X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Diagnoza: puste jajo płodowe (brak zarodka) 7t3d i skierowanie na zabieg
Odpowiedz

Diagnoza: puste jajo płodowe (brak zarodka) 7t3d i skierowanie na zabieg

Oceń ten wątek:
  • 19ilonka87 Ekspertka
    Postów: 158 195

    Wysłany: 26 marca 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7 tydzień 4 dzień zarodek 8 mm brak bijącego serduszka, wg USG 6 tydzień 4 dzień,do tego plamienia czekam na drugie USG dla potwierdzenia diagnozy :(

    III 2014 - 8tc; XII 2014 - ciąża biochemiczna; X 2015 IVF; XII 2015 transfer; I 2016 IVF transfer 2 zarodków c. biochemiczna; V 2016 IVF
    ckaivfxmnzhi9kva.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie GS 7 mm pisze.
    5 tydzień
    Za 2 tyg kolejna wizyta ale jak tak czytam to mi słabo...
    Muszę sie wymiksowac z tych forów....

    Kate

    np55zzc.png
  • paulinaw Znajoma
    Postów: 27 7

    Wysłany: 3 maja 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie też miało nic nie być. Ginekolog po obejrzeniu USG stwierdziła że na co ja liczę? Ale nie poddawałam się. Według kalendarza to 8 tydz. a według usg to 6w5d tyg. W 5w4d pojawił się zarodek, a równo w 6w byłam w szpitalu na badaniach (miałam skurcze i bałam się że poroniłam). Zrobili mi USG bardzo nowoczesnym urządzeniem i miałam okazję zobaczyć zarodek, a oczywiście po wydrukowaniu zdjęć i ich opisie że: pęcherzyk ciążowy śr. 1,9cm, FHR[+], 113/min. Czyli serduszko pięknie bije i ma prawidłowe tętno. Więc nieraz warto poczekać bo ciąża może być młodsza, wystarczy przesunięta owulka. A tamtą babę mam ochotę iść i opierniczyć, ale szkoda moich nerwów.

  • paulinaw Znajoma
    Postów: 27 7

    Wysłany: 3 maja 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam dodać że zarodek miał wtedy trochę więcej jak 3 mm co jest na tyle małe że w złej jakości sprzęt tego nie wyłapie.

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 5 maja 2014, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulinaw wrote:
    Zapomniałam dodać że zarodek miał wtedy trochę więcej jak 3 mm co jest na tyle małe że w złej jakości sprzęt tego nie wyłapie.
    To super!!!!
    Mój zarodek miał 2,2 mm (wg USG 5w6d) teraz 13 maja liczę już na pięknie bijące serduszko!
    A ta baba która postawiła Ci taka diagnozę powinna się zastanowić czy aby na pewno jest ginekologiem... :/ osłabiają mnie tacy lekarze jeśli można ich tak nazwać...

    paulinaw lubi tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
  • paulinaw Znajoma
    Postów: 27 7

    Wysłany: 5 maja 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może sama nie może i dobija innych, bo niestety, my kobiety jesteśmy bardziej złośliwe i więcej zazdrościmy. Ale tamta sytuacja poszła w zapomnienie i teraz tylko czekać na kolejne etapy :)

    Trzymam mocno kciuki za serduszko <3

    kittykate lubi tę wiadomość

  • Klif Autorytet
    Postów: 1053 848

    Wysłany: 5 maja 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę na USG w środę i boję się, że lekarz powie że w pęcherzyku nie ma zarodka. Jeszcze 2 dni i się okaże.

    ug37px9iyhvbmwqv.png
  • Viv78 Autorytet
    Postów: 322 806

    Wysłany: 8 maja 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jak poszło?
    w tym samym terminie (6+1) bede miala pierwsze usg

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 9 maja 2014, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klif jak poszło? wszystko w porządku ??
    daj znaka!! !

    Kate

    np55zzc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dziś na usg. Lekarz powiedział, że ciąża jest bardzo młoda. Widoczny pęcherzyk ciążowy 15-16 mm i żółtkowy o średnicy 3 mm. Nie jest jeszcze dobrze widoczne echo zarodka. O serduszku póki co nie ma mowy. :-( Mam powtórzyć badanie za około 14 dni. :-( Zapytałam, czy to możliwe i usłyszałam, że jak najbardziej i że jak przyjdę następnym razem to powinien być już widoczny zarodek ale po tym co czytam to i tak się bardzo denerwuję.
    To mój 6 tc +2 dni i zarodka brak... :-( :-(

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 21 maja 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z USG wychodzi 4 dni młodsza ciąża:) a serduszko bije i maluszek rośnie
    Owulacje miałam w 18 dniu co by się zgadzało z obserwacjami więc nie stresujcie się dziewczyny! Moja siostra też z USG ma młodszą ciąże o 5 dni :) a już w 6 miesiącu jest

    paulinaw lubi tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
  • Karri Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Licząc od daty ostatniej miesiączki jestem już w 8 tygodniu ciąży, byłam tydzień temu na usg, lekarz stwierdził, ze to wczesna ciąża bliźniacza i skierował na kolejne już dokładniejsze badanie usg - wczoraj okazało się, ze ciąża nie rozwija się prawidłowo - lekarz nie chciał nic więcej powiedziec... Napisał tylko, że widoczne są dwie przestrzenie hypoechogeniczne o nieregularnych kształtach. zlecił ponowne badanie usg za 7 dni i HCG - wczorajszy wynik to 36 600,00. Nie wiem co mam o tym myśleć. Czy to może oznaczać puste jaja płodowe?

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ