X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Jul24 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 21 września 2023, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @olciao101 to jest linia kiedy aplikacja "potwierdzi" dzien owulacji.

  • natalia1719 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 12 listopada 2023, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, planuje zbadać sobie progesteron 7dpo. Chciałabym spytać czy wg Was aplikacja poprawnie wyznaczyła dzień owulacji? Czy może jeszcze w ogóle jej nie było? Według testów owulacyjnych pik LH był 13 dc, ale zastanawia mnie trochę ten spadek temperatury w 16dc... Dodam, że od 16dc zaczęłam brać Duphaston. To mój drugi cykl z tym lekiem, w poprzednim cyklu owulacja wyznaczona była na 16dc i nie miałam takich dziwnych spadków temperatury

    897caf4ba70db8ad07045fc769a9bb3f.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2023, 20:30

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 362 305

    Wysłany: 14 listopada 2023, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli 3 wyzsza temperatura nie jest o 0.2 wyzsza od linii pokrywającej to patrzymy na 4 wyzsza i wtedy już nie musi być ona wyzsza o te kryterium 0.2, wystarczy że jest po prostu wyzsza niż 6 niższych. Wtedy ostatni dzień niższej temperatury przyjmujemy jako dzień owulacji. Ale nie wiem czy tak to wyznacza aplikacja. Mi czasami prognozuje głupoty. Miałam owu potwierdzoną monitoringiem, śluzem i temperaturą,a aplikacja i tak pokazała coś innego bo cykl był trochę krótszy niż zazwyczaj więc jakoś to się chyba nie zgadzało ze statystykami

  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 525 622

    Wysłany: 16 listopada 2023, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudiaaa wrote:
    Hej dziewczyny, nie wiem co myśleć o moim wykresie. Patrząc na inne wykresy skok temperatury po owulacji od razu rzuca się w oczy, u mnie jest to niewielki wzrost. Potem z dnia na dzień temperatura rośnie ale nie przekracza 37 stopni. Mój wykres co miesiąc wygląda podobnie😕
    Mierzysz temperaturę pod językiem czy w pochwie?

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 525 622

    Wysłany: 16 listopada 2023, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudiaaa wrote:
    W pochwie, codziennie o 7 rano
    A czy długo się obserwujesz? Tempka czasem pomaga w połączeniu z obserwacją śluzu, szyjki, testami i ogólnie ze zwracaniem uwagi na własne samopoczucie.
    Niektórzy mierza lub testują 2 razy dziennie bo mają krótkie fazy piku
    Ale nie ma co się też AŻ tak przejmować tymi wynikami
    Seksuj co 2-3 dni kiedy pojawia się płodny śluz

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • Lilka27 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 20 listopada 2023, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Przychodzę do was z prośbą o poradę. Czy według was jest szansa na udany cykl? Są u mnie dziwne skoki temperatury i kwestia długiego cyklu. Sama nie wiem czy jest sens już teraz testować czy czekać na jakiekolwiek objawy pms, bo na ten momen nic mi nie dolega.
    2f12930dc837077cf7bf7f9d0f2bae5f.png

  • Natka_xx Przyjaciółka
    Postów: 64 39

    Wysłany: 20 listopada 2023, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny czy możecie zerknąć na mój wykres? Dziś 15 dpo, czy to już spadek na okres?

    👩 25 l. ➡️ IO, AMH 2,77 mg/ml
    💊Letrox 75, Siofor 500 XR
    🧑 33 l. 👌🏻

    👰🤵🏻 2022 ❤️
    👶 stania od 08/2022 z przerwami
    02/2024 - pierwsza wizyta u lekarza ds. niepłodności
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 525 622

    Wysłany: 20 listopada 2023, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka27 wrote:
    Hej. Przychodzę do was z prośbą o poradę. Czy według was jest szansa na udany cykl? Są u mnie dziwne skoki temperatury i kwestia długiego cyklu. Sama nie wiem czy jest sens już teraz testować czy czekać na jakiekolwiek objawy pms, bo na ten momen nic mi nie dolega.
    2f12930dc837077cf7bf7f9d0f2bae5f.png
    Testuj!!!!!!! Ja bym chyba nie wytrzymała przy takim długim cyklu wow✊🏼

    Lilka27 lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 525 622

    Wysłany: 20 listopada 2023, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka_xx wrote:
    Hej, dziewczyny czy możecie zerknąć na mój wykres? Dziś 15 dpo, czy to już spadek na okres?
    Ciężko powiedzieć, bo raczej masz temperatury w górnej granicy. Zrobiłabym test rano i powinno coś być jeśli jest:)

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • Natka_xx Przyjaciółka
    Postów: 64 39

    Wysłany: 21 listopada 2023, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Ciężko powiedzieć, bo raczej masz temperatury w górnej granicy. Zrobiłabym test rano i powinno coś być jeśli jest:)

    To był spadek na okres 😅 także zaczynamy 9 cykl

    👩 25 l. ➡️ IO, AMH 2,77 mg/ml
    💊Letrox 75, Siofor 500 XR
    🧑 33 l. 👌🏻

    👰🤵🏻 2022 ❤️
    👶 stania od 08/2022 z przerwami
    02/2024 - pierwsza wizyta u lekarza ds. niepłodności
  • Lilka27 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 21 listopada 2023, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Testuj!!!!!!! Ja bym chyba nie wytrzymała przy takim długim cyklu wow✊🏼
    Testowałam wczoraj, ale wieczorem. Jedna kreseczka. Myślę, że to jeszcze za wcześnie, jeśli owulacja mogła wystąpić w 35 dc (z tego co widzę na wykresie). 😅

  • Lilka27 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 22 listopada 2023, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, co sądzicie o moim dziwactwie wykresowym?

  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 25 listopada 2023, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka27 wrote:
    Dziewczynki, co sądzicie o moim dziwactwie wykresowym?

    Hej, badalas kiedyś hormony? Skąd taka długa faza przed owu? Teraz długa po owu.

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Meganka Przyjaciółka
    Postów: 66 113

    Wysłany: 27 listopada 2023, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :D nie wiem czy tu ktoś zagląda, ale może ktoś cos podpowie o moim wykresie? :D

    🙋🏼‍♀️28 🙋🏻‍♂️30
    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻 2015
    💒 2021
    👧 2021

    Czekamy na drugiego bobasa ♥️
    29.11 ⏸️ beta 12,3 (11dpo) <3 1.12 beta 60,7 <3 4.12 beta 291 <3 6.12 772 <3 11.12 3678 <3
    Planowane wizyty:
    16.12 (6+1) pęcherzyk ciążowy z żółtkowym
    21.12 (6+6) 0,34cm kropka z serduszkiem <3 (raczej ciaża młodsza o pare dni)

    Termin porodu: 8.08.24 <3

    preg.png
  • BluBlu Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 30 listopada 2023, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meganka wrote:
    Hej :D nie wiem czy tu ktoś zagląda, ale może ktoś cos podpowie o moim wykresie? :D

    Gratulacje 🥳😍

    Meganka lubi tę wiadomość

  • Lilka27 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 4 grudnia 2023, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Hej, badalas kiedyś hormony? Skąd taka długa faza przed owu? Teraz długa po owu.
    Podwyższony testosteron i policystyczny jajnik.

  • Muffina_92 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Jak myślicie czy w tym cyklu mam jeszcze szanse na ciążę? 🤔
    Owulacja potwierdzona monitoringiem.

    👩🏻 32 🧑🏼 33

    👼🏻 15.12.2022 - poronienie samoistne - 5 tc
    🩸 8.02.2023 - ciąża biochemiczna
    ✅ 07.2023 - pokonaliśmy ureaplasmę (po 3 kuracjach)
    ✊ 09.2023 - początek starań, cykle monitorowane, wszystkie owulacyjne z prawego jajnika (6 cykli za nami)
    🅿️ 02.2024 - starania zawieszone, stan zapalny w cytologii, ureaplasma wróciła, e coli w szyjce 😭
    💊 03.2024 - 30 dniowa kuracja Levofloksacyną - Ureaplasmo zniknij raz na zawsze! 🙏
    🔜 04.2024 - HyFoSy (drożność jajowodów)?
    🔜 05/06.2024 - mini histeroskopia?
  • Fooskatt Autorytet
    Postów: 475 578

    Wysłany: 14 stycznia, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, moglibyście mi powiedzieć co jest nie tak z moim wykresem? Niby ovu wyznaczyła mi owulację, ale patrząc na temperatury to ja w ogóle tego nie rozumiem...
    Do tego pozytywny test owu wyszedł dzień przed wyznaczoną owulacja, później już negatywny. Teraz zrobiłam owulacyjne jeszcze raz (bo dziwnie bolały mnie jajniki dokładnie tak samo jak przy owu i nagle znów pozytywne testy). Czy może być tak że owu mi się przesunęła? e5854002b40b3bfb91bba5860e521359.png
    e5854002b40b3bfb91bba5860e521359.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia, 11:28

    31 lat.
    4 ciąże - 3 poronienia (9 i 12, 5 tc), 3 ciąża zakończona pozytywnie 30.06.2020 na świat przyszedł Staś.
    Macica dwurożna, tyłozgięcie, problemy z krzepliwością krwi.
    I/2024 - bc.

    II/2024 - CLO. (dwa pęcherzyki dominujące, oba pękły). progesteron w normie. Piękne endometrium.
    III/2024 - CLO.
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 319 60

    Wysłany: 15 stycznia, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, i ja mam pytanie. Czy po temperaturze możemy stwierdzić, że owulacja odbyła się na 100%? Jeśli jest wyraźny spadek, a później wyraźny skok temperatury. Czy świadczy to o odbytej owulacji, czy jedynie w takiej sytuacji można podejrzewać, że do owulacji doszło i nie jest to gwarancją że odbyła się ona NA PEWNO? Obserwuję swoje cykle już od 2 lat. Od pół roku się staramy. Za każdym razem na wykresach w 12- 13dc jest spadek a później wzrost temperatury, aż do okresu. Raz tylko nie zaobserwowałam ani spadku, ani wzrostu, cykl bezowulacyjny ?

  • Erdene Ekspertka
    Postów: 152 135

    Wysłany: 16 stycznia, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Hej, i ja mam pytanie. Czy po temperaturze możemy stwierdzić, że owulacja odbyła się na 100%? Jeśli jest wyraźny spadek, a później wyraźny skok temperatury. Czy świadczy to o odbytej owulacji, czy jedynie w takiej sytuacji można podejrzewać, że do owulacji doszło i nie jest to gwarancją że odbyła się ona NA PEWNO? Obserwuję swoje cykle już od 2 lat. Od pół roku się staramy. Za każdym razem na wykresach w 12- 13dc jest spadek a później wzrost temperatury, aż do okresu. Raz tylko nie zaobserwowałam ani spadku, ani wzrostu, cykl bezowulacyjny ?

    Wiesz, biorąc pod uwagę, że na temperaturę mogą wpływać też inne czynniki, typu infekcja czy niewyspanie, to niestety nie jest to w 100% wiarygodna metoda. Czasem jest też tak, że na wykresie jest ładny skok temperatury, a tak naprawdę nie było owulacji, tylko zrobiła się torbiel.

    Także trudno powiedzieć, co się u Ciebie podziało, ale nie martw się, jakby nawet to był cykl bezowulacyjny, to takie się zdarzają nawet u zdrowych kobiet - o ile nie są zbyt częste, to nie jest powód do niepokoju ;).

‹‹ 963 964 965 966 967 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ