X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Pamiętniki Dodatnie ANA i koncentracja plemników 5.22 miliona/1 ml :)
Dodaj do ulubionych
1 2 3 4 5 ››
WSTĘP
Dodatnie ANA i koncentracja plemników 5.22 miliona/1 ml :)
O mnie: 30 lat. Z całkiem fajnym facetem idę przez życie. Delikatna niedowaga (177 cm i 56,5 - 58 kg). Nie zawsze udaje nam się wstrzelić w idealny czas, bo niestety, mieszkamy w dwóch różnych miastach, które dzieli znaczna odległość (staramy się to zmienić). Dzieli nas 170 km :) Nie zawsze uda nam się idealnie zaplanować urlop, bo jak wiadomo, owulacja niekoniecznie zawsze przypada na weekend :) Od czerwca 2018 r. wiemy, że poza odległością, przyczyną dotychczasowych niepowodzeń mogą być dodatnie wyniki ANA oraz nietolerancje pokarmowe. Od listopada 2018 r. - czynnik męski.
Czas starania się o dziecko: od 3,5 roku ze zdaniem się na los, od stycznia 2018 świadomie podjęta decyzja, która zbiegła się z początkiem życia na odległość
Moja historia: Dodatnie ANA wskazują na chorobę autoimmunologiczną, ale trudno jednoznacznie wskazać, którą konkretnie. Od czerwca wiem również, że mam nietolerancję pokarmową, która również może utrudniać staranie się o poczęcie. Ponadto mój organizm nie wytwarza odpowiedniej jakości i ilości witamin, minerałów i pierwiastków, te elementy, mimo dość zróżnicowanej diety nie chcą się wchłaniać. Stąd też na moim wykresie tyle witamin i aż taka suplementacja. Edycja: kosmicznie niska koncentracja nasienia uniemożliwiła zbadanie morfologii plemników. Info z 19.11.18 r. Jesteśmy na etapie dalszej diagnostyki Mężusia. Edycja 2: info z 5 grudnia 2018 roku - Mężuś ma przeciwciała przeciwplemnikowe we krwi (IIF), miano 1:10. Info z 7 stycznia 2019 roku - Mężuś ma przeciwciała przeciwplemnikowe we krwi (IIF), miano 1:100, testosteron w dolnej granicy normy, podwyższony dwukrotnie progesteron, inhibina B poniżej normy, podwyższone DHEA, podwyższony estradiol. Edycja 3: info z 8 grudnia 2018 roku - sama mam przeciwciała przeciwplemnikowe we krwi, miano 1:10. Edycja 4: info z kwietnia i maja 2019: mutacja CTFR u Męża, mutacja MTHFR A1298C u mnie, mutacja PAI 4G u mnie, niskie wartości interleukiny 4 i 10. Wyregulowane hormony u Męża. Edycja 5: maj 2019 - Mąż ma obniżone parametry nasienia i odbił się od dna: 20,88 ml całości, 5,22 ml/1 mililitr, morfologia 10%. Edycja 6: czerwiec 2019 - wykryto łukowate dno jamy macicy, zrosty w dnie jamy macicy oraz zrosty ujścia jajowodu prawego - łukowate dno przecięto, zrosty usunięto. Edycja 7: wrzesień 2019 - nieudany transfer jedynego Zarodka (4.2.3.)
Moje emocje: Podobne do Waszych. Najczęstsza jest bezsilność.

29 sierpnia 2018, 06:52

Siemię zdecydowanie poprawiło jakość i ilość śluzu oraz moje odczucia. Castagnus, b6 i magnez zaczęły regulować cykle. Jest lepiej :) probiotyki zdecydowanie poprawiły florę bakteryjną jelit-udało się zwalczyć biegunki!
Jutro do szpitala, co mnie przeraża.

Wiadomość wyedytowana przez autora 29 sierpnia 2018, 06:54

31 sierpnia 2018, 20:24

Podstawowe badania z krwi wyszły ok. Dziś miałam prześwietlenie miednicy, stóp i dłoni. Przyszedł jeden z leków biologicznych il2+il10+tgf b+acide retinoque. Może jutro uda się przyjąć pierwszą dawkę. Szpital utrudnia mierzenie temp. Odpuściłam.

2 września 2018, 07:20

Prawdopodobnie cykl bezowulacyjny. Poprzedni chyba też taki był. Na poniedziałkowym obchodzie poproszę o kontrolę ginekologiczną. Teraz muszę się uspokoić, przestać myśleć o czynnikach stresujących mnie przez ostatnie 11 miesięcy, przestać życzyć im źle. Poza tym muszę pomyśleć w jaki sposób może za to odpowiadać zubożona przy nietolerancji pokarmowej dieta (brak pszenicy, drożdży, jajek, nabiału krowiego, grzybów, nerkowców,.papryki, roślin strączkowych, pora, ryżu i kukurydzy).

5 września 2018, 18:09

55,54 kg. Waga idzie w dół. Tydzień temu było 56,50 kg. A jem ciągle. Przykładowo owsianka (płatki owsiane, amarantus, orzechy włoskie, daktyle suszone, pestki dyni, pestki słonecznika, cynamon, kurkuma, siemię lniane, wiórki kokosowe, sezam) z jabłkiem i połową banana, do tego 3 kromki chleba (2 to pieczywo żytnie i 1 to pieczywo pszenne) z masłem i miodem, dalej jabłko, dalej zupa burakowa, ziemniaki, marchewka zasmażana, kotlet drobiowy w panierce, banan, następnie, 2 garści malin, kilka winogron, jabłko, jogurt truskawkowy z 2 łyżeczkami miodu, dalej zupa meksykańska, a jeszcze czeka mnie kolacja.
Tarczyca wyszła w porządku, jutro usg jamy brzusznej. Czekam na wyniki szczegółowe.

9 września 2018, 07:33

Kolejne dni w szpitalu nic nie wnoszą. Na obchodzie usłyszałam "wnioski końcowe będą przy wypisie". Więcej diagnoz i propozycji chorób oraz właściwych badań usłyszałam od przyjaciół: pasożyty, kandydoza, zespół chronicznego zmęczenia, rzs. Lekarze milczą, bo nie chcą denerwować pacjenta. Mnie bardziej jednak irytuje ich milczenie.

10 września 2018, 11:07

Gastroskopia wyszła ok.
Jutro konsultacja ginekologiczna.

14 września 2018, 07:04

Ginekologicznie jest ok.
Wczoraj dostałam wypis. Stwierdzono u mnie niezróżnicowaną spondyloartropatię-chorobę autoimmunologiczną, przewlekłą. Objaia się zapaleniem kręgosłupa i stawów. Plus do tego podejrzewają jakis rodzaj zapalenia jelit, bo to daje podobne objawy. Dostałam skierowanie do poradni gastrologicznej celem wykonania kolonoskopii.
Przygotowywałam się na diagnozę RZS. I całkoem dużo o tej chorobie wiem, ale o.mojej diagnozie nie wiem nic.
Zaproponowane leki mam brać 3 miesiące. W trakcie terapii nie możemy się starać o ciążę. Po 3 miesiącach leki powinny działać, wtedy możemy wznowić działania...
Nikt nie daje gwarancji, że leki zaczną działac :-(

20 września 2018, 07:28

Wczorajsza wizyta u mojego gina mnie uspokoiła. "Proszę nie brać tych dodatnich ANA tak bardzo do serca". Delikatne rozregulowanie i ewentualny brak owulacji czasem sie zdarzają. Uff. Przepisał duphaston od 16 dc.
Moje jajniki mnie oszukują ;) przez 3 dni bolał mnie lewy, a wczoraj na usg wyszły 2 jajeczka w prawym ;) dziś śluz rozciągliwy (pierwszy raz od czerwca). Brak szans na serduszkowanie :/

27 września 2018, 19:02

Huh. Działo się. Byłam u babki, która zajmuje się terapią czaszkowo-krzyżową. Namiary od koleżanki, której pomogła na astmę. Po zabiegu stwierdziła, że w stawach zbierają się toksyny, ale że same stawy są w porządku. Bardziej niepokoi ją układ hormonalny. Mimo tego, że wyniki badań są w porządku, to mogę mieć delikatne odchylenia od normy, które powodują chwilową niemożność poczęcia. Poleciła thyroid complex firmy viridian. Zamówiłam. Przyszło, dziś łyknęłam pierwszą tabletkę. Wczoraj byłam u niej drugi raz, powiedziała, że jest już lepiej. Sama nawet czuję delikatne otwarcie się.
W międzyczasie był ślub i wesele brata, oczywiście w głowie kotłuje się odwieczne "kto pierwszy?" - niestety zostaliśmy wychowani w duchu rywalizacji i nie mogę się teraz tego pozbyć. A szkoda. Na ślubie nie mogła być obecna mama - przebywa na oddziale rehabilitacji po udarze. Dodatkowe emocje.
Na razie wstrzymuję się z duphastonem. Hormony zawsze mogę przyjąć, chcę spróbować jeszcze naturalnie. Zobaczymy.

6 października 2018, 07:47

Wreszcie mamy kilka dni urlopu. Od pracy, wyjazdów i problemów w domu. Odpoczywamy. Spacerujemy, wystawiamy buźki w stronę słońca i oddychamy świeżym powietrzem. Relaks :)

15 października 2018, 20:34

Właśnie się dowiedziałam, że mój brat spodziewa się dziecka.
Trudno się cieszyć.
Jestem załamana.

15 października 2018, 22:11

Zapomniałam napisać - w sobotę byłam na zabiegu refleksologii. Na pozbycie się stresu. Moja pani Monika od terapii czaszkowo - krzyżowej wyjechała się urlopować, znalazłam taki zamiennik. I oczywiście, co najbardziej się odezwało??? Macica. I miednica. Jako moje schowki na stresy. W związku z powyższym, moje stresy żegnam Was czule i znajdźcie sobie inne miejsce do ukrycia się, najlepiej poza moim organizmem.

17 października 2018, 18:56

Drugi zabieg refleksologii. Było lepiej. Znowu odezwała się macica i miednica. Ale już mniej bolało. Wyszły wczorajsze stresy. Uczę się panować nad stresem. Nauka nie idzie w las :) co mnie cieszy.
Test owulacyjny mocno pozytywny. Oczywiście Małżonek nie jest w stanie dojechać. Za to zażyczył sobie mieć dostęp do ovufriend, żeby na przyszłość móc sobie planować pracę w zależności od mojej płodności. Czyli progres. No i na kolację ma wszamać porcję warzyw. I przesłać zdjęcie tychże warzyw. Czyli progres numer dwa.
Będzie dobrze. Wiem to.

Wiadomość wyedytowana przez autora 17 października 2018, 19:29

23 października 2018, 20:12

Czwarty zabieg refleksologii. Odzywa sie miednica i macica. Miednica bardziej niż macica. Obie jednak dużo mniej niż za pierwszym, drugim czy nawet trzecim razem. W tym na pewno widać poprawę.

25 października 2018, 19:30

Piąty zabieg refleksologii. Najbardziej odezwał się pęcherzyk żółciowy - dieta, dieta i dieta. Ograniczenie smażonego i starać się nie jeść po 18.00. Trochę ciężkie do zrobienia, jak się wraca z pracy po 16.00, zanim zrobię obiad jest około 17:00. No kolacja najczęściej 20.00. Plan jest taki, żeby postarać się nie jeść po 19.00. Będzie łatwiej na samym początku. O dziwo, macica i miednica dziś nie krzyczały.

W pracy - uczę się być szefową małego zespołu. Kurczę, nikt tego nie uczył. A trzeba wyważyć wymagania, sympatię, dystans i dbanie o atmosferę.

Wróciła pani Monika. Jutro jadę do niej na masaż. To będzie trzeci i po 3-tygodniowej (około) przerwie. Od ostatniego zabiegu łykam kompleks na tarczycę. Zobaczymy czy coś się poprawiło. Również Mężuś się skusił, to będzie jego pierwszy masaż. Ciekawa jestem efektów.

Najbliższy czas - oczekiwanie na wizyty. Przyszła środa specjalista od reumatologii w Warszawie. Przyszły piątek - nowy ginekolog. Z nowym podejściem. Zamierzam wydrukować wszystkie wykresy i z nimi do niego pomaszerować.

Jutro urodziny. Od lat w okresie okołourodzinowym dopada mnie melancholia. Lub ostre wku........ Plus jest taki, że urodziny to zawsze dzień wolny i czas tylko z Mężem.

W chwili obecnej kiełkuje we mnie pomysł, żeby nie pojawiać się w domu na święta. W którymś z pamiętników przeczytałam doskonałą wymówkę - "nagła niemoc biegunkowa". Z drugiej strony, zostanę ciocią. Przecież to kiedyś musiało się wydarzyć (dlaczego właśnie teraz???). To dziecko nie jest niczemu winne i muszę się już teraz pozytywnie wobec niego nastawiać. Uczyć się być ciocią. Pomijać zachowania brata wobec mnie w moim zachowaniu wobec bratanka lub bratanicy. Cholernie trudne zadanie. Ehhh.

30 października 2018, 20:57

Szósta refleksologia - standard, czyli macica. Jak to kurde odpręża. Wpadam tam zaraz po pracy. I godzinka takiego masażu - równa całemu weekendowi.

Z innych kwestii: noszę się z zamiarem obklejenia auta folią z jakimś fajnym kolorem.
No i będę mieć ku temu sposobność, gdyż rano zaryłam bok auta. Wyjeżdżając z parkingu kamienicy. Dość mocno. Dobrze, że auto używane, dobrze, że nie ma wgniotki. Słabo, że to pierwsze moje rysy na moim pierwszym autku. Autku, które uwielbiam, bo wozi moją dupkę wszędzie. Jest zrywne, wysokie, fajnie przyspiesza. Ostatecznie wyjechać z tego zakichanego małego parkingu, nieprzystosowanego do czegoś większego niż tico pomogli mi Panowie Śmieciarze. Wielkie Dzięki i Brawa dla Nich, mam nadzieję, że mieli dobry dzień. Mężuś stwierdził, że nie widać bardzo (zapewne w domyśle było - "bo to oczojeb..e") i da się to spolerować. Hm. Poddaję to w wątpliwość, bo mam lewe tylne drzwi zryte, 6 krech szerokości 2-3 cm, 2 kreseczki szerokości 2 mm, długość po 5 cm. Tynk z kamienicy został mi w drzwiach auta. Ehhh. Teraz, prawdopodobnie nie będę miała wyjścia, albo jeżdżę i wszyscy będą parkować daleko ode mnie (też ma swoje plusy) albo obklejam auto w czaderski kolor i każdy w mieście (nie tak znowu małym) mnie kojarzy, jako Pocinaczkę Przestworzy Asflatowych :)

Inna wiadomość. Koleżanka po półtora roku zmienia toksyczną pracę! I super, zaczyna od 13 listopada. Bardzo fajnie, bananki na ustach same się robią.

Morał z tych bajek jest taki: marzenia się spełniają. Obkleję auto, koleżanka zmienia pracę, zostaniemy Rodzicami (prędzej czy później). Tadam. Kurtyna.

6 listopada 2018, 22:15

Troszkę mnie nie było. Przeprowadzaliśmy się do nowego (dla nas), wynajmowanego mieszkania i sprzątaliśmy. Jeszcze nie jesteśmy rozpakowani do końca i w dalszym ciągu w mieszkaniu wali kotem. Chyba sikał, gdzie popadnie. Trochę udało nam się pozbyć tego zapachu, ale w dalszym ciągu czuć. Kurczę, jak wchodzę do mieszkań znajomych kociarzy, to u nich tak nie wali. Póki co siedzę wśród świeczek zapachowych i różnego rodzaju odświeżaczy powietrza. Zastanawiam się, całkiem poważnie, nad zrobieniem badań nad ich wydajnością. Patyczki, kulki, płyny, podgrzewacze, psikacze...

A teraz serio: znacie może jakieś domowe sposoby na pozbycie się zapachu kocich sików?

Dziś założyli internet. Dlatego z pracy podglądałam, co tam u innych, ale raczej z pracy nie napiszę więcej.

Byłam u reumatologa prywatnie w Wawie. I kobieta stwierdziła, że miałam rzetelną diagnostykę, tylko, że w chwili obecnej ona u mnie nie rozpoznaje objawów spondyloartropatii. I żeby nie brać przeciwbólowych i przeciwzapalnych i wtedy możemy się starać. Z jej punktu widzenia nie ma przeszkód. Poza tym stwierdziła, że ta choroba przypałętała się do mnie z uwagi na długotrwały i wysoki poziom stresu. I nic więcej. Że muszę popracować z głową, ustalić gradację priorytetów, przecież jesteśmy tylko ludźmi, nie damy rady zrobić wszystkiego, a nasza doba ma tylko 24 godziny.

/No. Super. Jakoś niektórzy przełożeni zdają się tego nie zauważać. Albo twierdzić, że owszem 24 godziny - dla nich: łóżko polowe w pracy i "do maszyn"./

Że w ogóle wyniki badań mam super, bo bardzo często u kobiet (jakieś związki z gospodarką hormonalną), nawet przy braku objawów, wyjdzie odpowiedź autoimmunologiczna organizmu. I jeszcze, że stres to olbrzymi, fizyczny ból. Ponieważ moja głowa nie była w stanie tego zwalczyć, dała sygnał taki, że już nie było odwrotu. Trzeba było się zatrzymać.

To teraz proszę Państwa proszę o uwagę: stres doprowadził mnie do tego, że przez kilka dni w sierpniu nie byłam w stanie utrzymać się na własnych nogach, a pozostałe dni sierpnia przechodziłam z pomocą kuli. Czułam moje nogi, ale kolana nie działały. Z jednej strony - jak mogłam być tak głupia i pozwolić sobie na negatywny wpływ innych ludzi na mnie. Z drugiej strony - jak można nie widzieć tego, jak chora ambicja wpływa na psychikę innych (tym bardziej, że to zgłaszałam, że fajnie nie jest, raczej jest tragicznie). Oczywiście zaraz po wyjściu stwierdziłam "zaraz tam pojadę i im nagadam, a co, niech wiedzą!!!", a potem dotarło do mnie, że ich to nie obchodzi, ich obchodzi tylko statystyka, a mi niepotrzebne są negatywne emocje.

Dwa: byłam u nowego gina. Poleconego przez koleżankę. Nie czytałam zbyt dużo o nim wcześniej, nie pytałam szczegółowo. Okazało się, że jest konsultantem naprotechnologii. Hm. Widocznie tak miało być, że miałam do niego trafić. Dał mi całą listę badań, dla Męża również. Od razu, jeszcze przed badaniami dał receptę na dekristol (wit. d3 w dawce 20.000 do łykania raz lub dwa razy w tygodniu) dla mnie i Męża. Dla mnie dodatkowo Pregna Start i Ovarin, a dla Męża Fertilman Plus. Stwierdził, że nie ma co czekać, a te suplementy nie zaszkodzą. Następna wizyta z wynikami badań i obliczeniami cyklu za 3 miesiące. Pokazałam mu wydruki z ovufriend. Powiedział, że świetnie, że to prowadzę, stwierdził, że przynajmniej ostatnie 2 potwierdzają owulację. Ale w metodzie proponowanej przez napro, czyli metodzie Craihtona (chyba taka jest pisownia), nie bierze się pod uwagę temperatury, a codzienną obswerwację śluzu. mamy skontaktować się z instruktorem napro.
Pierwszy raz w życiu miałam zbadane piersi (nie przez usg, ale dotykiem) i normalnie gość mnie tego uczył.
Pierwsze badania, jakie już miałam wyszły w normie (fsh, lh, estradiol, testosteron i ca-125). Kolejne będą robione później. Przynajmniej wiem, jakie mam zrobić i nie będę strzelać w ciemno.

Następnym razem mamy przyjść razem.
Gość sprawiał wrażenie konkretnego, sympatyczny. No ogólnie ok, ale zaznaczył, że u niego nie dostaniemy wskazania na invitro. No dobra, póki co o tym nie myślę, jeszcze wierzę w naturalne możliwości i chcę wykorzystać te badania.

Suple Męża już przyszły i łyka, ja na swoje czekam (wybrałam próbkę Pregny od lekarza).

Ah, badania Męża. Oczywiście samo badanie nasienia plus 3 rodzaje posiewów: tlenowy, beztlenowy oraz w kierunku chlamydia, mycoplasma, ureaplasma. Tylko ma je wykonać w Instytucie Rodziny w Wawie. Ciekawostka: normalnie, można na miejscu drogą samodzielną, można do male packa i odstawić w ciągu pół godziny do laboratorium. A tu... No cóż: należy przyjść na badanie ze swoją Połowicą (chyba ze mną wychodzi), do przygotowanego pokoju, na umówioną godzinę i tam ma się zapewnione wszelkie warunki, by oddać nasienie drogą naturalną, czyt. poprzez stosunek ze swoją Żonką. Hm.

No cóż. Do tej pory myślałam sobie o tych badaniach - Mąż, stwierdził, że da radę, bo był kiedyś "samotnym, nastoletnim chłopcem", wie, co robi, da radę. A teraz, jak sobie myślę, że mam w tym uczestniczyć i to TAK blisko, to chyba odechciewa mi się wszelkiego serduszkowania na dłużej. W mojej psychice, zupełnie inaczej wygląda serduszkowanie w domu i odstawienie próbki do labo, a inaczej w takich warunkach. No, mam barierę w chwili obecnej. Na razie decyzja nie zapadła, co robimy, bo przecież możemy iść do innego labo i tam zrobić to w sposób nam odpowiadający.

Z innych kwestii: była @. To była pierwsza @ od zawsze (poważnie) bez biegunki. Jaki to luksus!!! To tak można? Naprawdę? Jeja. Super. I zastanawiam się od czego to: probiotyki, które łykam od czerwca? Refleksologia, którą ostatnio mam? Może zabiegi z terapii czaszkowo-krzyżowej (ale one są rzadko)?

No i pytanie do Staraczek: (poza wcześniejszym o siki kota), jakie znacie sposoby na stres? Bo ja chyba niedługo wypróbuję większość i zostanę Mistrzem Zen.

Moje to: taniec (najchętniej balet dla dorosłych, człowiek musi się skupić na czymś zupełnie innym całym sobą), wspinaczka (równie mocno odwraca uwagę od problemów, co taniec), z uwagi na problemy ze stawami musiałam ich zaniechać. Do tego dochodzi: mindfulness, pozytywne myślenie (trudne), słuchanie mantr (na mnie działa, ostatnio Mul Mantra), słuchanie dobrej muzyki (dla każdego dobra jest inna, ważne, żeby znaleźć swoją), rozciąganie (wbrew pozorom też trzeba się skupić w walce o każdy dodatkowy centymetr), joga (dopiero zaczęłam), sprzątanie (szczególnie zaschniętych sików kota :D), refleksologia (polecam, dziś zasnęłam w trakcie zabiegu), modlitwa (szczególnie taka z podziękowaniem za to, co mam, pozwala skupić się na tym, ile mam), pyszna herbata (taka z miodem, cytryną, cynamonem, imbirem, sokiem z malin, mniam! może jeszcze dorzucimy goździki?), wyjazdy (ale tu niestety posucha, przez długotrwałe L4, marne szanse na urlop), sauna, ciacho, w sumie jak się wypłaczę (czy raczej wyryczę) też mi lepiej, no i nieodzowny pamiętnik tu na ovu. Dużo to daje. Jaką to daje siłę, nie tylko pisanie, czytanie innych też. Tu jest tyle siły, wiary i nadziei, że szok.

Tymczasem: dobrze, że jesteście. Dobrze, że jesteś. Uściski dla Wszystkich.

6 listopada 2018, 22:25

Porada
Większość Staraczek z problemem śluzu płodnego stosuje kurację olejem z wiesiołka. Przy tym jednak trzeba pamiętać o suplach z kwasami omega 3. Olejek z wiesiołka zawiera omega 6. Zbyt duża ilość omega 6 przy niedoborze omega 3 może powodować (lub zwiększać) zróżnicowane reakcje zapalne organizmu (nietolerancje pokarmowe, alergie, zapalenia stawów, a nawet sprzyjać rozwojowi raka piersi po menopauzie). Dlatego przy suplementacji olejem z wiesiołka należy dbać o odpowiednią podać kwasów omega 3. Proporcja wynosi 5:1 (omega 6 : omega 3).

8 listopada 2018, 14:05

Czuję się oszukana. Żadnego bólu jajników, żadnego kłucia, a glutek poszeeeedł. I znając mój organizm nie wróci już do następnego cyklu (o ile w następnym wróci). Ehhh.

13 listopada 2018, 18:29

Byliśmy na pierwszym, wprowadzającym spotkaniu z instruktorką napro.
Na ovufriend jest wątek "metoda naprotechnologii". Wątek ma około 360 stron. Po przeczytaniu pierwszych pięciu, gdzie laski wymieniały się danymi lekarzy, instruktorów, cenami, itd., zadałam pytanie: czym ta metoda różni się od innych metod objawowo-termicznych? Odpowiedź brzmiała, coś w stylu: "przejrzyj wątek, będziesz wiedzieć". No ok, w chwili obecnej przeczytałam 75 stron tego wątki i gdyby nie spotkanie z instruktorem napro, w dalszym ciągu bym nie wiedziała. Większość informacji na tym wątku, to poza wymienionymi, wyniki badań.

Po spotkaniu z instruktorką, już mam pewien obraz sytuacji. Model Creightona różni się od innych metod tym, że nie tylko bada występowania śluzu, ale też jego konsystencję, kolor, odczucie, zmianę, częstotliwość występowania w danym dniu. Po kilku cyklach masz się stać specjalistką od swojego własnego cyklu. Podobno po występowaniu śluzu, wydzieliny, można wyczytać jakieś choroby. I tu moja instruktorka powiedziała, że z kart innych metod lekarze również są w stanie wyczytać choroby, ale problem tkwi w lekarzach, mało z nich, normalnych, standardowych lekarzy, zwróci uwagę na objaw - mam mało śluzu - no proszę użyć lubrykantów itd. Ponadto przez sprawdzanie śluzu przed oddaniem moczu, dwójeczką, po nich, przed prysznicem, po nim, masz szanse zaobserwować ten śluz, nie tylko w momencie, kiedy jest on najbardziej płodny. Mi akurat do tej pory pojawiał się 1 raz w całym cyklu, i sorry za dosadność - wypadał ze mnie. Instruktorka stwierdziła, że nie wiem, czy tak było, bo nie szukałam go przecież. Trzymałam się tej swojej wersji, że jest raz.
Nie zanegowała mierzenia temperatury, stwierdziła, że jeśli mi to nie przeszkadza, to mogę mierzyć dalej, bo to też doda nam pewien obraz sytuacji. Kupiliśmy podręcznik - 60 zł, to spotkanie było bezpłatne, kolejne 120 zł. Na kolejne jesteśmy umówieni 1 grudnia. Pokazałam jej karty z ovufriend. Stwierdziła, że go nie zna, ale wydaje jej się bardzo rozbudowanym programem i sobie sprawdzi w wolnej chwili. Powiedziała, że jeśli mi wygodnie, to mogę zapisywać obserwacje w ovu, a potem przenosić je na kartę napro. Chwilowo już wie, że mam wczesną owulację i krótkie cykle, została wprowadzona w temat stawów, chudnięcia, pobytu w szpitalu, stresu w pracy, nietolerancji pokarmowych (bo napro każdego kieruje w stronę testów) tego, co robię samodzielnie dla regulacji (siemię, wiesiołek, sok z aloesu, a od dziś ocet jabłkowy). Zadanie dla Mężusia - codzienne pytanie na wieczór: "Kochanie jak tam śluz?" - kobieta ma obserwować i wychwycić najbardziej płodny objaw danego dnia, a mężczyzna ma wypełniać kartę.
I teraz kilka wątpliwości: zgodnie z napro do zapłodnienia potrzebne są - jajko, śluz płodny i żołnierzyk. 2 z 3 są po stronie kobiecej. I niby podchodzi się tak, że leczy się całą parę, leczy się też mężczyznę, czy też się go wspomaga, ale mam wrażenie, że to trochę tak - On ma miliony plemników, jak Ona będzie zdrowa, jakiś się przedrze przez te wszystkie przeszkody.
Był również wykład na temat tego, jak faceci bardzo łatwo się "ubezpładniają" czasowo, np. termy, sauna, gorące kąpiele - na kilka miesięcy nawet, obcisłe gatki, lapek na elektrowni, telefon w kieszeni, stres, ruch. Czy do mojego Mężusia coś trafiło? Nie wiem. Ostra afera potem była, bardzo ostra, nie będę jej opisywać, bo nie chcę jej pamiętać. Może to już ten poziom przeżywania, że nie potrafi inaczej zareagować. Dziś przeczytałam, że faceci, którzy nie są z natury tak empatyczni jak babeczki, w chwilach stresu, nawet tą odrobinę emocji wyłączają i nie panują nad tym. Kobiety w chwilach stresu uruchamiają dodatkowe pokłady wrażliwości. Ehhhh.

Jeszcze naproinstruktorka powiedziała mi, że ta metoda wprowadza standaryzację, tzn. "gęsty" to taki i taki, "rozciągliwy" to taki i taki, "nawilżenie" to takie i takie.
Powiedziała, że jajko w rzeczywistości jest zdolne do zapłodnienia 11-12 godzin.

Wiemy już po wstępie, że są 2 rodzaje śluzu: typ e "wilgotny" formujący się w kanaliki, którymi plemniki suną jak po autostradzie do celu, oraz typ g "suchy" formujący się jakby w kostkę brukową, nie do przejścia dla plemników. I minimalna ilość kanalików w śluzie to 25 na mm? I dowiedziałam się, że to można zbadać w labie.

W napro nie zaznacza się dnia owulacji, a dzień peak - nie jest to tożsame. Dzień peak to ostatni dzień z dobrym śluzem. Oczywiście zaznacza się już po. Owulka może wystąpić + - 2 dni do tyłu do przodu.

Zaraz siadam do napropodręcznika i będę czytać, co oznacza mój śluz. A później napiszę jeszcze o nietolerancjach pokarmowych, może komuś się przyda. Naproinstruktorka powiedziała, że bardziej liczą się nietolerancje pokarmowe kobiety, ale męskie też mogą wpływać na obniżoną płodność faceta.

A teraz anegdota z życia z Mężusiem:
M: "Krąsi, nie przesadzasz z tymi warzywami? Dynia, sałata, brokuł?"
K: "Nie, 5 porcji warzyw dziennie, pilnuję Cię, kiedy jesteś w domu"
M: "Gdybyś tylko mi pozwoliła, jadłbym same warzywa!"
K: "??????"
M: "Oczywiście, ale Ty mi przecież nie wierzysz, bo jak uwierzyć własnemu Mężowi"
K: "Jakie byś jadł?"
M: "Ziemniaki i pomidory!"
K: "??????"
M: "Myślę, że w formie frytek z ketczupem są do przeżycia"
:D:D:D:D
1 2 3 4 5 ››