X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zohasamoha wrote:
    Dostałam 5 mln, więc ma się kto bić;) armia mało liczna, ale dobrze uzbrojona:p
    Ale to prawda, ze potrzeba miliona co najmniej:)

    3mam kciuki :) niech chłopaki lecą do celu!!!! Ja miałam po tym przetworzeniu 10,08 mln ale chyba 5 mln jest dobrze do IUI.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2017, 19:27

  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaBelle, a jaki u Was problem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2017, 19:32

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2017, 17:09

    zohasamoha lubi tę wiadomość

  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2017, 17:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zohasamoha wrote:
    AnaBelle, a jaki u Was problem?

    Trochę to zajmie ale opiszę, w sumie trzeba się poznać :) wszystko na co się leczę jest "do ogarnięcia", a ciąży jak nie było tak nie ma mimo leczenia. W 2013 r. zaszłam w ciążę, plamiłam od samego początku, a zaczęło się na tydzień przed terminem miesiączki (więc najpierw myślałam, że się nie udało i to wcześniejszy okres) - na plamienie dostałam Duphaston, ale plamienie nie ustało. Ciąża rozwijała się powoli, serduszko biło za wolno, 9/10 tc. przestało :(
    Po 3 miesiącach mieliśmy zacząć się starać, bo okaz zdrowia niby byłam i miałam zaskoczyć tak szybko jak za pierwszym razem, ale plamienia nie dawały mi spokoju, więc poszłam do endokrynologa, okazało się, że mam wysoką prolaktynę oraz dość małą tarczycę i przez to niedoczynność. Niestety uregulowanie TSH oraz prolaktyny (z tym drugim nie było łatwo) w niczym nie pomogło, a plamienia były dalej, oczywiście dostawałam Duphaston/Luteinę ale plamiłam dalej. W końcu ginekolog wysłał mnie do neurologa, a ten skierował na rezonans na którym wyszedł mikrogruczolak przysadki, który najprawdopodobniej odpowiada za za dużą prolaktynę. Oczywiście ta diagnoza w niczym nie pomogła. Po drodze oczywiście były badania drożności jajowodów, następnie już w klinice leczenia niepłodności histeroskopia, która nie wykazała żadnych logicznych przyczyn plamień. Wówczas ginekolog na czuja dorzucił mi Estrofem po owulacji i magicznym sposobem w połączeniu z Luteiną - plamienia ustąpiły (oczywiście tylko gdy biorę leki). Jakieś 2 lata kombinacji i szukania powodu. Niestety ciąży dalej brak. W końcu obserwując mój cykl, lekarz stwierdził, że mam za cienkie endometrium i to chyba główny powód zarówno plamień jak i braku ciąży. Bez leków mam ok. 4-5 mm w okresie okołoowulacyjnym, czasem nawet mniej. Na estrofemie udaje mi się dobić do 6,4 mm, a w tym cyklu nawet miałam już 8 mm. Leczę się więc niecałe 4 lata. Około roku próbujemy zajść obserwując miesiąc w miesiąc cykl na USG, aby dobrze dobierać dzień w którym mogę już brać Estroferm przed owulacją, w których dniach współżyć i w którym dniu dołożyć Luteinę. Wcześniej Estrofem brałam dopiero od 4 dnia po owulacji razem z Luteiną, ale przez to endometrium było zbyt cienkie, a bywało, że plemienia zaczynały się zanim mogłam już wziąć leki. Tak (nie pokrótce) wygląda moja historia. Teraz zaczął się rozdział inseminacja.

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaBell wrote:
    Dołączam, ja miałam inseminację 23 marca. We wtorek wieczorem mam ostatnią dawkę
    Luteiny, więc miałam w planach we wtorek zrobić betaHCG żeby w razie czego nie odstawiać ani jej ani Estrofemu. To będzie 12 dzień po IUI, może poczekać jednak do środy z tym badaniem?

    To moja pierwsza IUI, nie łudzę się ale jednak pokładam w niej nadzieję... trochę lat już się staramy.

    jak najbardziej możesz betować 12 dpo. moja gin mi nawet zawsze kazała 10dni po. twierdziła że 10 dpo beta powinna wynosić około 10 i to się u mnie potwierdziło raz miałam 10,5 a w kolejnej ciązy 10 dpo 9,34.

    Polawola lubi tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaBell, ale długa droga za Wami:/ już nie narzekam na brak spontaniczności w seksie! U Was to dopiero masakra! Trzymam mocno kciuki, żeby Wam się w końcu udało:)

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    jak najbardziej możesz betować 12 dpo. moja gin mi nawet zawsze kazała 10dni po. twierdziła że 10 dpo beta powinna wynosić około 10 i to się u mnie potwierdziło raz miałam 10,5 a w kolejnej ciązy 10 dpo 9,34.

    to zrobię betę we wtorek, zawsze to jeden dzień łudzenia się mniej lub jeden dzień szczęścia więcej

    efta lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zohasamoha wrote:
    AnaBell, ale długa droga za Wami:/ już nie narzekam na brak spontaniczności w seksie! U Was to dopiero masakra! Trzymam mocno kciuki, żeby Wam się w końcu udało:)

    oby wreszcie było dobrze u nas wszystkich...

    zohasamoha lubi tę wiadomość

  • mala1 Przyjaciółka
    Postów: 154 36

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EA wrote:
    Dziewczyny Was też IUI boli? w sensie w momencie gdy przebijają się już tam głęboko tą długą igłą? nie wiem co to jest, wolałam nie patrzeć za bardzo :p mnie w pewnym momencie barrrrdzo bolalo. To tak ma być?
    Ja czułam, że coś tam robi ale nie był to ból tylko takie nieprzyjemne uczucie:)

  • mala1 Przyjaciółka
    Postów: 154 36

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EA wrote:
    Summer86, ja po zabiegu czułam sie ok. Właściwie nic mnie nie bolało. Leżałam z tymi nogami do góry i sie nudziłam :P ale ogólnie podczas "wchodzenia" tą igłą w pewnym momencie czułam duży ból. Dziwne bo wszędzie czytam że zabieg jest bezbolesny. Pytam bo chciałabym podejść drugi raz do IUI i troche mam uraz i strach przed tym bólem, choć dla fasolki zniosę i to :)
    A miałaś pełny pęcherz? Przy pełnym nie powinno boleć chociaż każdy ma inny próg bólu.

  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 31 marca 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2017, 17:09

    Madzix88 lubi tę wiadomość

  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 31 marca 2017, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2017, 17:09

  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 31 marca 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mala1 wrote:
    A miałaś pełny pęcherz? Przy pełnym nie powinno boleć chociaż każdy ma inny próg bólu.
    Mnie lekarz musi naciskać, żeby założyć cewnik... Akurat dusi w okolicach pęcherza- jakbym miala pełny, to bym się chyba posiusiała... Pewnie ból byłby mniejszy, bo skupiłabym się na wstydzie;)
    Ale ciekawostka z tym pęcherzem:)

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 31 marca 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2017, 17:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zohasamoha wrote:
    Mnie lekarz musi naciskać, żeby założyć cewnik... Akurat dusi w okolicach pęcherza- jakbym miala pełny, to bym się chyba posiusiała... Pewnie ból byłby mniejszy, bo skupiłabym się na wstydzie;)
    Ale ciekawostka z tym pęcherzem:)
    Cewnik?
    ja to miałam tylko wziernik i rurkę do środka

  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 31 marca 2017, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2017, 17:10

  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 31 marca 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaBell wrote:
    Cewnik?
    ja to miałam tylko wziernik i rurkę do środka
    Może wziernik... Nie mam pojęcia co to jest... Kiedyś przeczytałam, ze to cewnik i powtarzam jak ta małpa;) nie znam się na tym...w każdym razie to, co, tam mi wkłada;) mogę zapytać jutro jak to to ustrojstwo się nazywa;)

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ejjj o czym wy mowicie wzierniki rurki bol... kuzwa mezu ide do Ciebie!! pierdziele jutrzejsze IUI.... :D :D

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 31 marca 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaBell wrote:
    Cewnik?
    ja to miałam tylko wziernik i rurkę do środka

    wziernik to to ustrojstwo co się zakłada aby "otworzyć/poszerzyć " pochwę , a ta rurka wkładana do środka szyjki macicy to cewnik ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2017, 21:14

    zohasamoha lubi tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
‹‹ 571 572 573 574 575 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ