X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Buko, ja mam też cykle naturalne i na takich robią mi IUI. Problem ze stymulacją jest taki, że taki CLO powoduje zmniejszenie grubości endometrium, co może uniemożliwić zagnieżdżenie zarodka, nawet jeśli dojdzie do zapłodnienia. Nie mam pojęcia, czy ta Lametta też tak działa. Poza tym stymulacja grozi ciążą mnogą, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jesteś na to gotowa :)(

    Szatanko: fakt wiele dziewczyn na Clo ma cieńkie endo. Ale znam i takie z mojego wątku, które miały lepsze endo na Clo niż na letrozolu.

    Ale fakt faktem lametta nie upośledza tak endo jak Clo.
    To są kwestie indywidualne.

    Ciąża mnoga: mój gin mówi ze jak będę po stymulce miała np. 4 pęcherzyki nie ma IUI. Rzadko zdarza się by 4 pękły, przeważnie z 4 pękają 2. Ale zdarza się i wtedy jest faktycznie niewesoło.
    3 pęcherzyki na stymulce są dopuszczalne.

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 9 marca 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko, ja jechałam na naturalnych i chwała Bogu ;) uważam, że nie ma sensu poprawiać czegoś co działa, a stymulacja obojętna nie jest...

    Ciekawe z tym Jodidem, moja znajoma na Hashimoto i jej lekarz mówił, że jodu przy tym wręcz nie można, tylko przy zwykłej niedoczynności. Ale co lekarz to opinia :P

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za opinię dot. stymulacji. Wichrowe wzgórza dajesz mi nadzieję :)

    Trochę czytałam NT jodidu i znalazłam tyle że w ciąży zdrowie dziecka jest ważniejsze, a dziecko potrzebuje jodu, natomiast jod w Hashimoto wzmaga stan zapalny tarczycy, dlatego nie jest wskazany, ale jednak korzyści przeważają nad stratami. Zaczęłam jodid brać na 2 dni przed iui tylko nie wiem, bo oczywiście zapomniałam zapytać, czy teraz mam odstawić i znów brać od iui, czy już brać ciągle.

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 9 marca 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w takiej sytuacji ja bym brała chociaż do okresu tfu tf tfu oby nie przyszedł ;) a jak nie przyjdzie to dalej i od razu wizyta u lekarza.
    Ja biorę Pregnę+, tam jest jod, kwas foliowy i inne rzeczy potrzebne przed ciążą oraz w jej trakcie.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 9 marca 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wspominałam, że wyszła mi za wysoka Inhibina B, czyli białko wiążące hormony płciowe, a dzisiaj odebrałam wyniki prolektyny po obciążeniu Metoclopramidem, czyli MTC.. i jestem przerażona.

    Prolaktyna (PRL) : 09:53 - 8029.0 mIU/l (wyjściowo, na czczo)
    Prolaktyna (PRL) : 10:53 - 5272.0 mIU/l (po jednej godzinie)

    Wartości prawidłowe na czczo:
    Kobiety 102 - 496 mIU/l
    Mężczyźni 86 - 324 mIU/l
    Wartość po podaniu leku:
    3 - 6 - krotny wzrost prolaktynemii w stosunku do poziomu wyjściowego.

    Nie wiem, czy się ktoś pomylił... Bo miał być jeszcze wynik po drugiej godzinie, czyli w sumie 3, a są tylko 2, poziom powinien wzrastać a nie maleć :/ Ech...

    Dodam jeszcze, że robiłam zwykłe badanie prolaktyny w styczniu i wyszła w normie, stąd moje mega zdziwienie i szok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2017, 20:38

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Ylya Autorytet
    Postów: 555 1124

    Wysłany: 10 marca 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo, a nie byłaś aby troszkę zdenerwowana przed badaniem? Np. stałaś w korkach, albo kłótnia z małżonem? To podnosi poziom prolaktyny (podobnie seks, podrażnienie sutków, itp) i może zaburzać wynik. U Ciebie wygląda, że z tym wyjściowym jest coś nie halo, a potem się jakby "uspokoiło"...

    szatanka lubi tę wiadomość

    hashi, mthfr a1298 c, (*) 16.X.14 5/6tc, IUI 19 X 2016 :-( , IUI 14 XII 2016 :) synek Dawid urodzony 9.9.2017 <3
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 10 marca 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie byłam zdenerwowana... Zastosowałam się do wszystkich zaleceń. Jutro zrobię jeszcze raz w swoim laboratorium. Póki co, nie wygląda to zbyt ciekawie... Rozumiem 500, 600, ale 8 tysięcy :(

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po monitoringu do IUI i w 8dc pęcherzyki duże bo 22,18 i 16mm ale endo kiepskie 3.5 mm w poniedziałek badania hormonów i prawdopodobnie wtorek IUI. Na endo mam estrofem więc myślę że jak zawsze podrośnie.

    Asik84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    No właśnie nie byłam zdenerwowana... Zastosowałam się do wszystkich zaleceń. Jutro zrobię jeszcze raz w swoim laboratorium. Póki co, nie wygląda to zbyt ciekawie... Rozumiem 500, 600, ale 8 tysięcy :(
    Wyniki są rzeczywiście dziwne. Warto je powtórzyć bo wskazują na guza przysadki:/

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 10 marca 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro powtórzę w swoim laboratorium, dam Wam znać jak będą wyniki. Mam nadzieję, ze to był jakiś chwilowy skok i faktycznie zdenerwowanie, może nieświadome...

    Ylya, szatanka, zohasamoha lubią tę wiadomość

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 10 marca 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po monitoringu w 10dc w obu jajnikach po jednym pęcherzyku 18 mm endo 11
    wczoraj podałam sobie ovitrelle a dziś zabieg koło 15
    trzymajcie kciuki :-)
    myslicie ze ok
    dopadło mnie przeźiebienie katar i gardło -mam nadzieję że nie będzie miało to wpływu i wszytsko bedzie ok

    Maugo, szatanka, Ylya, zohasamoha, efta lubią tę wiadomość

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 10 marca 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo, zgadzam się z AgnieszkąH, taki wynik może wskazywać na guza przysadki, ale nie martw się jakby co, bo to nie jest jakieś straszne chyba.

    Zgadzam się z też z Ylya, że twój wynik może wskazywać na to, że po wyciszeniu się prolaktyna ci spadła.

    Dziewczyny, ja dziś zrobiłam betę i czekam na wynik. Trzymajcie kciuki, choć ja sama słabo to widzę, bo objawy mam takie, jak zawsze przed małpą.

    Alisa, Ylya lubią tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam Szatanko :-)

  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 10 marca 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka, nie za wcześnie na betę? trzymam mocno kciuki:)

    Jatoszka, powodzenia na IUI:)

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 10 marca 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zohasamoha wrote:
    Szatanka, nie za wcześnie na betę? trzymam mocno kciuki:)

    Tak jak pisałam wcześniej, dzisiaj jest 10. dzień od zabiegu. Robiłam sobie progesteron, to od razu zrobiłam betę, bo nie chcę cały weekend siedzieć i się gapić w objawy, czy już idzie okres, czy nie, a poza tym jutro mam imprezkę i chcę wiedzieć, czy mogę się napić drinka :) A myślisz, że może wyjść fałszywie negatywna jeszcze?

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Ylya Autorytet
    Postów: 555 1124

    Wysłany: 10 marca 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    różnie bywa... Ja 8 dni po pregnylu miałam betę 1,2 i skreśliłam cykl... A za sześć dni była już 221 :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2017, 14:19

    hashi, mthfr a1298 c, (*) 16.X.14 5/6tc, IUI 19 X 2016 :-( , IUI 14 XII 2016 :) synek Dawid urodzony 9.9.2017 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny osiwieje za chwilę. we wtorek był 13 dc pęcherzyk miałam 10 mm i endo 5 mm. ginka powiedziałą żebym przyszła na monitoring w poniedziałek ale mam robić testy owulacyjne i jak będzie pozytywny to tego samego dnia lub następnego na monitoring miałam przyjść. wczoraj zrobiłam test o 22 kreski prawie równe, dosłownie jeden odcien. dzisiaj rano robiłam o 5;30 i też prawie równe. jak dobrze wyschły to mozna byłoby powiedziec że takie same są. dzisiaj wróciłam z pracy i oczywiscie tescik i negatywny, kreska duzo jaśniejsza. na jutro umówiłam się na 9 na monitoring i ewentualną IUI. cholera boję się, że moje jajo nie dotrwa do jutra.... mam taki dylemat że szok. ani się poseksić dzisiaj żeby jakoś zaliczyć ten cykl bo gdyby jajo przetrwało do jutra to będzie kiepsko z IUI. jajniki czuję że pracują. załamka :( :( :( myślicie że jest nadzieja?

  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 222

    Wysłany: 10 marca 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka wrote:
    ja po monitoringu w 10dc w obu jajnikach po jednym pęcherzyku 18 mm endo 11
    wczoraj podałam sobie ovitrelle a dziś zabieg koło 15
    trzymajcie kciuki :-)
    myslicie ze ok
    dopadło mnie przeźiebienie katar i gardło -mam nadzieję że nie będzie miało to wpływu i wszytsko bedzie ok


    Jatoszka daj znać jak po zabiegu. Katarem i gardłem sie nie przejmuj. Ja miałam w swoim udanym cyklu grypę i gorączkę ponad 38 a zaszłam w ciąże. Mocno trzymam kciuki

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 10 marca 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) Jestem na tym wątku nowa:) Planujemy w kwietniu podejść do 1 IUI. Lekarz zlecił nam sporo badań, wszystkie wyszły ok. poza jednym, a mianowicie CMV igg jak i igm wyszło dodatnie:( Czy któraś z Was przechodziła przez to? Jak długo to cholerstwo się utrzymuje? Obawiam się, że pewnie lekarz zabroni nam podchodzić do IUI i trzeba będzie odłożyć starania:( Tylko ciekawe na jak długo...?

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 10 marca 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i dupa :/ Beta 0,62. Może i bym miała nadzieję, że za wcześnie, że jeszcze urośnie, ale nie brałam w tym cyklu dupka, a progesteron mam 2,67 :(

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
‹‹ 526 527 528 529 530 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ