X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

plamienia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak wygląda PRL badalas?

  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam bromergon na prolaktynę. Ale brałam clo od 2dc do 6dc i mógł wywołać owulację wcześniej, patrzyłam na wykresy dziewczyn i dostają @ w 20dc. Zobaczymy. Na razie plamienie mi się nie rozkręca, może to być po prostu plamienie po duphastonie - jest w skutkach ubocznych.
    Albo to @ do mnie idzie. Na razie brzuch pobolewa tylko, ale już sama nie wiem czy naprawdę czy sobie wmawiam. :) :): :)
    Jak przyjdzie @ to dupka odstawię od razu.

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • olala35 Koleżanka
    Postów: 72 11

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja też mam plamienie, ale podejrzewam, że to pewnie wczesny okres, bo zaczynam się coraz gorzej czuć.
    Moje cykle są 26-28 dniowe. Dziś jest 21 dzień cyklu (1 dc. był w sylwestra... nawet tego nie zapisywałam, bo już mam tego dość) i trochę mnie zdziwiło, jak zobaczyłam jakieś nitki, strzępki krwi na bieliźnie dzisiaj. Wczoraj miałam jakiś śluz biały (taki typowy dla II fazy, więc dziś jak czułam mokro, to pomyślałam, że to ciąg dalszy. sorki za te fizjologiczne szczegóły, no ale mam nadzieję, że rozumiecie...)
    Fakt, rok temu zdarzało się, że miałam brązowe drobne plamienia na 2-3 dni przed okresem, później był dzien "suchy", a później miesiączka. Ale to było kilka razy tak, mówiłam lekarzowi, ale olewka. Później porobiłam hormony, myślałam, że mam za mało progesteronu (bo tak wyczytałam, że to jest tego objaw), ale okazywało sie zazwyczaj, że mam go nawet powyżej normy w drugiej fazie cyklu.
    Ale teraz to krwawienie (plamienie póki co) to jest trochę za szybko, bo okresu spodziewałam się za tydzień dopiero. Ale podejrzewam, że ten cykl jest bez owulacji. Niby śluz płodny był tydzien temu, ale zazwyczaj boli mnie podbrzusze, jak pęka jajnik, tym razem tydzień temu w poniedziałek, jak jechałam do pracy to tylko miałam wrażenie, że się owulka zaczyna, ale później szybko przeszło i więcej ni nie czułam. no i pewnie dupa. Więc mam do was pytanie, bo ja mam po raz pierwszy, żeby takie plamienie było tak wcześnie przed okresem.
    Czy to może oznaczać, że cykl był bezowulacyjny? A co gorsza, że zaczyna mi się wyczerpywać rezerwa jajnikowa, skoro cykl się skrócił?
    Czy to może być przez stres?
    (Mam zrobić badanie amh, ale jakoś nie mam teraz natchnienia na te kwestie, ale pewnie w następnym tygodniu zrobię, bo się będę martwić, że może mi się rezerwa kończyć...)

  • motylek32 Koleżanka
    Postów: 49 2

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agania im bardziej sie bedziesz teraz stresowac tym gorzej w skutkach. Odprez sie troszke, moze to byc skutek uboczny po tabletkach, moze to byc poczatek ciazy po nim a moze po prostu jakies mikrouszkodzenie, jak to moj gin wyjasnil.

    Olala35, ja niestety czesto mam cykle bezowulacyjne, nie slyszalam nigdy o plamieniach przez brak owulacji, wiec sie nie nakrecaj, ze rezerwa ci sie konczy. Kobiety nawet po 40-tce zachodza, nie trac nadzieji :) Jakbym nie myslala pozytywnie, to juz bym w depresje przez to wpadla.

    Staraczka, jak mijaja kolejne dni szczescia? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam różowe nitki ze sluzem po plamieniu, śluz sie blyszczal na papierze, przed testowaniem mialam lekki katar i z nosa to samo czerwobe nitki patrzyłam w neta niektóre osoby tez tak nialy. Powodzenia zycze
    motylek prócz uczucia choroby lokomocyjnej to całkiem nieźle, wczoraj ba wieczór dosłownie macice czulam taki prąd jakis no i chyba nie do konca wierze bo wczoraj znowu test powtorzylam hehe
    dziewczyny po stosunku zatykajcie chusteczka aby nie wyplynelo i lezcie ok 15min, ja przeważnie szlam do wc siku i splywalo pewnie a teraz lezalam sobie tylko najlepiej na wznak

  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motylek32 wrote:
    Agania im bardziej sie bedziesz teraz stresowac tym gorzej w skutkach. Odprez sie troszke, moze to byc skutek uboczny po tabletkach, moze to byc poczatek ciazy po nim a moze po prostu jakies mikrouszkodzenie, jak to moj gin wyjasnil.

    Motylek - dzięki, staram się nie stresować :) :) :)
    to na pewno nie ciąża :( :( :(
    trochę się denerwuję, bo pierwszy raz coś takiego mi się zdarza w tak wczesnej fazie cyklu i tylko dlatego trochę panikuję. Ale po prostu jak dostanę @ to odstawię dupka i tyle. Widocznie cykl mi się skróci i tyle. Zobaczymy.

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wam mam to samo 2-4 dni różnie przed @ mam plamienia potem dopiero okres i to taki obfity ze tampon i podpaska to mało... Skrzepy duże ostatnio miałam taki wielkości całego palca wskazującego długi i gruby u lekarza byłam badania wszystkie prolaktyna progesteron morfologia i te tarczycowe no od góry do dołu przebadana zero infekcji zapaleń zdrowa jak kon... A zaczęło się to po lyzeczkowaniu w czerwcu 2014. Okres dostałam 50 dni później obfity bardzo i takie różne te okresy były ale jest już pół roku po powinno się unormowac a tu lipa... Wiec widocznie taka moja uroda :-) ale jak zaczynają się plamienia to z ciąży nici :-/

  • motylek32 Koleżanka
    Postów: 49 2

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agania, plamienia poszly sobie w sina dal? :)

    Staraczka, na mdlosci ponoc dobre sa sucharki zanim jeszcze wstaniesz z lozka, albo ciastka imbirowe (lub herbata)tuz po przebudzeniu. Imbir ponoc czyni cuda, moze warto sprobowac :)

    Ciesze sie, ze poruszylas temat zatykania chusteczka. Nie wiem jak inne dziewczyny i jak bylo w twoim przypadku, ale w moim zatykam zawsze, leze nawet z nogami do gory, ale i tak wyplywa. Malo tego, wiekszosc wyplywa przy wyciaganiu czlonka.

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze jest to ze czasem nie ma czasu tak leżeć :( ja czasem wstaje po 5-8min a czasem leze dluzej a najlepiej potrzymac cala noc ale rzadko mi sie tak ukladalo.. :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motylek32 wrote:
    Agania, plamienia poszly sobie w sina dal? :)

    Nie :) plamienia były małe, ale zaczął mnie boleć brzuch jak na @, odstawiłam duphaston no i @ przyszła do mnie...
    Co cykl mój organizm uczy mnie czegoś nowego :) nigdy siebie nie poznam tak do końca :)

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    Najgorsze jest to ze czasem nie ma czasu tak leżeć :( ja czasem wstaje po 5-8min a czasem leze dluzej a najlepiej potrzymac cala noc ale rzadko mi sie tak ukladalo.. :)

    Leżeć ile się da i tyle. Ja i tak myślę, że jak się trafi na odpowiedni dzień to czy się leży czy nie to żołnierzyki i tak trafią tam gdzie mają trafić. :) :) :)

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Kiniacz Ekspertka
    Postów: 211 215

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 20:40

    20140607580114.png

  • Finlandia Przyjaciółka
    Postów: 67 21

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po 3 miesięcznej "kuracji" luteiną, która nic nie pomogła, mam cykl bez żadnego lekarstwa. Wczoraj, tj. w 19dc zauważyłam jasnoróżowe plamienie. Dzisiaj już w sumie czysto. Ech denerwujące te plamienia. Od razu jak się pojawiają to mam gorszy nastrój i nic mi się nie chce.
    W przyszłym cyklu idę znowu do lekarza z moimi obserwacjami. Może zrobię też nowe badania hormonów.

    bc5d01ea6647761601fedcb357bbd26f.png
    p19u3e3kzb7fu953.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore duphaston 2 tab dziennie i dostalam brazowych plamien 3 dni przed ostatnia tabletka :( zamiast uregulowac mi cykle duphaston mi je skrocil do 20 dni...

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Finlandia Przyjaciółka
    Postów: 67 21

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A niby duphaston podawany jest gdy występują plamienia i też nie działa?
    Z drugiej strony każda z nas jest inna i pewnie wiele jest przyczyn występowania plamień. Ważna jest dobra diagnoza.

    bc5d01ea6647761601fedcb357bbd26f.png
    p19u3e3kzb7fu953.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie najwyraznie nie dziala :( ale ja mam w fazie lutealnej progestron na poziomie 0,44 wiec mi pewnie zadna dawka nie pomoze :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2015, 21:18

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    U mnie najwyraznie nie dziala :( ale ja mam w fazie lutealnej progestron na poziomie 0,44 wiec mi pewnie zadna dawka nie pomoze :(

    Może za mała dawka? Może powinnaś brać po 3?

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    Może za mała dawka? Może powinnaś brać po 3?

    nie wiem wlasnie po ile bo najpierw lekarka zapisala mi 1 dziennie ale mialam plamienia wiec teraz lykam 2 dziennie i nadal sa plamienia... nie wiem czy moge sobie tak zwiekszac dawke bez konca :( bardzo mnie ten progesteron martwii

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2015, 21:47

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Finlandia Przyjaciółka
    Postów: 67 21

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    U mnie najwyraznie nie dziala :( ale ja mam w fazie lutealnej progestron na poziomie 0,44 wiec mi pewnie zadna dawka nie pomoze :(

    faktycznie niski progesteron. Ja w fanie lutealnej miałam 8,38 ng/ml (norma 5,16-18,56) i też wydaje mi się niski. Badanie też było robione gdy brałam luteinę a ona ponoć podwyższa przy badaniu wynik :/ Miałam w tym cyklu robić badanie bez luteiny ale dopadła mnie choroba, biorę antybiotyk i chyba cały organizm mi się rozregulował

    bc5d01ea6647761601fedcb357bbd26f.png
    p19u3e3kzb7fu953.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Finlandia wrote:
    faktycznie niski progesteron. Ja w fanie lutealnej miałam 8,38 ng/ml (norma 5,16-18,56) i też wydaje mi się niski. Badanie też było robione gdy brałam luteinę a ona ponoć podwyższa przy badaniu wynik :/ Miałam w tym cyklu robić badanie bez luteiny ale dopadła mnie choroba, biorę antybiotyk i chyba cały organizm mi się rozregulował

    ja biore duphaston który nie podnosi progesteronu we krwi więc nie ma sensu robić badania w czasie jego przyjmowania bo wynik bedzie taki jak i bez brania dupka ;) no i nie wiem na ile dupek podnosi mi progesteron skoro nie widać tego w badaniu.. nie wiecie jak mozna zmierzyć poziom progesteronu przy braniu duphastonu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2015, 13:34

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ