X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Jaki miałyście progesteron na początku ciąży?
Odpowiedz

Jaki miałyście progesteron na początku ciąży?

Oceń ten wątek:
  • Break Koleżanka
    Postów: 67 16

    Wysłany: 24 listopada 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki jestem w 9d po ovu mam progesteron 40,480ng/ml. Czytając zakres referencyjny klasyfikuje się na 1 trymestr ciąży, ale to niemożliwe bo robiłam test dziś i wyszedł negatywny. Wizyta u gina dopiero w poniedziałek. Może któraś z Was tak miała??? Co to może być ;((((

    9f7jj44jffifx8r6.png
    Aniołek [*]
    Nasza Księżniczka [*]
    Kocham Was moje Dzieciaczki całym sercem :*
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19.8 ng Zalecenie 2x2 100mg luteiny dopochwowo i wyniki po tyg brania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2016, 09:44

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • czekającanacud Autorytet
    Postów: 356 106

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój progesteron 9 dpo 37 ng/ml potem 58 a teraz czyli 19 dpo niecale 50 ng/ml 4t2d

    2nn343r8oxp9y3dz.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Another wrote:
    19.8 ng Zalecenie 2x2 100mg luteiny dopochwowo i wyniki po tyg brania
    Od czw. do wt. na luteinie wzrósł do 24.1 Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Another wrote:
    Od czw. do wt. na luteinie wzrósł do 24.1 Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.


    ja miałam niskiego proga, najpierw 19, później 16, brałam duphaston 2x1 do 10 tyg, później prawie do końca I trymestru 1 tabletka i wszystko jest ok :)

    Another lubi tę wiadomość

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ines. wrote:
    ja miałam niskiego proga, najpierw 19, później 16, brałam duphaston 2x1 do 10 tyg, później prawie do końca I trymestru 1 tabletka i wszystko jest ok :)
    Oby i u mnie tak było pozytywnie :)
    Spokojnej ciąży ines. <3

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki progesgeronu w 12 dpo 29.78 ng/ml czy to dobry wynik?.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje i się Agnieszka, że jest w porządku

    Moje dzisiejsze wyniki 19 dpo wynoszą 14,81 ng/ml a w mojej przychodni normy:

    I trymestr 11,0 - 44,3 ng/ml
    II trymestr 25,4 - 83,3 ng/ml
    III trymestr 58,7 - 214 ng/ml

    Z tego rozumiem, że mój progesteron też jest ok ?! :)

  • czekającanacud Autorytet
    Postów: 356 106

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelia25 wrote:
    Wydaje i się Agnieszka, że jest w porządku

    Moje dzisiejsze wyniki 19 dpo wynoszą 14,81 ng/ml a w mojej przychodni normy:

    I trymestr 11,0 - 44,3 ng/ml
    II trymestr 25,4 - 83,3 ng/ml
    III trymestr 58,7 - 214 ng/ml

    Z tego rozumiem, że mój progesteron też jest ok ?! :)
    Szczerze jest w normie ale w jej dolnej granicy. Mysle ze lekarz przepisze Ci duphaston a przynajmniej powinien. Ja mialam w ten czas co Ty 54 ng/ml dosc wysoki z kolei ale byl taki bez wspomagaczy a mimo to lekarz dal mi duphaston gdyz jestem po poronieniu. Takze mowie jest w normie ale nie zaszkodzi jak sie troszke wspomozesz:)

    2nn343r8oxp9y3dz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie oprócz tego jest wszystko ok, beta 19dpo 775 :), coś tam już widać było we wtorek na usg pęcherzyk 4,4mm. Niby lekarz nie kazał mi robić żadnych badań aż do kolejnej wizyty na początku stycznia ale ja jestem w gorącej wodzie kąpana tym bardziej, że jestem przeziębiona i siedze na zwolnieniu ;/ ale może w sumie warto wybrać sie do lekarza, za długo się starałam i wole mieć pewność, że wszystko jest ok :)

  • czekającanacud Autorytet
    Postów: 356 106

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelia25 wrote:
    Ogólnie oprócz tego jest wszystko ok, beta 19dpo 775 :), coś tam już widać było we wtorek na usg pęcherzyk 4,4mm. Niby lekarz nie kazał mi robić żadnych badań aż do kolejnej wizyty na początku stycznia ale ja jestem w gorącej wodzie kąpana tym bardziej, że jestem przeziębiona i siedze na zwolnieniu ;/ ale może w sumie warto wybrać sie do lekarza, za długo się starałam i wole mieć pewność, że wszystko jest ok :)

    Spokojnie :) ja ide jutro pierwszy raz zobaczyc dzieciatko tzn widzialam tez tylko pecherzyk. Jutro 6t2d wiec powinien byc zarodek z serduszkiem i mysle ze Ty tez powinnas sie wybrac dopiero w 6 tyg gdyz tak naprawde wtedy dopiero cos juz widac :) ja tez nie mialam zadnych badan dopiero pewnie jutro dostane skierowanie. Nie martw sie przeziebieniem. Ja w 4 tyg mialam jelitowke i goraczke a za pare dni przeziebienie ale domowymi sposobami mozna dac rade:) z jelitowka tez po prostu picie elektrolitow. Trzymam za Ciebie kciuki!:)

    2nn343r8oxp9y3dz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekającanacud wrote:
    Spokojnie :) ja ide jutro pierwszy raz zobaczyc dzieciatko tzn widzialam tez tylko pecherzyk. Jutro 6t2d wiec powinien byc zarodek z serduszkiem i mysle ze Ty tez powinnas sie wybrac dopiero w 6 tyg gdyz tak naprawde wtedy dopiero cos juz widac :) ja tez nie mialam zadnych badan dopiero pewnie jutro dostane skierowanie. Nie martw sie przeziebieniem. Ja w 4 tyg mialam jelitowke i goraczke a za pare dni przeziebienie ale domowymi sposobami mozna dac rade:) z jelitowka tez po prostu picie elektrolitow. Trzymam za Ciebie kciuki!:)

    Ja jestem w goracej wodzie kapana i juz bym chciala wszystko wiedziec heh :-)
    Daj znac czy widac serduszko ❤

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a co ja mam powiedzieć ?
    Właśnie odebrałam progesteron , który robiłam w poniedziałek. Tylko 9,10 :/ . Beta z tego dnia 2287 .

    Biorę duphaston 3x1 od kilku dni, bo plamiłam :/
    Powinnam zwiększyć dawkę ? Jak myślicie ?
    Wizytę u gina mam dopiero we wtorek.

    Plamienia na razie ustępują. Jakaś tam delikatna kropka się wkładce się znajdzie, ale jest dużo lepiej niż było.

  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bridget dupek podnosi proga, ale tego nie widać w wynikach. Teraz jak nie ma upałów warto zapytać gina o lutke dopochwową. Nie dość, że to naturalny progesteron i dużo lepiej się wchłania, to jeszcze dzięki badaniom proga można określić optymalną dawkę lutki.

    U mnie 1 grudnia 19,8 ng, 5 grudnia 24,1 ng, a dzisiaj po 27,5 ng. Niby rośnie, ale wg mnie słabo. Jutro mam wizytę, zobaczymy co na to gin.

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • czekającanacud Autorytet
    Postów: 356 106

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bridget wrote:
    Dziewczyny, a co ja mam powiedzieć ?
    Właśnie odebrałam progesteron , który robiłam w poniedziałek. Tylko 9,10 :/ . Beta z tego dnia 2287 .

    Biorę duphaston 3x1 od kilku dni, bo plamiłam :/
    Powinnam zwiększyć dawkę ? Jak myślicie ?
    Wizytę u gina mam dopiero we wtorek.

    Plamienia na razie ustępują. Jakaś tam delikatna kropka się wkładce się znajdzie, ale jest dużo lepiej niż było.

    Na szczęście wizyte masz juz jutro:) tak? Moim zdanien koniecznie luteina dodatkowo gdyz wiadomo zalezy na utrzymaniu ciąży ja uważam i moj lekarz ze progesteron jest z tym nierozlacznie zwiazany. Dlatego upieraj sie jutro o luteine gdyz te wartości sa niskie. Badz dobrej mysli i sie nie denerwuj bedzie dobrze!

    2nn343r8oxp9y3dz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny :)
    Właśnie też myślałam żeby dołożyć lutke . Zapytam gina, choć mam nadzieję,że widząc wyniki sam dołoży. Najwyżej jak nie będzie chciał dać, to pójdę do innego gina po receptę :)

    Od wczoraj plamienia ustały.
    Wcześniej na wkładce niby nic nie było widać,ale badając szyjkę na palcu było brązowe coś i skrzepy. Teraz na szyjce czysto ,na szczęście :) . Nie chce za często grzebać, bo wiadomo,że o infekcje nie trzeba się długo prosić :)

  • czekającanacud Autorytet
    Postów: 356 106

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A który to tydzień u Ciebie?:)

    2nn343r8oxp9y3dz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 tydzień i 4 dni według ostatniej miesiączki :)
    Zastanawiam się,czy jutro będzie widoczny zarodek, bo ostatnio tylko pęcherzyk...

  • czekającanacud Autorytet
    Postów: 356 106

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie :) u mnie tez był tylko pęcherzyk a teraz bylam na wizycie 6t2d i był zarodek 0.75cm i bijące serduszko:)

    2nn343r8oxp9y3dz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4 dni temu 14,89 progesteronu dzis 12,59 :-/ jutro mam lekarza zobaczymy cozaleci...

‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ