X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • JustynaK90 Koleżanka
    Postów: 67 9

    Wysłany: 28 października 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Cześć, dziewczyny! Przeszłam z innego tematu i widzę zupełnie inne nicki :) Mam do Was pytanie odnośnie temperatury. Gdzieś na forum widziałam sposób wyliczania, ale nie mogę tego znaleźć. Zawsze mierzę temp. rano, tj. o 6:20, 6:30 lub 6:40. Wczoraj wypiłam wino i dzisiaj nie zareagowałam w ogóle na budzik xD Przebudziłam się o 7:50 dopiero :( A tak mi zależało, żeby dzisiaj sprawdzić, czy wzrosła! Zmierzyłam, ale nie wpisałam na wykres, bo bez sensu :( 36,6 - o ile niższa temp. mogłaby być godzinę wcześniej?

    Ja pamiętam że jak o godzine później zmierzysz to trzeba 0,1 st odjąć a jak za szybko zmierzysz to dodać 0,1st np zawsze mierze o 7:00 i mam podstawową 36,6 dziś wstaje o 6:00 i temp wychodzi mi 36,5 więc dodaje 0,1 i notuje temperature 36,6,
    Z drugiej strony spałam do 8:00 mierze i wychodzi 36,7 to odejmuje ten 0,1 i notuje 36,6.
    Najgorzej jak są takie nierówne godziny wtedy już mozna sie całkiem zamieszac:)

    U mnie dziewczyny przyszła ta @ wredna. Zaczynam od nowa

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    <3
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 28 października 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, dziękuję bardzo za wyjaśnienie :) Od jutra to dopiero będzie zamieszanie, bo trzeba będzie mierzyć godzinę wcześniej xD

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Aneciula Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 28 października 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak nie pomyslalm o tym ze przesunievie godziny zmieni tez godzine mierzenia temp. Ale od nowego znowu to bedzie 7.30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dopiero od tego cyklu zaczęłam mierzyć temperaturę i mam pewien problem. Czy możecie zobaczyć, czy dzisiejszy spadek może być przed owulacją? Martwię się, bo testy owu jak i mikroskop wychodzą cały czas negatywnie, a temp dzisiejsza sporo spadła :/ Jeszcze nie było serduszkowania i nie wiem czy dzisiaj nie będzie już za późno :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi testy owulacyjne pokazały, że mam owu już po skoku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szczęście coś się ruszyło, dzisiaj mikroskop pokazał 2 obrazek, więc owulacja się zbliża :) Poza tym znowu mam plamienie owulacyjne i ból jajników tak więc mam nadzieję, że owulacja będzie tuż tuż :)

  • Gr Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 października 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    jestem nowa na forum i mam problem z interpretacją wykresu. Mam dziwne wahania temperatury i nie wiem z czego to może wynikać? Czy ktoś miał podobną sytuację jak ja? Do tej pory ( jest to mój 4 cykl, w którym mierzę temperaturę) nie miałam takich wahań.
    Mój poprzedni cykl też był lekko dziwy, coś co mogłabym nazwać skokiem temperatury pojawiło się w 24 dc, a 5 dni później pojawiła się miesiączka

    fa59d866a1eb730250431b7d5f142424.png[/url,

    GrLouie
  • Kotek94 Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 1 listopada 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Dziś jest już 37dc test wychodzi ujemny temperatura wysoka a @ nie widać, dziś już mnie nawet brzuch nie boli. Cykl już spisany na straty tylko dlaczego tej @ nie ma?? Dodam że w lipcu odstawiłam metformax i jak dotąd po tym cykle były 32-33 dni a jak się zaczęliśmy z mężem starać o dziecko to się rozjechało... Poniżej wstawiam mój wykres

    95d3489fb8c69e02714f280bbb09a07f.png

  • JustynaK90 Koleżanka
    Postów: 67 9

    Wysłany: 1 listopada 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek94 wrote:
    Cześć dziewczyny :) Dziś jest już 37dc test wychodzi ujemny temperatura wysoka a @ nie widać, dziś już mnie nawet brzuch nie boli. Cykl już spisany na straty tylko dlaczego tej @ nie ma?? Dodam że w lipcu odstawiłam metformax i jak dotąd po tym cykle były 32-33 dni a jak się zaczęliśmy z mężem starać o dziecko to się rozjechało... Poniżej wstawiam mój wykres

    95d3489fb8c69e02714f280bbb09a07f.png

    Temperatura idzie ładnie w górę może coś jeszcze z tego będzie;) niektóre kobiety mają negatywne testy nawet do któregoś tygodnia ciąży. Idz na betę koniecznie. Trzymam kciuki :)

    <3
  • Dżasta90 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 2 listopada 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Jestem tu totalnie nowa ;) mam do Was pytanie. Staramy się od niedawna o dzidziusia i w tym cyklu mam strasznie długo śluz płodny. 9 dc zaczęłam mieć jak jajko przeźroczysty rozciągliwy, dziś jest dzień 17 i dalej jak jajo i się zastanawiam o co chodzi? Dodam, że od trzech ostatnich dni jest śluz jak jajo przeźroczysto z domieszką żółtego, więc już totalnie mnie to zbiło z tropu ;) czy to możliwe, że mam tak długo dni płodne? Co może oznaczać to żółte zabarwienie? Proszę o pomoc. :):)

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 2 listopada 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżasta90 wrote:
    Cześć dziewczyny! Jestem tu totalnie nowa ;) mam do Was pytanie. Staramy się od niedawna o dzidziusia i w tym cyklu mam strasznie długo śluz płodny. 9 dc zaczęłam mieć jak jajko przeźroczysty rozciągliwy, dziś jest dzień 17 i dalej jak jajo i się zastanawiam o co chodzi? Dodam, że od trzech ostatnich dni jest śluz jak jajo przeźroczysto z domieszką żółtego, więc już totalnie mnie to zbiło z tropu ;) czy to możliwe, że mam tak długo dni płodne? Co może oznaczać to żółte zabarwienie? Proszę o pomoc. :):)

    A nie boli nie pisze Cię nic podczas toalety albo podczas stosunku? Pytam bo wtedy można jakaś mała infekcje podejrzewać (żółty kolor) a co do ilosci-ciesz sie bo niektóre dziewczyny maja mega malo i krótko i to jest jakieś utrudnienie. U was przynajmniej łatwiej a dużo płodnego śluzu znaczy ze maja czym sie żywic plemniki ;) pytanie czy tez sprawdzasz śluz będąc poza fazami podniecenia i po 12-24h od stosunku? Bo to moze byc bardziej to niż śluz np ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Dżasta90 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 2 listopada 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nic mnie nie boli podczas stosunku, raczej infekcje wykluczam :) ten płodny jest cały czas, poza fazami podniecenia również. Co i raz mnie pobolewa w podbrzuszu, ale nie jakoś mocno. Już sama nie wiem co o tym myśleć. :) Boje się jedynie, że jak mam tak długo ten śluz to znak, że nie może dojść do owulacji, próbuje a nie może.

  • Aga27 Przyjaciółka
    Postów: 64 32

    Wysłany: 2 listopada 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zerknijcie dziewczynki

  • Aga27 Przyjaciółka
    Postów: 64 32

    Wysłany: 2 listopada 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5740df6c49447e641767b4aa09c049c1.png

  • Nacia123 Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 6 listopada 2017, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Czy wiecie o co chodzi z tym moim wykresem?
    Nie mogę go zrozumieć i nie umiem go tutaj wrzucić a jestem tutaj nowa :)
    W czerwcu odstawiłam tabletki i staramy się z mężem o dziecko
    Pomóżcie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2017, 07:36

    Natalia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nacia123 wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Czy wiecie o co chodzi z tym moim wykresem?
    Nie mogę go zrozumieć i nie umiem go tutaj wrzucić a jestem tutaj nowa :)
    W czerwcu odstawiłam tabletki i staramy się z mężem o dziecko
    Pomóżcie

    Mierzysz o różnych godzinach, musisz się zdecydować na jedną, czy jest to możliwe? Temperaturę najlepiej mierzyć o ustalonej porze pomiędzy 5 a 8 rano. Dobrze mieć specjalny termometr owulacyjny, może być elektroniczny, ale ja polecam galwaniczny. Mierzenie wykonujesz w jednym z wybranych miejsc: usta (pod językiem), pochwa lub odbyt. Mierzysz temperaturę zanim wstaniesz z łóżka, na leżąco, nie podejmując jakichś większych ruchów typu podnoszenie się, termometr powinien być na wyciągnięcie ręki (jeśli galwaniczny lub rtęciowy to już strząchnięty).

    Sama temperatura może Cię zmylić, warto obserwować śluz. Polecam Ci także zapoznać się z jakąś metodą obserwacji (najprostsza i najpowszechniejsza jest metoda Roztera), bo tutaj nie ma takiej możliwości, jest algorytm, który często się myli.

    Po tym, co widzę na wykresie, to mogłabym powiedzieć, że to cykl bezowulacyjny, ale sądzę, że to że temperaturę mierzysz o różnych porach spowodowało brak jasnego zarysowania fazy wyższych i niższych temperatur. Więc się nie martw tylko popraw obserwacje.

  • Sagasigrun Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 6 listopada 2017, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny!!!

    Mam problem z wykresem w tym cyklu. Mianowicie chodzi mi o temperaturę. Wiem, że zaczęłam mierzyć ją dosć późno w tym cyklu, ale zaczęłam. W sobotę OF wyznaczył mi owulację na 20dc, w niedzielę po naniesieniu temperatury na wykres pojawiła się informacja, że powinnam odznaczyć dzień owulacji, skoro sama go wyznaczyłam, a tak nie było. Owulacja oznaczona była na czerwono grubą kreską. Dziś nada bez zmian.

    Czy to może być cykl bezowulacyjny?

    Dziwi mnie równie prawie stała temperatura, zazwyczaj fałowała i to dosć mocno.

    2c81fce4becabfed93e34434576fab1d.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2017, 15:49

    Staramy się 12 długich lat...
    Starania z OF od sierpniowego cyklu 2017

    1827e1c62a226bdb038b241abe9abfae.png
  • annana88 Przyjaciółka
    Postów: 300 48

    Wysłany: 6 listopada 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sagasigrun wrote:
    Witajcie Dziewczyny!!!

    Mam problem z wykresem w tym cyklu. Mianowicie chodzi mi o temperaturę. Wiem, że zaczęłam mierzyć ją dosć późno w tym cyklu, ale zaczęłam. W sobotę OF wyznaczył mi owulację na 20dc, w niedzielę po naniesieniu temperatury na wykres pojawiła się informacja, że powinnam odznaczyć dzień owulacji, skoro sama go wyznaczyłam, a tak nie było. Owulacja oznaczona była na czerwono grubą kreską. Dziś nada bez zmian.

    Czy to może być cykl bezowulacyjny?

    Dziwi mnie równie prawie stała temperatura, zazwyczaj fałowała i to dosć mocno.

    2c81fce4becabfed93e34434576fab1d.png


    Wg mnie owulacja była 17dc ale nie mierzyłaś tempki przed (powinno być co najmniej 5 pomiarów przed skokiem) i stąd na wykresie brak krechy.

    starania od ok 2015
    Ja: Usunięta przegroda, PCOS?/ Wysokie androgeny
    M: Mała ilość żołnierzyków
    1 IUI - 26.09.2017 :(
    7.2020 - ❄️❄️
    8.09.2020- transfer 💪
    30.05.2021- 👶
  • annana88 Przyjaciółka
    Postów: 300 48

    Wysłany: 6 listopada 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovufriend czasami błędnie zaznacza owulację lub też jej nie oznacza. U mnie zaznaczył na 17dc a wg mojej opinni powinno być 16 dc. Zgadzacie się czy się myle ? :)

    starania od ok 2015
    Ja: Usunięta przegroda, PCOS?/ Wysokie androgeny
    M: Mała ilość żołnierzyków
    1 IUI - 26.09.2017 :(
    7.2020 - ❄️❄️
    8.09.2020- transfer 💪
    30.05.2021- 👶
  • Sagasigrun Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 7 listopada 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annana88 wrote:
    Ovufriend czasami błędnie zaznacza owulację lub też jej nie oznacza. U mnie zaznaczył na 17dc a wg mojej opinni powinno być 16 dc. Zgadzacie się czy się myle ? :)
    Dziękuję ślicznie za odpowiedź :)
    OF ponownie wyznaczył mi ovulację na 20dc, także zobaczymy co z tego wyjdzie.

    Staramy się 12 długich lat...
    Starania z OF od sierpniowego cyklu 2017

    1827e1c62a226bdb038b241abe9abfae.png
‹‹ 792 793 794 795 796 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ