie to ta kasza smierdzi, wole jednak jeczmienna :D

    StaraczkaNika, Amy333 lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • staraczka1111 Autorytet
    Postów: 1820 3237

    Wysłany: 29 września 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    ja nie lubie gryczanej kaszy - dla mnie to ta kasza smierdzi, wole jednak jeczmienna :D
    Ja się przyznam bez bicia że gryczanej nigdy nie jadlam :) zawsze u mnie tylko jeczmienna była, :)

    f2wl3e5e75ssm4p5.png
    bHCG 7dpt - 14.7 , 9dpt-64, 13dpt-542, 20dpt-11534 <3
    25.07.2017 - transfer dwóch ⛄ ⛄
    26.08.2019 transfer dwóch 🐣🐣 7 dpt hcg 1,9 10dpt hcg 6 11dpt hcg 9,4 12dpt 14,3 hcg 15 dpt hcg 14,5 :( *
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 29 września 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czrna 81 wrote:
    Posuń się, jadę z Tobą! :-D Uwielbiam kaszę gryczaną. Niestety w naszym domu tylko ja ją jem :-/

    Wsiadaj! Tylko musimy jechać na Roztocze, do królestwa gryki, bo u staraczki była jęczmienna! I w dodatku za szybko ją zjadła ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2017, 14:13

    staraczka1111, Czrna 81 lubią tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 29 września 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    ja nie lubie gryczanej kaszy - dla mnie to ta kasza smierdzi, wole jednak jeczmienna :D

    Dogadałabyś się z moim mężem, który nie lubi kaszy gryczanej. A ja z gryczaną jem wszystko - gulasze, pierogi, ciasto drożdżowe... Spróbuj, staraczka, koniecznie, z grzybami jest to rozkosz nieziemska!

    staraczka1111 lubi tę wiadomość

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 29 września 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha dziewczyny wszystkie zbieracie październikowego pozytywa : D nie wiem, czy bym weszła w tą kiecę obecnie : P Trchę mi zadek urósł i cycki no i nogi trochę. Poza tym sporo straciłam na jędrności :P


    matko i córko, jak opisujecie zabieg laparoskopii to mam ndzieję, że mnie to nigdy nie czeka. Ja jestem ogólnie operacjo-bojna. A jak pomyślę o wenflonie to mam ochotę umrzeć. Przerażacie mnie. Brrr a takie rzeczy są normą jak się chce mieć dziecko choćby prz porodzie, może ja się nie nadaje ?: D

    Anna Stesia, Bocianiątko lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 29 września 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Anna Stesia ja tez mam lewe rece do pieczenia ciast czy przygotowywania tortow, ja chyba w ogole jestem jakas lewa :D

    Przygotowanie tortów? O czym Ty do mnie mówisz? Ja nawet wafle z kupionym kajmakiem potrafię zepsuć. Tort zrobiłam raz w życiu, gdy miałam 11 lat, dla mojego taty. Poświęcił się i zjadł kawałek, ale resztę produkcji wszamał kosz na śmieci.

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 29 września 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Ale weź albo papierówki albo szarą renetę. Nie bierz słodkich jabłek bo zepsuje ci szarlotkę - raz tak miałam... i cukru dawaj do nich tyle ile ci smakuje bo to indywidualne preferencje. Ja zawsze cynamon dodaję od razu bo ten odlany sok potem cudownie smakuje. Wiem co mówię, wczoraj robiłam ;)

    Dziękuję, będę buszowała za tymi odmianami i zrobię tak, jak mówisz! :-*

    Iza, no mam nadzieję, że nie każdy poród to wenflon, choć pewnie przy cesarkach tak.

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 września 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Przygotowanie tortów? O czym Ty do mnie mówisz? Ja nawet wafle z kupionym kajmakiem potrafię zepsuć. Tort zrobiłam raz w życiu, gdy miałam 11 lat, dla mojego taty. Poświęcił się i zjadł kawałek, ale resztę produkcji wszamał kosz na śmieci.

    moj ojciec bardzo dobre torty robil, jesli chodzi o ciasta to bardziej mama :) a ja nie mam zdolnosci piekarskich :P

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • staraczka1111 Autorytet
    Postów: 1820 3237

    Wysłany: 29 września 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedyś jak robiłam ciasto to zmarnowałam 3 opakowania śmietanki kremowki za każdym razem gdy chciałam ubić psuła mi się takie grudki się robiły i nie chciała się ubić a wiecie czemu?! Bo nie wiedziałam że tą śmietankę trzeba schłodzić pierwsze w lodówce bo ciepła się nie ubije :) człowiek się uczy na błędach. Najlepiej to mi drożdżowe ciasta wychodzą a z takich ucieranych to chyba babka piaskowa na Wielkanoc :) ale kombinuje cały czas jak wpadnie mi w oko jakiś przepis próbuje to zrobić :) a teraz mam tyle czasu wolnego że nic oprócz gotowania pieczenia sprzątania nie robię :) i oczywiście wejście na forum jak tylko oko otworze hihi :)

    Bocianiątko, Flowwer lubią tę wiadomość

    f2wl3e5e75ssm4p5.png
    bHCG 7dpt - 14.7 , 9dpt-64, 13dpt-542, 20dpt-11534 <3
    25.07.2017 - transfer dwóch ⛄ ⛄
    26.08.2019 transfer dwóch 🐣🐣 7 dpt hcg 1,9 10dpt hcg 6 11dpt hcg 9,4 12dpt 14,3 hcg 15 dpt hcg 14,5 :( *
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 września 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka1111 chyba wiekszosc tak ma z dziewczyn ze pierwsze co to robi po otwarciu oczu to leca na forum :D

    p.s co do ciast to nawet sie nie tykam :D jak mam smaka czy moj to cos kupie, czy od tesciowej dostaniemy jakies :)

    staraczka1111 lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 29 września 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    a cholera wie co mnie uczulilo... ! mam dolka

    Głowa do góry !!! uczulić może Cię wszystko zwłaszcza że przy IVF ładują w kobiety tonami leki nawet sztuczny prog może uczulić - to w teori a nadto jeśli na organizm nie działa już alergen to reakcja immunologiczna powinna stopniowo ustępować.
    Jeśli nie ustepuje to zmień gąbkę i Mediderm stosuj ;) Na skórę podrażnioną i alergi przynosi ukojenie.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 września 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Głowa do góry !!! uczulić może Cię wszystko zwłaszcza że przy IVF ładują w kobiety tonami leki nawet sztuczny prog może uczulić - to w teori a nadto jeśli na organizm nie działa już alergen to reakcja immunologiczna powinna stopniowo ustępować.
    Jeśli nie ustepuje to zmień gąbkę i Mediderm stosuj ;) Na skórę podrażnioną i alergi przynosi ukojenie.

    juz myslalam ze moze jedzenie, chociaz od wczoraj siedzi mi w glowie ze moze to byc wina jednak = intralipidu, a moze faktycznie leki, albo cos z roboty przynioslam bo u mnie przeciez pol oddzialu do smarowania jest.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 29 września 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGA ja nie widzę na pierwszej stronie Barbarki ;)

    Barbarka1984 lubi tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • KateKum Autorytet
    Postów: 1451 1706

    Wysłany: 29 września 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie, dostałam biegunki, zupełnie nie wiem od czego. Wyczystałam, że na początku ciąży tak może być. Myślicie, że mogę wziąć enterol? I czy mogę brać profilaktycznie probiotyki?

    xnw4lbete8c7uekt.png

    10.2017 [*] 8tc
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 29 września 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    juz myslalam ze moze jedzenie, chociaz od wczoraj siedzi mi w glowie ze moze to byc wina jednak = intralipidu, a moze faktycznie leki, albo cos z roboty przynioslam bo u mnie przeciez pol oddzialu do smarowania jest.

    A co na to dermatolog ?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 września 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    A co na to dermatolog ?

    ze nie jest to swierzb, dala mi na kuracje 3 dniowa, mam sie smarowac cala 3 dni bez kapieli ani nic, po tych dniach kapiel i wszystkie rzeczy do worka na 2 tyg, pranie i prasowanie. Mowila ze jesli mialam kontakt z osobami chorymi a u mnie personel ponoc mialo swierzba , chyba 3 osoby i byly na l4 a reszta miala tez krosty i polowa oddzialu ma krosty, smarowanie jest to lepiej zebym taka kuracje sobie przeprowadzila..

    nie wiem czemu ale siedzi mi w glowie ten intralipid i soja...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2017, 14:59

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
‹‹ 222 223 224 225 226 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ