X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kiedy pierwsze USG?
Odpowiedz

Kiedy pierwsze USG?

Oceń ten wątek:
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 26 lutego 2013, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 badania USG to wystarczajaca liczba jezeli ciaza przebiega prawidlowo. Ja mialam 2 krociotkie badanka na poczatku (jedno zeby potwierdzic ciaze w 6tc i jedno zeby zobaczyc czy bije serce w 9tc) no i potem w 13 tygodniu mialam juz normalne USG z ogladaniem narzadow itd. Takich duzych badanian czekaja mnie jeszcze 2.
    Jesli cos wam dolega i jest nie tak to lekarka zrobic USG dodatkowo, a jesli ciaza przebiega prawidlowo to nie ma powodu. Lekarze uwazaja, ze USG to nie program telewizyjny o naszym dziecku tylko badanie. Jesli chce sie miec USG czesciej to sa 2 wyjscia: panikowac, albo kupic sobie prywatnie.

    vivien lubi tę wiadomość

  • lisiaczek Koleżanka
    Postów: 53 37

    Wysłany: 27 lutego 2013, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzy Lee wrote:
    Ja mam 4 marca wieczorem (za tydzien)... jednak okropnie sie stresuje, ze moge nic nie uslyszec... W pracy musialam dzis juz powiedziec, poniewaz oglosili reoarganizacje trybu pracy, wiec powiedzialam, zeby mogli biorac to pod uwage odpowiednio rozlozyc wszystkim prace,a nie za tydzien wszystko ukladac od poczatku... ale mam pietra teraz z tym usg. Niby teraz zaczynam 7 tydzien (siodmy to dla mnie np. 6tyg i 3 dni), czyli to bedzie poczatek 8smego (7 tyg i 1 dzien jakos tak) wedlug moich wyliczeñ... ale nie wiem czy dobrze to wyliczylam z racji ze ostatni okres mialam 26/11/2012, a zaszlam w ciaze okolo 28/01/2013

    Suzy - w pracy okazywałaś zaświadczenie, czy jeszcze go nie miałaś i powiedziałaś tak po prostu? Ja wybieram się do lekarza w 2. tygodniu marca, zaświadczenia póki co nie mam, a w pracy szał zastępstw, bo dużo osób choruje... Ja fizycznie nie bardzo czuję się na siłach, żeby pracować za dwóch ;) I tak się zastanawiam, czy nie p0informować już teraz o ciąży...

    mhsvj44j84z97xk3.png
    961lqps6kios555h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2013, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze bez zaswiadczenia. Takie mialam wstepne zalozenie, zeby dopiero z zaswiadczeniem i po pierwszym USG, ale wtedy oni oglosili, ze bedziemy kompletnie inaczej pracowac na stale, 3 osoby stracily zindywidualizowany tryb pracy, tzn liste "swoich" klientow itp. Nie byly zadowolone, dzieki temu ze powiedzialam, jedna dziewczyna odzyskala to. Ogolnie pomoglo to supervisororom dostosowac zmiany do nowej informacji, ktora znaczaco na to wplynela. Poza tym wlasnie ja przesiadam sie 8 razy dziennie w te i z powrotem, dojezdzam prawie 3 h dziennie w dwie strony lacznie, jest w pracy otwarta przestrzen, ciagle choruja, kaszla, chodza wlasnie na zwolnienia, my jestesmy bardziej obciazeni, a ja rozkojarzona, wolniejsza, z zawrotami glowy... skumulowalo sie to i tym bardziej popchnelo mnie to, zeby juz powiedziec, ale u Ciebei to jeszcze wczesniej niz ja bys powiedziala. Zrob jak uwazasz :) Ja w przyszlym tyg. doniose zaswiadczenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2013, 09:31

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 27 lutego 2013, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w mojej pierwszej ciazy powiedzialam dopiero w 12 tyg. Czyli po pierwsxym trymestrze zeby byc na "bezpiecznej stronie".

    Tym razem musislam powiedziec wczesniej bo dostalam zakaz pracy od lekarza.

    Lisiaczek poczekaj moze do momentu az zobaczysz bijace serduszko na USG

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 27 lutego 2013, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bym zaczekała co najmniej na pierwsze USG.
    Lisiaczek jakbyś się tylko źle najlepiej idź do internisty po zwolnienie. Ja pierwsze 3 tygodnie tak chodziłam po internistach i nigdy mi nie odmówiono zwolnienia. Nie chciałam tak wcześnie mowic w pracy. Bałam się ponownego poronienia.

    ps. o swojej pierwszej ciąży powiedziałam pracodawcy ok 20 tc. :)

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 27 lutego 2013, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miało byC źle poczuła lub miała nadmiar obowiązków

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2013, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nooo jak tylko mozesz to przynajmniej po pierwszym USG, jak mowie, gdyby nie nagla zmiana sytuacji w pracy tez bym nie mowila w tym tylko w przyszlym tygodniu. Wczesniej tez bylam na zwyklym, cztero-dniowym L4, na przeziebienie, poprosilam zeby mi nie wstawiano jeszcze literki B.

  • lisiaczek Koleżanka
    Postów: 53 37

    Wysłany: 28 lutego 2013, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny - może faktycznie udam się najpierw do internisty...

    mhsvj44j84z97xk3.png
    961lqps6kios555h.png
  • poziomka80 Koleżanka
    Postów: 49 35

    Wysłany: 2 marca 2013, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! wczoraj na usg zobaczyliśmy nasze bijące serduszko.Cudowne wrażenie!:)
    Pozdrawiam Was cieplutko:)

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69376.png

    https://www.maluchy.pl/li-69375.png
  • poziomka80 Koleżanka
    Postów: 49 35

    Wysłany: 2 marca 2013, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie w 6 tygodniu.

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69376.png

    https://www.maluchy.pl/li-69375.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2013, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest nadzieja, że i ja jutro usłyszę, jutro zacznę 8 tydzień, czy pierwszy dzien 7tyg. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2013, 12:51

  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 3 marca 2013, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my widzielismy w 8t+1d :)

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • ewajoanna Przyjaciółka
    Postów: 70 253

    Wysłany: 3 marca 2013, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja we wtorek mam pierwszą wizytę i mam nadzieje że mój gin ma dobry sprzęt bym mogła zobaczyć jak najwięcej a może i bijace serduszko????

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2013, 22:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2013, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się zaczyna powolutku 8* tydzień a wizytę będę mieć dokładnie w 8tygodniu+1dzień (9 tydzień), mam nadzieję, że zobacze serduszko mojej kruszynki i usłyszę :) Czego wam również dziewczyny życzę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2013, 10:37

  • lisiaczek Koleżanka
    Postów: 53 37

    Wysłany: 4 marca 2013, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja wizyta będzie w 6t 5d (7 tydzień). Z lekkimi obawami i niecierpliwością wyczekuję - mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku :) ile razy przed wizytą robiłyście test bhcg?

    mhsvj44j84z97xk3.png
    961lqps6kios555h.png
  • jatoja25 Znajoma
    Postów: 21 12

    Wysłany: 4 marca 2013, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na pierwszym USG byłam jak skończyłam 6 tydzień ( w pierwszym dniu 7 tygodnia) i serduszko było :)

    poziomka80, Suzy Lee lubią tę wiadomość

    x5bt1gt.png
  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 4 marca 2013, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lisiaczek wrote:
    Moja wizyta będzie w 6t 5d (7 tydzień). Z lekkimi obawami i niecierpliwością wyczekuję - mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku :) ile razy przed wizytą robiłyście test bhcg?

    w 5tygodniu ciąży lekarz nawet nie podchodził do usg;)jednak wcześniej robiłam betę w odstępie 48h i lekarz powiedział, że prawidłowo przyrasta. myślę, że u Ciebie powinno być już widać serduszko:)ja widziałam w 7t3d

    lisiaczek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sla.S, nam sie dzis 8 tydzien zaczyna :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzy poprawiłam. :) Pisanie po północy mi nie służy :)
    Ja bętę robiłam raz i to przed pierwszą wizytą u ginekologa. Na niej nie kazała mi powtarzać (póki co) dostałam tylko skierowanie na podstawowe badnia (mocz, krew) na następnej wizycie powiedziała, że założy mi kartę i dostane skierowanie na badania prenatalne. :)

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisiaczek: Ja mialam 2 razy bete w odstepie tygodnia gdzies miedzy 4-6 tyg

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ