X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 222

    Wysłany: 7 marca 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilka1984 wrote:
    Bylam u lekarza i dostalam liste badan do zrobienia przed IUI, serio nie spodziewalam sie ze dodatkowe badania to taki koszt. Za moje i badania meza lacznie 1,077.00 zl, matko, do tego IUI 850.00. Gdyby nie to ze mam prywatne ubezpieczenie od pracodawcy i 80% tych badan zrobie bezplatnie w ramach tego ubezpieczenia to kurde, jak ludzie ktrorzy zarabiaja po 2 tys maja sobie pozwolic na takie procedury medyczne?! Wiedzialam ze koszt IVF to duze pieniadze ale serio myslalam ze IUI nie kosztuje az tyle. Musialam sie pozalic...


    A nie wszyscy zachodzą za pierwszym razem...:(

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie, koszt dosyć duży, ale czego sie nie robi żeby mieć dziecko.
    Byłam dzisiaj na monitoringu i są pęcherzyki, dominujący 10 mm endometrium 5 w 13 dc , z tym że owulacje mam zazwyczaj 19-23 dc. ginka powiedziała, że jeśli dojdzie w ogóle do owulki to będzie IUI, a jak nie to następny cykl stymulowany. Zdziwiła się , że przy tak dobrych wynikach moich i męża nie ma jeszcze dziecka - co mnie zdołowało. Boję się , że będzie lipa w tym cyklu i znowu będę musiała czekać na kolejny cykl :( cięgle na coś się czeka... na owulacje, na testowanie, na okres i tak w koło. ehhhhhhh żęby jeszcze mieć pewność, że cos z tego będzie...

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 8 marca 2017, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zohasamoha wrote:
    Maugo, Tobie SHBG wyszedł tak wysoki czy mężowi? Jutro sprawdzę, bo książki mam w pracy;)

    Mi wyszedł taki.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 222

    Wysłany: 8 marca 2017, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audobrandessa wrote:
    dokładnie, koszt dosyć duży, ale czego sie nie robi żeby mieć dziecko.
    Byłam dzisiaj na monitoringu i są pęcherzyki, dominujący 10 mm endometrium 5 w 13 dc , z tym że owulacje mam zazwyczaj 19-23 dc. ginka powiedziała, że jeśli dojdzie w ogóle do owulki to będzie IUI, a jak nie to następny cykl stymulowany. Zdziwiła się , że przy tak dobrych wynikach moich i męża nie ma jeszcze dziecka - co mnie zdołowało. Boję się , że będzie lipa w tym cyklu i znowu będę musiała czekać na kolejny cykl :( cięgle na coś się czeka... na owulacje, na testowanie, na okres i tak w koło. ehhhhhhh żęby jeszcze mieć pewność, że cos z tego będzie...


    Jeśli oboje jesteście zdrowi to na pewno bedzie. Obież sobie cel: w tym roku będę w ciąży. Ja tez nie miałam większych problemów oprócz tarczycy która uformowałam przed IUI. I jestem w ciąży po 2,5 roku starań. Na nasza niemoc składa sie wiele innych czynników: stres, zmęczenie, ciagle myślenie ze tym razem sie na pewno nie uda. Jeśli cykl będziesz miała bezowulacyjny (w co wątpię) to głowa do góry i trzeba sie zastanowić nad jakaś stymulacja. MoZe leki pomogą? I podejść drugi raz do IUI. No nie m dla nas rzeczy niemożliwych.

    Audobrandessa lubi tę wiadomość

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 8 marca 2017, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dziś też na monitoring idę :-) 10dc mam nadzieję , że coś już urosło po właściwej stronie :-) mam nadzieję że wielkość dziś będzie żeby iui zrobić w piątek ewentualnie sobota jak się lekarz zgodzi bo on w sobotę nie przyjmuje :-(

    Asik84 lubi tę wiadomość

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 8 marca 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Jeżeli wszystko było idealnie no to teraz potrzeba jeszcze troszkę szczęścia, które potrzebne jest każdej starającej się, nawet naturalnie. Więc z całego serca życzę tego szczęścia;) A jak nic nie kłuje i nie boli to też dobry znak, bo to znaczy, że organizm spokojnie czeka na dzidziusia i pozwoli mu się zagnieździć:) Inaczej jak już są te wredne skurcze przed @ chociaż i to o niczym nie przesądza:) Zaciskam kciuki za wszystkie czekające na testowanie:*
    Albo znowu się nie udało...:(aż boję się myśleć o tym, a jeszcze bardziej boję się kolejnego rozczarowania:(

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 8 marca 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też już łapie takie dołka zwłaszcza rano :-( udało się pierwsze iui to 2 następne też powinny się udać a tu 2 porażki :-( czym spowodowane??? i kwestia pieniędzy też mnie przeraża :-( ehhh mam nadzieję że to ten miesiąc :-)

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 8 marca 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka wrote:
    ja też już łapie takie dołka zwłaszcza rano :-( udało się pierwsze iui to 2 następne też powinny się udać a tu 2 porażki :-( czym spowodowane??? i kwestia pieniędzy też mnie przeraża :-( ehhh mam nadzieję że to ten miesiąc :-)
    Trzeba wierzyć i myśleć pozytywnie!:*

    jatoszka lubi tę wiadomość

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 8 marca 2017, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Cześć dziewczyny,

    dostaję powoli wyniki badań hormonów przed IUI. Póki co, jeden wynik wyszedł źle, SHBG 192, przy normie 26-110. Czy któraś z Was wie, co to oznacza? W Internecie jest to opisane w dość niezrozumiały sposób...
    Czekam jeszcze na MTCx2 i Inhibinę B.


    Wiem, że SHBG to białko wiążące hormony płciowe... Testosteron jest ok i Estradiol też w normie.
    Maugo, skoro estradiol masz w normie, to sprawdź dobrze tarczycę (TSH, fT3, fT4). Podwyższone SHBG u kobiet może się wiązać z nadczynnością tarczycy. Ewentualnie jeszcze z PCOS i cyklami bezowulacyjnymi... a może po prostu masz taką "urodę" ale ja bym sprawdziła tarczycę dobrze - nie tylko TSH jak każą lekarze, bo czasami TSH jet w normie, a hormony tarczycy świrują:/ Mam nadzieję, że nie masz nic z tych rzeczy! Powodzenia:)

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 8 marca 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik_86 kiedy testujesz?:)
    co do czekania, to mi pierwszy tydzień jakoś leci, ale ten drugi po IUI ciągnie się niesamowicie:(

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 8 marca 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zohasamoha wrote:
    Asik_86 kiedy testujesz?:)
    co do czekania, to mi pierwszy tydzień jakoś leci, ale ten drugi po IUI ciągnie się niesamowicie:(
    oj ja za dużo myślę od samego początku:( nie ma dnia, żeby nie myśleć:( w sumie to nie wiem czy testuje, bo zawsze jak mam juz zrobić test to dostaję miesiączkę:( może teraz będzie inaczej, bo biore Duphaston i może trochę wydłuzyć cykl. Ale ok 17-18 powien byc okres. Jeszcze tydzień! buuuu

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 8 marca 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też myślę już następnego dnia :-) i szukam objawów :-)

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 8 marca 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ten piątek idę na betę, 10 dni od IUI, żeby już się nie maltretować w weekend, czy będzie, czy nie będzie i robić jeden test ciążowy po drugim. No i żebym wiedziała, czy w sobotę na imprezie, na którą idę, mogę się napić alkoholu (mam nadzieję, że nie mogę). :)

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 8 marca 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Ja w ten piątek idę na betę, 10 dni od IUI, żeby już się nie maltretować w weekend, czy będzie, czy nie będzie i robić jeden test ciążowy po drugim. No i żebym wiedziała, czy w sobotę na imprezie, na którą idę, mogę się napić alkoholu (mam nadzieję, że nie mogę). :)
    Trzymam kciuki, żeby alkohol był zabroniony:D!

    szatanka lubi tę wiadomość

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 8 marca 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zohasamoha wrote:
    Maugo, skoro estradiol masz w normie, to sprawdź dobrze tarczycę (TSH, fT3, fT4). Podwyższone SHBG u kobiet może się wiązać z nadczynnością tarczycy. Ewentualnie jeszcze z PCOS i cyklami bezowulacyjnymi... a może po prostu masz taką "urodę" ale ja bym sprawdziła tarczycę dobrze - nie tylko TSH jak każą lekarze, bo czasami TSH jet w normie, a hormony tarczycy świrują:/ Mam nadzieję, że nie masz nic z tych rzeczy! Powodzenia:)

    Zohasamoha, zrobiłam takie badania:
    TSH styczeń - 2,86, marzec - 2,07,
    Ft3, ft4 styczeń w normie
    Prolaktyna styczeń - 29 (lekarz powiedział, że w normie, ale czytałam też gdzieś powinna być do 20, max do 25)
    Marzec pozostałe:
    - Inhibina B 108.5 pg/ml Wartość referencyjna: > 20
    - Anty Mülerian Hormon (AMH) 3.06 ng/ml prawidłowa płodność
    - FSH 6.3 - prawidłowy
    - SHBG - 192 (norma 26-110) - nieprawidłowy
    - Testosteron - 1,2 - prawidłowy
    - DHEAS - 277 - prawidłowy
    - LH - 6,6 - prawidłowy
    - Estradiol 17 Beta (E2) - 55 - prawidłowy
    - Przeciwciała Anty-TPO - 10 - prawidłowy


    Dzień cyklu: 3.

    Wszystko w normie, TSH może ciut ponad normę dla kobiet staraczek, ale PCOS nie mam, mam owulacje, więc dziwi mnie to... No ale cóż, poczekam jeszcze na wynik Prolaktyny z testu z metoclopramidem i może na kolejnej wizycie się coś wyjaśni.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • ewela88 Koleżanka
    Postów: 143 15

    Wysłany: 8 marca 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik86 wrote:
    oj ja za dużo myślę od samego początku:( nie ma dnia, żeby nie myśleć:( w sumie to nie wiem czy testuje, bo zawsze jak mam juz zrobić test to dostaję miesiączkę:( może teraz będzie inaczej, bo biore Duphaston i może trochę wydłuzyć cykl. Ale ok 17-18 powien byc okres. Jeszcze tydzień! buuuu
    U mnie podobnie jak u ciebie. Czekam z niecierpliwością, chociaż wątpię że się udało. Piersi strasznie bolą tak jak zawsze od samej owulacji do okresu...

    Amh 0,9 - marzec 2016
    1 IUI 19.08.2016 :-(
    2 IUI 1.03.2017 :-(
    AMH 0,69 - kwiecień 2017
    3 IUI 15.05.2017 :-(
    24.08.2017 laparoskopia diagnostyczna
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 8 marca 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewela88 wrote:
    U mnie podobnie jak u ciebie. Czekam z niecierpliwością, chociaż wątpię że się udało. Piersi strasznie bolą tak jak zawsze od samej owulacji do okresu...
    Mnie też piersi bolą, ale to zapewne od Ovitrelle. Staram się czymś zająć i nie myśleć, ale póki co nie za bardzo mi się udaje;/

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 8 marca 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Zohasamoha, zrobiłam takie badania:
    TSH styczeń - 2,86, marzec - 2,07,
    Ft3, ft4 styczeń w normie
    Prolaktyna styczeń - 29 (lekarz powiedział, że w normie, ale czytałam też gdzieś powinna być do 20, max do 25)

    Maugo, te wyniki są w normie i ja wiem, że dziewczyny z takimi zachodzą, ale mnie akurat po dłuższym czasie nieudanych prób lekarka postanowiła zbić zarówno TSH (ok. 2), jak i prolaktynę (podchodziła do górnej granicy normy). Teraz mam TSH 1,4 i prolaktynę ok. 8 i to ją zadowala, choć dalej karze mi brać leki. Może porozmawiaj o tym z lekarzem, co on sądzi?

    A testosteron na pewno masz prawidłowy? Ja mam napisane na swoim badaniu, że norma to 0,06 do 0,82 ng/ml.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2017, 14:56

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 8 marca 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki szatanka,

    właśnie zwróciła też uwagę na to TSH, ze trzeba obserwować, bo może się przerodzić w nadczynność. Tylko czy z tego powodu to SHBG może być takie wysokie? Bo jeśli tak, to jesteśmy w domu.
    Z prolaktyną też myślę, że nie jest do końca ok, bo mam raz na jakiś czas takie minimalne wycieki z sutka (kropelka dosłownie). Myślałam, że może któraś z Was też robiła ten panel hormonalny do IUI.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 8 marca 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam panel tych hormonów na samiutkim początku, jak trafiłam do kliniki, jednak połowy z tych twoich badań nie miałam, czyli: - Inhibina B, SHBG, DHEAS,Przeciwciała Anty-TPO, ale pewnie każda placówka ma swoje procedury.

    Przed IUI wymagali ode mnie tylko badań na nosicielstwo różnych świństw wirusowo-bakteryjnych, o których pisały już dziewczyny wcześniej (różyczka, toksplazmoza, kiła, itp.).

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
‹‹ 524 525 526 527 528 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ