X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2015, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauletta to jeszcze moze sie zmienic. To nie jest ostateczny termon jesli temperatura sie unoemuje na niskim poziomie i potem kolo 20dc skoczy znacznie to zmieni Ci termin owulacji. On wyznacza na podstawie skokow twmperatyr ale u Cibie to na razie gorki i pagorki...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2015, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no bo w moim przypadku to przeważnie tak w okolicach 20 dc . a ten zaszalał. Właśnie tak myślałam, że teraz co chwilę nową owulację będzie mi wyznaczał .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2015, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja się mierzę dopiero 1szy cykl. Od razu zaznaczam, że niestety Pani w aptece się znaznala, że sprzedała mi elektroniczny, ale z 1 miejscem po przecinku:). I takiego też używam. Jakbyście mogły spojrzeć i mi powiedzieć czy wzrost temp po owulacji jest wystarczający,żeby mieć nadzieję czy poniżej 37 to za nisko?

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 30 maja 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette, na moim wykresie ovu się gubi :P z każdym dniem, gdy dopisuję nową tempkę to zmienia mi owulację. Skacze między 19dc a 35dc :P To tylko program, który korzysta z Twoich wcześniejszych cykli, bierze pod uwagę zapiski i na tej podstawie wylicza owulkę. Jednak, gdy temperatura skacze raz w górę raz w dół, to się program gubi :P Jeśli prawidłowo owulujesz każdego miesiąca, to tempka do 20dc powinna się uspokoić :) uzbrój się w cierpliwość, pod koniec cyklu będzie widać więcej :)
    Magdziulla wrote:
    Dziewczyny ja się mierzę dopiero 1szy cykl. Od razu zaznaczam, że niestety Pani w aptece się znaznala, że sprzedała mi elektroniczny, ale z 1 miejscem po przecinku:). I takiego też używam. Jakbyście mogły spojrzeć i mi powiedzieć czy wzrost temp po owulacji jest wystarczający,żeby mieć nadzieję czy poniżej 37 to za nisko?
    Wystarczy :) możesz mieć nadzieję, ale nie nakręcaj się za bardzo. Rozczarowanie boli :/ Tutaj nie chodzi o wysokość tempki, jej konkretną wartość. Każda kobieta ma inną temperaturę wewnętrzną. Ważniejszy jest wzrost temperatury, który powinien wynosić ok. 0,2-0,3 stopnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2015, 09:16

    Paulette lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 30 maja 2015, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy u mnie jest jeszcze jakakolwiek szansa na owu ? Bo mnie juz szlak trafia ze wszystkim :(

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2015, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki littleladybird! Wiem, żeby się nie nakręcić i ciągle to sobie powtarzam. Ostatnio byłam tak pewna, że się udało -10 opóźnienia@ i klops. Stres i płacz. Ale myślę, że niestety doskonale znacie to uczucie.

  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 30 maja 2015, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Venaewa Twój wykres całkiem ładnie się prezentuje. Temperatury II fazy są cały czas ponad linią niższych temp, także ja zaciskam kciuki! Jeśli druga faza będzie miała 12-13 dni, to cykl bedzie tej długości co zawsze :)


    Magdziulla ja jestem z tych, co mają te niższe temperatury. Nigdy nie mam 37, ale dla mnie w pierwszej fazie taka norma, to 36,2-36,3 więc wszystko powyżej 36,4 mogę uznać za wyższą ;) Nie zawsze musi oscylować ok 37 :) Powodzenia!

    Paulette mi też ovu zawsze cuduje z ta owulacją, więc nie ufaj mu tak w 100% ;)


    U mnie dziś lekki spadek, więc znowu mam obawy i dylemat, czy zacząć tego dupka brać, czy nie? :/

    venaewa, cachaarel lubią tę wiadomość

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2015, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Skierka, właśnie moje najwyższe to 37 myślałam, że jest dobrze skoro przed ovu miałam 36,5-36,6. Ale potem zobaczyła parę zafasolkowanych wykresów i tam było ponad 37. Troszkę mnie uspokoiłaś:) oby do środy;) jak się nie uda muszę zmusić lekarza do badań.

    Skierka lubi tę wiadomość

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 30 maja 2015, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati87 wrote:
    Czy u mnie jest jeszcze jakakolwiek szansa na owu ? Bo mnie juz szlak trafia ze wszystkim :(

    A jak długie masz cykle, kiedy z reguły jest owulacja. Bez tego to nic nie powiemy. Jeśli masz 28 dniowe cykle, to możliwe, ze to cykl bezowulacyjny, ale jeśli masz dłuższe cykle to możesz być przed owulką, albo byla wczoraj.
    Skierka wrote:

    U mnie dziś lekki spadek, więc znowu mam obawy i dylemat, czy zacząć tego dupka brać, czy nie? :/
    Skierko ja bym wzięła dupka. Trzecia z wyższych temperatur jest wyższa o minimalne 0,2 stopnia :)

    Skierka lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 30 maja 2015, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem 2 cykl po tabletkach anty,1 cykl po tabletkach mialam cykl 35dni, a kiedys przed braniem tabletek mialam nieregularne cykle 32-38dniowe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2015, 09:58

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 30 maja 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po tabletkach wszystko się może zmienić. To jest Twój drugi cykl od odstawienia, organizm potrzebuje więcej czasu by się "oduczyć" i unormować gospodarkę hormonalną.

    I nie spinaj się tak. Dopiero co odstawiłaś tabletki, lekarze zalecają rozpoczęcie starań po 3 cyklu od odstawienia. Daj sobie czas :)

    Maxima lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2015, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette wrote:
    Hej :) mam pytanie . wiem, że to nie możliwe. Ale czy któraś z dziewczyn orientuje się na jakiej podstawie ovu wyznacza owulację ?? Bo w tym cyklu wyznaczyło mi na 9dc gdzie ostatnio miałam na 21 dc . Bo mam długie cykle .
    na podstawie sluzu, tempki i innych objawow,ktore wskazuja na owu. Zeby byla jasnosc to tylko program czy była owu to na 100% tylko monitoring i badanie progesteronu 7-9 dni po przewidywanej owulacji.

    Paulette lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2015, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati87 wrote:
    Czy u mnie jest jeszcze jakakolwiek szansa na owu ? Bo mnie juz szlak trafia ze wszystkim :(
    mierz temperature do 7.30 po drugie jezeli byłaby owu to wg mnie 20 dc. Poza tym dobrze byłoby isc do lekarza w poniedziałek/wtorek do gina i sprawdzic na usg jaka sytuacja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2015, 14:16

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 30 maja 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2015, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje dziewczynki za odpowiedź do mojego pytania :)
    Prawdę mówiąc tak pierwszy cykl mierzę temp. bo ostatnio od połowy zaczęłam. Więc nawet nie wiedziałam, że mi tak skacze. Chociaż co dzień mierzę o tej samej godzinie .

  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 31 maja 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati wszędzie piszą,że po anty często są cykle bezowulacyjne ;) Fakt,że niektóre babeczki zachodzą w ciąże od razu, ale są i takie co do pół roku mają rozchwiane cykle.
    Prowadź obserwacje i na pewno lada moment wszystko do normy wróci ;)


    U mnie dziś brak pomiaru, bo wczoraj długo imprezowaliśmy :P Zaczęłam jednak brać duphaston od wczoraj. Teraz znowu mam dylemat kiedy robić badanie progesteronu? Owulacja najprawdopodobniej była w środę nad ranem i nie wiem, czy wtorek, czy środa? Co radzicie?

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślicie, że gdybym zrobiła sobie jutro rano teścik to nie byłoby za wcześnie? bo już mnie nosi :)
    Chociaż obawiam się, że nici wyjdą bo mnie bardzo brzuch jak na okres boli :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozesz robic to 13dpo bedzie jutro wiec spox.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2015, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedz mi Ciri, bo sobie zmierzyłam teraz tempke (a jakoś tak mnie naszło) i wskazało mi ledwo 36,7,czyli by spadła o ponad 4 krechy. Tylko, że od 3dni wstaję jeszcze przed świtem i ledwo na oczy widzę. Czy takie zmęczenie, aż się nogi uginają mogłyby mi zaniżyć tak temperaturę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2015, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati87 wrote:
    jestem 2 cykl po tabletkach anty,1 cykl po tabletkach mialam cykl 35dni, a kiedys przed braniem tabletek mialam nieregularne cykle 32-38dniowe


    Pati mi się miesiączka po odstawieniu anty normowała prawie półtora roku! A i tak w tamtym roku mi się cykle w ogóle rozjechały, że musiałam i tak regulować :)

‹‹ 129 130 131 132 133 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ