X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie ZOSTAŃ MATKĄ NA DZIEŃ MATKI - MAJOWE TESTOWANIE '19
Odpowiedz

ZOSTAŃ MATKĄ NA DZIEŃ MATKI - MAJOWE TESTOWANIE '19

Oceń ten wątek:
  • DzulkaJ Autorytet
    Postów: 824 1117

    Wysłany: 10 maja 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa nie chciałam polubić tylko zacytować

    ❌PCOS stwierdzone 05.19(Brak owulacji naturalnych)
    ❌30.01.20-HyCoSy- oba jajowody drożne
    ❌On: morfologia 3% przy innych parametrach w normie

    Starania od 11.2018 r. z przerwami
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzulkaJ wrote:
    Niecierpliwa nie chciałam polubić tylko zacytować
    Spoko :D zawsze mogę się połudzić, że nie trafiłam na skok :P chyba sobie poprawię humor czymś nielegalnym ( czyt. lodami) :D
    Kingulla wrote:
    Niecierpliwa żeby to sprawdzić musiałabyś zbadać proga 3 razy w ciągu dnia. Ja osobiście nigdy tego nie robiłam. Twój rzeczywiście jest niski, ale jesteś pewna, że jest 7 dpo ?

    Iwona jak mój syn miał rok to tez "przyłapał" nas na numerku :P całe szczęście, że jeszcze wtedy nie umiał mówić :P ale mimo wszystko bałam się, że skrzywiliśmy dziecku psychikę :P widać niepotrzebnie hyhy :P

    Kingulla później raczej nie było owulki nic na to nie wskazuje :) może jej nie było.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2019, 15:30

    DzulkaJ lubi tę wiadomość

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 10 maja 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa żeby to sprawdzić musiałabyś zbadać proga 3 razy w ciągu dnia. Ja osobiście nigdy tego nie robiłam. Twój rzeczywiście jest niski, ale jesteś pewna, że jest 7 dpo ?

    Iwona jak mój syn miał rok to tez "przyłapał" nas na numerku :P całe szczęście, że jeszcze wtedy nie umiał mówić :P ale mimo wszystko bałam się, że skrzywiliśmy dziecku psychikę :P widać niepotrzebnie hyhy :P

    DzulkaJ, Ochmanka lubią tę wiadomość

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 10 maja 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpluwa ja to mam slabosc do profa 6.6 ;) oby i dla Ciebie byl szczesliwy.
    A co do mierzenia to warto by to byl 7 dzien. U mnie roznice byly tak okolo 30%

    A w ogole to strasznie juz jestem glodna. Zjadlam dzis 3 miski zupy i dalej mi malo. Chyba nadrabiam za te dni, ktore jesc nie moglam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2019, 15:31

    Niecierpliwa..., DzulkaJ, Ochmanka, Ania_85_ lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 10 maja 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, że się tam wcinam ni z gruchy, ale Iwona nie wiem, jakie miałaś te wyniki, więc tylko ogólnie Ci wyjaśnię. Przed pikiem estradiolu (a pik to zwykle ok 400 pg/ml na pęcherzyk, kurczaki nie pamiętam ile w nmol) LH rośnie bardzo powoli i nie powinno wychodzić więcej jak 5 ng/ml. A po piku E2 estradiol gwałtownie spada, a LH rośnie (załóżmy że jest to kolejny dzień cyklu. Na jeszcze następny dzień proporcje się całkiem odwracają i to LH jest wysoko (pik to minimum te 9-10 ng - niektórym już tyle wystarcza, żeby jajko pykło). Także jesli i estradiol i lH nisko = do owulki daleko. e2 bardzo wysoko lh nisko = z 3-2 dni do owu, oba średnio wysoko = koniecznie brać się do roboty, e2 nisko lH wysoko = ostatni dzwonek na sex.
    Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2019, 16:00

    Iwona28, Malgonia, Iseko, aeiouy, Kittinka83, Sasanka55, MonikA_89!, Ochmanka lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • DzulkaJ Autorytet
    Postów: 824 1117

    Wysłany: 10 maja 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Spoko :D zawsze mogę się połudzić, że nie trafiłam na skok :P chyba sobie poprawię humor czymś nielegalnym ( czyt. lodami) :D

    Sprawdź jeszcze za 2 dni sobie proga ☺️ może faktycznie w złym momencie zrobiony☺️

    Haha poprawiaj do woli! Ja kocham te lody rzemieślnicze!
    Ja mam ochotę na wino albo szampana, ale nie wiem czy mogę

    ❌PCOS stwierdzone 05.19(Brak owulacji naturalnych)
    ❌30.01.20-HyCoSy- oba jajowody drożne
    ❌On: morfologia 3% przy innych parametrach w normie

    Starania od 11.2018 r. z przerwami
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Niecierpluwa ja to mam slabosc do profa 6.6 ;) oby i dla Ciebie byl szczesliwy.
    A co do mierzenia to warto by to byl 7 dzien. U mnie roznice byly tak okolo 30%

    A w ogole to strasznie juz jestem glodna. Zjadlam dzis 3 miski zupy i dalej mi malo. Chyba nadrabiam za te dni, ktore jesc nie moglam.

    Tak sobie też o Twoim progu pomyślałam, więc też nie płaczę nad sobą, może coś z tego będzie :):):) Ale się obrazam na swój organizm bo niech sobie ten ból cycek i jajnika weźmie skoro wyniki mi zapodaje do dupy :D

    Małgonia, Kropek się konkretu domaga a ty mu wodę wlewasz :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Przepraszam, że się tam wcinam ni z gruchy, ale Iwona nie wiem, jakie miałaś te wyniki, więc tylko ogólnie Ci wyjaśnię. Przed pikiem estradiolu (a pik to zwykle ok 15 pg/ml) LH rośnie bardzo powoli i nie powinno wychodzić więcej jak 5 ng/ml. A po piku E2 estradiol gwałtownie spada, a LH rośnie (załóżmy że jest to kolejny dzień cyklu. Na jeszcze następny dzień proporcje się całkiem odwracają i to LH jest wysoko (pik to minimum te 9-10 ng - niektórym już tyle wystarcza, żeby jajko pykło). Także jesli i estradiol i lH nisko = do owulki daleko. e2 bardzo wysoko lh nisko = z 3-2 dni do owu, oba średnio wysoko = koniecznie brać się do roboty, e2 nisko lH wysoko = ostatni dzwonek na sex.
    Powodzenia!
    Dzieki wielkie za wyjasnienie ale wychodzi na to ze do owulki jeszcze troche bo przedwczoraj lh bylo 7.32 a estradiol 180. Moze Ty mi mniej wiecej powiesz kiedy moge sie spodziewac owulaci. Z Twojego opisu wychodzi ze owulka od teraz za jakies 2 dni wiec seks jutro musi byc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2019, 15:38

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 10 maja 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szona, niestety na razie nie ma szans nawet na weekend :(

    Dzulka - ja wlasnie nalalam sobie lampke wina do makaronu, a co. W ogole najchetniej wypilabym wieczorem wiecej, ale mimo wszystko cos mi jeszcze blokuje glowe, ze moze jednak sie udalo. Ale jestem naiwna...

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 10 maja 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.. Można dołączyć ;) moje testowanie już raczej nie będzie w maju, ale kto wie.

    Od kilku msc nie biore już antykoncepcji, ale od 3 Msc moje cykle się wydluzyly do ponad 40 dni jak nie więcej.

    A Od miesiąca zaczęliśmy starać się tak na poważnie. Niestety dziś przyszła @

    Myślałam, że mając jedno dziecko do kolejnych starań będę podchodzić na luzie ale jednak nie udany cykl mnie jakoś zdolowal tym bardziej mając obok siebie ciężarna przyjaciółke prawie że w 30 tyg..

    Pierwsza ciąże straciłam w 10 tc po 11 msc starań, ale dwa msc później był ten szczęśliwy cykl właśnie majowy ;)

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 10 maja 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona28 wrote:
    Dzieki wielkie za wyjasnienie ale wychodzi na to ze do owulki jeszcze troche bo przedwczoraj lh bylo 7.32 a estradiol 180. Moze Ty mi mniej wiecej powiesz kiedy moge sie spodziewac owulaci. Z Twojego opisu wychodzi ze owulka od teraz za jakies 2 dni wiec seks jutro musi byc
    Czyli estradiol już powoli ruszał wtedy do boju. Te wyniki wyglądają na okolice 4 dnia przed owulacją. Jeśli masz długie cykle to może być 5, a jeśli krótkie to i 3 dni przed owulacją. Stawiałabym na owu jutro, góra pojutrze, ale ciężko mi CI radzić, bo nie widziałam Twoich wykresów, nie wiem nic o cyklach itd. Ale myślę że wchodzisz w dni płodne i trzeba się jutro uśmiechnąć do przyszłego taty ;)

    Iwona28, Kittinka83, MonikA_89!, Ochmanka, szona lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 10 maja 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki proga. Ze 197ng/ml spadł do 31,6ng/ml. Ovi jeszcze jest, ale mało - 2,6, więc nie będzie zakłamania w poniedziałek :)

    Iwona28, Malgonia, aeiouy, okularnica91, MonikA_89!, Mama_Zuzia, Ochmanka, szona lubią tę wiadomość

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Czyli estradiol już powoli ruszał wtedy do boju. Te wyniki wyglądają na okolice 4 dnia przed owulacją. Jeśli masz długie cykle to może być 5, a jeśli krótkie to i 3 dni przed owulacją. Stawiałabym na owu jutro, góra pojutrze, ale ciężko mi CI radzić, bo nie widziałam Twoich wykresów, nie wiem nic o cyklach itd. Ale myślę że wchodzisz w dni płodne i trzeba się jutro uśmiechnąć do przyszłego taty ;)
    Cykle ostatnio mam 31 dniowe choc ten bedzie dluzszy bo dzis juz 19 dzien. A wiec juz wiem ze jutro jakims sposobem musi byc. Dziekuje Kochana, tak dokladnie mi to wyjasnilas a w necie nie moglam znalezc odpowiedzi na moje pytanie. Mam nadzieje ze moj sie zgodzi na seks bo bylo juz tak czesto ze juz chyba ma dosc. Trzymajcie kciuki zeby sie udalo

    Ochmanka, Tele...79 lubią tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 10 maja 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla szkoda, ze to ovi mialas bo juz bym otwiersla picolo :)
    No to kciuki grzejemy

    Iwona28, Kingulla, Sasanka55 lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • aeiouy Autorytet
    Postów: 826 1736

    Wysłany: 10 maja 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape ale prog! Pe-tar-da!!

    Niecierpliwa - ja tez mam zawsze niskiego proga 7dpo w okolicach 7. Plamie na 2-3 dni przed @ i nikt z tym mi nic nie zrobil... nawet doktor w klinice - co mnie oczywiscie irytuje...

    A teraz uzmyslowilam sobie, ze moj M jedzie na wycieczke w przyszlym tygodniu akurat miedzy moim 9-12dc. Zalamka totalna 😢😢😢 bo zazwyczaj wtedy przypada mi owulka.....

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecię od 12.2017
    5 poronien: 03.2018 & 12.2018 & 06.2019 & 03.2020 & 08.2020
    12.2018 - pierwsza wizyta w klinice
    04.2019 - HSG: prawy jajowód niedrożny
    Od 08.2019 - Pacjentka Prof. M.
    10-11.2019 szczepienia limfocytami męża ->allo mlr 23.3%
    01.2020 - 06.2020 - szczepienia pullowane -> allo mlr 22%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aeiouy wrote:
    Izape ale prog! Pe-tar-da!!

    Niecierpliwa - ja tez mam zawsze niskiego proga 7dpo w okolicach 7. Plamie na 2-3 dni przed @ i nikt z tym mi nic nie zrobil... nawet doktor w klinice - co mnie oczywiscie irytuje...

    A teraz uzmyslowilam sobie, ze moj M jedzie na wycieczke w przyszlym tygodniu akurat miedzy moim 9-12dc. Zalamka totalna 😢😢😢 bo zazwyczaj wtedy przypada mi owulka.....
    Aeiouy ja nie wiem co to plamienie szczerze mówiąc 1 dc to zawsze krwawienie nie ma nic wcześniej więc dlateho wynik mnie zaskoczył.

    Nie martw się na zapas może będzie ten jeden dzien chociaż później :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2019, 16:14

  • Irvine90 Autorytet
    Postów: 555 1854

    Wysłany: 10 maja 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina, kciuki za wizytę!!! Daj znać zaraz po :)

    Malinaa90 lubi tę wiadomość

    01.2019 - poronienie zatrzymane (10tc) Aniołek

    age.png

    Antoś 25.12.2019 <3 3740 g, 56 cm

    age.png

    Alicja 07.04.2023 <3 3600 g, 57 cm
  • Miska _a Autorytet
    Postów: 343 341

    Wysłany: 10 maja 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik progesteronu 28dc, 6,10.. Już wiem czemu była biel na teście..... Czekam na wkur.... 🐵😭

    Progesteron 17dc czyli 3 dni po ovu - 8,20
    Progesteron 24dc czyli 8dni po ovu 23,3
    I teraz to 6,10

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2019, 16:50

    Wrzesień 2018-ciąża biochemiczna,
    niedoczynność tarczycy-Letrox50
    hiperprolaktynemia(dostinex) wyrownana-tsh-1,2,prolaktyna-11,
    -badanie nasienia uległo poprawie(profertil)
    -Hyfosy - 27grudnia 2019 drozne!
    -Ureaplasma... - pokonana!!!!! :)
    15.01.20-betahcg 247,56 🐻progesteron 39,70
    17.01.20-beta 626,7
    29.01.20-❣️😘

    Walczę o cud:)
  • DzulkaJ Autorytet
    Postów: 824 1117

    Wysłany: 10 maja 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko zazdroszczę Ci tego wina! Na zdrówko 😘

    Miska przykro mi ☹️ to jak u Ciebie nic to u mnie pewnie też

    Aeiouy owulka Ci się przesunie 😘

    Gusia witamy!

    gusiaa, aeiouy lubią tę wiadomość

    ❌PCOS stwierdzone 05.19(Brak owulacji naturalnych)
    ❌30.01.20-HyCoSy- oba jajowody drożne
    ❌On: morfologia 3% przy innych parametrach w normie

    Starania od 11.2018 r. z przerwami
  • Miska _a Autorytet
    Postów: 343 341

    Wysłany: 10 maja 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miska _a wrote:
    Wynik progesteronu 28dc, 6,10.. Już wiem czemu była biel na teście..... Czekam na wkur.... 🐵😭

    Progesteron 17dc czyli 3 dni po ovu - 8,20
    Progesteron 24dc czyli 8dni po ovu 23,3
    I teraz to 6,10
    Profil progesteronu robiłam bo mi gin kazał, teraz czekam na okres i badania mam zrobić 3dzien cyklu prolaktyna, LH fsh... I gin ma chyba mi włączyć clostbegyt.. Staramy się ok 1,5 roku

    Wrzesień 2018-ciąża biochemiczna,
    niedoczynność tarczycy-Letrox50
    hiperprolaktynemia(dostinex) wyrownana-tsh-1,2,prolaktyna-11,
    -badanie nasienia uległo poprawie(profertil)
    -Hyfosy - 27grudnia 2019 drozne!
    -Ureaplasma... - pokonana!!!!! :)
    15.01.20-betahcg 247,56 🐻progesteron 39,70
    17.01.20-beta 626,7
    29.01.20-❣️😘

    Walczę o cud:)
‹‹ 95 96 97 98 99 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ