X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda1986 wg mnie 1 d fl mialas w 13 dc Wykres ladny, a testy czasem wychodza pozniej Najpewniejszy 100% test bedzie z krwi :-) Powodzenia!

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • magda1986 Znajoma
    Postów: 30 13

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję dziewczyny:) poczekam do jutra i zobacze co z temperaturką:)

    Magda
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Dziewczyny! Obserwację prowadzę dopiero od 3 cykli, ale już widzę, że nie na darmo to robię, bo to co dzieje się z moim organizmem wygląda naprawdę dziwnie...Proszę Was o pomoc! :)

    Jestem właśnie w 11dc - przez kilka dni obserwowałam u siebie płodny śluz (ten najwyższej jakości), po czym temperatura poczęła wzrastać. Wydawało mi się, że to kwestia choroby, przez ponad tydzień dość mocno byłam przeziębiona...Niemniej jednak, choroba się skończyła, a temperatura jak nie spada, tak wciąż rośnie!

    W związku z tym moje pytanie - czy możliwe jest, bym miała opóźnioną owulację? Mam odpowiednią ku temu teorię - poprzedni cykl był najprawdopodobniej bezowulacyjny (temperatura nie wzrosła), pojawiło się u mnie krwawienie, które interpretuję jako śródcykliczne (bardzo krótkie jak na "normalny" u mnie okres - zaledwie 2-dniowe), dziś z kolei zaczęły boleć mnie piersi, dokładnie tak jak przed okresem! Czy myślicie, że za kilka/kilkanaście dni mogę spodziewać się tej prawdziwej @? Czytałam gdzieś, że czasem w ogóle krew nie jest wydalana, a temperatura tylko spada i to sygnalizuje nowy cykl...

    Sama nie wiem, co o tym myśleć...Pierwszy raz zdarza mi się taka sytuacja, na domiar złego biorę w 22dc D*u*pka i nie wiem teraz, jak się ustosunkować do tej sytuacji. :( Pomóżcie!

    Na koniec dodam, że tylko obserwuję swoje cykle, nie staram się o dziecko. :) Wklejam wiadomość jeszcze raz, coś mi wykres nie chciał się wyświetlić...

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia_:) wrzuć jeszcze dla porównania poprzedni wykres jak możesz :)

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę bardzo. :)

    https://ovufriend.pl/biezacy-cykl.html#

    Wbrew temu, co widać na wykresie, wzrostowej temperatury nie traktowałabym raczej na serio, najprawdopdobniej wzrosła mi po stosowaniu D*u*phastonu, co zostało już potwierdzone pomiarami temperatury we wcześniejszych cyklach. ;) NO chyba, że jakimś cudem jest możliwe wystąpienie dwóch owulacji w bardzo krótkim czasie, w co oczywiście szczerze wątpię.

    Dziękuję za wszelką pomoc!

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia pod wykresem, który chcesz udostępnić masz opcję "udostępnij wykres" i wybierasz zakładkę link.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/db80436946c6c1685d4ba69e77649b45

    Przepraszam! Z rozpędu przekopiowałam linka z wyszukiwarki, mam nadzieję, że teraz jest już ok. :)

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko :).
    Patrzę, patrzę i faktycznie poprzedni skok temperatury może być spowodowany duphastonem. Niby nie powoduje wzrostu temperatury, ale zawsze może się znaleźć wyjątek od reguły, a reakcja organizmu na leki to zawsze indywidualna sprawa.
    Myślę, że teoria z brakiem owulacji i krwawieniem śródcyklicznym ma jak najbardziej w tym momencie zastosowanie.
    Tak, teoria głosi, że mogą wystąpić cykle bezmiesiączkowe, ale w tej sytuacji we wcześniejszym cyklu obserwuje się conajmniej trzydniowy wzrost temperatury i dopiero następuje spadek rozpoczynający nowy cykl.

    Teraz czas pokaże, jaka jest prawda i albo temperatura spadnie na dniach (być może chociaż już nie czujesz choroby organizm się jeszcze zbiera) i dopiero potem nastąpi skok owulacyjny, albo owulacje masz za sobą i teraz pozostaje czekać na @.

    Andzia_:) lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim przypadku jednak powoduje ten wzrost...Przynajmniej w cyklach bezowulacyjnych, bo kiedy owulacja jest, to temperatura rośnie mi wcześniej, tzn. kilka dni wcześniej, niż rozpoczynam dawkować sobie d*u*pka...I kiedy skończę go brać ona wówczas utrzymuje się dalej na wysokim poziomie, natomiast w bezowulacyjnych - podnosi mi się w momencie, w którym rozpoczynam go brać i spada, kiedy kończę, co błędnie imituje spadek progesteronu po odbytej owulacji...Takie to maskujące działanie. :)

    W każdym razie - bardzo dziękuję za odpowiedź! Pozostaje mi jedynie czekać na dalszy rozwój sytuacji. Może rzeczywiście to tylko "niewykończona" jeszcze choroba...Choć tak jak mówię - piersi strasznie mnie już pobolewają, jak przed okresem! :) Pokręcone to wszystko...

    Dziękuję za odzew! :)

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie, mój wykres jest trójfazowy co wskazywałoby na ciążę, ale dzisiaj tempka poszła nieco w dół... czy pół godziny różnicy w pomiarze mogło uczynić ten lekki spadek? jak zmierzyłam tempkę za 3 minuty nadal leżąc to już była nieco wyższa.... czy pół godziny wcześniej zmierzona tempka może być niższa z poqodu czasu?

    to mój wykresik

    6a56ef586e5a5c1a6bc14559c731053c.png

    qbxwkvq.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może byc niższa ale pół godziny to nie będzie za wielki skok

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję bardzo tak właśnie liczyłam soko o jakieś 0.03.... boję się, że jednak nic tego.... czekanie jest straszne....

    dziękuję :)

    qbxwkvq.png
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja ci powiem ze jak kiedyś się obudziłam o 5 rano to miałam temp. 36,5 później znów zasnęłam i zmierzyłam o 7 taj jak zwykle mierze i było 37,1 także 2h i duży skok

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję za otuchę :) mam nadzieję, że jutro dzieci wstaną o zwykłej porze :) no cóż byle do jutra :)

    qbxwkvq.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dynamiczna 2 h to już duzo zresztą kiedy obudzilaś sie o 5 to rozbudziłas organizm i pobudzilaś go do większej pracy niz jakbys za pierwszym razem obudziła się o 7

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda wrote:
    dynamiczna 2 h to już duzo zresztą kiedy obudzilaś sie o 5 to rozbudziłas organizm i pobudzilaś go do większej pracy niz jakbys za pierwszym razem obudziła się o 7

    Młoda, już raz mi pomogłaś, pewnie teraz też mnie oświecisz. :) Jeśli kilkakrotnie budzę się w nocy i jedynie sprawdzam na telefonie położonym na łóżku, ktora jest godzina (to jakaś paranoja, odliczam później, ile mi jeszcze godzin snu zostało! :) ), to jeśli obudzę się o 7.00 i przystąpię do mierzenia temperatury, to ten pomiar będzie miarodajny? :)

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia jak często zdarzają Ci się takie noce i jak później zmierzona temperatura ma się do wcześniejszych temperatur?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie noce zdarzają się niemalże codziennie, zupełnie nie wiem, z czego to wynika...Nie zauważyłam jednak jako takich różnic w temperaturach, zawsze są one zbliżone do siebie, dlatego też nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie. ;) teraz jest to dodatkowo związane ze stresem przed sesją, co uwidacznia się właśnie w takim kilkukrotnym budzeniu się w nocy. Dlatego właśnie jestem ciekawa, czy ma to wpływ na temperaturę. :)

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli nie odnotowujesz żadnych odchyleń od pomiaru i wykres mimo wszystko jest czytelny (fazy niższych temperatur i fazy wyższych dają się wyłapać) tzn że Twój organizm nie traktuje tego jako czynnik zaburzający.

    Andzia_:) lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że tak właśnie jest. ;) Choć zawsze zastanawiam się, czy jeśli przebudzę się na moment o 6.30, a pół godziny później prawidłowo się rozbudzam i mierzę temperaturę, to czy ma to jakieś znaczenie...Niemniej jednak, mam nadzieję, że jakoś się to znormalizuje i przestanie mnie trapić ten "problem". :) Dziękuję bardzo za odpowiedź!

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ