X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pomoc w interpretacji wykresu...
Odpowiedz

Pomoc w interpretacji wykresu...

Oceń ten wątek:
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 21 maja 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mnie to denerwuje dlatego zmieniłam ginekologa... Miałam to samo albo nieregularne miesiączki, albo w ogóle brqk, a on nawet nie wytłumaczył, nic nie powiedział zlecił fsh, lh, progesteron wszystko razem,a przecież to w zupełnie innym czasie się robi ale do tego musiałam sama dojść i wszystkim się interesować i to na prywatnych wizytach nawet nie tłumacza, porażka..
    A ile już ma Twoje dzieciątko? (bo nie wiem czy to co się wyświetla pod postem jakby to twoje w sensie, że roczek itd). Ja znowu mam teraz większy stres, większe ciśnienie, bo przy pierwszym byłam zdrowa, pełna optymizmu wszystko szybciutko, pięknie, zero nwert objawów, a po ciąży przyszła cukrzyca 1,tarczyca i wiem, że teraz mam dysk mniej czasu i zdrowia..🙄🤨

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 21 maja 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anita dlaczego masz mniej czasu? Ile masz lat?
    Dziewczyny wiem, że to nie pocieszenie, ale nie stresujcie się tak, macie już dzieci i wiecie, że możecie je mieć, ja bym wszystko oddała żeby być w Waszej sytuacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 14:30

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 21 maja 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    27 w tym roku skończę więc pod tym kątem nie jest źle, ale choruje na nadczynność tarczycy, od stycznia nie biorę leków wyniki były dobre więc odstawilam, żeby móc zajść w ciążę, ale endokrynolog mówiła, że Nawrot może przyjść w każdej chwili, bo są przeciwciała. Na razie wyniki są zadowalające na szczęście, ale ciężko powiedzieć ile to potrwa moze miesiac, może pół roku, a może 3 lata.. A jak zaatakuje to już jodoterapia bądź operacji i usunięcie tarczycy więc o dziecku, ciąży nie byłoby mowy.

  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 21 maja 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Anita dlaczego masz mniej czasu? Ile masz lat?
    Dziewczyny wiem, że to nie pocieszenie, ale nie stresujcie się tak, macie już dzieci i wiecie, że możecie je mieć, ja bym wszystko oddała żeby być w Waszej sytuacji.
    A jak to u Ciebie wygląda? Ile się staracie? Wiem o tym, masz całkowita rację, bardzo Ci życzę, żeby się Wam udało, czytam tu różne informacje, pamiętniki i naprawdę wszystko jest możliwe💪🙂

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 21 maja 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to moje i aktualne. Nasz maluch ma 16 miesięcy. Ja mam 29 lat także też pierwszej młodości nie jestem :p. Dlatego teraz staram się być spokojna najwyżej męża zaś nafaszeruje tabletkami bo taka różnica 2 lata jest ok a młody jest ze stycznia, ja z resztą też :)

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 21 maja 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To faktycznie byłaby taka fajna różnica, a nawet jak troszkę by się przedłużyło to nadal jest to mała różnica wieku :) moja córka w październiku kończy 4 lata więc właśnie dla mnie to taki "ostatni dzwonek" bo ja rodzeństwo w głównej mierze chce dla niej, więc wiem, że już załóżmy 6/8 lat różnicy czy ileś to będzie już za dużo, to już się rozmina całkiem :)

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 21 maja 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba faktycznie owu była wczoraj bo dziś mam lepki śluz czyli typowy dla fazy lutealnej.

    No my pierwsze planowaliśmy drugie jak młody by miał 4/5 lat ale potem stwierdziłam że to za duża różnica tym bardziej jak widzę jak uwielbia się bawić z dziećmi tym bardziej z takimi w podobnym wieku. Będzie miał kuzynke prawdopodobnie końcem października (może jeszcze się okazać chłopcem bo coś dzidzia nie chciala się pokazać :p) ale to nie to samo

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 21 maja 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Chyba faktycznie owu była wczoraj bo dziś mam lepki śluz czyli typowy dla fazy lutealnej.

    No my pierwsze planowaliśmy drugie jak młody by miał 4/5 lat ale potem stwierdziłam że to za duża różnica tym bardziej jak widzę jak uwielbia się bawić z dziećmi tym bardziej z takimi w podobnym wieku. Będzie miał kuzynke prawdopodobnie końcem października (może jeszcze się okazać chłopcem bo coś dzidzia nie chciala się pokazać :p) ale to nie to samo
    Ja też chciałam szybko taka bardzo mała różnice wieku, ale wtedy zachorowałam, ok 2 lat leczenia i od około pół roku zielone światło i próbujemy :) u nas córka właśnie jalos nigdy nie chciała bawić się z innymi dziećmi bardziej garnie do dorosłych choć teraz na placach zabaw biega za dziećmi, lubi się bawić więc może to jej czas, ponadto w domu mówi codziennie, że chciałaby rodzeństwo i jest samotna 🤷‍♀️🙈. Antosia też ma kuzyna właściwie 5 miesięcy młodszego, za chwilę pojawi się drugi kuzyn, ale tak jak piszesz to nie to samo jednak :). Z wiekiem też różnie bywa, duzo od charakterów zależy, ja mam brata 3 lata starszego i mamy super kontakt, jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi, a znów mąż ma Beata niby dwóch facetów też 3 lata różnicy i zero kompletne jeśli chodzi o relacje.. A siostrę ma 5 lat młodsza i też bardzo bliska, przyjacielska relacja odkąd pamięta :)

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anita92222 wrote:
    A jak to u Ciebie wygląda? Ile się staracie? Wiem o tym, masz całkowita rację, bardzo Ci życzę, żeby się Wam udało, czytam tu różne informacje, pamiętniki i naprawdę wszystko jest możliwe💪🙂
    My się staramy 1 rok i 3 miesiące z 3 miesięczną przerwą po poronieniu. Ja tak jak Girl mam 29 lat i dla mnie to naprawdę ostatni dzwonek, bo AMH zaledwie 1,08. Dzisiaj zrobiłam FSH i jeśli wyjdzie wysokie, to pewnie nawet na in vitro nie będę miała szans, a naturalnie podejrzewam, że nie zajdę. Z tarczycą się nie martw, moja przyjaciółka z chorą tarczycą zaszła po 2 latach starań i po 2 poronieniach, jej dziecko ma pół roczku i teraz zaszła z drugim, więc nie taki diabeł straszny ta tarczyca.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A fsh też nie robi się czasem na samym początku cyklu? Bo tak gdzieś czytałam artykuł o fsh, lh, bo sama chciałam trochę badań porobić i właśnie praktycznie każde w innym momencie. Z tym amh to też ponoć tak nie do końca, nie zalamywalabym się, bo czytałam u jednej z dziewczyn na pamiętniku, że jej doktorka mówiła, że to nie ma takiego przełożenia, jak to znajdę to skopiuje i Ci pokaże :) A u twojego Męża wszystko okej? Jeśli raz się udało to nadal przecież jest szansa, że i tym razem tak będzie, czasem naprawdę nastawienie, stres bardzo dużo komplikuje i blokuje, trzymam mocno kciuki za nasze wszystkich starania ❤️i ogrom cierpliwości i dobrych myśli.

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 21 maja 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FSH robi się w 3 d.c i jeśli chcesz diagnozować PCO, to wtedy razem z LH. Ja robiłam LH w 19 d.c razem z progesteronem i estradiolem i tylko estradiol wyszedł mi wysoki, bo jakieś 440a norma jest 300 z czymś, ale lekarz stwierdził, że wszystko ok i że to AMH też niby ok. Teraz się boję tego FSH, chociaż ono też w każdym cyklu potrafi być inne, ale jak wyjdzie powyżej 12 to pewnie mnie spiszą na straty, bo niby nawet stymulacja jest wtedy niezbyt sensowna. Na dodatek mam coś na brodawce sutkowej. Nie wiem co to, bo pojawia się i znika, pod palcami nic nie czuć jak tego nie ma, a jak jest to taka jakby gulka. Mam nadzieję, że to tylko torbiel, bo chyba gdyby był guz, to bym to czuła cały czas. W poniedziałek idę do gina na monitoring, to zrobię przy okazji USG piersi. Mój narzeczony będzie się badać w sobotę, więc zobaczymy co u niego w trawie piszczy. Już tyle mi się tego wszystkiego zbiera, że chyba nie wytrzymam, jak z tą piersią będzie coś poważnego, to chyba będzie załamka.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 21 maja 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to widzisz, że wcale nie ma tak źle z tymi wynikami, a lekarze to chyba tak lubią rutynowo spinrzec w tabelkę, widełki z normami i nie da się.. Jakyy zapomnieli, że każda osoba to inny przypadek itd.. Także na to też nie ma co patrzeć jak na wyrocznie tylko robić swoje:)
    A może to po prostu "tluszczak"? Moja mama tak miała właśnie na usg wyszło, tkanka tłuszczową nie równomiernie się rozkłada, nic poważnego.

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 21 maja 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co pamiętam to jakoś chyba 4 dc i fsh i lh razem potem się jakoś to oblicza i jak nie przekracza ileś tam to jest ok a progesteron wiadomo

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 21 maja 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stosunek LH i FSH nie może być wyższe 1, wtedy nie ma PCO, chociaż warto zrobić nawet samo FSH żeby sprawdzić rezerwę jajnikową, badanie nie jest tak drogie jak AMH, ale właśnie nie wiem, które jest bardziej wiarygodne.
    Niby tak, ale jak Cię kwalifikują do czegokolwiek, to mają widełki i nic na to nie poradzisz. Mam nadzieję, że tłuszczaki lub torbiel, widzę żebro jest zależne od fazy cyklu i jak mi piersi nabrzmieją bliżej miesiączki, to wtedy tego nie ma. Nie wiem już sama.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 21 maja 2019, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam normalne amh żeby sprawdzić rezerwę i pewnie dzięki tak długim cykla dawniej przed ciąża miałam lepsza niż normalnie w moim wieku :p

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 21 maja 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy nieregularnych cyklach może tak być, chociaż amh może być też fałszywie zawyżone przy PCO, ale to wtedy są już wysokie wartości.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Nami Ekspertka
    Postów: 188 136

    Wysłany: 21 maja 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anita92222 wrote:
    27 w tym roku skończę więc pod tym kątem nie jest źle, ale choruje na nadczynność tarczycy, od stycznia nie biorę leków wyniki były dobre więc odstawilam, żeby móc zajść w ciążę, ale endokrynolog mówiła, że Nawrot może przyjść w każdej chwili, bo są przeciwciała. Na razie wyniki są zadowalające na szczęście, ale ciężko powiedzieć ile to potrwa moze miesiac, może pół roku, a może 3 lata.. A jak zaatakuje to już jodoterapia bądź operacji i usunięcie tarczycy więc o dziecku, ciąży nie byłoby mowy.

    A czemu odstawiłas leki przy staraniu o dziecko?

    Haschimoto.niedoczynność tarczycy
    7cs szczesliwy
    ❤Hania 🧡 Franek
    h84f2n0aftn3jvsb.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 21 maja 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nami wrote:
    A czemu odstawiłas leki przy staraniu o dziecko?
    Bo przy nadczynności tarczycy nie bierze się leków cały czas tylko do momentu osiągnięcia dobrych wyników, tzn wchodzi się jakby w remisje, po poltora roku leków zrobiłam tsh ft3 ft4 do tego traby żeby sprawdzić ile jest rezerwy, kiedy może przyjść Nawrot i teraz mam "okienko" na starania. Na tą chwilę jakby jestem wyleczona, tarczyca jest zdrowa, ale przeciwciała są więc w każdej chwili może znów zaatakować i wtedy farmakologia już raczej nie pomoże.

  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 21 maja 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam gravesa basedowa.

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 21 maja 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Przy nieregularnych cyklach może tak być, chociaż amh może być też fałszywie zawyżone przy PCO, ale to wtedy są już wysokie wartości.
    Ja pco nie mam bo stosunek fsh do lh wynosił niecałe 1 . Podajze 0.8 także tyle dobrego z tych moich nieregularnych cykli. Dobrze ze po ciąży się uregulowaly :)

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ