X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 1 lipca 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę się martwię bo czuję ciągle takie kłucie i ciągnięcia e brzuchu....

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1198

    Wysłany: 1 lipca 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka wrote:
    Trochę się martwię bo czuję ciągle takie kłucie i ciągnięcia e brzuchu....

    To normalne. Macica rośnie i stąd ciągnięcie i kłucie, u mnie do 2 trymestru to trwało.
    Auricomka wrote:
    Na USG byłam w piątek było widać pęcherzyk ciążowy mały ale nic więcej . A beta z dziś . Pierwsza jaka robilsm

    Pójdziesz za tydzień to już będzie wszystko widać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2019, 22:07

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 1 lipca 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Pójdziesz za tydzień to już będzie wszystko widać :)
    Dzięki. Jakoś miałam takie głupie przekonanie że brzuch w ciąży nie boli chociaż to przecież logiczne :

    Ty jesteś już w drugim trymestrze?;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2019, 22:25

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1198

    Wysłany: 1 lipca 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka wrote:
    Dzięki. Jakoś miałam takie głupie przekonanie że brzuch w ciąży nie boli chociaż to przecież logiczne :

    Ty jesteś już w drugim trymestrze?;)

    Ja jestem rok po porodzie - wiem co mówię ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 1 lipca 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Ja jestem rok po porodzie - wiem co mówię ;)
    O to Ty jesteś doświadczona mama:) ! Z ciągnięcie pachwin aż do uda? Ja to ogólnie spanikowana jestem no długo bardzo się staraliśmy i został we mnie lek

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1198

    Wysłany: 1 lipca 2019, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka wrote:
    O to Ty jesteś doświadczona mama:) ! Z ciągnięcie pachwin aż do uda? Ja to ogólnie spanikowana jestem no długo bardzo się staraliśmy i został we mnie lek


    Tak, będzie ciągnąć aż do uda, całe pachwiny, przynajmniej ja tak miałam. Do tego bóle "menstruacyjne" na początku i kłucie w jajnikach.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 1 lipca 2019, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Tak, będzie ciągnąć aż do uda, całe pachwiny, przynajmniej ja tak miałam. Do tego bóle "menstruacyjne" na początku i kłucie w jajnikach.
    To dokaldnie tak mam ;) trochę mnie to uspokoiło. Dxikeuje Ci bardzo;)

    Leira lubi tę wiadomość

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2019, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmalibu wrote:
    Anetka i jak sytuacja? Auricomka, a robiłaś jeszcze jakiś pomiar bety? Bo liczy się przyrost. Progesteron ok.

    Na chwilę obecną cisza

    Generalnie aż boję się napisać ale plamienie ustalo jest pięknie bialo tak jak powinno być. Jutro mam wizytę!objawów nie mam żadnych poza bolacymi piersiami ( I to tez nie jakoś mega ) żadnych boli brzucha ...
    Bete hmm zwyczajnie boję się zrobić. Myślę że jutrzejsze usg powinno wszystko wyjaśnić
    Trzymajcie kciuki ! <3

    Leira lubi tę wiadomość

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 2 lipca 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki !!!!
    Dziewczyny a wam lekarze każą ta druga betę zrobić? Moja lekarka mówi że bez sensu druga bo tylko się człowiek stresuje a nawet jeśli byłoby coś nie gak to nie da się nic z tym zrobić że to po prostu natura.jak to u was jest

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 2 lipca 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka mój lekarz mówił co do bety tak jak Ty piszesz. Ja sprawdziłam tylko dla siebie. To teraz tylko czekaj na usg 😉❤️

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 2 lipca 2019, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmalibu wrote:
    Auricomka mój lekarz mówił co do bety tak jak Ty piszesz. Ja sprawdziłam tylko dla siebie. To teraz tylko czekaj na usg 😉❤️
    Dzięki za odpowiedź :). Ty już widzę w takim stabilnym okresie ciąży 14tc . Ale co zazdroszcze:)

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 2 lipca 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tą betą to zależy, jeśli bierze się luteinę albo duphaston to wspomagają one ciążę, zwiększają endometrium, jeśli robi się betę i widać, że nic z tego nie będzie należy odstawić leki. Niepotrzebne pobudzanie endometrium może się potem skończyć w szpitalu. W żadnym z moich dwóch przypadków nie byłam w stanie naturalnie poronić, tylko częściowo, dostawałam potem leki, które też nie były w stanie załatwić wszystkiego, dwukrotnie miałam łyżeczkowanie. Oczywiście nie chodzi o to, że to nie przyjemne, ale bardziej o to, że mogą powstać zrosty, które potem mają potem wpływ na kolejne ciąże, moga utrudniać zagnieżdżenie. Poza tym wydaje mi się, że część kobiet po przejściach woli zrobić betę, bo od razu wiedzą na czym stoją, tak łatwiej jest dla psychiki po niepowodzeniach... A poza tym kolejne spostrzeżenie z autopsji, obserwacja bety była jednym z elementów zdiagnozowania u mnie ciąży pozamacicznej o nieznanej lokalizacj, gdyż ciąża była zbyt młoda, aby uwidocznić ją na usg. Ale znam oczywiście jeszcze kobiety, które mają dzieci, miały również komplikacje w ciąży, a mimo to nie wiedzą o co chodzi z tą całą betą :) np. moja siostra.

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 2 lipca 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne ale przeveiz to czy ejsg pozamaciczna widać także w USG ...? Jelsi nie ma pęcherzyka w macicy tojest pozamaciczna. Z tym lutkiem też nie jestem kurcze pewna -on nie ma wpływu na betę tylko na progesteron. Ale widzę że koniec końców udało się bo masz dzieciątko:)

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co racja to racja moja siostra ma 5 dzieci też niewie co to beta. Kiedy ja jak na szpilkach siedziałam i czekałam na wynik i wiedziałam że musi być ponad 3000 żeby było dobrze to moja kochana siostra chciała mnie pocieszyć i napisała dziś będzie wynik 2500 😂😂😂 chciała wysoko mimo że się kompletnie na tym nie znała

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka wrote:
    Jasne ale przeveiz to czy ejsg pozamaciczna widać także w USG ...? Jelsi nie ma pęcherzyka w macicy tojest pozamaciczna. Z tym lutkiem też nie jestem kurcze pewna -on nie ma wpływu na betę tylko na progesteron. Ale widzę że koniec końców udało się bo masz dzieciątko:)

    Nie koniecznie , żeby była pozamaciczna muszą potwierdzić to pęcherzykiem ciążowym obecnym gdziekolwiek indziej niż w macicy. Bo to że nie ma pecherzyka w całe nie świadczy o tym że ciąża jest nie prawidłowa A np o tym że jest bardzo wczesna , zle się rozwija itp . Mnie dopiero prawie w 8 tyg pojawił się pecherzyk który odpowiadal 4tyg i już było Wiaodmo że ciąża się nie rozwija

    A alciak pisała o badaniu bety dla tych co biorą progesteron który utrzymuje ciążę. Bardziej chodzi o to że jeśli beta źle przyrasta należy to potwierdzić kolejnym badaniem i zwyczajnie odstawić leki aby nie ppgrubiac sobie endometrium i spróbować oczyścić się naturalnie co jest możliwe lub z tabletka na wywołanie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2019, 19:54

  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 2 lipca 2019, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie widać jej nigdzie jeśli beta ma 250 :) kompletnie nigdzie, bo jest za mała, miałam szczęście, że się nie rozwijała w takim przypadku stosuje się leczenie metotreksatem i przez kolejne pół roku nie można się starać o dziecko, bo jest to chemioterapeutyk. Udało się, choć i tu nie bez problemów, 38 tydzień odklejenie łożyska, jesteśmy tu dziś obie cudem! I teraz czwarta ciąża, kolejne problemy, od początku plamienia... Mimo luteiny...

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 2 lipca 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Nie koniecznie , żeby była pozamaciczna muszą potwierdzić to pęcherzykiem ciążowym obecnym gdziekolwiek indziej niż w macicy. Bo to że nie ma pecherzyka w całe nie świadczy o tym że ciąża jest nie prawidłowa A np o tym że jest bardzo wczesna , zle się rozwija itp . Mnie dopiero prawie w 8 tyg pojawił się pecherzyk który odpowiadal 4tyg i już było Wiaodmo że ciąża się nie rozwija
    Rozumiem bardzo mi przykro :(. Chocilo mi bardziej w drugą stronę że jeśli widać pęcherzyk w macicy to wyklucza pozamaciczna.

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alciak wrote:
    Nie widać jej nigdzie jeśli beta ma 250 :) kompletnie nigdzie, bo jest za mała, miałam szczęście, że się nie rozwijała w takim przypadku stosuje się leczenie metotreksatem i przez kolejne pół roku nie można się starać o dziecko, bo jest to chemioterapeutyk. Udało się, choć i tu nie bez problemów, 38 tydzień odklejenie łożyska, jesteśmy tu dziś obie cudem! I teraz czwarta ciąża, kolejne problemy, od początku plamienia... Mimo luteiny...

    Alciak plamienia jeszcze nic nie znaczą... ja miałam nawet i krew A serduszko bilo ! Byłam gotowa nie zobaczyć nic...
    Ja też spanikowalam. Biorę 3x1 luteine i 2x1 duphaston i też miałam plamienia trwały prawie 2 tygodnie . Pisałam tu o tym byłam równie mocno przerażona. To wszystko jest takie trudne dla Nas dla tych które przeszły już stratę..
    W poprzedniej ciąży nie miałam żadnych plamien żadnego krwawienia A nie rozwijala się prawidłowo... W dniu zabiegu ani kapka nie poleciała, więc brak plamien też wcale nie świadczy o tym że wszystko jest ok. Trzymam kciuki i wierzę że lada moment ukaże się zarodek z pięknie bijacym serduszkiem .
    Ja w niedzielę byłam na IP był tylko pecherzyk w poniedziałek znów na IP I już był zarodek i serduszko też było !!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2019, 20:12

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 2 lipca 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a kiepski nastrój też wam towarzyszy?

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 2 lipca 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka wrote:
    Dziewczyny a kiepski nastrój też wam towarzyszy?
    Oj bywałam taka marudna w poprzedniej ciąży, że nie miałam ochoty przebywać sama ze sobą :D

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
‹‹ 294 295 296 297 298 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ