X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o trzeciego/czwartego malucha
Odpowiedz

Starania o trzeciego/czwartego malucha

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria widzisz moglas wczesniej powiedziec bo szkoda tak pieknego dnia, ale wiesz co? Ciesz sie tym dniem. Dla Twoich dzieci i kropeczka w brzuszku i tym ze masz to juz za soba :) a maz niech sobie to wszystko pouklada. Buziaki!

    Jaspis oj tak to bedziesz miala baaaaaaaaardzo goraco ;) ale basen prwnie przy hotelu zo chlodzic sie bedziesz :)

    Jaspis lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria a jak dzieci zareagowaly na ciaze?

    Wiecie patrze na swoj suwak i tak lajtowo to wyglada. Co to jest 6 dni do testowania ;) szkoda ze w rzeczywistosci to tak nie wyglada bo 6 dni jak wiecznosc ha ha

    majamia, Pari lubią tę wiadomość

  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 26 maja 2017, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien drugi bolu glowy.
    Starszy syn poprosil o jajka na miekko na sniadanie, a ja weny tworczej na wygrzebanie sie z lozka nie mam... ehm... musimy sie wybrac do kwiaciarni po kwiatki dla mojej mamy...

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • magada Ekspertka
    Postów: 169 82

    Wysłany: 26 maja 2017, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamabyc powodzenia na badaniu:)

    Aria przykro mi ze twój mąż tak zareagował. Wiem, ze jest to przykre. Tulam.

    Znowu nam sie grupowe testowanie szykuje. Basik, podwojnamama, karolina no i ja niby. Choć wątpię aby plemniki przezyly 4 dni. No chyba, ze owulacja jednak wczesniej była.

    02.2010 córka
    09.2011 syn
    01.2017 corka(*)
    01.2018 7 tydz.(*)
    12.2018 córka
  • Enii Autorytet
    Postów: 711 330

    Wysłany: 26 maja 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magada aż 4!! Trzymam kciukasy

    Aria nie smutaj się. Wiem że nie tak miało być.

    PodwojnaMama uu to kawał od mojego. Myslałam ze blizej tobysmy sie spotkały jak bede w MD
    Wiesz co, tez sie boje ze moze to w tym kirunku pojsc. Chociaz nie zaluje dla mnie czy dla chlopakow. Lecz zycie bywa nieprzewidywalne.

    Basik wszystko na to wskazuje :D

    Z wiekiem to te chlopy coraz gorsze ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 09:03

    💗5 💗
    km5shdge5oahi2o2.png
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 26 maja 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha no grupowe my chyba nie potrafimy inaczej

    Zobaczymy co ma byc to bedzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 09:05

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Rybaaaa Autorytet
    Postów: 1269 1024

    Wysłany: 26 maja 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria, przytulam :-*
    Ale szkoda Twoich łez. I tak nic nie zmienią, a Ty się zamartwiasz. A właśnie, jak dzieci zareagowały?
    Ciesz się swoim świętem :-*

    2 córeczki <3 <3
    f2wli09kzqwfei07.png
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 26 maja 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieci nie wiedzą Dziś akademia w przedszkolu z okazji dnia mamy i taty Mój M. mi odpisał, że nie wiem czy będzie bo ma dużo roboty. Widzicie jak on ma ustawione priorytety? Odgrywa się na dziecku, które pół roku ćwiczy piosenki na ten dzień.

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • simon86 Autorytet
    Postów: 781 584

    Wysłany: 26 maja 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż przykro słuchać takie rzeczy.... na pewno mu przejdzie, ale zanim to nastąpi to życzę Ci Aria dużo wytrwałości i spokoju.... ściskam mocno!!!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musze i Wam się pochwalić :D

    Dostałam najpiękniejszy prezent na Dzień Matki, siedzę i płaczę

    Bartuś przybiegł do mnie i woła ma ma ma ma ma. Wzięłam go na kolana i mówię, kochanie powiedz mama. A on najpierw się do mnie przytulił, potem zmrużył oczka i mówi pięknie mama. Momentalnie łzy mi popłynęły, wyściskałam go i wycałowałam, a on znowu mówi - mama.

    Pierwszy raz usłyszałam to z jego ust <3

    Enii, Justi77, Rybaaaa, Hilary, Pari, Grochpaproch lubią tę wiadomość

  • Enii Autorytet
    Postów: 711 330

    Wysłany: 26 maja 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaspis najpiekniejszy prezent jaki mozna sobie wymarzyc <3

    Jaspis lubi tę wiadomość

    💗5 💗
    km5shdge5oahi2o2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak, zwłaszcza że Bartek do tej pory nie mówi, to znaczy mówi po swojemu, jego mowa przypomina bełkot, a nie nasz polski język. Jesteśmy na etapie badań słuchu, bo są podejrzenia, że on niedosłyszy.

    Dlatego to dla mnie jeszcze większe wzruszenie, bo może badania wyjdą jednak dobrze.

    Basik83 lubi tę wiadomość

  • Enii Autorytet
    Postów: 711 330

    Wysłany: 26 maja 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaspis ja usłyszałam od Dawida dopiero jak miał 5 lat. Tez byly podejrzenia ze nie dosłyszy Okazało sie cos niestety innego. Najwazniejsze ze mówi uwierz mi

    Basik83 lubi tę wiadomość

    💗5 💗
    km5shdge5oahi2o2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enii, a co się u Twojego syna działo, napisz jak możesz

  • Enii Autorytet
    Postów: 711 330

    Wysłany: 26 maja 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie że mogę :)

    Najpierw było własnie ze nie dosłyszy (bo mowa zle sie rozwijała, pózniej w wieku 5 lat diagnoza autyzmu atypowego. Gdy szedl do 1 kl badania mial w szpitalu i tam ordynatorka z neurologii stwierdziła afazje motoryczna. I tak bujalismy sie z ta diagnoza kilka lat. Zmienilismy lekarza i jednak potwierdziła sie pierwsza diagnoza.
    Wtedy to byly inne czasy, kazdy odsyłał, nie bylo osrodków diagnostycznych u mnie w miescie.
    W ciązy z nim w 25tyg wyladowałam w szpitalu z bolami i biergunką (chyba sie zatrulam masą). Dostałam antybiotyki. Gdy sie urodził w 5 tyg wyladowalismy z zapaleniem płuc i znow antybole. Mial okres ze chorował prawie przez 3 mce. Po antybiotyku przestał wogole cokolwiek mowic (po swojemu) na dwa tyg. I chyba wtedy cos sie podziało..
    Myslelismy ze pozniej zacznie mowic gdyz Krystian tez pozniej( ale gdy poszedl do przedszkola mowa ruszyla jak z kopyta)

    Nie zamartwiaj sie tylko ruszaj jak najszybciej na badania. A przede wszystkim nie martw sie na zapas :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 11:27

    💗5 💗
    km5shdge5oahi2o2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enii a Ty do kogos jezdzisz w odwiedziny do De?

    Aria skup sie na sobie i na dzieciach. Cholernie przykre ze maz nie jest z Toba w tych pieknych a zarazem stresujacych chwilach ale dasz rade przez to przejsc.

    Jaspis moj synek mial 95% niedosluchu. Tylko ze on sporo slow mowil ale tez w wieki 3 lat wiekszosc po swojemu i dopiero jak mial 3,5r to wyszlo ze ma tak duze polipy w obu uszach. Mial operacje. Dreny mial przez 1,5r. Chodzilismy 4 lata do logopedy. W Sierpniu bedzie mial 8 lat i problemow z mowa zadnych :) ale dlugo mial niedosluch po operacji. Wracala powoli ale wrocila, wiec dobrze ze idziecie pod tym kontem badan.

  • Enii Autorytet
    Postów: 711 330

    Wysłany: 26 maja 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PodwójnaMama do małzonka :)

    No popatrz nawet mi przez mysl nie przyszło ze polipy moga byc w uszach i takie problemy moga wystepowac. U nas byl sluch ok

    💗5 💗
    km5shdge5oahi2o2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jedno badanie nie wyszło za dobrze, powiedzieli nam, że Bartek najprawdopodobniej ma ubytek słuchu na częstotliwościach w których jest mowa polska, niedosłyszy mowy. Musimy zrobić badanie ABR progi, tyle że wykonuje się je we śnie. Byliśmy 2 razy, ale mały nie chciał zasnąć, szpital w którym mieliśmy badania robi je tylko o 8 rano, a u nas nie ma szans na spanie o tej porze, mimo, że mały był obudzony w nocy, a za drugim razem nawet dostał syrop na spanie.

    Od laryngologa udało nam się dostać skierowanie do audiologa i chcieliśmy jechać do Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach, ale termin wyznaczyli nam dopiero na grudzień :( pojechaliśmy więc do Łodzi do Centrum Matki Polki, tam lekarz próbował zbagatelizować nasz problem, mówiąc że mały ma pewnie niedorozwój mowy, co u chłopców jest normalne. Uparłam się i w końcu dał nam skierowanie do szpitala, badanie zrobią w narkozie i wtedy będziemy mieli 100% pewności. Idziemy do szpitala 11 lipca.

  • Enii Autorytet
    Postów: 711 330

    Wysłany: 26 maja 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaspis wrote:
    Centrum Matki Polki, tam lekarz próbował zbagatelizować nasz problem, mówiąc że mały ma pewnie niedorozwój mowy, co u chłopców jest normalne.


    No własnie ich gadanie ''U chłopców to normalne'' By ich cos trafiło. Nie to nie jest normalne!!
    Ja tez tak myslałam i popełnilam wielki bład porównują chłopców do siebie i zyjąc nadzieją ze zacznie mówic. Zaczał mówic w wieku 7 lat ( zdania, pytania itd)
    Pozniej gdy skonczyl przedszkole okazalo sie ze wychowawcznie podejrzewaly autyzm ale zeby ktos porozmawial jak nalezy z nami, pokierowal. Prawda jest taka ze jak rodzic nie zadba o dziecko to nikt nie zadba nie pokieruje. Kazdy ma gdzies bo go to nie dotyczy.

    Super ze macie termin..Szybko zleci

    💗5 💗
    km5shdge5oahi2o2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie zaniepokoiło to, że Bartek w wieku 2,5 roku praktycznie nic nie mówił po naszemu, jedynie: nie i pa pa. Poszłam z nim do logopedy i to ona kazała nam zrobić badania słuchu, powiedziała, że ćwiczenia zaczniemy jak będzie 100% pewności że dobrze słyszy. No a potem zaczęły się nasze wędrówki po lekarzach :(

    Też się zastanawialiśmy nad autyzmem, ale Bartek jest bardzo kontaktowym dzieckiem, nawiązuje łatwo relacje z innymi dziećmi, lubi się przytulać, nie zamyka się w swoim świecie.

    Enii, a jak jest teraz u Twojego syna? Polepszyło się? Syn był szczepiony?

‹‹ 168 169 170 171 172 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ