X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozesz sprobowac testy ale nie na wszystkie dziewczyny dzialaja do tego u niektorych wyrzut hormony jest krotki i trzeba testy kilka razy dziennie robic zeby wylapac. A to sie wiarze z tym ze trzeba przed lazdym przez 2 godziny minimum nie pic i nie siusiac ja sobie rozwwalilam nerke. Mysle ze przy takich skokach temperatur mozesz miec cykl bez owu i lepiej zrob monitoring.

    kleo2426 lubi tę wiadomość

  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 29 maja 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleo Ciri dobrze pisze. Testami można się wspomagać,ale jak masz podejrzenie,że cykl może być bezowulacyjny,to testy nic nie dadzą. Sam pik lh ( a to wykrywa test) nie świadczy o owulacji. Ja używam ich już od czasów gdy planowałam ciąże nr3. Jednak by móc się nimi kierować trzeba znać siebie bardzo dobrze. W Twoim przypadku najlepszy byłby monitoring. Oczywiście prowadź inne obserwacje, rób testy bo jeśli ciąża się nie pojawi,to z cyklu na cykl będziesz miała coraz więcej szczegółów do porównania :)

    Picja ja już zaciskam kciuki za jutrzejsze Twoje podglądanie!

    Maxima faktycznie spokój u Ciebie. Może cisza przed burzą? :P


    U mnie znowu troszkę wyżej tempka. Biorąc pod uwagę ze mam zawsze 36,2-36,3 to nawet ładnie wygląda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2015, 09:55

    kleo2426 lubi tę wiadomość

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skierka winduje u Ciebie jak u mnie w tamtym cyklu ;) pieknie ;D

    Skierka lubi tę wiadomość

  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 29 maja 2015, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    jestem nowa, i w sumie piszę swój pierwszy post na Ovu.
    Staramy się z mężem od 4 miesięcy, ale neistety nie wychodzi. Biorę Duphostan od 16 do 25 dc.
    Zaczęłam robić w tym cyklu testy owulacyjne, które zaczęłam robić od 8dc tak pisało na ulotce bo mam 28 dniowy cykl. Testy te przez trzy dni wyszły pozytywne (8dc testowa grubsza od kontrolnej, pszez dwa kolejne dni obie kreski takie same, a potem już testowa bledsza dużo od kontrolnej więc testy negatywne.)
    Czy mogłabym Was prosić o interpretacje wykresu, czy owulacja może jeszcze wystąpić.
    W poprzednim cyklu nie miałam skoku tem i zaczęłam się martwić że cykle bezowulacyjne i stąd decyzja o zrobieniu testów owulacyjnych.
    Pomożecie?
    542e8ca6ed7d9a7b973008b5dd55edab.png

    Sporo tu słysze o ziółkach, siemieniu lnianym, może coś więcej o tym powiecie

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • venaewa Koleżanka
    Postów: 78 17

    Wysłany: 29 maja 2015, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mam dziwny wykres nie wiem o co chodzi

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewi0808 wrote:
    Witam,
    jestem nowa, i w sumie piszę swój pierwszy post na Ovu.
    Staramy się z mężem od 4 miesięcy, ale neistety nie wychodzi. Biorę Duphostan od 16 do 25 dc.
    Zaczęłam robić w tym cyklu testy owulacyjne, które zaczęłam robić od 8dc tak pisało na ulotce bo mam 28 dniowy cykl. Testy te przez trzy dni wyszły pozytywne (8dc testowa grubsza od kontrolnej, pszez dwa kolejne dni obie kreski takie same, a potem już testowa bledsza dużo od kontrolnej więc testy negatywne.)
    Czy mogłabym Was prosić o interpretacje wykresu, czy owulacja może jeszcze wystąpić.
    W poprzednim cyklu nie miałam skoku tem i zaczęłam się martwić że cykle bezowulacyjne i stąd decyzja o zrobieniu testów owulacyjnych.
    Pomożecie?
    542e8ca6ed7d9a7b973008b5dd55edab.png

    Sporo tu słysze o ziółkach, siemieniu lnianym, może coś więcej o tym powiecie
    Moim zdaniem bezowulacyhny wyrzut LH nie swiadczy o owulacji tylko o przygotowaniu organizmu do owulacji. Czesto przy PCOS testy wychodza kilka razy dodarnie w roznych odstepach czasowych a owulacja nie wystepuje. Jeslo bierze dupha od 16 dc to mozesz nie miec owulacji i wywolujesz miesiaczke sztucznie. Moze powinnas pojsc na monitoring i dopiero po owulce zaczac brac dupha? Albo w tym cyklu sie wstrzymac? Albo zmienic lekarza.

    ewi0808 lubi tę wiadomość

  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 29 maja 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri 22 w zeszłym miesiącu też taki miałam dziwny wykres że owulacji wogóle nie widać było. Zanim zaczełąm brać dupha gin kazął mi przyjść na wizytę to był chyb 15dc i wtedy powiedział że pęcherzyk pękł i następnego dnia kazał brać tabletkę.

    Ten cykl jest ostatni na duph.
    Może poczekać i zobaczyć jak sytuacja będzie wyglądała jak organizm będzie działał bez wspomagaczy czy iść od razu do innego?

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2015, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz linka do wczesniejszego wykresu? Moze jakas zaleznosc da sie znalezc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o owulacje to madry lekarz ze kazal przyjsc przed tym za nim wezmiesz dupha. Tylko pytanie czy jak masz takie dziwne wykresy co jest nie tak. Po temperaturze to bym powiedziala ze owu nie bylo a testy owulacyjne raczej niepokazuja Ci miarodajnie kiedy owu.

    ewi0808 lubi tę wiadomość

  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 29 maja 2015, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi pamiętaj też o innej bardzo ważnej rzeczy. Jeśli komórka jajowa jest gorszej jakości z jakiegoś powodu, to po owulacji ciałko żółte też jest gorszej jakości i nie produkuje odpowiedniej ilości progesteronu. W tej sytuacji duphaston, nawet jeśli podniesie jego poziom, to ciąży nie pomoże. W Twojej sytuacji pozytywny test był 8dc ( liczy się pierwszy dodatni). Jeśli tak, to troszkę krótko dojrzewała ta komórka. Nawet jak lekarz widzi ciałko żółte, to nie widzi jakiej jest jakości. W takiej sytuacji trzeba najpierw poprawić jakość komórki jajowej, a dopiero potem martwić się o II fazę cyklu. Jeśli faktycznie owulacja jest, a wykres nie pokazuje wzrostu tempki, to ja bym z lekarzem pogadała o tym, bo sam duphaston tu nic nie da. Miałaś robione badania hormonów? Jaki masz estradiol? A lh i fsh? Od tych badań trzeba zacząć, bo one pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu :)

    ciri22, ewi0808 lubią tę wiadomość

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 29 maja 2015, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja to połowa sukcesu tak na prawdę. Jakość komórki jest równie ważna :)

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 29 maja 2015, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    b141cfbfc0be13c7e879a623377ae7c1.png

    Mierze temp dopiero dwa cykle.
    Byłam na prywatnej przychodni i tam miałam robione badania krwi nie wiem czy wszystkich bo to jest pewnie uzależnione od dc ale lekarz powiedział ze wszystko jest w normie. ale neistety nie mam ich bo jakieś tam problemy mieli z drukiem itp miałam podejść na drugi dzięń ale tak zeszło (nie było mnie chwile w w mojej miejscowości potem młyn w pracy.

    jestem totalnie zielona. czytam na necie ale mi się miesza

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem to na niedobor hormonow wyglada. Jesli owulacja byla przy takim wykresie i jak mowisz kolo 14 dc to to jakos tak wyglada... Hmm.... Musisz to skonsultowac i po owulacji ja b zrobila progesteron...

    Skierka lubi tę wiadomość

  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 29 maja 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam wyniki w normie, ale jednak pomimo,że są w normie stosunek lh do fsh mam za niaki (co wskazuje na niedomoge lutealną), prolaktyne do starań o dziecko miałam za wysoką (ona lubi namieszać jeśli chodzi o owulację i II faze cyklu). No i progesteron choć w normie, to za niski dla zajścia w ciążę. Normy są normami ogólnymi, ale przy staraniach dobry lekarz powinien mieć to na uwadze ;)

    venaewa lubi tę wiadomość

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 29 maja 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    progesteron po owulacji
    lh fsh, prolaktyna kiedy robić?
    Mogę wszystkie te badania zrobić razem?

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 29 maja 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron robisz 7-8 dzień po owulacji. Lh, fsh, prolaktynę, a do tego też by się przydał estradiol między 2-4 dniem cyklu. To na poczatek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2015, 15:00

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 29 maja 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze tsh, bo jeśli jest dużo powyżej 2 (a norma jest do 4,2), to może mieć zły wpływ na starania ;)

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 29 maja 2015, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki wielkie Skierka. No to teraz juz po czekam do końca tego cyklu na duph ( wkońcu ostatni z 6 cykli na tych tabletkach.) i pójdę do gin teraz dzięki wam już wiem na co powinnam zwrócić uwagę poczytam jeszce na necie co i jak i oby było wszystko ok.

    Dzięki buziaczki dla Was

    Skierka lubi tę wiadomość

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • venaewa Koleżanka
    Postów: 78 17

    Wysłany: 29 maja 2015, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siekierka mogłabyś zerknąć na mij wykres bo go nie kumam. Cykle zazwyczaj mam co 29 lub 30 dni, a jestem zielona w tym temacie. Tempkę mierzę dopiero od tego miesiąca więc proszę o pomoc. Pozdrawiam i powodzenia życzę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2015, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) mam pytanie . wiem, że to nie możliwe. Ale czy któraś z dziewczyn orientuje się na jakiej podstawie ovu wyznacza owulację ?? Bo w tym cyklu wyznaczyło mi na 9dc gdzie ostatnio miałam na 21 dc . Bo mam długie cykle .

‹‹ 128 129 130 131 132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ