X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Julka2210 Ekspertka
    Postów: 163 135

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Julka dziś masz ładny spadek tempki. Jak jutro odbije do góry to ovulke jutro najpewniej będziesz miała ❤️. Tu gdzie zaznaczyła apka to raczej wątpię bo masz malutki ten spadek tempki i później praktycznie bez wzrostu
    Wtedy kiedy apka zaznaczyla to napewno nie miałam owulacji bo testy wychodziły negatywne i we wtorek bylam u lekarza na monitoringu i mowil że będzie w weekend owulacja 🙂dzięki za nadzieję, bo juz bym chciała mieć ten transfer jak najszybciej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka2210 wrote:
    Wtedy kiedy apka zaznaczyla to napewno nie miałam owulacji bo testy wychodziły negatywne i we wtorek bylam u lekarza na monitoringu i mowil że będzie w weekend owulacja 🙂dzięki za nadzieję, bo juz bym chciała mieć ten transfer jak najszybciej

    Julka to trzymam kciuki żeby ta owulka przyszła i transfer się udał 😀❤️

    Julka2210 lubi tę wiadomość

  • Gosia84 Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    A co byś chciała wiedzieć?
    Czy coś wynika ze będzie ciąża ?

  • kociamama Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Moglybyscie zerknąć na mój wykres? To mój pierwszy cykl z apką i pierwszy z mierzeniem temperatury. Wyników temperatury jeszcze nie ogarniam. Czy można przypuszczać, że owu już była? Czy to dopiero na podstawie kilku następnych pomiarów i tego czy będzie skok temperatury? Dzisiaj nie znaczenie boli mnie jajnik i podbrzusze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2022, 07:41

    endometrioza

    03.2021 ciąża naturalna - 💔 10 tyg.

    15.04.2023 (11dpo) beta hcg - 59,5
    17.04.2023 (13dpo) beta hcg - 208,2
    ciąża naturalna
  • Julka2210 Ekspertka
    Postów: 163 135

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Julka to trzymam kciuki żeby ta owulka przyszła i transfer się udał 😀❤️
    Dzięki kochana. Dzis test pozytywny wiec jak wszystko dobrze pójdzie i lekarz potwierdzi że owulacja byla transfer w piątek albo w sobotę 🙂🙂🙂

    Natka23 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny i nie bardzo umiem w te wykresy 🙈 powiedzcie mi czy w ogole po moim wykresie widać żeby owulacja była?

    Co można powiedzieć o tym moim wykresie tak ogólnie?
    Bo nie wiem czy ja dobre wnioski wyciągam... (wg mnie ovu była ale czy to nie za mały wzrost temp?)

    Proszę o opinię

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2022, 12:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malakejti wrote:
    Hej dziewczyny,
    Moglybyscie zerknąć na mój wykres? To mój pierwszy cykl z apką i pierwszy z mierzeniem temperatury. Wyników temperatury jeszcze nie ogarniam. Czy można przypuszczać, że owu już była? Czy to dopiero na podstawie kilku następnych pomiarów i tego czy będzie skok temperatury? Dzisiaj nie znaczenie boli mnie jajnik i podbrzusze.

    Ja też pierwszy raz mam cykl z mierzeniem temp (śmieje się że pierwsze "poważne" mierzenie temp, wcześniej mialam próby ale nie miałam stałej godziny pomiarów albo za późno zaczynałam)
    Najlepiej mierzyć temp jakieś 5 dni przed spodziewaną owulacja, żeby widac było bardziej tą 2fazowość wykresu.
    Ból jajnika i podbrzusza z mojego doświadczenia mówi, że zbliża się owulacja... (mówi się że ból jest wynikiem ruchu jajników w kierunku strzępek jajowodów jeszcze przed owulacją,lub kiedy jajeczko zostaję uwolnione i drażniona jest tym samym otrzewna)
    Także na dwoje babka wróżyła. Albo Ovu albo zaraz przed 🧐

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2022, 12:17

  • Gosia84 Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia84 wrote:
    Czy coś wynika ze będzie ciąża ?
    Z wykresu chyba wyglada na zbliżający się okres

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 300 58

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka jak u Ciebie?

  • pani_sztygar Ekspertka
    Postów: 195 79

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piwonia24 wrote:
    Ja też pierwszy raz mam cykl z mierzeniem temp (śmieje się że pierwsze "poważne" mierzenie temp, wcześniej mialam próby ale nie miałam stałej godziny pomiarów albo za późno zaczynałam)
    Najlepiej mierzyć temp jakieś 5 dni przed spodziewaną owulacja, żeby widac było bardziej tą 2fazowość wykresu.
    Ból jajnika i podbrzusza z mojego doświadczenia mówi, że zbliża się owulacja... (mówi się że ból jest wynikiem ruchu jajników w kierunku strzępek jajowodów jeszcze przed owulacją,lub kiedy jajeczko zostaję uwolnione i drażniona jest tym samym otrzewna)
    Także na dwoje babka wróżyła. Albo Ovu albo zaraz przed 🧐

    Jak chcecie faktycznie cokolwiek z tych wykresów wyciągnąć, to temperaturę mierzymy codziennie, a nie tylko w srodku cyklu :) Wtedy będziecie wiedzieć z jaką temperaturą zaczynacie, kiedy zaczyna wzrastać, do jakiego poziomu wzrasta i kiedy (ewentualnie) zaczyna malec na kolejną @ :)
    Wyrywkowe pomiary nie mają sensu :(

    01.22 - cp (6tc)
  • kociamama Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pani_sztygar wrote:
    Jak chcecie faktycznie cokolwiek z tych wykresów wyciągnąć, to temperaturę mierzymy codziennie, a nie tylko w srodku cyklu :) Wtedy będziecie wiedzieć z jaką temperaturą zaczynacie, kiedy zaczyna wzrastać, do jakiego poziomu wzrasta i kiedy (ewentualnie) zaczyna malec na kolejną @ :)
    Wyrywkowe pomiary nie mają sensu :(
    Tak zamierzam robić, ale za późno kupiłam termometr 😀 najwyraźniej muszę uzbroić się w cierpliwość. A jeśli chodzi o owu to trzeba liczyć że ona jest w przeddzień wzrostu czy w tym dniu w którym wzrost następuje?

    endometrioza

    03.2021 ciąża naturalna - 💔 10 tyg.

    15.04.2023 (11dpo) beta hcg - 59,5
    17.04.2023 (13dpo) beta hcg - 208,2
    ciąża naturalna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malakejti wrote:
    Hej dziewczyny,
    Moglybyscie zerknąć na mój wykres? To mój pierwszy cykl z apką i pierwszy z mierzeniem temperatury. Wyników temperatury jeszcze nie ogarniam. Czy można przypuszczać, że owu już była? Czy to dopiero na podstawie kilku następnych pomiarów i tego czy będzie skok temperatury? Dzisiaj nie znaczenie boli mnie jajnik i podbrzusze.

    Malakejti obserwuj czy tempka rośnie. Masz ogólnie mało tych temperatur na wykresie i w pierwszej połowie cyklu. Ale możliwe, że ten spadek na wykresie był przed owulką. Jak będzie rosła tempka to znaczy, że mogła być owulka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2022, 14:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Natka jak u Ciebie?

    Karo Lina tempka utrzymuje się w miarę wyskoko. Wczoraj była 36,85 a dziś 36,80. Zobaczymy czy spadnie. Dziś 26 dzień cyklu. Za 3 lub 4 dni powinna przyjść miesiączka. A jak u ciebie? Jak tempka? 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia84 wrote:
    Czy coś wynika ze będzie ciąża ?

    Gosia obserwuj czy tempka rośnie. Miałaś spadek, teraz znów. Taki w zygzaki wykres. Jak odbije do góry tempka to jest nadzieja na ciążę ❤️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piwonia24 wrote:
    Ja też pierwszy raz mam cykl z mierzeniem temp (śmieje się że pierwsze "poważne" mierzenie temp, wcześniej mialam próby ale nie miałam stałej godziny pomiarów albo za późno zaczynałam)
    Najlepiej mierzyć temp jakieś 5 dni przed spodziewaną owulacja, żeby widac było bardziej tą 2fazowość wykresu.
    Ból jajnika i podbrzusza z mojego doświadczenia mówi, że zbliża się owulacja... (mówi się że ból jest wynikiem ruchu jajników w kierunku strzępek jajowodów jeszcze przed owulacją,lub kiedy jajeczko zostaję uwolnione i drażniona jest tym samym otrzewna)
    Także na dwoje babka wróżyła. Albo Ovu albo zaraz przed 🧐

    Piwonia ogólnie najlepiej zacząć mierzyć temperaturę w ostatni dzień okresu, kiedy właściwie już końcówka jest. Bo nie wiadomo kiedy dokładnie będzie owulacja. Może być, że na 14 dzień a może też przyjść wcześniej albo później. Jak mierzysz pod koniec okresu to na pewno owulacja cię nie zaskoczy wcześniej i masz wtedy fajny wykres w pierwszej połowie cyklu i możesz spokojnie oszacować, kiedy jest owulacja 🙂

    Piwonia24 lubi tę wiadomość

  • kociamama Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Malakejti obserwuj czy tempka rośnie. Masz ogólnie mało tych temperatur na wykresie i w pierwszej połowie cyklu. Ale możliwe, że ten spadek na wykresie był przed owulką. Jak będzie rosła tempka to znaczy, że mogła być owulka
    Dziękuję! Mam nadzieję, że coś z tego będzie 😀

    endometrioza

    03.2021 ciąża naturalna - 💔 10 tyg.

    15.04.2023 (11dpo) beta hcg - 59,5
    17.04.2023 (13dpo) beta hcg - 208,2
    ciąża naturalna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malakejti wrote:
    Dziękuję! Mam nadzieję, że coś z tego będzie 😀

    Malakejti trzymam kciuki, żeby ten cykl był tym szczęśliwym🙂 ✊❤️

    kociamama lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Piwonia ogólnie najlepiej zacząć mierzyć temperaturę w ostatni dzień okresu, kiedy właściwie już końcówka jest. Bo nie wiadomo kiedy dokładnie będzie owulacja. Może być, że na 14 dzień a może też przyjść wcześniej albo później. Jak mierzysz pod koniec okresu to na pewno owulacja cię nie zaskoczy wcześniej i masz wtedy fajny wykres w pierwszej połowie cyklu i możesz spokojnie oszacować, kiedy jest owulacja 🙂


    Zgadzam się, i też właśnie mam zagwostkę w sumie z moim wykresem... jak myślicie czy to jest prawidłowa temp ? Czy jednak za niski skok ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piwonia24 wrote:
    Zgadzam się, i też właśnie mam zagwostkę w sumie z moim wykresem... jak myślicie czy to jest prawidłowa temp ? Czy jednak za niski skok ?

    Z początku po wyznaczonej ovu masz trochę niskie te tempki jednak różnica wprawdzie mała ale jest między pierwszą połową cyklu a drugą połową. Teraz ci ładnie tempka rośnie. Śluz już lepki i szyjka twarda lub średnia a wcześniej była miękka, więc ogólnie obstawiam, że owulka była

    Piwonia24 lubi tę wiadomość

  • Vanilliowaczekolada Autorytet
    Postów: 262 207

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piwonia24 wrote:
    Zgadzam się, i też właśnie mam zagwostkę w sumie z moim wykresem... jak myślicie czy to jest prawidłowa temp ? Czy jednak za niski skok ?

    Na oko moim zdaniem owulka była, teraz temperatura ładnie wyżej się utrzymuje 😊😊

    Piwonia24 lubi tę wiadomość

    19.02 ⏸
    21.02 BetaHCG 63,2 💚
    23.02 BetaHCG 223 💚💚
    7+5 8,5 mm i bijące serduszko ❤️
    11+6 badania genetyczne ✅ chyba chłopiec 💙
    14+6 kilkanaście centymetrów zdrowego chłopaka! 💙
    18+6 Ok. 274 g 💙
    06.07 badania połówkowe ✊🏻

    Planowany termin: 03.11.2022 💚
‹‹ 929 930 931 932 933 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ