Pamiętniki 3 ciąże, 0 dzieci (aktualnie czwarta)
Dodaj do ulubionych
1 2 3 4 5 ››

31 maja 2019, 23:52

28 dc / 11 dpo
Dzień "cudownych" wiadomości..

Wizyta kontrolna u lekarza i tekst "ale patrząc na obraz endometrium nie wykluczałbym ciąży". Serio? Kiedy już się pogodziłam z tym, że nic z tego nie będzie, to lekarz odpala lont z dynamitem o nazwie nadzieja. Nie jestem, wiem to na 100%, od ostatniego czasu nie robiłam testu i nie robiłam bety, nie muszę. Po prostu wiem. Niestety czuje to każdą komórką ciała.

Informacja nr 2, nasz dawca wyjeżdża zawodowo za granicę w lipcu i wróci.. Chm.. no właśnie niewiadomo kiedy, a w sumie raczej nie wróci i będzie na tyle daleko, że o wizytach mogę zapomnieć..

Płakać mi się chce.. Nie wiem co robić, przedłużyć próby o kolejny cykl, czy odpuścić. Wszystko jest pod górę, tracę nadzieję, że kiedykolwiek będziemy mieli dzieci..

Wiadomość wyedytowana przez autora 1 czerwca 2019, 09:28

2 czerwca 2019, 07:04

1 dc
No to rozpoczynam nowy cykl, ciąży brak. Niestety znam swój organizm zbyt dobrze. Mieliśmy zrobić przerwę, ale w związku z wyjazdem dawcy rozważam czy nie pogadać z mężem o tym aby ten cykl jeszcze wykorzystać. Muszę najpierw sobie odpowiedzieć na pytanie, czy dam radę psychiczne to udźwignąć.

5 czerwca 2019, 09:26

4 dc
"Kolejny ostatni" cykl starań przed przerwą, jednak zdecydowaliśmy, że ze względu na wyjazd naszego dawcy, przedłużymy starania jeszcze o ten jeden cykl. Zatem rozpoczynam odliczanie do owulacji. Jesteśmy wstępnie umówieni z naszym dawcą na inseminację w 13 i 15 dc. Zastanawiam się czy w tym cyklu robić testy LH i pomiar temperatury z jednej strony fajnie byłoby odpuścić z drugiej nie wiem czy z moim charakterem jest to realne. Zobaczymy :) W tym cyklu uruchomiłam olej z wiesiołka (może pomoże).

Wiadomość wyedytowana przez autora 5 czerwca 2019, 09:29

6 czerwca 2019, 06:54

5 dc
Kochani znajomi.. Ludzie to jednak mają wyczucie, bliska mi osoba o 5 rano wysłała zdjęcie usg swojej pociechy, od takiego oto widoku zaczełam dzisiejszy dzień. W sumie nie jest mi przykro tyle tego na około, że przynajmniej na razie się uodparniłam, po prostu "o, kolejne". Uświadomiło mi to tylko jak bardzo ludzie skoncentrowani są na sobie, nikt nie pamięta o cudzej tragedii, każdy cieszy się własnym szczęściem. Nie jestem nic lepsza, mnie ich szczęście też nie cieszy, mam swoje sprawy.

Mimo tych średnio przyjemnych rozważań, nie mam żadnego doła ani nic. Po prostu zwykle spostrzeżenia.

10 czerwca 2019, 10:20

9 dc
Za 3 dni wizyta kontrolna u gin, chce sprawdzić czy owu w ogóle będzie, zastanawiam się czy robić pełny monitoring, czy tylko to jedno sprawdzenie, a reszta na żywioł, sama nie wiem. Mieszkają we mnie sprzeczne odczucia, z jednej strony zaczynam się godzić z tym, że być może nigdy nie będziemy mieli dzieci, z drugiej strony nadal bardzo bym chciała. Jestem jednak psychicznie zmęczona tą sytuacją, mam wrażenie że przegapiłam swój moment i zwyczajnie jest za późno.

Temp niska

13 czerwca 2019, 21:46

12 dc
Inseminacja zaplanowana na 13 i 15 dc, kontrolne rozpoczęłam dziś monitoring cyklu. Jakie było moje zdziwienie kiedy lekarz powiedział, owulacja dziś lub jutro, pęcherzyk 0,22x0,17. Szybkie zmiany w kalendarzu i udało się przestawić termin, inseminacja dzisiaj jeszcze zastanawiamy się czy lepiej powtórzyć jutro czy pojutrze. Dzisiaj rano temp zaliczyła ostry pik w dół, czyli niby jak powinno być przed owu. Test LH negatywny, choć lekarz wspomniał, że to może nic nie znaczyć. Zobaczymy jak to będzie, nie chce się nastawiać, nie chce sobie robić nadziei.

18 czerwca 2019, 07:16

17 dc / około 3 dpo
Poranna temperatura powiedziała dzisiaj rano, że owulacja była. Tyle wiem. Wczoraj nie mierzylam temp bo w niedziele wieczorem zaprzyjaźniłam się z butelką wina, ale zakładam, że owu była gdzieś w weekend. Za tydzień o tej porze będę już wiedzieć czy się udało. Pozostaje czekanie..

21 czerwca 2019, 19:29

20 dc / 6 dpo sro
Test rano jakiś taki jakby białawy, drugą kreskę widzę jedynie oczami wyobraźni. Jakby tego było mało od wczoraj temperatura poleciała jak nigdy na łeb na szyję i jest na granicy wartości z pierwszej fazy. Pięknie brakowało mi jeszcze problemu z progesteronem. Otwieram wino i niestety fb, a tam kolejne dwie koleżanki oznajmiają światu, że są w ciąży..

Chyba zaczynam się przyzwyczajać do myśli, że zostaniemy z mężem sami 😕

Wiadomość wyedytowana przez autora 21 czerwca 2019, 23:36

22 czerwca 2019, 06:22

20 dc / 7 dpo
Powtórzyłam rano test, przeraźliwie biały, ktoś mógłby powiedzieć, że za wcześnie, że jeszcze jest szansa, ale niestety nie u mnie. Temperatura wzrosła po dwudniowym spadku o 0,1 jednak nadal ma za niskie jak na ciążę wartości, w cyklach ciążowych była minimum o 0,2 wyższa niż aktualnie. Jest jeden plus tej sytuacji, przynajmniej do terminu miesiączki, mogę się oswajać z myślą, że znowu nie poszło (oczywiście łudząć się gdzieś w środku, że może tym razem ciąża będzie wyglądać u mnie inaczej). Marne pocieszenie, ale zawsze. Tym czasem jest mi zwyczajnie bardzo przykro..

Wiadomość wyedytowana przez autora 8 października 2019, 16:51

24 czerwca 2019, 22:54

Nie liczę dni cyklu czekam na okres, bardziej nie w ciąży nie da się być, po co komu testy skoro są piersi, chwytasz i wiesz. Odpoczywam psychicznie, stres to jednak wielki przeciwnik. Gdyby nie bardzo silny stres nasze bliźniaki prawdopodobnie siedziały by jeszcze w brzuszku, a tak mamy kolejne aniołki. Tłumaczę sobie, że tak jest lepiej, że gdyby to się stało później bardziej bym cierpiała. Chyba powoli godzę się z ich stratą.. potrafię już o tym myśleć bez rozpaczy w sercu, kiedyś się przecież wszyscy spotkamy.

15 lipca 2019, 09:10

Nasz dawca zaproponował pomoc przy IVF w klinice, jest tylko jedno "ale", w Polsce nie możemy skorzystać z jego nasienia (WTF ?!). Nie ma możliwości skorzystania z nasienia dawcy, który przyjdzie z nami. Polskie prawo tego zabrania, no śmiech na sali. Zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie procedury w Czechach. Tam nikt nie robił problemów. Byliśmy w klinice, pierwsze wrażenie bardzo dobre. Pobrano, zbadano i zamrożono nasienie do procedury, teraz czeka aż będę gotowa :)

Ponieważ mamy do kliniki kilkaset km, doktor tak dopasował wszystko abym musiała się u niego pojawić minimalną ilość razy, zaproponował, że w jednym cyklu zrobimy stymulacje do pobrania oocytów, a transfer w kolejnym (lub innym dogodnym dla mnie, tyle tylko, że nie może być to ten sam cykl w którym będzie stymulacja).

Jeżeli stymulacja będzie w cyklu lipcowym to transfer w cyklu wrześniowym, jeżeli stymulacja w cyklu wrześniowym to transfer w cyklu październikowym. Nie mogę się doczekać!

Odpoczywam psychicznie od obliczania dni do owulacji, naprawdę to dużo daje, zwłaszcza przy świadomości, że jestem przed IVF. Żałuję, że wcześniej się nie zdecydowaliśmy na in vitro.

Wiadomość wyedytowana przez autora 15 lipca 2019, 09:12

16 lipca 2019, 11:44

19 dc / owu
Nie wyczekiwałam w tym cyklu owulacji, nawet temperatury nie mierzę, tak mocno się wsłuchiwałam w ostatnim czasie we własny organizm, że nawet kiedy nie poluję na owulację, wiem kiedy jest. Trochę po czasie, ale za to z pełnym pakietem objawów, kłucie w jajniku, szyjka macicy, śluz, test LH (zrobiłam dzisiaj z ciekawości). Założę się, że jutro temp będzie wskazywać II fazę. Mam takie uczucie jakbym poluzowała jakieś bardzo napięte od dawna struktury w organizmie.

Świadomość, że nie staramy się w tym miesiącu, pokazała mi, że nawet sobie nie zawalam sprawy jakie te całe starania były stresujące. Bez wątpienia dużym komfortem psychicznym jest świadomość, że czeka na mnie w klinice zamrożone nasienie dawcy (o świetnych parametrach), wszystkie potrzebne badania mogę robić ze spokojem w swoim czasie.

Gdyby któraś z Was się zastanawiała jakich, to oprócz typowych przed in vitro (AMH, FSH, TSH, LH i prolaktyny, cytologi, chorób zakaźnych), robię pełną diagnostykę po poronieniu https://www.testdna.pl/poronienia-nawykowe/?gclid=Cj0KCQjwitPnBRCQARIsAA5n84mAWXVmJ0SCBn7aWwjzZBFEgon8tXGqjhY0HYVmygbtWXynXmxBi8caAullEALw_wcB

10 sierpnia 2019, 18:57

Nie wiem jaki jest dzień cyklu, to przyjemne uczucie.. Wróciłam do badania temperatury. Uspokaja świadomość, że w lodówce czeka na mnie pakiet do stymulacji jajeczkowania, czekam na pierwszy dzień cyklu, w zależności jak wpadnie zaczynamy symulacje za 2 lub 6 tygodni, nie mogę się doczekać :)

31 sierpnia 2019, 13:27

6 dc
Musieliśmy przełożyć stymulację na kolejny cykl, pobranie komórek wypadało dokładnie w środku pobytu za granicą, którego przełożyć nie mogliśmy. Za około 3 tygodnie rozpoczynamy podawanie leków.. Jednocześnie jestem podekscytowana tym wszystkim i pełna lęku.. Czy się uda.. Czy zarodki będą się rozwijać na tyle dobrze, że transfer będzie możliwy, jeżeli tak to czy uda im się przetrwać w brzuszku.. Pewne jest tylko jedno, drugiego in vitro nie będzie.

Wiadomość wyedytowana przez autora 31 sierpnia 2019, 13:28

4 września 2019, 08:42

10 dc (około 18 dni do rozpoczęcia procedury)
Na co dzień funkcjonuję normalnie, ale ostatnio dopadły mnie demony przeszłości. Dwa dni temu rodziła jedna znajoma, dzisiaj druga, następna za dwa tygodnie ma termin, wczoraj odebrałam telefon, że inna wyszła z pierwszego trymestru, a wisienką na torcie był sąsiad (miły gość, ale nie trzeźwiejący-jak cała jego rodzina), dzielący się radosną nowiną, że zostanie dziadkiem. Myślałam, że świetnie sobie radzę ale natłok takich informacji sprawił, że jest mi po prostu smutno, gdyby, któreś z moich dzieci zostało ze mną, miałabym 5 miesięcznego malucha w domu lub byłabym w 5 miesiącu ciąży, to nadal boli.. i chyba nigdy nie przestanie.

Myśl o in vitro budzi tyle samo nadziei ile obaw..
Czy będzie mi kiedyś dane trzymać w ramionach własne dziecko?

11 września 2019, 09:25

17 dc (około 11 dni do rozpoczęcia procedury)
11 dni.. a ja nie wiem czy tego chcę, wpadłam dzisiaj na wpis w pamiętniku, który rozdrapał stare rany.. a co jeżeli zajdę w ciążę i ją znowu stracę? Trójkę dzieci już straciłam, czy mam w sobie siły by żyć dalej gdyby los obdarował mnie kolejną stratą. Kiedyś wiara pomagała mi w trudnych chwilach, ale po tym wszystkim co się wydarzyło (nie tylko mi ale innym dziewczynom z tego forum), zaczynam wątpić w istnienie Boga, a jeżeli istnieje to nie wiem czy chce mieć z nim coś wspólnego.

Wiadomość wyedytowana przez autora 11 września 2019, 09:27

13 września 2019, 11:21

19 dc (około 9 dni do rozpoczęcia procedury)
Zaczynam świrować :D myślę o nadchodzącej stymulacji 50x na minutę, dla wyciszenia szukam informacji o IVF w necie, nawet wiem już co to antagonista GnRH i w jakim celu się go stosuje (creepy). Ech.. cierpliwość nigdy nie była moją najmocniejszą stroną, nakręcam się od tygodnia i nie zapowiada się aby było lepiej hihihi. Doskonale wiem, że spokój jest najważniejszy, ale rozum swoje, a emocje swoje..

Właśnie sobie uświadomiłam bardzo istotną rzecz, PMS is coming.. i wszystko jasne :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 2 października 2019, 20:18

17 września 2019, 12:05

23 dc (około 5 dni do rozpoczęcia stymulacji)
Dzisiaj mam zdecydowanie lepszy nastrój niż zazwyczaj, oby już tak zostało, zastanawiam się jak to będzie 😊. Co zabawne jeszcze nigdy nie cieszyłam się tak na zastrzyki - dziwne uczucie.

Wiadomość wyedytowana przez autora 17 września 2019, 14:56

19 września 2019, 08:58

25 dc (około 3 dni do rozpoczęcia stymulacji)
Jaram się jak dziecko! Nie jestem w stanie się skupić na pracy.. czekam na 1 dc, a dokładnie drugi, bo od drugiego mam zacząć stymulacje. Przekopałam już chyba cały internet na temat zaproponowanych leków, badania kliniczne Elonvy zdecydowanie poprawiły mi nastrój, duża skuteczność zarówno w uzyskaniu dobrej ilości i jakości komórek jak i ciąż (w tym urodzeń żywych).

d446084dd6a0.jpg

Wiadomość wyedytowana przez autora 19 września 2019, 09:05

21 września 2019, 19:41

1 dc, od jutra stymulacja 😀
Nowy cykl, nowe nadzieje. Czułam, że @ przyjdzie szybciej, ale nie chciałam się nakręcać. To niesamowite jak po miesiącach obserwacji własnego ciała czyta się z siebie niemalże jak z książki. Jutro rano pierwszy zastrzyk! Trochę się boję jak to będzie, ale póki co bardziej cieszę się, że już zaczynamy :)
1 2 3 4 5 ››
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.