X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Grudniówki z pierwszych objawów :)
Odpowiedz

Grudniówki z pierwszych objawów :)

Oceń ten wątek:
  • Nasca Przyjaciółka
    Postów: 127 37

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wianna, dzięki za kciuki - przydadzą się :) Zobaczymy, jak to będzie :) Myślę, że ja jakoś po świętach, bo na razie zupełna cisza... Pytanie tylko, czy dociągnę do nowego roku :)

    Ja tak sobie myślę, że te KTG to będę teraz chyba w innym miejscu robić, żeby już nie narażać się na stresy związane z wysyłaniem do Izby Przyjęć co chwila.

    Dziewczyny - gratulacje z tą laktacją - dużo siły i samozaparcia Wam życzę ;)

    Framtid - kciuki za wielki finał!!! :)

    framtid lubi tę wiadomość

    8p3ovfxmoyxbwe9c.png
  • wianna Autorytet
    Postów: 879 240

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 03:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasca jak urodzisz po nowym roku będzie hardkor :D ale za to Dzidzia będzie zawsze najstarsza ze swojego rocznika :) Ale.zawsze to.rok młodsza od naszych hehe ;)

    Igor - nasze szczęście <3 ur. 9.12.2016 r. <3 3430 g <3 54 cm <3
  • Nasca Przyjaciółka
    Postów: 127 37

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wianna - no i refundowane pneumokoki ;)

    Sama jestem styczniowa :) ale z drugiej strony, jeżeli po nowym roku, to jakiegoś giganta będę rodzić ;)

    Miłego dzionka!

    8p3ovfxmoyxbwe9c.png
  • Shantelle Autorytet
    Postów: 2862 552

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Walczymy z cycem ale są nerwy i Mały woli butelke. Oczywiście odciągam pokarm i daję mój plus mm ale niestety. Jakbym nie miała takich przejść po cc tylko od razu dostajała Małego, pewnie było by inaczej. Ale nic no, będę przystawiać.

    Właśnie leżę. Mały daje w dupe w nocy. Zje i nie śpi. Kwęka, popłakuje. Pewnie brzuch. Ale kupy są..
    Dziś druga wizyta położnej także zobaczymy.

    dqpr82c3ifg4d39u.png
    3jgx43r8ff2ms451.png
  • wianna Autorytet
    Postów: 879 240

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shantelle, a czujesz piersi twarde, że jest mleko jak go przystawiasz??

    My byliśmy na wizycie u pediatry. Iguś przybiera na wadze ponad normę, więc już jestem spokojna, że moje mleczko mu wystarcza :) ale o szczepionkach to jest temat rzeka i kompletnie nie wiem co robić... Ehh, dobrze, że jeszcze jest trochę czasu.

    Igor - nasze szczęście <3 ur. 9.12.2016 r. <3 3430 g <3 54 cm <3
  • Shantelle Autorytet
    Postów: 2862 552

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuję że mi się zbiera a jak odciagne laktatorem to są miękkie jak flaki ;)

    dqpr82c3ifg4d39u.png
    3jgx43r8ff2ms451.png
  • wianna Autorytet
    Postów: 879 240

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może spróbuj przed przystąpieniem.zribic sobie gorący okład, bo może ciężko mu złapać twardego cyca i się dlatego denerwuje albo odciągnąć na początku trochę laktatorem a potem przystawic :) mi pomagają okłady, bo czuję w jednej piersi, że jest bardziej twarda i bolaca, więc gorący okład i małego przystawiam od razu i mu leci ładnie :)

    Igor - nasze szczęście <3 ur. 9.12.2016 r. <3 3430 g <3 54 cm <3
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shantelle Wianna dobrze radzi, z twardego cyca małemu trudno pić. U nas noce podobne-piski, stęki. Karmię w łóżku i razem zasypiamy, przewijanie i od nowa ;-) a muszę często przewijać bo zaliczyliśmy już odparzenie dupki:-/

    r9bzabd.png
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei polecam wstawić cycki pod taki porządnie ciepły strumień wody przed karmieniem, wtedy leci jak z kranu. Przynajmniej u mnie ;) gdy miałam nawał to małemu pomagało pić

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • Shantelle Autorytet
    Postów: 2862 552

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam miękkie cyce bo odciągam laktatorem :) Mały po prostu chyba nie lubi bo wolno idzie. Póki co je z butli moje plus mm dojada. No cóż, może mi nie pisanie karmić cycem i tyle. Świat się nie zawali:)

    dqpr82c3ifg4d39u.png
    3jgx43r8ff2ms451.png
  • wianna Autorytet
    Postów: 879 240

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo pewnie, dobrze, że chociaż trochę tego mamusinego mleczka dostaje ;)

    Tego to nigdy nie ogarne, że człowiek jako ssak powinien przecież mieć to w naturze...powinno i nam matkom karmiącym też przychodzić naturalnie, bezboleśnie... Przecież to sama natura, a kosztuje nas tyle zachodu, bolu, cierpienia i cierpliwości...

    Igor - nasze szczęście <3 ur. 9.12.2016 r. <3 3430 g <3 54 cm <3
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też myślalam, że taki maluch to sam wie co ma z tym cyckiem robić, a tymczasem nasapie się nad tą piersią, nakręci, oczy nawytrzeszcza a ostatecznie w buzi lądują lapki ;-) u nas coraz lepiej idzie, choć zdarzają się karmienia z bólem, bo Paweł sobie lubi wciągnąć i nuplać sam sutek, ale przystawiamy się czasem i kilkanaście razy i za którymś chwyta dobrze ;-)
    Shantelle, widać leniuszek z Twojego Maksia, a nie jedna mama karmiła mm i dzieci są zdrowe, piękne i mądre.

    r9bzabd.png
  • wianna Autorytet
    Postów: 879 240

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podejrzewam, ze większość z nas była karmione sztucznie, bo kiedyś nie było takiego ciśnienia na kp i co czy któraś z nas jest brzydka i głupia z tego powodu??? Nie sadzeeeee ;) jesteśmy piękne, cudowne i wspaniałe a karmione na mleku sztucznym :P

    framtid, jagooo90 lubią tę wiadomość

    Igor - nasze szczęście <3 ur. 9.12.2016 r. <3 3430 g <3 54 cm <3
  • Shantelle Autorytet
    Postów: 2862 552

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wianna, prawda?
    My ssaki, sama natura. Ja Nawet mówiłam, że kiedyś kobiety rodziły w jaskiniach a ja nie mogę z dzieckiem ogarnąć karmienia;)
    Byliśmy u pediatry, bardzo ładnie przybieramy na wadze, żółtaczką się martwić nie trzeba. Maksiu długi, Pani Dr powiedziała że duży chłopak będzie:)
    Po 18 stycznia mamy iść na szczepienia, idziemy trybem bezpłatnych.

    Riri jak tam u Ciebie z cycem?

    dqpr82c3ifg4d39u.png
    3jgx43r8ff2ms451.png
  • wianna Autorytet
    Postów: 879 240

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Riri odezwij sie co tam u Was, bo chyba gdzieś zaginęłaś nam pomiędzy pieluchami :D

    Igor - nasze szczęście <3 ur. 9.12.2016 r. <3 3430 g <3 54 cm <3
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam karmiona piersią tylko 2 tygodnie, później tylko mm i mam się dobrze, jestem duża i zdrowa :D

    My idziemy na wizytę dopiero 28.12, mam nadzieję, że mała przybiera, ale wydaje mi się, że wychudzona nie jest, więc powinno być w porządku :)

    Campari, u nas chyba odparzenie się zaczyna :( Masz jakieś rady?

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izeth-mycie wodą, wietrzenie dupki i czeste przewijanie. Ewentualnie zmiana pieluch. Co do smarowania nic nie doradzę, przerobiliśmy chyba wszystko,nic nie pomagało. Lekarz zapisał nam triderm.

    r9bzabd.png
  • Shantelle Autorytet
    Postów: 2862 552

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam bo stosuje linoderm plus z pantenolem plus podobno mąka ziemniaczana :) jest naprawdę good

    dqpr82c3ifg4d39u.png
    3jgx43r8ff2ms451.png
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też linoderm tylko zielony z alantocośtam :) odparzen zero póki co :)

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, na razie smaruję Bepanthenem, mam kilka próbek w domu, ale może po świętach kupię ten linoderm. Dzisiaj było 15 minut wietrzenia pupy i pilnuję, żeby zmieniać pieluszkę nie rzadziej, niż co 2 godziny, no i standardowo pupkę przemywam przegotowaną wodą, rzadko używamy chusteczek. Mam nadzieję, że szybko jej przejdzie.

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
‹‹ 439 440 441 442 443 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ