X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kiedy pierwsze USG?
Odpowiedz

Kiedy pierwsze USG?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2013, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się, ja z pierwszym byłam w 5 tygodniu i nie biło, a dwa tygodnie później już biło... Teraz czekam z drugim na odpowiedni czas i boje sie już pójść za wcześnie... pamiętam jakie to było stresujące.

    Aga lubi tę wiadomość

  • SLONECZKO32 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 23 lutego 2013, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pierwsze usg mialam 20.12.2012 bylo bijjace serduszko i dzidzia miala 37 mm

    eiktgzu3ezxir94k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2013, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja usg miałam robione na pierwszem wizycie dwa dni temu czyli wg ovu tak 5tyg+5d i było witać malutki pęcherzyk. Następne usg oraz wizyte mam 12go marca czyli ok 8tyg. :) może już coś zobaczę i usłyszę :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2013, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 4 marca wieczorem (za tydzien)... jednak okropnie sie stresuje, ze moge nic nie uslyszec... W pracy musialam dzis juz powiedziec, poniewaz oglosili reoarganizacje trybu pracy, wiec powiedzialam, zeby mogli biorac to pod uwage odpowiednio rozlozyc wszystkim prace,a nie za tydzien wszystko ukladac od poczatku... ale mam pietra teraz z tym usg. Niby teraz zaczynam 7 tydzien (siodmy to dla mnie np. 6tyg i 3 dni), czyli to bedzie poczatek 8smego (7 tyg i 1 dzien jakos tak) wedlug moich wyliczeñ... ale nie wiem czy dobrze to wyliczylam z racji ze ostatni okres mialam 26/11/2012, a zaszlam w ciaze okolo 28/01/2013

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2013, 14:00

  • Anka-Skakanka Przyjaciółka
    Postów: 68 82

    Wysłany: 25 lutego 2013, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam owu 1 lutego i program mi pokazuje ze jestem w 5 tyg i 5 dniu (czyli 6 tydzien)

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 25 lutego 2013, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SuzyLee, to takie długie cykle miałaś zawsze?

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2013, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie zawsze, ale zdarzaly sie... mam PCOS zdiagnozowane w 2005 r. Najdluzsza przerwe mialam majac 17 lat - pol roku bez okresu, wiec poszlam to badac. Ale takiej przerwy jak ta teraz nie mialam juz ze 4 lata (liczac I ciaze)... Nigdy nie mialam regularnego cyklu, zawsze pare dni lub tygodni w ta lub w ta, czasem co dwa miesiace, albo dwa tygodnie plamien a za dwa tygodnie okres. Taka loteria u mnie.

    Anka-skakanka... a mi program pokazuje ze jestem w 14 tygodniu! :P przez ten okres)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2013, 13:24

  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 25 lutego 2013, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zapytam o coś innego - jak często macie/ miałyście wykonywane usg w ciąży? Zalecane jest 4 razy w trakcie ciąży, ale wydaje mi się, że to troche za mało. Ja ostatnie usg miałam 4 lutego i było to usg rozszerzone. Odtąd byłam już na 2 wizytach i na razie dostałam jedynie skierowanie na morfologie i mocz. Nie mając " podglądu" na Fasolka zaczynam się niepokoić czy oby na pewno wszystko ok z nim. Nawet od niedawna mam jakies koszmary senne, że coś złego się nim dzieje. Ciekawa jestem czy macie/ miałyście podobnie.

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2013, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koszmary senne to normalne u ciezarowek// Ja mialam z 6 USG, bo chodzilam prywatnie w pierwszej ciazy. Prywatnie mozesz robic USG ile chcesz, ale to kosztuje. Teoretycznie USG jest nieszkodliwe dla dziecka, ale nie udowodniono tez czy naduzywanie tego badania faktycznie nie ma zadnego wplywu na dziecko.

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 25 lutego 2013, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chodze prywatnie co 3tyg i mam na kazdej wizycie usg no i oczywiscie normalne badanie lakarskie i raz sprawdzal mi piersi.moja sasiadka chodzila do przychodni i przez cala ciaze miala tylko 3usg lekarz jej powiedzial ze to wystarczajaco i on nie widzi potrzeby robienia wiecej.a jezeli by chciala sobie zrobic dodatkowo to mogla odplatnie zrobic w przychodni za 50zl.

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 25 lutego 2013, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodze do prywatnej przychodni, z tym, że mam wykupiony abonament przez mojego pracodawcę. Problem w tym, że gabinet z usg znajduje się osobno i każdy lekarz w dniu pracy ma ok 2h kiedy robi tylko usg, wiec na badanie musze miec skierowanie, aby sie zapisać. Już nie wspomne, że terminy są kosmicznie odległe. Nawet na wizyte lekarską trzeba czekać ok 2 m-cy, chyba, że się zwolni miejsce.

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2013, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest podobna sytuacja, od pracodawcy mam Medicovera i to samo.

  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 26 lutego 2013, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam Medicover i dotychczas miałam robione u nich dwa usg. Pierwsze do 10 tygodnia a następne w 12 tc prenatalne.

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 26 lutego 2013, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na każdej wizycie mam usg robione - na szczęście:) Natomiast ani razu jeszcze lekarz nie badał mnie na fotelu ginekologicznym.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2013, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dziwne, powinien sprawdzic chociaz czy nie ma zadnych infekcji, na ktore kobiety w ciazy sa podatne...

    Paulina Grudzień lubi tę wiadomość

  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 26 lutego 2013, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2015, 20:07

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2013, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też mam Medicover i rzeczywiście ostatnio są problemy z terminami, zwłaszcza do mojej lekarki, gdzie jest dużo chętnych, a tylko 1 dzień w tygodniu pracuje. Ja zrobiłam tak: zadzwoniłam na 500 900 500, zrobiłam małą awanturę, powiedziałam że MUSZĘ iść na tą wizytę WTEDY A WTEDY. I termin się znalazł jeszcze tego samego dnia, na termin kiedy potrzebowałam. Oni mają pewną pulę wizyt, których nie udostępniają w systemie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2013, 12:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyzbys mowila o Hameli-Olkowskiej?? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2013, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, dr Irena Kaim z Podgórskiej w Krakowie.

    Nana80 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2013, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aAaaa to inne miasta :)

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ