X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 6tc i nic nie widać
Odpowiedz

6tc i nic nie widać

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, opiszę moją sytuację. owulację miałam 16-17dc (monitoring), w dniu spodziewanej miesiączki beta 22, dwa dni później 55, więc przyrost ok. Byłam u lekarza, stwierdził że macica 'ciążowa', śluz też. Ale! Na usg cisza. Nie ma nic poza macicą ani w niej.Kazal zrobić ponownie betę i wtedy umówić się na usg. W 1.ciąży w dniu miesiączki miałam betę ok. 330 i w 6tyg widziałam bijące serce. Przecież to niemożliwe, żeby ciąża była tak młoda, że nic nie widać. Czy może się mylę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczekaj na lekarza W ciąży tydzień to szmat czasu....

  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 16 października 2018, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvuszka wrote:
    Witajcie, opiszę moją sytuację. owulację miałam 16-17dc (monitoring), w dniu spodziewanej miesiączki beta 22, dwa dni później 55, więc przyrost ok. Byłam u lekarza, stwierdził że macica 'ciążowa', śluz też. Ale! Na usg cisza. Nie ma nic poza macicą ani w niej.Kazal zrobić ponownie betę i wtedy umówić się na usg. W 1.ciąży w dniu miesiączki miałam betę ok. 330 i w 6tyg widziałam bijące serce. Przecież to niemożliwe, żeby ciąża była tak młoda, że nic nie widać. Czy może się mylę?

    Ta pierwsza beta ile dni po owulacji byla robiona?

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa1984 wrote:
    Ta pierwsza beta ile dni po owulacji byla robiona?
    15-16dni

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 października 2018, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy becie 330 to ja nie wiem co Ty chcesz oglądać :)
    Pęcherzyk płodowy może być niewychwytywalny przez USG do bety 5000 :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 17 października 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie. U mnie przy becie 1118 doktor nie zrobił usg bo mówił, że to za szybko. Dopiero przy becie 3891 miałam pierwsze usg. :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Przy becie 330 to ja nie wiem co Ty chcesz oglądać :)
    Pęcherzyk płodowy może być niewychwytywalny przez USG do bety 5000 :)
    Napisałam, że w pierwszej ciazy w dniu miesiaczki miałam 330 a teraz tylko 22. Jutro odbieram wynik bety i wtedy się okaże ile mam. Mi bardziej chodzi, że miałam potwierdzona owulację, wg której jestem w 6tc i nic nie widać;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2018, 18:31

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 października 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvuszka wrote:
    Napisałam, że w pierwszej ciazy w dniu miesiaczki miałam 330 a teraz tylko 22. Jutro odbieram wynik bety i wtedy się okaże ile mam. Mi bardziej chodzi, że miałam potwierdzona owulację, wg której jestem w 6tc i nic nie widać;/

    Wybacz - nie doczytałam.

    Owulacja to jedno, a zapłodnienie to drugie. Poza tym są ciąże, które rozwijają się wolniej i takie, które rozwijają się szybciej. U mnie w pierwszej ciąży sam pęcherzyk był widoczny po skończonym 7 tygodniu, a szósty tydzień to tak naprawdę skończone 5 tygodni. Pójdziesz za tydzień czy dwa i wszystko będzie widać. Takich historii na tym forum są dziesiątki i wszystko kończyło się dobrze.

    Sylvuszka lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki i w dniu badania usg bete miałam 1467.lekarz kazał mi przyjść jutro bo wg norm to 5tc i stwierdził że cokolwiek powinno być we wtorek widac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2018, 10:56

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 18 października 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvuszka wrote:
    Odebrałam wyniki i w dniu badania usg bete miałam 1467.lekarz kazał mi przyjść jutro bo wg norm to 5tc i stwierdził że cokolwiek powinno być we wtorek widac

    Luzik, u mnie przy becie 2500 nic nie było widać, dostałam diagnozę ciąży pozamacicznej (oczywiście na USG nie było widać nic - ani w macicy, ani poza nią). Zdesperowana i zestresowana, zaczęłam drążyć pierdylion artykułów medycznych i doczytałam się, w jakimś zagranicznym doktoracie, że do bety 5000 może nie być widać pęcherzyka (a nie do bety 1000 jak to błędnie twierdzą polscy lekarze). Więc spokojnie - jest jeszcze czas :) Nie daj się nastraszyć lekarzom, ja uwierzyłam w te bujdy i powiem Ci, że tego stresu i nerwów co się najadłam to nikt mi nie odda.

    Sylvuszka lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Luzik, u mnie przy becie 2500 nic nie było widać, dostałam diagnozę ciąży pozamacicznej (oczywiście na USG nie było widać nic - ani w macicy, ani poza nią). Zdesperowana i zestresowana, zaczęłam drążyć pierdylion artykułów medycznych i doczytałam się, w jakimś zagranicznym doktoracie, że do bety 5000 może nie być widać pęcherzyka (a nie do bety 1000 jak to błędnie twierdzą polscy lekarze). Więc spokojnie - jest jeszcze czas :) Nie daj się nastraszyć lekarzom, ja uwierzyłam w te bujdy i powiem Ci, że tego stresu i nerwów co się najadłam to nikt mi nie odda.
    Ja już się ni stresuję, bo oczywiście też już się naczytałam i znam osobiście osobę, która była w ciąży pozamacicznej i powiedziała jakie są objawy. Poczekam co jutro lekarz powie, ale jak będzie wspominał coś o 'czyszczeniu, bo to może byc pozamaciczna' to powiem, że chce jeszcze z tydzień poczekać, zwłaszcza, że mam normalne ciążowe bóle,takie same jak w 1.ciąży i jakieś przeczucie, że jajeczko jest tam gdzie trzeba

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 18 października 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvuszka wrote:
    Ja już się ni stresuję, bo oczywiście też już się naczytałam i znam osobiście osobę, która była w ciąży pozamacicznej i powiedziała jakie są objawy. Poczekam co jutro lekarz powie, ale jak będzie wspominał coś o 'czyszczeniu, bo to może byc pozamaciczna' to powiem, że chce jeszcze z tydzień poczekać, zwłaszcza, że mam normalne ciążowe bóle,takie same jak w 1.ciąży i jakieś przeczucie, że jajeczko jest tam gdzie trzeba

    Po pierwsze to, jak usłyszysz, że to ciąża pozamaciczna to żądaj zdjęcia z USG, na którym widać, że ciąża jest poza macicą (w jajniku, jajowodzie, czy brzuchu). Ciąża pozamaciczna to nie jest jakaś ciąża-niewidka, wiec nie daj sobie wcisnąć kitu. Nie da się "wyczyścić" ciąży o nieznanej lokalizacji.

    Poczekaj chociaż tydzień - założę się, że pęcherzyk się pojawi :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi.bylam na USG.jest pęcherzyk 3mm (4t 5d). Beta pokazuje na 5tydzien a wg ostatniej miesiączki 6. Ale na następny USG lekarz wyznaczy termin, bo w poprzedniej ciąży też miałam tygodniowa rozbieznosc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2018, 14:15

    Leira lubi tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 19 października 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvuszka wrote:
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi.bylam na USG.jest pęcherzyk 3mm (4t 5d). Beta pokazuje na 5tydzien a wg ostatniej miesiączki 6. Ale na następny USG lekarz wyznaczy termin, bo w poprzedniej ciąży też miałam tygodniowa rozbieznosc

    SUPER !!! Gratulacje !!!
    Jak masz pęcherzyk 3 mm to maleństwo, cud, że USG to wykryło :) Teraz już musisz się uzbroić w cierpliwość bo jak pęcherzyk jest taki malutki to co najmniej 1,5 tygodnia zejdzie zanim pojawi się zarodek z serduszkiem :)

    Betą się nie sugeruj, u różnych kobiet różnie z nią bywa :)

    Cieszę się, że się wyjaśniło - daj znać po kolejnym USG jak tam maleństwo :)

    Sylvuszka lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Pęcherzyk płodowy może być niewychwytywalny przez USG do bety 5000 :)
    Jakim cudem?? :o

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Jakim cudem?? :o

    Co, jakim cudem?
    Podstawą do zrozumienia tego tematu jest świadomość, że każda ciąża jest inna i każda rozwija się w innym tempie. Jedna kobieta w 6 tygodniu ciąży będzie mieć betę 2000, a druga 10000, u jednej będzie widać jajo z zarodkiem i serduszkiem, a u innej nie. Widać to pięknie na normach bety HCG, które widnieją na wynikach laboratoryjnych. Rozpiętości są gigantyczne. Co więcej, to to, że z OM wychodzi Ci, że jesteś w 6 tygodniu, nie oznacza, że jesteś na pewno w 6 tygodniu ciąży. Nie każda kobieta ma 28 dniowe cykle i owulację dokładnie w połowie cyklu, co więcej rzadko kiedy właśnie w tym dniu dochodzi do zapłodnienia, więc często jest tak, że może być poślizg wieku ciąży nawet 2 tygodnie. W internecie jest mnóstwo materiałów na ten temat, można się sporo dowiedzieć, jak jesteś zainteresowana to pokop trochę - można naprawdę pozyskać ciekawe informacje.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to wiem i sie z Toba zgadzam. Mi chodzi tylko o to, ze do bety 5000 moze nic nie byc widac. Dodaje mi to otuchy bo dzis na usg przy becie 4000 nie bylo nic widac.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Ja to wiem i sie z Toba zgadzam. Mi chodzi tylko o to, ze do bety 5000 moze nic nie byc widac. Dodaje mi to otuchy bo dzis na usg przy becie 4000 nie bylo nic widac.

    To info, które osobiście znalazłam w anglojęzycznym doktoracie - u mnie przy becie 2500 nie było też nic widać, już mi wywróżyli ciążę pozamaciczną (dziwne, bo poza macicą też ciąży nie było ;) ), tydzień później było jajo.

    EDIT: Od lekarza (prywatnego) dostałam info, że jak przy becie 1000 i więcej nie widać ciąży to na pewno ciąża pozamacziczna. Szkoda, że nie miałam wtedy wiedzy, bo to co przeżyłam to był koszmar.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 20:25

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez sie duzo w internetach naczytalam o tym, ze od tysiaca juz powinno byc cos widac i sie zestresowalam. Na szczescie w jajowodach tez nic nie bylo wiec musi miec serio stary sprzet.. We czwartek ide do innego lekarza, juz sobie wolny termin w necie znalazlam.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Tez sie duzo w internetach naczytalam o tym, ze od tysiaca juz powinno byc cos widac i sie zestresowalam. Na szczescie w jajowodach tez nic nie bylo wiec musi miec serio stary sprzet.. We czwartek ide do innego lekarza, juz sobie wolny termin w necie znalazlam.

    Generalnie jest złota zasada, że ciąża pozamaciczna musi zostać uwidoczniona poza macicą, to nie jest jakaś ciąża niewidka ;)

    Natomiast jeśli przy wysokiej becie, już powyżej 5000 nic nie będzie nadal widać, ani w macicy, ani poza nią to być może jest to ciąża mnoga? Beta wysoka, generowana przez dwa małe jaja? Tak sobie tylko teoretyzuję :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ