X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 333 62

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Masz nieznaczną różnice między temperaturami przed owulacją a tymi po owulacji. To oznaka że owulka najpewniej była tylko u ciebie trochę mała ta różnica. Gdzie i o której godzinie mierzysz tempke?
    Porównując do moich poprzednich cykli, to ten jest naprawdę dziwny jeśli chodzi o temperatury. We wcześniejszych była bardzo ładna widoczna różnica temperatur. Testy owulacyjne pozytywne zawsze wychodziły mi dokładnie 14 dnia cyklu, tylko w tym 12. Czy możliwe że owulacja się przesunęła i nastąpiła wcześniej? Temperaturę mierzę w pochwie codziennie rano, ale teraz z racji tego, że było dużo wolnego, wstawałam o różnych porach więc wiem, że może nie być ona miarodajna.. własnie spojrzałam na Twój wykres. Rzeczywiście jest bardzo podobny do mojego. I weź tu bądź mądry i odgadnij co się dzieje z organizmem 🙈

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Porównując do moich poprzednich cykli, to ten jest naprawdę dziwny jeśli chodzi o temperatury. We wcześniejszych była bardzo ładna widoczna różnica temperatur. Testy owulacyjne pozytywne zawsze wychodziły mi dokładnie 14 dnia cyklu, tylko w tym 12. Czy możliwe że owulacja się przesunęła i nastąpiła wcześniej? Temperaturę mierzę w pochwie codziennie rano, ale teraz z racji tego, że było dużo wolnego, wstawałam o różnych porach więc wiem, że może nie być ona miarodajna.. własnie spojrzałam na Twój wykres. Rzeczywiście jest bardzo podobny do mojego. I weź tu bądź mądry i odgadnij co się dzieje z organizmem 🙈

    Owulacja może się przesunąć do przodu lub do tyłu, wiele czynników na nią wpływa, choćby leki. Czytałam że do 7:30 utrzymuje się poziom melatoniny w organizmie i organizm pozostaje w spoczynku. Po 7:30 poziom melatoniny spada i zaczyna rosnąć temperatura. Dlatego można łączyć temperatury od 4:30 /5:00 do 7:30. A temperatury po 7:30 można łączyć z tymi późniejszymi czyli np. z tymi do 10:00. Jeśli miałaś tak że w tych dwóch przedziałach czasowych mierzylaś to możliwe że wykres jest trochę zaburzony. U mnie też tak jest przez dwa dni tylko że u mnie jest na odwrót. Zawsze mierzę po 8:00 a przez dwa dni mierzyłam tempke po 6:00 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Porównując do moich poprzednich cykli, to ten jest naprawdę dziwny jeśli chodzi o temperatury. We wcześniejszych była bardzo ładna widoczna różnica temperatur. Testy owulacyjne pozytywne zawsze wychodziły mi dokładnie 14 dnia cyklu, tylko w tym 12. Czy możliwe że owulacja się przesunęła i nastąpiła wcześniej? Temperaturę mierzę w pochwie codziennie rano, ale teraz z racji tego, że było dużo wolnego, wstawałam o różnych porach więc wiem, że może nie być ona miarodajna.. własnie spojrzałam na Twój wykres. Rzeczywiście jest bardzo podobny do mojego. I weź tu bądź mądry i odgadnij co się dzieje z organizmem 🙈

    A jaka była dziś tempka, znów spadek czy trochę odbiło do góry? 🙂

  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3021 2346

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 05:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy z mojego wykresu wynika że nie mam owulacji? Te temperatury w linii prostej są mam wrażenie.

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 333 62

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Owulacja może się przesunąć do przodu lub do tyłu, wiele czynników na nią wpływa, choćby leki. Czytałam że do 7:30 utrzymuje się poziom melatoniny w organizmie i organizm pozostaje w spoczynku. Po 7:30 poziom melatoniny spada i zaczyna rosnąć temperatura. Dlatego można łączyć temperatury od 4:30 /5:00 do 7:30. A temperatury po 7:30 można łączyć z tymi późniejszymi czyli np. z tymi do 10:00. Jeśli miałaś tak że w tych dwóch przedziałach czasowych mierzylaś to możliwe że wykres jest trochę zaburzony. U mnie też tak jest przez dwa dni tylko że u mnie jest na odwrót. Zawsze mierzę po 8:00 a przez dwa dni mierzyłam tempke po 6:00 🙂
    Dzisiaj wzrost temperatury na 37.0 🙂 więc zobaczymy co z tego będzie.
    Ciekawe jest to co napisałaś o tych temperaturach. Ja tak samo jak Ty zazwyczaj mierzę koło 8, ale przez pracę zmianową zdarza się że zmierzę o 3 nad ranem, albo i 10 🙈 słyszałam również o możliwości regulowania temperatury, że za każde pół godziny różnicy od wyznaczonej godziny dodaje się lub odejmuje 0,5stopnia. Powiem szczerze, że robiłam tak przez kilka cykli, wahania były nawet po 3 godziny i sprawdzało się, wychodziły piękne wykresy. Warto prowadzić oddzielnie jeszcze taki dodatkowy wykres.
    Natka a u Ciebie jak dzisiaj z temperaturą? Bo pozwoliłam sobie zerknąć na Twój wykres 😁 kiedy masz mieć okres?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Dzisiaj wzrost temperatury na 37.0 🙂 więc zobaczymy co z tego będzie.
    Ciekawe jest to co napisałaś o tych temperaturach. Ja tak samo jak Ty zazwyczaj mierzę koło 8, ale przez pracę zmianową zdarza się że zmierzę o 3 nad ranem, albo i 10 🙈 słyszałam również o możliwości regulowania temperatury, że za każde pół godziny różnicy od wyznaczonej godziny dodaje się lub odejmuje 0, 5 stopnia. Powiem szczerze, że robiłam tak przez kilka cykli, wahania były nawet po 3 godziny i sprawdzało się, wychodziły piękne wykresy. Warto prowadzić oddzielnie jeszcze taki dodatkowy wykres.
    Natka a u Ciebie jak dzisiaj z temperaturą? Bo pozwoliłam sobie zerknąć na Twój wykres 😁 kiedy masz mieć okres?

    Karo Lina mi skoczyła nieznacznie tempka, mam 36,8 🙂. Rosnąć za bardzo nie rośnie ta tempka ale i tak jest lepiej niż w tamtym miesiącu 🙂. Okres mam mieć za 7 lub 8 dni. Miałam strasznie dziwny sen kilka dni po ovu, że robiłam testy ciążowe i z początku była jedna kreseczka a później pojawiła się druga. 3 te testy były. Także sen mega dziwny 🙈. Ciekawe czy to się sprawdza takie odejmowanie i dodawanie do tempki po te 0,05 stopnia za każde pół godziny, bo ja znowu tak słyszałam 🙈. Nawet to wypróbowałam jak ostatnio przez te 2 dni mierzyłam o tej 6:00 i miałam tempki wyższe. W sumie do 37 dobijały także byłyby wszystkie ostatnio wyższe. Ale nie wiem sama czy to tak działa dlatego zapisałam stan faktyczny na wykresie 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2022, 21:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola :) wrote:
    Hej dziewczyny, czy z mojego wykresu wynika że nie mam owulacji? Te temperatury w linii prostej są mam wrażenie.

    Hejka Karola 🙂. Temperatury są odrobinę wyższe niż w pierwszej połowie. Chociaż ja bym obstawiała że owulka była 11 albo 12 bo masz ładny spadek a później skok. Mi temperatura spada w sumie dopiero w 1 dniu po okresie i od tego dnia liczę pierwszą połowę temperatur, no a drugą to wiadomo po owulacji. Jak tak u ciebie się spojrzy to widać tą różnicę między tymi tempkami przed i po owulce. Dawaj znać czy skoczy tempka do góry 🙂

  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3021 2346

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Natka. Dzisiaj skoczyła ale nie brałabym temperatury pod uwagę bo wczoraj piłam piwa. Ogólnie zmierzyłam o 7.30 i temperatura wynosiła 36.98, ale odjęłam 0.2 z racji że zawsze mierze o 5.30. Powiedzmy że ta temperatura zaburzona jest.

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola :) wrote:
    Dzięki Natka. Dzisiaj skoczyła ale nie brałabym temperatury pod uwagę bo wczoraj piłam piwa. Ogólnie zmierzyłam o 7.30 i temperatura wynosiła 36.98, ale odjęłam 0.2 z racji że zawsze mierze o 5.30. Powiedzmy że ta temperatura zaburzona jest.

    Czytałam że do 7:30 poziom melatoniny się utrzymuje w orgazmie a po tej 7:30 on spada i zaczyna tempka rosnąć. Dlatego można łączyć temperatury od około 5:00 do 7:30. A te od 7:30 można łączyć z tymi późniejszymi czyli np. tymi do 10:00. Więc na to bym tak nie patrzyła. Ale jak piłaś w dużych ilościach piwo to raczej ma to wpływ na tempke. Chyba że piłaś mało to wtedy tempka byłaby normalna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2022, 08:56

  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3021 2346

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widzisz tego nie wiedzialam.
    4 piwa wypilam, skończyłam jakoś o 20.30😊

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola :) wrote:
    A widzisz tego nie wiedzialam.
    4 piwa wypilam, skończyłam jakoś o 20.30😊

    A byłaś mocno "wstawiona"? Jeśli tak nie odczułaś tego alkoholu to myślę, że to tak mocno nie wpłynęło na temperaturę 🙂

  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3021 2346

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę poczułam ale po 4 piwach to normalne mi się wydaje 😅
    A pytanie jeszcze mam czy macie niekiedy takie klucie jajnika przy wstawaniu? Dzisiaj mnie kluje ale tylko jak wstaje z łóżka np lub jak chodzę. Nie wiąże tego z ciaza ale ciekawi mnie czy mialyscie tak kiedyś.

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola :) wrote:
    Trochę poczułam ale po 4 piwach to normalne mi się wydaje 😅
    A pytanie jeszcze mam czy macie niekiedy takie klucie jajnika przy wstawaniu? Dzisiaj mnie kluje ale tylko jak wstaje z łóżka np lub jak chodzę. Nie wiąże tego z ciaza ale ciekawi mnie czy mialyscie tak kiedyś.

    Hmm. Czasem zakluje raczej po owulacji niż przed, ale to nawet jak leżę. Jak z wanny wychodziłam z synkiem ostatnio to tak mnie jajnik zarwał że aż oddech wstrzymałam. Pierwszy raz tak mocno

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 333 62

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Karo Lina mi skoczyła nieznacznie tempka, mam 36,8 🙂. Rosnąć za bardzo nie rośnie ta tempka ale i tak jest lepiej niż w tamtym miesiącu 🙂. Okres mam mieć za 7 lub 8 dni. Miałam strasznie dziwny sen kilka dni po ovu, że robiłam testy ciążowe i z początku była jedna kreseczka a później pojawiła się druga. 3 te testy były. Także sen mega dziwny 🙈. Ciekawe czy to się sprawdza takie odejmowanie i dodawanie do tempki po te 0,05 stopnia za każde pół godziny, bo ja znowu tak słyszałam 🙈. Nawet to wypróbowałam jak ostatnio przez te 2 dni mierzyłam o tej 6:00 i miałam tempki wyższe. W sumie do 37 dobijały także byłyby wszystkie ostatnio wyższe. Ale nie wiem sama czy to tak działa dlatego zapisałam stan faktyczny na wykresie 🙂
    Najważniejsze to aby temperatura nie spadała 🙂 może to był akurat proroczy sen, który lada chwila się spełni 😁 co do tego dodawania i odejmowania po 0,5 stopnia to wg mnie może się sprawdzać. Ale tylko wtedy jak jest niewielka różnica czasowa. Bo jak zmierzysz np o godzinie 15 i wyjdzie Ci 37.5 i cofając się aż 7 godzin to już nie miałoby to najmniejszego sensu 🙈 ale tak do 2godzin to myślę, że jak najbardziej 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Najważniejsze to aby temperatura nie spadała 🙂 może to był akurat proroczy sen, który lada chwila się spełni 😁 co do tego dodawania i odejmowania po 0,5 stopnia to wg mnie może się sprawdzać. Ale tylko wtedy jak jest niewielka różnica czasowa. Bo jak zmierzysz np o godzinie 15 i wyjdzie Ci 37.5 i cofając się aż 7 godzin to już nie miałoby to najmniejszego sensu 🙈 ale tak do 2godzin to myślę, że jak najbardziej 🙂

    Dziś była 36,7 czyli odrobinę spadła ale do tego poziomu gdy była owulka albo nawet była odrobinę wyższa 🙂. To byłaby niespodzianka bo starań jako takich nie ma 😀

  • Gosia84 Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możecie zerknąć na moj wykres ?

  • Paulina 1991 Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zerknijcie w mój wykres, 5 dzień po owulacji wczoraj ból podbrzusza a dzisiaj plamienie .

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia84 wrote:
    Możecie zerknąć na moj wykres ?
    A co byś chciała wiedzieć?

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Julka2210 Ekspertka
    Postów: 163 135

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej w poprzednim cyklu mialam punkcje. Dzis jest 25dc i testy clearblue nadal negatywne ( ale jak zajrzałam do środka urządzenia to te kreski jakby takiego samego odcienia) . Mam miec transfer na cyklu naturalnym. Niby lekarz mowil mi na monitoringu we wtorek, że owulacje powinnam dostać w weekend, ale sama juz nie wiem . Możecie zerknąć na moj wykres jest na mojej tablicy udostepniony

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka2210 wrote:
    Hej w poprzednim cyklu mialam punkcje. Dzis jest 25dc i testy clearblue nadal negatywne ( ale jak zajrzałam do środka urządzenia to te kreski jakby takiego samego odcienia) . Mam miec transfer na cyklu naturalnym. Niby lekarz mowil mi na monitoringu we wtorek, że owulacje powinnam dostać w weekend, ale sama juz nie wiem . Możecie zerknąć na moj wykres jest na mojej tablicy udostepniony

    Julka dziś masz ładny spadek tempki. Jak jutro odbije do góry to ovulke jutro najpewniej będziesz miała ❤️. Tu gdzie zaznaczyła apka to raczej wątpię bo masz malutki ten spadek tempki i później praktycznie bez wzrostu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2022, 15:44

‹‹ 928 929 930 931 932 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ